Jump to content

Taraf'ın Türkiye Cumhuriyeti Düşmanlığı.

Recommended Posts

• İleti 516
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hangi adamı kolay harcadım? Fikret Başkaya'yı mı? O tartışmamızda Albatross'a da göstermiştim, alıntılanan yerleri ve o a Fikret Başkaya'nın yanlışlıkla veya kasıtlı olarak yanlışa düştüğünü, müneccim olmadığı için gerçek sebebi bilmediğini söylemişti. Harcama yok yani anlayacağın.

Sitelerde Paylaş

http://www.odatv.com/n.php?n=bu-fotograflar-olay-yaratacak-0510091200

BU FOTOĞRAFLAR OLAY YARATACAK

resim bilgisi

Ergenekon hakimleri, Ergenekon savcıları ve Ergenekon polisleri nerede, nasıl buluştu?

05.10.2009 00:00

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://www.antalya.gov.tr/

"Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en güzel yeridir."

şimdi bunun soytarılık olduğunu söylemek atatürkün şahsına hakaret midir?

mübarek, atatürkün sözü değil de kuran ayeti.

... hali vakti yerinde olup da antalyayı ömründe bir kez olsun ziyaret etmeyenelere yakıcı azabı müjdele.

:D :D

var mı dünyada böyle birşey ya?

Sitelerde Paylaş

... hali vakti yerinde olup da antalyayı ömründe bir kez olsun ziyaret etmeyenelere yakıcı azabı müjdele.

Zıahahahahahaha hala duruyor muymuş bu? :D

Sitelerde Paylaş

Sayın terence, bu konuyu Albatros ile Mahmud Esad Bozkurt başlığında uzun uzadıya tartışmıştık. Albatross'un kaynakladığı Fikret Başkaya eminim ki, o kitabı okumadan bazı yerleri alıntılamış; ahan da Mahmud Esad Bozkurt, bu demiş; ben de bunun yanlış olduğunu göstermiştim.

Nasyonal sosyalizm ile kemalizm arasındaki farklı sıralar Esad Bozkurt o eserinde ve Nasyonal sosyalizmin racist, kemalizmin racizme karşı olduğunu kendisi söyler.

Bir Alman tarihçisinin ... diyerek başladığı cümleyi de dikkatle incelemek gerekir. Ben o görüşüne katılmasam dahi, kötü bir noktaya çekemiyorum. Ama katılmıyorum da..

O sözü başkaya'dan değil de ''ayşe hür''den aldığımı(radikal iki'de yazıyordu önceleri) hatırlıyorum, ama emin değilim(ayşe hür'den senle tartıştığımız başlıkta kesin bir şeyler kaynak gösterdiğimi hatırlıyorum).

Sözün söylendiği bağlam mutlaka önemlidir; ancak, her söz kendi bağlamı ötesinde ''toplumsal/pratik bağlam'' çerçevesinde de bir anlam kazanır... Hele ki toplumun genelini doğrudan ilgilendiren sosyal/siyasal süreçlerse... Bu konuları daha da derinleştirebiliriz ki, eminim seninle güzel tartışmalar da yapabiliriz; ancak, ikimiz tartışırken ciddi provokasyonlar gelecektir, kaldıki forum yönetiminden de bu konuda emin değilim :)

Sitelerde Paylaş

Damal Şenlikleri 2003 yılında da düzenlenir. Şenliklere halkın yanı sıra dönemin Ardahan Valisi Mustafa Yiğit, 22. Dönem CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt ve AKP Ardahan Milletvekili Kenan Altun, Tuğgeneral Naci Bayram Kırpınar, dönemin Kaymakamı Yücel Gemici ve Belediye Başkanı Gülcemal Fidan da katılırlar. Şenliklerin başladığı yerde ve tam da Atatürk siluetinin Karadağ sırtlarına düşmeye başladığı saatlerde bir çoban da yörede hayvanlarını otlatmaktadır ve çobanın otlattığı bu hayvanlar, Karadağ sırtlarında beliren Atatürk silueti üzerinden geçerler. Bu olay devlet erkânını çok kızdırır ve çobanın Atatürk’ün gölgesi üzerinden hayvanlarını geçirmesi, Atatürk’e bir hakaret, vatana bir ihanet olarak yorumlanır. CHP Milletvekili Öğüt de bu olayı TBMM’ye taşır. Dönemin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun cevaplaması isteğiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu Yazılı Soru Önergesi’nde Öğüt, “Dünyada eşi benzeri olmayan bu canlı tablo”nun, “tabiatın Atatürk'e ve Türkiye Cumhuriyeti'ne verdiği bir mükâfat”(???? :blink::blink::blink:) olduğunu belirtir; “Bu mükâfatı koruma, gözetme”nin, “her Türk vatandaşının olduğu kadar bölgenin yetkili amirlerinin de en önemli görevi” olduğunun altını çizer (:blink::blink:)ve soru önergesi aracılıyla İçişleri Bakanı’ndan bu konuda hassas davranmayan yöneticiler hakkında bir soruşturma açıp açmayacağını sorar.

