Jump to content

ya atiistler yanılıyorsa!

Recommended Posts

18 hours ago, HATEM said:

Sitede Tartışma kapasitesine sâhip ateist bulman zor,, devrimizde baya azaldılar. Bir de bu site banlayarak azalttı.
Senin hodri meydan çekmen de saçma Ateistleri düzeltme çaban da saçma
Niye saçma?
Sitede Ateistlerin İslâm'a dâir binlerce mantıksızlık iddiâsına dâir konular var. Gir istediğine ve gücün yetiyorsa iddiâyı çürüt. Varsa bir maharetin göster.
Burada niye nâra atıp duruyorsun?
Ateistleri düzelltme çabanın mantıksızlığı da ortada,
Ancak onların iddiâlarının yanlışlığını mantık düzleminde gösterebilirsen onlara belki faydalı olabilirsin.
Böyle nârâ atman bu konuda yeterli olmadığını gösterir.

doğrudur  sitede bu kapasitede bir ateist göremiyorum

ancak nara atmıyorum bu forumda bine yakın mesajım var onlarca mesajımda silindi tabiki bu mesajların tamamına yakını mantıksal düzlemde ateist yanılgılarını anlatmakla ilgiliydi

hodri meydan istemekteki amacım nokta bir konuda (ki bu konuyu karşı fikre bırakıyorum ) detaylı bir tartışma

yoksa diğer konularda yeterince tartıştım konu ile alakasız mesajlar nedeniyle verimli olmuyor

Sitelerde Paylaş
  • İleti 196
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

16 hours ago, RasyonelDüşünce said:

Müslümangenç ile Tartışma mı olur yahu. Al bak tek mesajda iddiasındaki Saçmalığı gösterdim. Hodri meydan olsa idi 1 mesajda konu kapanırdı (genelde görmezden duymazdan gelme yada hakaret ile konu değiştirme uyguluyor Müslümanlar işlerine gelmeyince)

Deist tanrı doğru ise Ateist Müslümandan çok daha avantajlı mesela ?. Bu tek cümle Adamın komple iddiasinı çöp eder iken nasıl hodri meydan olsun ki. 

Gerçek ismi ve Kendi Resmini + FB hesabının resmini konuya Asar ise ben hodri meydanına Kabulüm. Maçasına güveniyor madem yapsın bunu (sonuçta Müslüman ülkede, kimse Müslümanın gerçek kimliğini afiş ettiği için Öldürülme tehlikesi yaşamaz)

:) ben hodri meydan dedim yüreğin yeterse bilgi düzeyine ve medeni cesaretine güveniyorsan çıkarsın karşıma şart falan ileri sürmeden sana bir de avans verim konuyu sen seç en iyi bildiğine inandığın bir konu ile çık karşıma

hakaret bu forumda ettiğim görülmemiştir sadece direkt hakaret edenlere aynı düzeyde cevap vermişimdir.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, HATEM said:

Yazıyı anlamamış olabilirsini, Biraz daha somut bir örnek vereyim.
Yukarıda Safâ Merve arasında Deli gibi boşuna koşuşturmaktan bahsetmişsin.
Meselâ ben, Safâ ile Merve arasında Hızır âleyhisselâmı gördüm. Gözlerimle gördüm.
Yine aynı yerde Cinnlerden bir Evliyâyı da gördüm.
Bunlar inanılacak varlıklar ama ben gözlerimle gördüm.
Daha önce de söylemiştim bir çok akıl almaz kerâmetler gördüğümü...

İnsan din uyuşturucusundan fazla çekince böyle halüsinasyonlar görmesi normal. Yahu kara bir taşı yalıyorsunuz, daha ne anlatıyorsun?

Hızır dediği de kişi de çocuk katili manyak bir karakter Kuran'da. Nasıl bir insan çocuk katili bir karakteri kutsayıp yüceltir, bunu da bir düşün.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, sağduyu yazdı:

İnsan din uyuşturucusundan fazla çekince böyle halüsinasyonlar görmesi normal. Yahu kara bir taşı yalıyorsunuz, daha ne anlatıyorsun?

Hızır dediği de kişi de çocuk katili manyak bir karakter Kuran'da. Nasıl bir insan çocuk katili bir karakteri kutsayıp yüceltir, bunu da bir düşün.

