Jump to content

Taraf'ın Türkiye Cumhuriyeti Düşmanlığı.

Recommended Posts

Marx, emek-değer teorisini kafadan atmadı onun öncülünü yine Burjuva ekonomistleri atmıştı o onlardan yararlanarak geliştirdi...Dolayısıyla salak olmakla sataştığın şey yine savunduğun ilkeleri ortaya atan adamların da payı olan şey olduğundan durumu gözden geçirmende fayda var..

Ama sende bir ilerleme göremediğimden Kapital Manga ile başlamanı öneririm onu da anlamazsn -Cin Ali Kapital Okuyor- diye bir şey sürecez piyasaya en sonunda..

Doğru, Ricardo ve Smith gibi klasik ekonomistler de emek-değer teorisinin savunucularıydılar, Marx da o dönemdeki hakim görüşü dillendirmişti, bunun içim Marx'a salak demek haksızlık olur. O dönem o görüşü savunmakta utanılacak bir şey yok, ama 2009 yılına gelip de drekinci gibi hala emek değer de emek değer diye ısrar etmenin mazereti olamaz.

İlginç bir olay ise emek-değer teorisinin Avusturya ekolünden ekonomistler tarafından Das Kapital'in ilk ve ikinci ciltlerinin yayınlanması arasında yanlışlanması olmasıdır.(ciltler onlarca yıllık bir süre içerisinde yayınlandı) Bu olaya ekonomi tarihinde "marjinal devrim"(marginal revolution) deniyor. Biraz araştırın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 516
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

tahrik oluyorsan yazmayacaksın.

tahrik oldum da sövdüm diye mazeret yok.

sinirlerine hakim olamıyorsan tartışmalara dahil olmayacaksın.

gidip kum havuzunda oynayacaksın.

sorun sövdüm değil ki.

beni tahrik eden mesajlara sövdüm,eğer beni atarsanız tahrik edenide atmak zorunda olduğunuzu düşünüyorum.

bana gelecek herhangi bir cezada tahrik edende almalı diye düşünüyorum,bu yüzdem sövmelerimi tahrikten yırtarım diye değil tahrik edende ceza almalı diye yazıyorum.Özenle söverim tahrik olunca.(Aslında sinirlerimi kontrol edebiliyorum)

kendimi haksız duruma düşürüyorsamda umrumda değil,kimse durup dururken alıntı yapıp aşağılayamaz !

bakıyorum senin üslubunda coştu,ne oldu sende sabrın taşmasından mı yırtarım diye düşünüyorsun ? mod forumunda bile benimle böyle üslupla konuşuyorsan artık.

tarihinde Vahşi Diktatör tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben de bu tiksindirici sesleri (müzik diyemiyorum) kim dinler diyordum. Şimdi öğrendim ve yanılmamış olduğumu nda bişr kere daha anladım.

Ceza filan da dinliyorsundur sen. Yakışır!

bunuda gelip admin sıfatında biri yazmış,tahrik etmek suç mu ? müzik başlığında durup dururken alakası olmadığı halde bana alıntı yapıp bunu yazmak saygısızlık değil midir dinlediğim müziği geçtim bana saygısızlıktır,tahriktir.

sonra sinirlenen ben oluyorum hakaret eden ben oluyorum ama tahrik görmezden geliniyor.

Yazdığımın neresinde hakaret var? Sevmediğim ve beğenmediğim birini dinlemeni sana uygun buluyorum. Ne var bunda?

Sitelerde Paylaş

Yazdığımın neresinde hakaret var? Sevmediğim ve beğenmediğim birini dinlemeni sana uygun buluyorum. Ne var bunda?

tiksindirici diyerek mi

bende dinlediğin gruba nonoş diyip sanada nonoş grup yakışır desem ne var bunda der misin

direkt banlarsın di mi

Sitelerde Paylaş

tiksindirici diyerek mi

bende dinlediğin gruba nonoş diyip sanada nonoş grup yakışır desem ne var bunda der misin

direkt banlarsın di mi

Yoo, bundan çok daha ağırını söyleyenler oldu.