Ensar Öğüt sadece Soru Önergesi vermekle yetinmez, 54 arkadaşı ile birlikte bir Kanun Teklifi hazırlayarak TBMM’ye sunar ve bölgenin Milli Park haline getirilmesini önerir . Siluetin belirdiği bölgede hayvan otlatılmasına izin verilmesini ihanet olarak değerlendiren Öğüt(:blink::blink::blink:), konu ile ilgili olarak basına şunları söyler: “Böyle rezalet olamaz. Bu dağda hayvan otlatılması büyük terbiyesizlik. Bugüne kadar bu mucizenin çıktığı Karadağ neden koruma altına alınmamış.(Biz irfanımızı gökten yahut nerden geldiği belli olmayan ilahi kitaplardan almadık diyen birinin izcisi için mucize? :blink::blink:) Ama ben 56 arkadaşımla birlikte Meclis’e bu bölgenin Milli Park olarak ilan edilmesi için kanun teklifi verdim. Şimdi bu kararın kısa sürede çıkmasını diliyoruz. Çünkü buradan geçen hayvan sürüleri zamanla siluetin çıktığı alanı yok edecek ve bu mucizeyi bir daha göremeyeceğiz” (Hürriyet, 01.07. 2003).

Oysa Öğüt’ün bu tabiat harikasının yok olması konusundaki endişeleri boşunadır. Çünkü bölge zaten Kültür ve Turizm Bakanlığı Erzurum Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun 21.09.1995 Tarih ve 709 Sayılı Kararı ile doğal sit alanı ilan edilmiştir. Bölge sadece sit alanı ilan edilmekle kalmamış, bu tabiat olayının layıkıyla seyrini mümkün kılabilmek için bir “izleme seyir sahası”nın yapılmasına da karar verilmiştir. Ardahan İl Turizm Müdürlüğü, bu izleme sahasının yapılabilmesi için 25.01.2001 tarihinde Devlet Bakanlığı Tanıtma Fonu’na başvurarak ödenek talep etmiş, sahanın yapım çalışmalarına o tarihten sonra başlanmıştır .

Merak edenler için bir lider nasıl putlaştırılmış sorusuna güzel bir yanıt makale mevcuttur. http://www.ozguruniversite.org/guncel_mete_tabu.php

Sitelerde Paylaş

Yurttaşları ve TSK'yı provoke etmeyi amaçlayan ve bu doğrultuda yayın yapan bir gazete. Hakkında açılan çok dava var umarım kapatılır.

Bu memlekette TSK'yı yıpratmayan, TSK'ya karşı asimetrik savaş taktikleri uygulamayan kim var ki? :D

Sitelerde Paylaş

Yıldıray Oğur'u beğenerek takip ederim, kardeşinden ise haberim yoktu. Bilgilendirdiğin için teşekkürler :)

NTV Tarih'in Aralık sayısının 'O Kadar da Değil' köşesindeki 'Sivil Medya Harikası: Yıldıray Oğur' altbaşlığında bu arkadaşla ilgili güzel bir eleştiri vardı.

Bu türler, dünyada mevcut her şeyi istisnasız, ufacık yaşlarında yiyip yutmuş olup geri kalan ömürlerine öğrenecek bir şey bırakmayan süper-zekalardır.

