Jump to content

ya atiistler yanılıyorsa!

Recommended Posts

ya ateistler yanılıyorsa yani öldüklerinde islamın gerçekliği ile karşı karşıya gelirse bu ateistler için çok büyük bir hüsran olur.Tersi halinde müslümanlar için hiç bir sorun yok yani ateistler haklı ise müslümanlar bu dünyda islamı yaşayarak her türlü zararlı alışkanlıktan (alkol uyuşturucu vs) uzak etrafına yardım ederek yaptığı ibadetler ile huzur duyarak tertemiz bir yaşantı ile hayata gözlerini kapatacaklar.Onlar için her iki halde de hüsran olmayacak diye düşünüyorum bilmem bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 196
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ayakta uyuduğunu düşünüyorum. Bir kere savunduğun İslam'ı bile bilmediğini düşünüyorum yıldız.

İslam : ''vay o namaz kılanların haline'' şeklinde ayet sunar insanlara yani senin Müslümanların sonu hüsranla bitmeyecek düşüncen hüsnü kuruntundur. Yani insanlar Müslüman da olsalar gerçekten o kesimin içinde kimlerin cennete gideceğine Tanrı karar verecek, Müslümanım o halde cehennemden yırttım, sanma. Kimin gerçek müslüman olup olmadığına O karar verecek. Kimin ne olacağı belli olmaz.

İslamiyette kitlesel bağışlanma yok suçlar bireyseldir öğren bu ince detayları.

İkincisi, İslam ''Müslümandır diye sınanmadıklarını mı sanarlar'' şeklinde de önceki ayetlerini destekler ve seni yine yanlışlar yani Kur'an diyor ki Müslümanım diye kendini şanslı sanma. Müslümansan eğer , Müslüman olmayana göre İslam'ın kuralları ve cezalarından açısından daha çok sorumluluk altına girmektesin.

Son olarak Müslümanlar alkolden, uyuşturucudan, kötü alışkanlıklardan uzak durur diyorsun ya İslam ülkelerinin halini görmedin sanırım bir bak.

Sitelerde Paylaş

'Ya varsa/Ya yanılıyorsanız' iddiası, İslam'ın Tüccar Zihniyetinin yansımasından başka bir şey değil.

Aynen, John Waynen. Bir kere ya varsa diyen inanır artık yavaştan yavaştan inancını kaybediyordur. Şüphe inancın tecavüzüdür.

Kendine güvensiz inanırlar bu soruyu sorup karşı tarafın kendi nezdinde kendisini onaylamasını bekler.

Bu düşünceyi bırak ateist veya teist herhangi bir insanı Tanrı bile kabul etmiyor. Ya tam inanacaksın ya da inanmayacaksın.

Nokta :)

Sitelerde Paylaş

Biri Richard Dawkins videosu gönderirse hiç şaşırmayacam.

Cevabını metin olarak aktarayım bari :)

-Ya yanılıyorsam.Yani hepimiz yanılıyor olabiliriz.Spagetti Canavarı hakkında , tek boynuzlu pembe at veya uçan çaydanlık hakkında da yanılıyor olabiliriz.Siz örneğin Hıristiyanlık inancına sahip bir çevrede yetiştirildiniz.Diğer inançlara inanmamak nasıl bir şey bilirsiniz.Çünkü siz bir müslüman değilsiniz , siz bir hindu değilsiniz.Neden bir hindu değilsiniz ? Çünkü siz Amerika’da doğup büyüdünüz.Hindistan’da değil.Hindistan’da doğmuş yetişmiş olsaydınız hindu olacaktınız.Danimarka’da Vikingler zamanında yetişmiş olsaydınız Thor’a inanacaktınız.Klasik Yunan zamanında olsaydınız Zeus’a inanacaktınız.Orta Amerika antik dönemde olsaydınız dağdaki ulu CuvCuv’a inanacaktınız.Yani hıristiyanlığın tanrısını seçmek için özel bir sebep yok.Sadece şans eseri çevrenizdeki diğerleri gibi siz de Amerika’da doğdunuz yetiştiniz.Ve şimdi bana soruyorsunuz : “Ya ben yanlış isem?”. Peki ya denizin dibindeki ulu CuvCuv hakkında ya siz yanılıyorsanız?

Sitelerde Paylaş

müslümanlar bu dünyda islamı yaşayarak her türlü zararlı alışkanlıktan (alkol uyuşturucu vs) uzak etrafına yardım ederek

Böyle yaşıyormuş, müslümanlar yıldız sen nerde yaşıyorsun? Benim etrafımda pek böyle müslüman yokta. Müslümanların büyük çoğunluğu, haram olduğu halde alkolden uzak durmuyor, sevap olduğu halde etrafına yardım etmiyor. Bizi kandırmaya çalışıyorsunuz anladımda, kendinizide kandırabiliyormusunuz? Hayal ürünlerinizle yazmayın.

