Jump to content

ya atiistler yanılıyorsa!

Recommended Posts

7 hours ago, cevizkabugu said:

Cok ilginc hemde olaganüstü. Ya allah gercekten varsa diye cikar amaci tanri gibi bir varligin kandirilacagina inanan bir müslüman. Ve herseyi bildigi iddia edilen allah bu iki yüzlülügü anlayamaz diye düsünen dindar düsünce. Bu dünyada ikiyüzlülük / sahtekarlik adinda dönen dalavereler yetmedi sira tanriyi kandirmaya geldi.

Böyle kurnazligi düsünen zihniyete lanet olsun. Yok olsun insanlik artik.

ikiyüzlülukden kastın ne münafıklık mı

Sitelerde Paylaş
  • İleti 196
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 01.05.2019 at 00:23, muslumangenc said:

bir de şöyle düşün ateist olarak hiç bir şekilde kazanma şansın yok

sonsuz pişmanlık ve cehalet girdabında sürünüp gidecen

Müslümanla ateistin cehenneme gitme şansı eğer onların cehenneme gideceğini söyleyen din sayısına göre artıyorsa olasılık olarak çok farkları yok. 

Tabii ki böyle bir fantazi asla gerçek olamaz. Çünkü masal aleminde yaşamıyoruz. 

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, cevizkabugu said:

Münafikligi bana degil kurana sorsana, yaziyor iste ne manaya geldigi. Hankisi sana uyuyorsa onu kabul edebilirsin bence bir mahsuru yok.

iyi de münafığın yani inanmadığı halde inanmış gibi görünenin imanı geçerli değil ki

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, bayşapka said:

Müslümanla ateistin cehenneme gitme şansı eğer onların cehenneme gideceğini söyleyen din sayısına göre artıyorsa olasılık olarak çok farkları yok. 

Tabii ki böyle bir fantazi asla gerçek olamaz. Çünkü masal aleminde yaşamıyoruz. 

Konu dışı ama sanaTemel prensipleri anlatayım sen karar ver

1-Bu dünyaya imtihan için geldik

2-Bu imtihanda herkes kendisine yapılan tebliğ kadar sorumludur

3-Hiç bir şekilde islamdan haberdar olmayan islamın hiç bir ibadetinden sorumlu değildir sadece bir tek ilahı kabul edersen kurtulur

4-Dolayısıyla mekkede doğan biri ile moskovanın bir köyünde doğan biri aynı sorumlulukta değildir mekkedeki tüm ibadetlerden ve islamın emirlerinden sorumlu diğeri sadece kendisine islam tebliğ edilmişse ondan sorumlu tebliğ yoksa bir olan yaratanı mantık yoluyla bulup bulmamaktan sorumlu

ateistle sık sık bu konuyu karıştırdıkları için hatırlatim dedim

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, muslumangenc yazdı:

3-Hiç bir şekilde islamdan haberdar olmayan islamın hiç bir ibadetinden sorumlu değildir sadece bir tek ilahı kabul edersen kurtulur

4-Dolayısıyla mekkede doğan biri ile moskovanın bir köyünde doğan biri aynı sorumlulukta değildir mekkedeki tüm ibadetlerden ve islamın emirlerinden sorumlu diğeri sadece kendisine islam tebliğ edilmişse ondan sorumlu tebliğ yoksa bir olan yaratanı mantık yoluyla bulup bulmamaktan sorumlu

Bunu nasil biliyorsun?

Peki bu insanlara ne oldu? >>

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, deadanddark said:

Bunu nasil biliyorsun?

Peki bu insanlara ne oldu? >>

verdiğim kurallara göre senin kendin çözmen lazımdı

ona bir de ALLAHIN MUTLAK ADALETİNİ EKLİYEYİM

o kimseyi gücünün üzerindeki yükten dolayı sorumlu tutmaz

ve

öbür dünyada boynuzsuz koç boynuzlu koçtan hakkını alacaktır

Mutlak adil olan ve yargılayan o olacak

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, muslumangenc yazdı:

verdiğim kurallara göre senin kendin çözmen lazımdı

ona bir de ALLAHIN MUTLAK ADALETİNİ EKLİYEYİM

ve

Malmisin? neyin sorumlulugu?

peygamber gelmemis, kitap inmemis.