Ayna görmüş orangutandan ne farkın var senin. İlkel bir mahlûksun işte...

5 yaşında bir çocuğu ameliyathâneye soksak, Doktorun, tavuk makaslar gibi,
Kalp hastasının göğüs kafesini kestiğini görse (gösterilmez ama görse)
Doktor ve hemşirelerin işkence yaptığını zanneder ve hemen ordan kaçar.
Doktorun, Rahmetin bir elçisi olduğunu ve Göğüs kafesini kestiği insânın bir hizmetçisi olduğununu bilmez, anlayamaz... Anlatamazsın da...

Polisin bir gaspçıyı öldürmesiyle bir Gaspçının veyâ bir kundakçının insân öldürmesini,, "ikisi de insân öldürüyor"  diyerek eşit değerlendiren kişi akılsızdır.
İlkeldir, Hamdır, çocuk beyinlidir. 
Bâtındaki Evrimsel skalada Varlık düzeyi olarak,  İnsânî anlamlara ulaşamamış hayvânî düzeylerde kalmıştır.
Edebiyatta (atasözünde), "aklı gözünde" derler. (Sizin durumunuz, aklı gözünde bile değil, sizler görseniz de inanmazsınız, çünkü anlamıyorsunuz, varlık düzeyiniz ilkel)
İlâhî kitapta; "Bakar arma görmez, Duyar ama işitmez" buyrulmuştur.
Ben de; "Ayna gören orangutan" gibisin dedim.

Ben bunları ilk defa mı yazıyorum?
Hayır.
Ma'lum şahsa, Sürekli Tekrâr etmek zorunda kalıyorum.
Anlamıyor da anlamıyor...
Şu Diyaloglara şâhid olanlar cevap kısmını boş görüpte bu ilkellere aldanmasın diye mecbûren tekrâr tekrâr yazıyorum.

Sitelerde Paylaş

Zatı-ı Hak’da mahrem-i irfan olan anlar bizi,
İlm’i sırda bahr’i bi-payan olan anlar bizi.

Bu fena gülzarına bülbül olanlar anlamaz,
Vech-i baki hüsnüne hayran olan anlar bizi.

Dünye vü’ukbayı ta’mir eylemekten geçmişiz,
Her taraftan yıkılıp viran olan anlar bizi.

Biz şol abdalız bıraktık eynimizden şalımız,
Varlığından soyunup üryan olan anlar bizi.

Kahr u lutf u şey-i vahid bilmeyen çekti azap,
Ol azabdan kurtulup sultan olan anlar bizi.

Zahida ayık dururken anlamazsın sen bizi,
Cür’ayı safi içip mestan olan anlar bizi.

Arifin her bir sözünü duymaya insan gerek,
Bu cihanda sanma kim hayvan olan anlar bizi.

Ey Niyazi katremiz deryaya saldık biz bugün,
Katre nice anlasın umman olan anlar bizi.

Halkı koyup la-mekan ilinde menzil tutalı,
Mısriya şol canlara canan olan anlar bizi.

Niyâzî-i Mısrî Hz.

Sitelerde Paylaş
On 19.03.2020 at 19:44, muslumangenc yazdı:

:) ben hodri meydan dedim yüreğin yeterse bilgi düzeyine ve medeni cesaretine güveniyorsan çıkarsın karşıma şart falan ileri sürmeden sana bir de avans verim konuyu sen seç en iyi bildiğine inandığın bir konu ile çık karşıma

hakaret bu forumda ettiğim görülmemiştir sadece direkt hakaret edenlere aynı düzeyde cevap vermişimdir.

Sana yazdığım mesaj şu 

Yanlış önerme.

Mesela bir ateist bazi inançlara göre Nirvana - cennet - öz e dönecek iken, o dinlerin doğru olma durumunda sen O tanrılara hakaret eden Arap tanrısına taptığın için Cezalandırılacaksın. 

Her ne kadar saçma olsa da sana sence cevap vereyim. 

Sen sadece kendi tanrın doğru olduğunda cezalandırılmayacaksın. 

Fakat ateist daha fazla çeşit tanrının olması durumunda cezalandırılmayacak. 

Anlayamadığın Yeri var mı? 