Bunlardan Taraf'ta böyle birkaç tane var. (Birisi Helin Avşar'la yaptığı erotik söyleşiden anımsayacağınız Kütahyalı.)

Arkadaş, 'Atatürk Büyükbabam' başlıklı 12 Kasım günkü köşe yazısında, 'Luther'i Aydınlanma'nın önünü açtığı' için övmüş.

Ama ne hikmetse Voltaire, Diderot ve d'Alembert gibi aydınlanmacı aydınlar Luther'den nefret eder.

NTV Tarih, 'Luther olsun, Calvin olsun, bırakın bir Türk'ü; ellerine aydınlanma heveslisi, azıcık da dinsiz bir düşünür geçirselerdi acaba ne yaparlardı onları

cayır cayır yakmaktan başka?' diye soruyor.

Hayranlarına duyurulur.

tarihinde Satsuma54 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 10 months later...

29 ve 30 Ekim günkü gazeteleri okurken dikkatimi bir şey çekti:

Bölücü ve şeriatçı olanlar dahil tüm gazeteler, Türkiye Cumhuriyeti'nin 86. yıldönümü kutlamalarıyla ilgili çeşitli haberler verirken liberal 'aydınlarımızın' sancaktarı Taraf'ta bu konuda en küçük bir coşku yoktu. 29 Ekim günü sol alt köşe dipte küçücük bir 'Dalgıç kız Cumhuriyet'in 86. yılı dolayısıyla 86 metre derinliğe daldı' haberi ile 30 Ekim günü Ahmet Altan'ın her zamanki 'eleştirel' üsluplu bir başyazısı. Bu kadar..

Ne bir kutlama haberi, ne bir Atatürk veya Türk bayrağı resmi, ne de bir kutlu olsun dileği. Yok, yok.. Hiçbir şey yok.

Mustafa Kemal boşuna dememiş: 'Yarım aydınlar, Cumhuriyet için cahillerden daha tehlikelidir' diye. İnönü'nün 'İki yarım adam bir tam adam etmez' sözünü de bu kategoride değerlendirmek mümkün.

Kendilerine 'liberal aydın' diyen bu güruh, Cumhuriyet düşmanlığı açısından şu dönemde bölücü ve şeriatçılardan çok daha sinsi, çok daha tehlikeli ve çok daha hain. Aslında bunları birbirinden ayırmaya da hiç gerek yok, çünkü üçü aynı kazanda kaynıyor.

Acaba bu bayram durum neydi, takip eden var mı? Kesin askerin protestosuyla gündeme getirmişlerdir ancak bayramı.

Sitelerde Paylaş

Kardeş şiir güzelmiş bir şiirde Necip Fazıl dan söylemesek olmaz

BİLANÇO

Şimdi leke, asıl renk,

Kargaya kaldı ahenk,

Eşediler kandile,

Açtılar güneşe cenk.

Kaldırıldı perdeler,

Avret yerinden kepenk.

Pazarlarda satılık,

Vicdanlar hevenk hevenk.

Bir nesil türettiler,

Yamyam sürüsüne denk.

Oh, ne tatlı şey derler,

Necaset yese firenk.

Bunlara vit, bit zehiri;

Ne ip, ne top, ne tüfek!

Leşlerine yakışan,

Köpek tersinden çelenk.

Pezevenklik mi desem;

Azdır, der,bizim mihenk.

Ama, kız satan değil,

Vatan satan pezevenk!..

Bize dini,dine sonradan gonul vermiş,sözde ermiş ayyaşın tekiylemi aşılamaya çalışıyorsunuz? Güldüm :D

Anlatılan din değil tabi,ama bir teistin neco okuması ve beğenmesi buyuk bir çelişki bence,şiire bakınca bile kullanılan küfürler baya bi çarpıyor göze yanılıyor muyum? :)

tarihinde Free Your Mind tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Free Your Mind, din budur!