Ben yanılıyor olsam bile, sonsuz merhamet sahibi bir varlık beni nasıl affetmeyecek? Bu nasıl bir çelişki?

Sitelerde Paylaş
müslümanlar bu dünyda islamı yaşayarak her türlü zararlı alışkanlıktan (alkol uyuşturucu vs) uzak etrafına yardım ederek yaptığı ibadetler ile huzur duyarak tertemiz bir yaşantı ile hayata gözlerini kapatacaklar.

Temiz yaşa, kendine zarar verme, başkalarına yardım et. Bunlar islamın değerleri değil, insanlık değerleri. İslam da neymiş? Ne sanıyorsunuz siz kendinizi?

Başkalarına yardım etmek islamla kısıtlanmıştır.

Müslüman olmayana zekat ya da sadaka veremezsiniz.

İbadetinizde huzur bulmanız mümkün değil.

Allah her zaman sizi cehenneme atmaya karar verebilir.

İslam iftira dinidir. Size din dersi yerine insanlık dersi vermeleri gerekiyordu.

Bu kadar fırça size az bile.

Sitelerde Paylaş

ya ateistler yanılıyorsa

''Ya'' lar sonsuz dur. Sen neden diğer ''ya'' ları düşünmüyorsun sivri zeka. YA başka tanrılar doğruysa. Ya ya ya ya ya HA?

''ya'' ile önesürülen olasıklara körü körüne kapılmak korkak ve ahmak olanların tarzıdır.

her türlü zararlı alışkanlıktan (alkol uyuşturucu vs) uzak etrafına yardım ederek yaptığı ibadetler ile huzur duyarak tertemiz bir yaşantı ile hayata gözlerini kapatacaklar.

Bu klişe saçmalık sıktı artık, her 10 insandan 9 u ızdırap içinde yaşayıp ölüyorsa bunlardan ancak 1 i 2si alkol ve uyuşturucudandır.

Ayrıca allah yoksa senin yaptığın ibdetlerinde hiçbir karı, kazancı, anlamı olmaz. Bu salt enayilik zaman kaybı gerzeklik, kandırlmışlık, rezillik olark kalır yanına.Bunda övünülecek bişey yok.

Sitelerde Paylaş

bu kuran'da yazılan tanrı gerçekte varolsa bile, onun bu saçmalıklarına bu vahşiliğine bu vicdansızlığına yine karşı çıkardım.. başka türlüsünü kişiliğime ve insanlığıma yakıştıramam.. o kadar alçalamam...

tanrı alsın cennetini.. anladın sen onu...

Sitelerde Paylaş

ya ateistler yanılıyorsa yani öldüklerinde islamın gerçekliği ile karşı karşıya gelirse bu ateistler için çok büyük bir hüsran olur.Tersi halinde müslümanlar için hiç bir sorun yok yani ateistler haklı ise müslümanlar bu dünyda islamı yaşayarak her türlü zararlı alışkanlıktan (alkol uyuşturucu vs) uzak etrafına yardım ederek yaptığı ibadetler ile huzur duyarak tertemiz bir yaşantı ile hayata gözlerini kapatacaklar.Onlar için her iki halde de hüsran olmayacak diye düşünüyorum bilmem bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Bilinmeyen üzerine varsayımlarda bulunmak sadece sizlere özgüdür ..Müslümanla Ateistin farkı burda biz bilinmeyenlerle varsayım yapmayız..

Sitelerde Paylaş

Ben sigara da içmem içki de. Hiç bir kötü alışkanlığım yoktur. Hayatımda illegal ilaç ağzıma koymamışımdır.

Benim gibi tonla ateist olduğuna eminim. Hemen hepsinin de dürüst bir yaşam sürdürdüklerini biliyor ve bilmediklerimi tahmin ediyorum.

Benim tanıdığım kötü huylu tek bir ateist bile yok. Neden acaba bilmiyorum? Yoksa ateistlerin arasında da kötüleri olmalı diye düşünüyorum.

Ama hepimiz çok sahıda ahlaksız, sahtekar ve yalancı Müslüman tanıyoruz. Diğer Müslüman'ları soyan, keman teli ile boğan, tabanca ile vuran, diri diri gömen, elini kolunu kesen, recmeden, kellelerini kesen, başını taşla ezen o kadar çok Müslüman var ki?

Bu iletiyi yazan onları bilmiyor mu? Bu kadar yalan nasıl söylenebilir.

Kendisinden başka dürüst insan ve ateist yok mu?