Biri günese insan kurban ediyor, digeri günese kurban oluyor. Hangisinin sirtinda neyin sorumlulugu var?

Sitelerde Paylaş
27 minutes ago, deadanddark said:

Malmisin? neyin sorumlulugu?

peygamber gelmemis, kitap inmemis.

Biri günese insan kurban ediyor, digeri günese kurban oluyor. Hangisinin sirtinda neyin sorumlulugu var?

çözmüşsün işte

tebliğ edilmeyen hiç kimse sorumlu değildir

herkes kendi imtihanını yaşar

Sitelerde Paylaş
37 minutes ago, muslumangenc said:

çözmüşsün işte

tebliğ edilmeyen hiç kimse sorumlu değildir

herkes kendi imtihanını yaşar

İnsan iki cümlede ancak bu kadar kendiyle çelişir.

Ayrıca insan ben tebliğ ediyorum diyen başka bir insana neden inansın? İnanmamak nasıl sonsuza kadar yakılmayı gerektiren bir suç oluyor? Nasıl bir mantık bu?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, muslumangenc yazdı:

Neden olduğu doğuma,varoluşa zorladığı kişiye bakıp,Allah seni sınamak için yarattı diyen ahmağa müslüman denir.Eğer ortada bir sınav olmuş olsaydı,bu sınavı dayatanlar ve bir başkasının canı ile cehennem kumarı oynayanlar çocuk yapanların ta kendisi olurdu.Bu sınananlar doğum yoluyla üretiliyor.Ama müslüman öyle bir hava oluşturuyor ki,sanki bu kişiler yedi katlı göğün üstünde oturan bir allah tarafından özel olarak yaratılıp,yeryüzüne sınanmak üzere indiriliyor.

Doğuma bakıp,allah sınamak için yarattı diyorsunuz ya hani,şeytan da tuzağa düşürüp,sınanmak üzere yeryüzüne sürülmeye neden oluyor.Bunların ikisi aynı şey.Buna doğum diyoruz.Doğum yaratan allahtır,tuzağa düşürüp,yeryüzüne sürülmeye neden olan şeytandır.Ama siz hiç,neden olduğu doğuma bakıp şeytan da tuzağa düşürüp,yeryüzüne sürülmeye neden oldu diyeni göremezsiniz.Zaten bunu anladığın an,şeytan ile allahın aynı,şeytanın da,allahın da insanın kendisinden başkası olmadığını anlamış olursun.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, muslumangenc said:

Sık sık konuyu unutup başa döndüğünü görüyorum. Belki biraz beynini çalıştırmaya zorlandığında tebliğ edip bırakmak yerine yazılana cevap vermeyi denesen kendini geliştirirsin.  

Blaise pascal'ın oyun teorisini dine göre yorumlamasını kendi fikrinmiş gibi getirip sundun, ona itiraz ve yorum geldi, cevap vermeden tebliğ ettin. Şimdi karşındaki insanlar senin hakkında ne düşünüyor sence?

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, bayşapka said:

Sık sık konuyu unutup başa döndüğünü görüyorum. Belki biraz beynini çalıştırmaya zorlandığında tebliğ edip bırakmak yerine yazılana cevap vermeyi denesen kendini geliştirirsin.  

Blaise pascal'ın oyun teorisini dine göre yorumlamasını kendi fikrinmiş gibi getirip sundun, ona itiraz ve yorum geldi, cevap vermeden tebliğ ettin. Şimdi karşındaki insanlar senin hakkında ne düşünüyor sence?

