Jump to content

Filminde Kabe'yi Yıkmaya Cesaret Edemeyen Yönetmen.

Recommended Posts

2012'ye Kabe sansürü - Tehditlerden korktu Kabe'yi yok edemedi.

ABD'li ünlü yönetmen Roland Emmerich tüm dünyayla birlikte Türkiye'de bu ay vizyona girecek olan son filmi '2012'de, küresel bir felakette dünyadaki tüm dini sembolleri yerle bir ederken, Kabe'ye dokunamadı.

Maya takvimine göre kıyametin kopacağı 2012 tarihinde dünyanın sonunu getirecek bir dizi felaketi konu alan filmde, başta Vatikan ve Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrinde bulunan ünlü 'Christo Redentor' (Kurtarıcı İsa) Heykeli olmak üzere, dünyanın değişik köşelerindeki dini mekanların yıkıldığı gösteriliyor.

Emmerich, ‘2012'deki Kabe sahnelerinin kesildiğini doğrulayarak, "Dünyanın yok olmasını tasvir ederken, Kabe'nin de yıkılışını da göstermeyi istedim. Ancak ölüm tehdidi ile yaşamak istemiyorum. Senaristlerden Herald Kloser, hakkımda fetva çıkabileceği uyarısında bulununca, bu sahneleri çıkartmak zorunda kaldık. Ve haklıydı da. Batı dünyasındaki herkes bunu düşünmeli" diye konuştu.

Emmerich, 'Şeytan Ayetleri' kitabı nedeniyle hakkında ölüm fetvası çıkarılan yazar Salman Rüşdi'nin durumuna düşmek istemediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=184581&cat=180&dt=2009/11/06

........................................... (Alıntı sonu)

Allah Allah, niye çekinmiş ki acaba? Halbuki İslam barış ve höşgörü dini, Müslümanlar da barışçı ve gayet hoşgörülü insanlardır.

Emmerich çok ayıp etmiş; kendisine hiç yakıştıramadım.

Sitelerde Paylaş

Evvvvvvvvveeet islam hoşgörü dini.Adam gibi okursan anlardın.Arapça kelimenin birden çok anlama geldiğini sen sadece türkçe bişi diyor örneğin öldürün diyor sen diyorsun ki islam nasıl hoşgörü dini öldürün diyor diyorsun.Aslında şeriatın çok farklı kuralları vardır hemen atıyorum zina yapanı direk öldürün demiyor.Ama sende beyin olmadığı için bunu normal karşılıyorum

Teşekkür ederim.

Peki düşen uçakta neden ateist olmaz ? Cevapla.

Sitelerde Paylaş

Yeryuzundeki tüm dini mekanlar yıkılıyor bu filmde ama islamın dini mekanları yıkılmıyor. Islam kendi barbarlığıyla kendini baltalamakta ve de belki tüm dunyanın izleyeceği bir filmde kendi reklamının yapılması fırsatını kaçırmaktadır. Muslumanlar sayesinde islam dinden bile sayılmamakta, kendince kutsal mekanlarına değinilmemektedir. Bence bu islam açısından bir kayıptır.

Bir başka nokta da, filmin senaristlerinin sanatçıdan çok tüccar olduğunu görmemizdir. Gerçek sanatçı böyle ucuz tehditlere boyun eğmez.

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

>>>> Nihil gibiler Batının KÖPEKLERİDİR.

Hem de ne KÖPEKLERDİR bunlar.

Bu nihil denen KÖPEK yaşı ve çapı ve akli derecesine bakmadan koskoca islamı eleştiriyor.

Bu KÖPEĞE hatırlatmak lazım.

Allah ve Resulullah senin ulaşamayacağın ve yanından geçemeyeceğin kavramlardır.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Danimarka gazatalarındaki Muhammetle ilgili alaycı yazılara kızan müslümanlar kazan kaldırıp dünyanın dört bir yanında nümayışlar yaptılar.

Netice ne oldu bilirmisiniz.

102 müslüman öldü 300 kusuruda yaralı.

Sizden korkanlar sizin gibileri.

Neyinizden korkacaklar?

Atanbalarınızdanmı? :-))))))

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Cevap çok basit.Çünkü öleceğini biliyor tabi bugune kadar rahat yaşadı şimdi öldükten sonra ne olacağını biliyor götü dara geldi o yüzden ateist tam ölmeden müslüman olur :lol:

Şimdi bana kendi şerefin namusun üzerine , onlar yoksa eğer İnandığın tanrı adına yemin edermisin hayatında kaç kere bir ateistle beraber uçakla uçtun? Hatta kaç kere bir ateistle birlikte uçakla uçarken düşme tehlikesi atlattın acaba ?

Hadi cevap ver bakalım?

Sitelerde Paylaş

Düşen uçakta ateist olmazmış :D , uzaya çıkan mekikde de müslüman olmaz. Yuri Gagarin ne güzel demiş; Fezaya gittim ama tanrı denen varlığa orada da rastlayamadım.

Nihil gibiler Batının KÖPEKLERİDİR.

Hem de ne KÖPEKLERDİR bunlar.

Sizin gibi, gerikafalı arapların köpeği olacağıma, çağdaş batının köpeği olurum.

Sitelerde Paylaş

Senin yarın imanınla yanarak gebermiyeceğin ne malum, dindarların bir garantisi mi var?

Sitelerde Paylaş

>>> Tolonbey kes yürü git

Nereye gidecek?

Bir onun arkasına saklanıp buna sobe diyecek, bir bunun arkasına saklanın şuna sobe diyecek!

Canı sıkıldı mı padişaha sövecek, canı sıkıldı mı, MKA' nın partisine "6 oklu hırsızlar" diyecek.

Bazen müslümanları takdir edecek, ama kızılbaşları da göklere çıkaracak.

Bir enteresan bir tip.

Tam olarak Dünya görüşü dini görüşü belli değil. Çünkü "Tanrı" derken çok okudum yazısını.. Partisi hiç belli değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...