O zannediyor ki İslam'a inanmayanlar dürüst olmaz.

OYsa bilmiyor ki asıl onlar dürüsttür.

Müslüman'ların çoğu sahtekardır, yalancıdır. Pazarda size çürük domatesi kakalar, bismillah diyerek..

Hapideki suçluların kaçta kaçı ateisttir?

Orada ateist var mıdır?

Müslüman'ları dinde tutan tek şey korkudur. Kabir azabıdır. Allah'ın gazabıdır. Diğer Müslüman'ların zulmüdür.

Yoksa onlar da bu sapık dinden uzaklaşmayı çok isterler ama kendilerinde o gücü bulamıyorlar..

Ne acı..

HACI

Sitelerde Paylaş

Ben sigara da içmem içki de. Hiç bir kötü alışkanlığım yoktur. Hayatımda illegal ilaç ağzıma koymamışımdır.

Benim gibi tonla ateist olduğuna eminim. Hemen hepsinin de dürüst bir yaşam sürdürdüklerini biliyor ve bilmediklerimi tahmin ediyorum.

Benim tanıdığım kötü huylu tek bir ateist bile yok. Neden acaba bilmiyorum? Yoksa ateistlerin arasında da kötüleri olmalı diye düşünüyorum.

Ama hepimiz çok sahıda ahlaksız, sahtekar ve yalancı Müslüman tanıyoruz. Diğer Müslüman'ları soyan, keman teli ile boğan, tabanca ile vuran, diri diri gömen, elini kolunu kesen, recmeden, kellelerini kesen, başını taşla ezen o kadar çok Müslüman var ki?

Bu iletiyi yazan onları bilmiyor mu? Bu kadar yalan nasıl söylenebilir.

Kendisinden başka dürüst insan ve ateist yok mu?

O zannediyor ki İslam'a inanmayanlar dürüst olmaz.

OYsa bilmiyor ki asıl onlar dürüsttür.

Müslüman'ların çoğu sahtekardır, yalancıdır. Pazarda size çürük domatesi kakalar, bismillah diyerek..

Hapideki suçluların kaçta kaçı ateisttir?

Orada ateist var mıdır?

Müslüman'ları dinde tutan tek şey korkudur. Kabir azabıdır. Allah'ın gazabıdır. Diğer Müslüman'ların zulmüdür.

Yoksa onlar da bu sapık dinden uzaklaşmayı çok isterler ama kendilerinde o gücü bulamıyorlar..

Ne acı..

HACI

Bende alkol almam ve 2 gunluk denemem dısında sigara içmedim.Hayatımı insanın dogasına yakısır sekılde yasıyorum .

Yalanı sevmem, affetmem..Ahlaga deger verir ahlak degerlerini korurum.

Ve ben Agnostik Ateistim...

Ayrıca

Korkudan dini secenler bence bu korkularını yenmek için bir adım atmalılar.İnanın başarıcaksınız..Ben başardım..

Sitelerde Paylaş

Ya yoksa, diyen bir ateistte, sen hayal ürünü tanrın gibi, bir hayal ürününden ibaret olduğu için, cevap verme ihtiyacı bile duymuyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben sigara içmem, içki içmem deyince onları içenleri suçluyormuşum gibi bir anlam çıkıyor.

Asla öyle bir niyetim yok.

Onların için de dürüst yaşayan milyonlarca insan var ülkemizde.

Çoğu kere kararında içilen alkol ve sigara iyi ahlakın ölçüsü değil.

Sadece onları kullanmayan ateistlerin de olduğu bir gerçek.

İyi ahlakı onlara indekslemek doğru değil.

İyi ahlak illegal ilaçlara ve alkolü aşırı kullnmaya indekslenebilir ama.

Çünkü devamlı sarhoş yaşayan bir insandan iyi ahlak örneği olması beklenmez. Alkol insana çok sayıda kötülük yaptırabilir.

Aynı şekilde illegal ilaç kullananlarda da ahlaksızlık yaygındır.

İlaç alışkanlıklarını desteklemek için her suçu işleyebilir onlar.

Ama onların çoğu Müslüman'dır. Ateist değildir.

Bunu vurgulamak gerekiyor.

Ülkemizde suç işleyenlerin çoğu Müslüman, dünyada ise dindardır.

Neden öyledir bilmiyorum ama öyledir işte.

Sitelerde Paylaş

konu yanlış anlaşılmış galiba çünkü ateistler ne kadar iyi olduklarını anlatıyorlar.ben onu demiyorum ya ateistler yanılıyorsa diyorum bu halde müslümanların kaybedeceği bir şey yok ancak ateistler için hüsran vardır

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...