Belli bir yasa belli bir yere. belli bir sureye kadar ne yaparsan yapabilirsin, sonra hristiyansan gidip gunah cikarip tertemiz olup eskiden senin gibi olan isanlara sövebilirsin, din sana bu hakki verir hatta seni yuceltir. Örnek ayyas bir adam olan yanilmiyorsam ibrahim hakki, yerde bir kuran sayfasini bulup kaldirdigi icin hermeslere pardon erenlere karisiyor, yakin tarihten örnek reha yeprem, ya da yasar alptekin hemen hemen menzil seyhi muamelesi göruyor. Necip'in kalemi kuvvetli birakta adamlar peygamber muamelesi yapsin zavallicagiza. Camide namaz kilarken bile cebinden iki firt cektigi kumardan ölumune kadar kurutlamadigi bilinse bile adam ermistir ya hidayete, kimin umrunda. Libosoralizmde bunun gibi birsey iste.

Sitelerde Paylaş

Pante, tamamen ayrı noktalardayız. Yaklaşımına ve özellikle içindeki kemalizme anti emperyalist rol biçen üstelik de bunu orduya maleden hayali tezlere asla katılmıyorum. Kemalizmin anti emperyalizmi ülkeyi fiili işgalden kurtarmakla sınırlıdır. Ancak o kadardır.

Buyrun Kemalizmin anti emperyalizmine örnekler:

Ankara Hükümetinin Moskova Büyükelçisi Ali Fuat Cebesoy'un Moskova'ya gelen İngiliz Ticaret Kurulu başkanı Hudson'la görüşmesinde verdiği müthiş
antiemperyalist ültimatom
! A.F. Cebesoy'un
Moskova Hatıraları
adlı
antiemperyalizmin temel belgesi
olan eserinin 341. sayfasından okuyoruz:

"A. F. Cebesoy: Söyleyeceklerim hem pek çok ve hem de sizce malum olmayan şeyler değildir. Müsaade ederseniz kısaca hülasa edeyim. Lloyd George ve Lord Curzon gözlükleriyle bakarak biz Türkleri çok zayıf görmek, İngiliz milletinden hakikati gizlemek demektir. Türklerin Orta Şark'ta asırlarca üzerlerine almış oldukları vazifelerin Yunanlılar ve Ermeniler tarafından başarılacağını sanmak, İngiliz siyasetinin kaydetmediği büyük bir gaflet olacaktır. Türkler, Osmanlı camiası içinde asırlarca hakim olmuş bir unsurdur. Türkiye, bütün İslam aleminin ümit kalesidir. Asırlarca bu kuvvet ve kudret olmasaydı, sıcak denizler ve okyanuslar şimal müstevlilerin (Doğu'daki düşmanların) eline geçmeyecek miydi?

O zaman İngiliz müstemlekelerinin hali ne olacaktı? Şimdi bu tehlike eskisinden daha çok büyüyebilir. Bu tehlike karşısında Yunanlılar ve Ermeniler hangi kuvvetle karşı durabileceklerdir? Zannederim, karşı durmak şöyle olsun, evvela onlar şimal müstevlilerin ilerlemesini kolaylaştıracaklardır. Bilmem arz edebiliyor muyum?

Hudson: "Sizi dinliyorum generalim."

A. F. Cebesoy: "İngiliz milletinin aklıseliminin bir gün bunları muhakkak surette idrak edeciğinden emin bulunuyorum. İşte bunun için İngilizlerle düşman olmayı aklımızdan geçirmiyoruz."

Mustafa Kemal kadrolarının anti emperyalizmiyle yatıp kalkanlara her gün yemeklerden önce, aç karnına okutulması gereken bu veciz konuşmayı, Cumhuriyetin kuruluş yıllarındaki katıksız anti emperyalizmin günümüze kadar kesintisiz devam ettiğini gösteren anti emperyalist devlet büyüklerimizin şu sözleriyle tamamlamak gerekiyor:

"Örneğin, Türkiye Cumhuriyeti 76. yılını kutluyor. Bu laik, demokratik karakterdeki cumhuriyetimiz NATO'nun içerisindeki ikinci öncelikli güç olarak, yıllarca batının değerlerini doğunun değerlerinden üstün kılmıştır. Dolayısıyla, batı değerlerinin doğuya karşı tek bir kurşun atılmadan kazanılmasında Türkiye'deki cumhuriyetin ve laik yapının da katkısı olmuştur." (Emekli Orgeneral Çevik Bir'in, ABD'deki "Yahudi Ulusal Güvenlik enstitüsü JINSA tarafından 'uluslararası Liderlik' ödülü alıp döndükten sonra Ferai Tınç'a verdiği röportaj. Hürriyet, 3 Kasım 1999")

