Jump to content

KOBİ Kredileri

Recommended Posts

Arkadaşlar, Türkiye için illere ve son yıllara göre (Tercihen kaynağına da göre) KOBİ'lere verilen kredileri kapsayan bir veri tabanı arıyorum. TUİK, DPT falan sitelere bakıyorum. Bildiğiniz kaynak varsa çok yardımcı olur. Şimdiden teşekkürler.

ne çeşit veri istiyorsun bilemem ama BDDK ve Merkez Bankası'nın sitelerinde istatistiki verilere bir gözat derim..

Sitelerde Paylaş

Verilere ulastim. Hazine mustesarliginda var. Ama nasil kullanmam gerektiginden emin degilim.. :(

Cunku illere gore verilen KOBI kredileri istedigim anlami tam veremiyor. Samsunda verilen kredinin Istanbula nazaran daha dusuk olmasi Samsuna daha az deger verildiginden degil, Samsunda daha az basvuru olmasindandir. Ustelik bu sirketler de Istanbuldakilere nazaran daha dusuk sermayelidir..

"KOBI basina verilen kredi miktari" gibi bir kayit olsaydi cok iyi olacakti.. o "KOBI basina" kismi olmadan illeri standardize edemem.. :(

Isin teorisini bir kursam arkasi takir takir gelicek cunku ekonometride bir sorunum yok.. ama bu teoriyi kurma kismi adami acayip yoruyor..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...