Ek= demiştim, ya hakaret ederler ya da görmezden gelirler... Ya Ateist haksız ise yani ateist 0 Müslüman 1 düşüncenin Safsata olduğunu zaten Suratına çarpan yazım burada durur iken Ve sen görmezden gelmiş iken, hodri meydan yapsak ne olacak? Orada da bu mesajı yazacağım ve sen de görmezden geleceksin yada anlamazliktan gelmeye çalışacaksın... Sen ateisti herhangi bir tanrı olma durumunda cehenneme gidecek sanarak, En azından Arap tanrısının gerçek olması durumundan Ya doğru ise, en azından 5000 de 1, 5000 de 0 dan iyidir olarak görüyorsun ve konu başlığı bu mantık üzerine kurulu. 

Fakat Aslında Ateist 5000 tanrıdan herhangi birinin doğru olması durumunda 0 değil. 

Tekrar ediyorum. Örneğin Deist tanrının doğru olma durumunda sen bir Müslüman olarak O tanrıya hakaret ettiğinden sınıfta kalacak iken, ateist paçayı yırtacak. Anladın? 

Bak, İnandığın dinin bir çelişkisi daha. Bunu bile anlayamayan insanlar kimsenin anlayamadığı 1400 yıl boyunca her kesin farklı anladığı farklı dildeki kitabı doğru anladıklarını iddia ediyor. Tek başına İslamı yıkan bir Durum bu :)

tarihinde RasyonelDüşünce tarafından düzenlendi
imla
Sitelerde Paylaş

ya ateistler yanılıyorsa yani öldüklerinde islamın gerçekliği ile karşı karşıya gelirse bu ateistler için çok büyük bir hüsran olur.Tersi halinde müslümanlar için hiç bir sorun yok yani ateistler haklı ise müslümanlar bu dünyda islamı yaşayarak her türlü zararlı alışkanlıktan (alkol uyuşturucu vs) uzak etrafına yardım ederek yaptığı ibadetler ile huzur duyarak tertemiz bir yaşantı ile hayata gözlerini kapatacaklar.Onlar için her iki halde de hüsran olmayacak diye düşünüyorum bilmem bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, muslumangenc yazdı:

ya ateistler yanılıyorsa yani öldüklerinde islamın gerçekliği ile karşı karşıya gelirse bu ateistler için çok büyük bir hüsran olur.Tersi halinde müslümanlar için hiç bir sorun yok yani ateistler haklı ise müslümanlar bu dünyda islamı yaşayarak her türlü zararlı alışkanlıktan (alkol uyuşturucu vs) uzak etrafına yardım ederek yaptığı ibadetler ile huzur duyarak tertemiz bir yaşantı ile hayata gözlerini kapatacaklar.Onlar için her iki halde de hüsran olmayacak diye düşünüyorum bilmem bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

İslamın gerçekliği imiş...miş..miş!

Tüccar zihniyetini nasıl belli etmişsin!

Sitelerde Paylaş
On 20.03.2020 at 05:35, HATEM said:

Ayna görmüş orangutandan ne farkın var senin. İlkel bir mahlûksun işte...

5 yaşında bir çocuğu ameliyathâneye soksak, Doktorun, tavuk makaslar gibi,
Kalp hastasının göğüs kafesini kestiğini görse (gösterilmez ama görse)
Doktor ve hemşirelerin işkence yaptığını zanneder ve hemen ordan kaçar.
Doktorun, Rahmetin bir elçisi olduğunu ve Göğüs kafesini kestiği insânın bir hizmetçisi olduğununu bilmez, anlayamaz... Anlatamazsın da...

Polisin bir gaspçıyı öldürmesiyle bir Gaspçının veyâ bir kundakçının insân öldürmesini,, "ikisi de insân öldürüyor"  diyerek eşit değerlendiren kişi akılsızdır.
İlkeldir, Hamdır, çocuk beyinlidir. 
Bâtındaki Evrimsel skalada Varlık düzeyi olarak,  İnsânî anlamlara ulaşamamış hayvânî düzeylerde kalmıştır.
Edebiyatta (atasözünde), "aklı gözünde" derler. (Sizin durumunuz, aklı gözünde bile değil, sizler görseniz de inanmazsınız, çünkü anlamıyorsunuz, varlık düzeyiniz ilkel)
İlâhî kitapta; "Bakar arma görmez, Duyar ama işitmez" buyrulmuştur.
Ben de; "Ayna gören orangutan" gibisin dedim.