"Türkiye'siz bir Avrupa düşünülemez. Çünkü dün Türkiye, Avrupa değerlerini savunmanın bir kalesiydi. Bugün Türkiye bir köprüdür. Atlas Okyanusu'ndan başlayıp Çin Seddi'ne kadar bir dünyayı kucaklamışsınız. Bu Türkiyesiz olur mu? Olmaz! Avrupa değerlerini oralara kadar götürecek olan, Türkiye'dir." (9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 24 Kasım 1999)

Emperyalizmden görev isteyen ve emperyalistleri, rakiplerinin bu görevi yerine getirmekte kendileri kadar yetekli olmadığına ikna etmeyi dış politikasının merkezi yapmış bir anti emperyalist zihniyet. Dün neyse, bugün de aynısı..

dönemi, dönemin şartlarına göre değerlendirmesi beklenen arkadaşımız maalesef bunu başaramamış..

süleyman demirelin atatürkçülükle ne ilgisi varsa artık onu da anlamadım :blink:

mayoneze göre de solcuydu zaten :blink:

uluslararası arenada denge politikaları geliştirilir

eşbaşkanlar gibi one minute mi denmeliydi batılılara

onlara gereken cevap cephede verildi,

ekonomidede verilecekti ama göbeğini kaşımayan halk istemedi bunu!!!

onların pisliğini atatürkçülüğe atmak olmaz

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee BAŞ ÖRTÜSÜ

Anam da giyerdi baş örtüsünü

Ele güne açmak için giymedi

Allah'a inandı dini bütündü

Amma Hak'tan kaçmak için giymedi

Beyaz saçı serin serin tarardı

Bilirdi örtünmek neye yarardı

Edebiyle siyah poşu sarardı

Vasington'a uçmak için giymedi

Anlardı iffeti korumaz örtü

İçine yansımış böyle bir dürtü

Ne Kur'an'nın ne de kafirin şartı

Fiyakalar satmak için giymedi

İman örtülmezdi bunu bilirdi

Gene de tarladan örtük gelirdi

Güzellere bayılırdı ölürdü

Gizli gizli göçmek için giyinmedi

Gençliğinde al yeşildi yazması

Bir de elinde kürek ile kazması

''Kötü'' derdi ''kapalının azması''

Hak'ka paha biçmek için giymedi

Adı: ''Döndü'' idi, ama dönmedi

Doksan yıldır isiklari sönmedi

Başında yazmadan hiç utanmadı

Istiklalden geçmek için giymedi

Ak sütünü içtim ben o gelinin

Ekmeğini yedim çatlak elinin

Yakasindan tutup dünya dölünün

Ahirete geçmek için giymedi

Anamdır yazmalı, bugünde dünde

Bu kutsal yazgıdır MAHZUNİ sende

Cumhuriyet kuran, Meclis içinde

BİR ŞEYTANI SEÇME İÇİN GİYMEDİ.

Mahzuni Şerif '98

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Necip denen azılı yobazın şiiriyle Mahzuni şerifin şiirini karşılaştırın lütfen .

Bende bir peygamber olmuş olsaydım

Birlik tohumunu eker giderdim

Önce yasaklardım kula kulluğu

İnsan Hak'tır deyip çeker giderdim

Bakmazdım zalimin gözü yaşına

Sabıra bağlamazdım boşu boşuna

İtikat etmezdim mezar taşına

Taş yerine çiçek eker giderdim

İnsan olduğu yön kıbledir bana

Ben böyle inandım çünkü insana

Çok sebeptir diye kavgaya kana

Bütün hududları söker giderdim

Cehalet insana pusudur pusu

Kolay bilinmiyor işin doğrusu

Hocam çekmeseydi ahret korkusu

Dünyaya bal gelir şeker giderdim

Mahzuni hüner yok şah'ın tacında

Aşk yanamaz cehennemin sacında

Son isim isterse dar ağacında

İnsan der boynumu büker giderdim.

Mahzuni şerif

Şiirlerinin çoğunda yam yam Osmanlıdan çekilen izdıraplar var.

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...