Nonoş derken, Freddie Mercury'yi de çok severim. Buyur, istediğini söyle.

Sitelerde Paylaş

bakıyorum senin üslubunda coştu,ne oldu sende sabrın taşmasından mı yırtarım diye düşünüyorsun ? mod forumunda bile benimle böyle üslupla konuşuyorsan artık.

benimle büzüklü konuşan bir adama az bile söylüyorum.

onu da buraya yanlış gördüğün şeyi

sırf deicide yaptı diye buraya taşıyamıyorsun, yemiyor laflarını

sana yedirmek için taşıdım.

Sitelerde Paylaş

Yoo, bundan çok daha ağırını söyleyenler oldu.

Nonoş derken, Freddie Mercury'yi de çok severim. Buyur, istediğini söyle.

homofobik durumuna düşmek istemiyorum nonoşluk freddie'den sana daha çok yakışır :)

müzik başlığında freddie'nin bir parçasını paylaşıp ben sana durup dururken bu alıntıyı yapsaydım beni banlardın,burada gelip masal anlatma beni,şimdi ortam oluştu ve bir bahanem var istediğini söyle dersin kendini kurtarmak için.

murted koşa koşa değil atla gelirdi beni uyarmak için

Sitelerde Paylaş

benimle büzüklü konuşan bir adama az bile söylüyorum

sanki büzük demeden önce benimle asilzadece konuşmuş gibi

Sitelerde Paylaş

Sevgili Deicide,

Vahşi'ye siyasal reflexlerinden kızdığın için bile olsa müzik paylaşımı başlığında böyle bir söylemde bulunman yersizdi.

Genç ve ateşli bir gence benziyor vahşi ama vicdani yönden gelişime açık gibi duruyor umut vadediyor.

Onun da katil peygamberler gibi adamakıllı bir nick bulup değişime bu akşamdan başlayacağını düşünüyorum :)

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

homofobik durumuna düşmek istemiyorum nonoşluk freddie'den sana daha çok yakışır :)

müzik başlığında freddie'nin bir parçasını paylaşıp ben sana durup dururken bu alıntıyı yapsaydım beni banlardın,burada gelip masal anlatma beni,şimdi ortam oluştu ve bir bahanem var istediğini söyle dersin kendini kurtarmak için.

Ben müzik başlığına saniyeler önce bir Queen şarkısı yolladım, gel yap yorumunu, yetmezse Judas Priest falan da yollarım.

Sitelerde Paylaş

sanki büzük demeden önce benimle asilzadece konuşmuş gibi

yavrucuğum, burada müslümanlar dahil

benim üslubumdan rahatsız tek üye bulursan

ben forumu bırakıp giderim.

sadece adam olanla değil,

belli bir seviyeye kadar adam olmayanla da insan gibi konuşuyoruz.

Sitelerde Paylaş

>>> Ayrıca "modernleşmek" istemedik. Hala da istemiyoruz. CHP %20 oy alıyor. 2009 yılındayız ve bu kadar insan CHP'ye oy veriyor. ( Ludwig )

Haklısın; modernleşmek bizim neyimize!

Çakma liberaller (liboşlar) gibi veririz oyumuzu AKP'ye, hala daha Ortaçağ'ın sığ sularında yüzeriz olur biter, maksat Amerika'nın dediği olsun, maksat ABD'nin bölgedeki çıkarlarına Ludwig'in ve de Tayyip'in Allah'ı USA zeval ziyan vermesin .

Bu sitede de göstermelik, sırf göz boyamaya yönelik olarak ateist düşünce belirten iki adet de cümle kurduk mu, bizden ala ilerici, demokrat liberal mi olur ?!

Bir taraftan AKP taraftarlığı, diğer taraftan da ateizm mücadelesi !...

Hoca'nın hesabı, valla çok yakışıyor keretaya !

Belli mi olur, bu çakma liberallerin AKP'si sayesinde çakşırımızla, çarşafımızla, şark kurnazlığımızla çıkmaz ayın son çarşambasına kalmaz, kimbilir belki AB'ye de gireriz !