çok soru geliyor

hepsini cevaplamaya çalışıyorum

hangi soru ise alıntılayın lütfen

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, muslumangenc yazdı:

iyi de münafığın yani inanmadığı halde inanmış gibi görünenin imanı geçerli değil ki

Iyiya bende bu sacmaliga deginiyorum iste.

Ya allah varsa diye ateistlere soru soran, varsa bir kaybiniz olmaz diyen sen degilmisin!?

Ne yapacak simdi aklina, mantigina, vicdanina uymayan bir dine, islama inanmayan ateist? Ülen dur hele sacma sapanda olsa allah ya varsa!? Ben isimi garantiye alip inanmis gibi yapayim mi demeli? Adi üstüne sordugun soru ATEISTLERE yönelik!? Ateistlere iki yüzlügü / münafikligi care diye sunan sensin. Nasil ya allah varsa diye bu isten yirtabilir sana göre ateistler?

Sordugun sorudan, muhatap oldugun kitleden haberin yok senin. Genc müslümansin anladikda 13-15 yasinda da degilsindir herhalde. 

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, cevizkabugu said:

Iyiya bende bu sacmaliga deginiyorum iste.

Ya allah varsa diye ateistlere soru soran, varsa bir kaybiniz olmaz diyen sen degilmisin!?

Ne yapacak simdi aklina, mantigina, vicdanina uymayan bir dine, islama inanmayan ateist? Ülen dur hele sacma sapanda olsa allah ya varsa!? Ben isimi garantiye alip inanmis gibi yapayim mi demeli? Adi üstüne sordugun soru ATEISTLERE yönelik!? Ateistlere iki yüzlügü / münafikligi care diye sunan sensin. Nasil ya allah varsa diye bu isten yirtabilir sana göre ateistler?

Sordugun sorudan, muhatap oldugun kitleden haberin yok senin. Genc müslümansin anladikda 13-15 yasinda da degilsindir herhalde. 

Çok güzel bir noktaya değinmişsin.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, muslumangenc yazdı:

ve

Cok sevdigim ayetlerden biri.

Allah kimseye tasiyamayacagi yükü yüklemez palavrasi. Insanlarin hayatda 2 secenegi var, ya basina gelen her aciyla, belayla yasayacak, yada intihar edip ölmeyi sececek. Her iki durumda yasaniyor zaten. Kimse keyfinden intihar etmiyor. 2 secenekten baska secenek yok. Her dinden, dinsizlerden intihar edenler mevcut. O insanlarin yasadiklarini yasamadan hanki durumda intihar ettilerinide kimse anlayamaz bilemez. SIKIYORSA hayati yolunda giden, evlat, es, ailesini kayip etmemis, sagligindan yana büyük sorunlar, acilar cekmeyen vs. biri intihar etsinde görelim. Demekki neymis, ayetin iddia ettigi gibi herkezin kapasitesi dogrultusunda yük filan belirlenmiyormus islamin tanrisindan. Yoksa kimse tatli canina kiymazdi.

Su inanisa bakinca yok daha neler dedittiriyor saglikli insan akli. Neymis? Boynuzsuz koc boynuzlu koctan hakkini alacakmis ? Iste lafin, sözün bittigi yer burasi. Boynuzulu, boynuzsuz kocu yaratanda inandiginiz allah degilmi. Imtihani, akli olmayan bir hayvan hanki sebepden dolayi hesap verecek? Ahiretde hayvanlarin hesaba cekilecegi, yeniden diriltilecegi nerede yaziyor. Bir konuyu dogrulamak adina sacma sapan bir iddiayi nediye ortaya gercekmis gibi sunarsin.

Farkinda bile olmadan kendini ve islami dogru cikarmak adina sacma sapan, akildan mantiktan, vicdandan yoksun masallara bile kendini inanmak mecburiyetinde hissediyorsun. Gülünc duruma düstügünün farkina varman mümkün gözükmüyor. Iman etmissin birkere her yol mübah artik sana.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...