Jump to content

ÇİÇEKLER...

Recommended Posts

Sevgili dostlarım,

bu ay yeni bir eve geçiyorum.

Ve hayalim olan bir şeyi gerçekleştirmek istiyorum.

Önceki evim pek güneş görmediğinden aldığım çiçekler hemen ölüyordu.

Acemisi de olduğum bir konu bu çiçek konusu.

Ev için güzellik amacıyla çiçekler almak istiyorum. Özellikle yeşil yapraklı-ağaç gibi olanlardan.

Bakımı kolay olan çiçeklerden hangilerinden edinmemi önerirsiniz?

Ve bu çiçek bakımı nasıl olmalıdır.

Biraz da bu konu hakkında bilgi paylaşımında bulunalım mı?

Sitelerde Paylaş

Merhaba Pisicik,

Sana yardım edebilirim..

Babam peyzaj mimarı ve iyi bilir bu işleri..

Yarın ona danışır, özeline mesaj atarım olur mu? :)

Çok iyi olur Lagrma,

hatta buraya da yazabilirsiniz, başkaları da babanızın değerli bilgi ve önerilerinden yararlanmış olur.

Size ve ailenize saygılar sunarım...

Sitelerde Paylaş

Merhaba Pisicik,

Dediğim gibi babamla konuştum ve bakımı en kolay olanlardan bir kaç çiçek ismi verdi..

Ben 10 tane çiçek ismi beklerken babam 4 tane verdi seni öğrenci sandı ve "Öğrenci adamın evinde diğer çiçeklere yazık olur yok başka isim" dedi :)

Dediği çiçekler yani senin istediğin yeşil yapraklı ağaç gibi olanlar;

Amerikan Benjamin,

Yuka (Yucca),

Difenbahya (Dieffenbachia),

Devetabanı (Phlodentron)-(Kökü dışarda olur).

Bunların hepsinin bakımı pratik..

Fazla su istemeyen çiçekler bunlar.. Yapman gereken saksı toprağına serçe parmağını biraz batıracaksın, sıcak ise su vericeksin değil ise su vermiceksin :)

Bir öneri de saksının altına saksı tabağı koyman ve suyunu burdan vermen çiçeklerin :)

Umarım yardımı dokunmuştur..

Saygılarımla..

tarihinde laqrma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Merhaba Pisicik,

Dediğim gibi babamla konuştum ve bakımı en kolay olanlardan bir kaç çiçek ismi verdi..

Ben 10 tane çiçek ismi beklerken babam 4 tane verdi seni öğrenci sandı ve "Öğrenci adamın evinde diğer çiçeklere yazık olur yok başka isim" dedi :)

Dediği çiçekler yani senin istediğin yeşil yapraklı ağaç gibi olanlar;

Amerikan Benjamin,

Yuka (Yucca),

Difenbahya (Dieffenbachia),

Devetabanı (Phlodentron)-(Kökü dışarda olur).

Bunların hepsinin bakımı pratik..

Fazla su istemeyen çiçekler bunlar.. Yapman gereken saksı toprağına serçe parmağını biraz batıracaksın, sıcak ise su vericeksin değil ise su vermiceksin :)

Bir öneri de saksının altına saksı tabağı koyman ve suyunu burdan vermen çiçeklerin :)

Umarım yardımı dokunmuştur..

Saygılarımla..

Lagrma, çok teşekkür ederim ilgi ve zahmetiniz için. Elbette babanıza da teşekkürlerimi yolluyorum.

Bu hafta bu çiçeklerin nerelerde bulunabileceğine bakıp ardından yeni evime geçer geçmez bu çiçekleri alacağım.

Öğrenci evi değil bu ev.

Çiçekler için de bolca güneş alacak pencere ve yeterli alan var. Dolayısıyla çokça çiçek önerisi alabilirim.

Ayrıca bende polen alerjisi var. Alınan çiçeklerin alerji yapmaması da önemli bu açıdan. Sanırım yeşil çiçeklerde pek bir alerjen yok.

Yeni önerileri bekleyeceğim :)

Sitelerde Paylaş

Evini almışsın herhalde pisicik.

Hayırlı uğurlu olsun, sana bol şans getirsin. Umarım şeker sevgilin Beatnik ile çok mutlu olursunuz o evde.:)

Senin adına çok sevindim.

Çok teşekkür ederim IFeelGood, evet aldım kendi evimi. Yılların bir hayaliydi.

Bu hayalime Beatnik'ten sonra iyice bileylenmiştim.

Ayrıca Beatnik demişken, daha evi görmedi biliyor musunuz?

Evin eski sahibi iki hafta içerisinde evi boşalttıktan sonra tüm eşyaları kurup Beatnik'i çağıracağım. Şu an sadece evin methiyesini ona dizmekle meşgulüm :)

Sevgilerimle...

Sitelerde Paylaş

Yeni evin hayırlı olsun..

Ben evimde benjamin ,palmiye,orkide bakıyorum.. Yeni evime gecincede bonzai bakmaya başlıycam..Bonzailer çok guzel bitkiler..

Bonzaileri düşünmeni tavsiye ederım..

Dün dikkat ettim Bonzai'ye.

Kareteci Çocuk filminden beri bu çiçekten görmemiştim.

Şu an için azıcık pahalı geldi-malum bir ton masrafla boğuşuyorum ama aklımın bir kenarında vardı bu çiçek.

Bu arada ben de salon çamı öneririm herkese. Şu an yaşadığım evde "ölmez" denilen salon çamı bile sadece 2 hafta yaşamıştı :(

Sitelerde Paylaş

Dün dikkat ettim Bonzai'ye.

Kareteci Çocuk filminden beri bu çiçekten görmemiştim.

Şu an için azıcık pahalı geldi-malum bir ton masrafla boğuşuyorum ama aklımın bir kenarında vardı bu çiçek.

Bu arada ben de salon çamı öneririm herkese. Şu an yaşadığım evde "ölmez" denilen salon çamı bile sadece 2 hafta yaşamıştı :(

Salon çamını yeni eve alabilirim bende..Bonzailer büyük marketlerde indirime girip çok ucuza satılabiliyorlar ..Arkadasımada indirimden almıştım.:)Büyük marketlere bakmanı tavsiye ederim..

Sitelerde Paylaş

Salon çamını yeni eve alabilirim bende..Bonzailer büyük marketlerde indirime girip çok ucuza satılabiliyorlar ..Arkadasımada indirimden almıştım.:)Büyük marketlere bakmanı tavsiye ederim..

Real'de gördüm geçen; 285Lira kadardı. Daha ucuza mı aldın sen?

Sitelerde Paylaş

İnanamayacaksın ama 45 Liraya aldım..Hemde bahçesehir migrostan.

Nereden aldın yaf?

Süper!

Migros yazmışsın görmemişim :)

tarihinde Pisicik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...