''Onu deliğe süpürmeyin, ondan yararlanın'' diye yalvaran züpper DANIŞMANLARımız uyumuyor ya iki gözüm !

>>> Ama Takrir'i Sükun denilen despotluk döneminde bu parti kapatıldı. Tamamen keyfi nedenlerle. ( Ludwig )

Tabii tabii !

Batılılar demokrasi uğruna 300 yıl mücadele etmedi, onca düşünce altyapılarına rağmen komünizm gibi, faşizm gibi ve daha benzeri bazı ara totaliter düzenleri hiç yaşamadı, demokrasi bağlamında herşeyi bir günde şak diye öğreniverdiler !

Hem zaten bu işler bir günde olmuyor mu, aslında sen de demokrasinin nimetlerini bir günde öğrenmedin mi ?!

Haliyle bu konuda Atatürk'e, devrimlerine ve onun kurduğu birtakım altyapılara ne borçlu olabilirsin ki ?!

Mesela en azından o, okuduğun okullar da zaten dincilerin, AKPlilerin ve Atatürk'ün zamanında yaşayan hilafet ve padişah taraflısı liberallerinin sayesinde kurulmadı mı ?!

Haklısın beyim haklısın, ne yapayım ki yırtık suratlısın .

>>> Adamların elinin altındaki silahlı güç te bizim zorunlu askerlik hizmetimizle sağlanıyor. ( Ludwig )

Askerlik yan gelip yatma yeri midir ulan ? :D

( Üstteki sözleri ben söylemiyorum, senin ABD icazetli AKP Genel Başkanın Tayyip söylüyor . Bir de van minit deyişi var ki, Allah'ın işine bak, o da senin gibi inkilişçe biliyor, çok aydın bir başbakanımız var çoook, ne kadar övünsek azdır ! )

>>> Ama onlar bize psikoloji savaş ilan ediyorlar. ( Ludwig )

Tabii tabii; askerin işi ülkedeki bazı bölücü alçaklara karşı görevlerini yerine getirmek değil!

Onların görevi başbakan Tayyip'in talimatıyla sırf oy uğruna ve seçimden seçime kömür dağıtan kamyonların başında bekleyen valiler gibi iktidarın taşaronluğuna sefilce soyunacak kadar onursuzluk yapmak olabilir ancak, öyle değil mi ?!

>>> Bizim hayat tarzımızı beğenmeyip "daha iyisini" bize dayatmaya çalışıyorlar. Bizim iktidarımızı beğenmeyip, seçimsiz olarak iktidara ortak olmaya çalışıyorlar. ( Ludwig )

Senin iktidarın ?...

ABD icazetli iktidarın ...

''Onu deliğe süpürmeyin'' diye yalvaran iktidarın ...

Irak Operasyonu'na TBMM'den teskere geçirme karşılığı Amerika'dan bir milyar dolar isteyen, karşılığında da Amerikalı yetkililer tarafından ''bizimle at pazarlığı yapıyorlar'' diye aşağılanan iktidarın ...

Tezkereye karşı çıkan insanları da ''iki ay maaşlarını almasınlar da görelim günlerini'' diye tehditvari konuşan iktidarın ...

Mehmetçiğin başına geçirilen un torbasına karşılık adeta ''benim maçam yetmez'' dercesine ''siz onu müzik notası mı sandınız'' diye basının önünde pişkin pişkin konuşan iktidarın ...

Önüne geleni mahkemeye veren, hatta öyle ki bir şehit babasını bile utanmadan mahkemeye verebilecek kadar utanmaz iktidarın ...

Gözümüzün içine baka baka dinci, başı sıkmalı, görgüsüz, hırt, sonradan görme, ciplerle gezen, İslamcı bir burjuvazi yaratmaya çalışan iktidarın ...

1990'larda, Erbakan'ın tabiriyle İstanbul İmamlığı yaparken o sıralar sadece bir dolmuş hattına sahip Albayrakarı, tüm ihaleleri resmen onlara peşkeş çekerek kendine maddi finansör olarak ayarlayan, sonra da açılan davalarda mahkemelere ''ishal oldum'' diye gelmeyip zaman aşımından yırtan iktidarın ...