Ben bunları ilk defa mı yazıyorum?
Hayır.
Ma'lum şahsa, Sürekli Tekrâr etmek zorunda kalıyorum.
Anlamıyor da anlamıyor...
Şu Diyaloglara şâhid olanlar cevap kısmını boş görüpte bu ilkellere aldanmasın diye mecbûren tekrâr tekrâr yazıyorum.

Sana bakınca orangutan bile daha zeki görünür, o hiç olmazsa bir arap bedevisinin peşinden gittiği takdirde öldükten sonra ona dişi orangutanlar verecek bir tanrı zırvasına sazan gibi atlamaz.

Şimdi sen onu bunu bırak da bu çocuk katili Hızır'ı gördüğünde neler hakkında konuştunuz onu anlat. Bu sapık Hızır çocuğu öldürürken nasıl haz aldığını sana anlattı mı?

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, muslumangenc yazdı:

rasyoneldüşünce din varsa her halukarda ateist kaybedecek

işte bunlar hep bilmemenden, Tek din ve tanrının senin inandığın Din ve Tanrı olduğunu düşünmenden oluyor. 

Bunu daha önce de söyledim sana.

Deistin tanrısı doğru ise kaybeden sen olacaksın demiştim, görmezden geldin.

Mesela Hristiyanların inandığı din doğru ise Kaybeden sen olacaksın. 

Örnekler çoğaltılabilir. 

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, sağduyu yazdı:

Şimdi sen onu bunu bırak da bu çocuk katili Hızır'ı gördüğünde neler hakkında konuştunuz onu anlat. Bu sapık Hızır çocuğu öldürürken nasıl haz aldığını sana anlattı mı?

Asıl sen anlat,
İşlediğin fiillere karşılık, evrimsel bir cezâ olarak Allah'ın seni niye bu kadar ahmaklaştırdığını,,
Omuzunun üzerindeki insân kafasının niye değiştirildiğini anlat.
Hâlini, kötülüklerini Anlat da öğrenelim, Nasıl böyle şeytânlaştığını?

tarihinde HATEM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 22.03.2020 at 19:13, HATEM said:

Asıl sen anlat,
İşlediğin fiillere karşılık, evrimsel bir cezâ olarak Allah'ın seni niye bu kadar ahmaklaştırdığını,,
Omuzunun üzerindeki insân kafasının niye değiştirildiğini anlat.
Hâlini, kötülüklerini Anlat da öğrenelim, Nasıl böyle şeytânlaştığını?

Neyi anlatayım mankafa. ben hayatımda hiç sapık Hızır gibi çocuk öldürmedim. Çocuk katili bir sapığı kutsayan senin gibi ahmak beyinlere ne anlatılır ki?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, sağduyu yazdı:

Neyi anlatayım mankafa. ben hayatımda hiç sapık Hızır gibi çocuk öldürmedim. Çocuk katili bir sapığı kutsayan senin gibi ahmak beyinlere ne anlatılır ki?

Bu tek satırlık cevâbı vermek için mi 30 saat bekledin? Ağzım var konuşuyorum mu demek istiyorsun...
Hem,, sana verilen cevapları anlamıyor ve sürekli aynı şeyleri yazıyorsun.
Varlığınızda bir eksiklik bir sakatlık olduğu,, yazışmalardan zannediyorum anlaşılmıştır.

Joker filmini izledim, ve üzüldüm.
Gerçekleri ifâde etme sâiki özümde baskın olsa da Gerçekleri mecbûren söylerken muhatablarımı gerçeklerin üzmesi ve aşağılaması benim hiç hoşuma gitmiyor.
Bilakis, muhatabların kötülüğü için değil, herkesin iyiliği için yazıyorum.
Filmdeki karakter gibi özünde iyi bir insân olmasanız bile (Doğrusunu en iyi Allah bilir.) sert darbeler vurmak, kan dökmek hoşuma gitmiyor, sanal ortamda olsa bile...
Filimde olduğu gibi, Empati kurmadan ârızâlı noktaları kaşımak fayda değil zarâr verebiliyor.
Doğruları söylemek doğrudur ama Her yerde söylemek doğru değildir, Hikmete muvâfık değildir.
Buradaki ateistlere cevap vermemin hikmete muvafık olup olmadığını da şu âna kadar çözebilmiş değilim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...