İhlas Finanslarıyla, Kombassanlarıyla, Yimpaşlarıyla, Deniz Fenerleriyle ve daha nice bilumum sahtekar İslami kuruluşlarıyla insanların milyarlarca dolarının üstüne yatanların destekleri sayesinde hala hükümette olan iktidarın ...

Ordu haricinde Türkiye'nin tüm kurumlarını ele geçiren, ifşaa olunca da Amerika'ya tüyen, Türk askerinin giremediği Kuzey Irak'ta nasıl oluyorsa okullar açan Fetullah destekli iktidarın ...

Halka ceberrut, dayı; dışarıya boynu kıldan ince iktidarın ...

Kandil'e yapacağı askeri operasyonu bile Amerika'ya danışan iktidarın ...

İçişleri AB'ye, dışişleri ABD'ye, ekonomisi IMF'ye bağlı muhteşem iktidarın ...

Halk da kendi kendisini yönettiğini sansın dursun, dert mi ağabey; hem demokrasi dediğin nedir ki, anasını alıp gidesicelerin seçimden seçime aldıkları iki torba kömür nelerine yetmiyor di mi ama ?!

Buna iktidar denmez beyim, ''iktidarsızlık'' denilir .

Anadolu'da da ''kuşu ötmüyor'' derler ki, İngilizcesini de sen söyle !

Söyle de millet kültür emperyalizminin etkisinde kalmış içi dışı aşağılık kompleksleri ile dolu ''sömürge aydını'' nasıl olunur bir güzel öğrensin !

İş, ensest ilişkiye gelince ortada rıza var da tecavüze gelince ortada hangi rıza var ?

Hadi bakalım, liberalizmin de, bireyciliğin de cılkını çıkartan hedonistler; ülkenin uğradığı şu açık seçik tecavüzü de rasyonel temellere oturtun !

Ne de olsa sizler bizim gibi duygularıyla hareket eden mistik salaklar değilsiniz !

Doğru; sizler tecavüzden dahi hoşlanabilirsiniz, bunu da alan memnun veren memnun diye rasyonal temellere de oturtabilirsiniz .

Eh, ne diyelim, kolay gelsin; bari zevkini çıkarın !

Sitelerde Paylaş

Sevgili Deicide,

Vahşi'ye siyasal reflexlerinden kızdığın için bile olsa müzik paylaşımı başlığında böyle bir söylemde bulunman yersizdi.

Genç ve ateşli bir gence benziyor vahşi ama vicdani yönden gelişime açık gibi duruyor umut vadediyor.

Onun da katil peygamberler gibi adamakıllı bir nick bulup değişime bu akşamdan başlayacağını düşünüyorum :)

alphabeta sen scout mısın yav böyle bi değerlendirme içindesin takım için fransada yetenekli futbolcu mu arıyosun nedir durumun

niye değerlendiriyorsun sürekli böyle birilerini.

Sitelerde Paylaş

İtham etme, kanıtla. Şimdiye kadar kimi bana böyle bir şey söyledi diye cezalandırmışım? Bir örnek ver.. Tek bir örnek.

Sitelerde Paylaş

yavrucuğum, burada müslümanlar dahil

benim üslubumdan rahatsız tek üye bulursan

ben forumu bırakıp giderim.

sadece adam olana değil,

belli bir seviyeye kadar adam olmayanla da insan gibi konuşuyoruz.

ben rahatsız oluyorum,

madem tahrik,sabrın taşma gibi durumlardan kıytırmak yok,

bana .iktir çekip aşağılıyıcı laflar kullanma hakkını nereden alıyorsun ?

seni uyaran yok mu ?

ben raporlasam kim ilgilencek ki.

böyle şeyler yazacağına gerekeni yapsaydın !

tahrik edenede aynı şekilde !

ben diyorum ki tahrik olanın hakaret hakkı var

tahrik edende atılır mı atılmaz mı onu diyorum

tahrik edenide atıcaksanız benide atın ana beni atıp onu atmazsanız bunu hazmedemem anlatabiliyorum herhalde

Sitelerde Paylaş

Konuştukça daha fazla batıyorsun Barışarock. Önce İran Cumhuriyet'ini kaybetti dedin. Cumhuriyeti İslam "Devrim"iyle kazandığını söyleyince de demokrasi diye lafı çeviriyorsun. Ki bu da son derece vahim. Şah rejimi 20. yüzyıldaki en baskıcı, en işkenceci, en antidemokratik rejimlerden biriydi. İran'da Şah zamanında demokrasinin d'si mi varmış? En son ne zaman seçim olmuş? Hangi yasal partiler varmış, rica etsek?

Şah dönemi Cumhuriyet yoktur derken kasteddiğin tek parti yönetiminin olması,muhalefete baskı yapılmasıdır. Bu doğrudur da.

Bir ülkede tek partili yönetimin olması, baskı olması o ülkede işte Cumhuriyet yoktur manasına gelebilir çünkü Cumhuriyet yapısı gereği çok partili, özgürlüğü halkına sağlamış rejimlerin ürünü olması gerektiği için bu doğrudur.

Ama ben tüm bu aksaklıklara rağmen şeriat yönetiminle şah dönemi yönetimini kıyasladım ve hangisinin daha baskıcı olduğu konusunda bir karar vermiş bulunmaktayım tüm aksaklıklarına rağmen şah şimdiki yönetimden daha iyiydi kaldı ki ben yazımda şahı övmedim de o şah dönemi harika Cumhuriyetçi yapı vardı, şah en demokrat adamdı demedim. Bir kıyas ettim ve şahı şimdiki İran yönetimine göre kötünün iyisi olarak görüyorum hepsi bu.

Bunun yanında ; Ayrıca zaten şah ABD destekli bir yönetimdir, kendi iç dinamizminden çıkmamış bir yönetim dışarısı o dönem o ülkenin ne kadar demokratik olmasını istiyorsa o ülkede o kadar demokratik olabilir. Bu bile olmasına rağmen şah ülkesinde beyaz devrimleri yaptı ama ülkesindeki dinci faşist taraftarları tarafından bu yeterli görülmedi ve şah devrildi.

Hadi Şah örneği yanlış diye tutturdun peki Afganistan örneği yanlış mı, Almanya örneği yanlış mı?

Ben de bunların cevabını bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Deicide,

Valla sevgili dostum, yersiz bulup bulmaman senin görüşün. Bir şey demeyeceğim. Ama sevmediğim bir adamın hiç sevmediğim bir grubu dinlemesine yorum yapmanın çok da yersiz olduğunu düşünmüyorum.

Söylediklerine de katılmıyorum. Donuk zekalı ve sıradan, fazlasıyla sıradan birisi.

Sitelerde Paylaş

İtham etme, kanıtla. Şimdiye kadar kimi bana böyle bir şey söyledi diye cezalandırmışım? Bir örnek ver.. Tek bir örnek.

hiç beklenmediğin bir anda aynısını yapıcam ve örnek olarak bu mesajını vericem misafir forumunu açarsanız eğer

veremezsem hatırlarsınız bu örneğimi

sadece sana değil,herhangi birine.

Sitelerde Paylaş

alphabeta sen scout mısın yav böyle bi değerlendirme içindesin takım için fransada yetenekli futbolcu mu arıyosun nedir durumun

niye değerlendiriyorsun sürekli böyle birilerini.

Eğer 40 lı yaşlara doğru bir yaşın olsaydı sana farklı davranırdım.Elbette kişileri değerlendiririm.Kişilerle yazışıyor ve kişilere birşeyler aktarıyor ve onlardan birşeyler alıyorum.Ve fikirlerinden kişiliklerini okumak zor olmuyor.

Senin son günlerde asal dengen şaştı.Özellikle Türkçülük damarın kabardı.Tuhaflaştın.Ortamdan ve söylemlerden çok etkilendin.Ve çabuk tahrik olmaya başladın.

Yetenekli futbolcu değil de bazı kişilere balans ayarı iyi olur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...