Jump to content

ateistler mezarlık ziyaret edermi?

Recommended Posts

O kişi için birşey ifade ediyorsa gider.Ateist olup olmaması önemli değil...Nede olsa son kalıntıları o mezarda.

giderde ne derki son kalıntılarına yani ruha inanmıyorsunuzya kemik yığınına ne derki,ooo çok zayıflamışsın deyip börek tarifimi anlatır?

Sitelerde Paylaş

giderde ne derki son kalıntılarına yani ruha inanmıyorsunuzya kemik yığınına ne derki,ooo çok zayıflamışsın deyip börek tarifimi anlatır?

Ne derse der sanane..İster baklava tarifi alır annesinden isterse eski tarih hocasından osmanlı tarihini öğrenir orası ona kalmış.

Sitelerde Paylaş

Ben kendim giderim ama dua etmek icin degil saygidan giderim. Orda icimden geldigi gibi kendi kendime iyi seyler düsünürüm ve onunla ortak anilarimizi hatirlar gelirim. Bir seyi baska bir sey icin yapmak sartmi? Sen bir daha baslik ac biz agliyoruzmu falan diye bir sor istersen.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Ha ben bu iletiyi yeni gördüm . E böyle bir kişiyi adam yerine koyup ta cevap yazmak bence anlamsız .

bir önceki iletim silinebilirmi acaba.

Sitelerde Paylaş

Ha ben bu iletiyi yeni gördüm . E böyle bir kişiyi adam yerine koyup ta cevap yazmak bence anlamsız .

bir önceki iletim silinebilirmi acaba.

Gerek yok. Yazdigi iletiden dolayi (-/+) cezalandirdik. Baslikta tavanarasina aliniyor.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Eğer sevdiğiniz bir insanı anmak istiyorsanız, toplarsınız onu seven insanları, kurarsınız bir rakı sofrası, eski günler hakkında konuşur ve güzel bir gün geçirirsiniz :)

Tabi anmak gibi bişe olduktan sonra ne güzel..

Tabutta Rövaşata'da filminde hoşuma giden yönlerinden biride gerçekci olması..

4 arkadaş ölen arkadaşları için mezara giderler .. Elindeki içkileri içe içe anmak...

Sitelerde Paylaş

Köpeğimin mezarına bile giderim ben.Ayrıca konuşadabilirim ne var ki bunda?Tabiki de beni duyacak değil o kişi ama beni rahatlatabilir konuşamadıklarımı konuşmak,yaşananları anımsamak.Şiir yazmak gibi,hiç okumayacak birine.Filmin atmosferine,duygusuna kapılmak gibi,gerçek olmadığını bildiğin halde..ne bileyim..

Sitelerde Paylaş

annemi kaybettiğim tam 6 ay oldu..ama daha hiç gitmedim mezarına..gidemedim.

geçenlerde de cok sevdiğim ünsal oskay hoca vefat etmişti...

onun vefatından sonra oğlu çınar oskayın radikal'de babasıyla ilgili harika bir yazısı vardı..yazısında çınar, babasını uzun uzun anlatmış ve bir de babasının geceleri mezarlığa gidilebileceğini söylediğini ve bu sebeple babasının mezarını ziyarete bir gece önce elinde çakmakla gittiğini yazmış...hatta çınar pek inançlı olmadığı için "bir tanrı varsa eğer ondan ricam babamı benjamin ve adorno'nun yanına koysun"gibi bir cümleyle yazısını bitirmiş..

bende bu yazıyı okuduktan sonra çok etkilendim,gece olmasa bile en yakın zamanda bir gün annemi ziyaret etmeyi düşünüyorum..

kabullenmek gerek bazı şeyleri,ne kadar zor olsada..

inançlıyım ama kabir ziyaretinin benim dinimde hiçbir anlamı yok aslında.

anlamı yok derken ölü arkasından dua falan okunmaz..okunsada bişey ifade etmez.

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar o iletiden yanlış anlaşılma olduysa özür dilerim öncelikle.

yalnız ruha inanmadığınız için neyle konuşuyorsunuz yani tuhafıma giden bu?

kendi kendime konuşur rahatlarım diyorsan eyvallah anlaşılır birşey yani.

Siz önce kendi aranızda karar verin.

1-Müslümanlara göre ruh var mı yok mu?

2-Sİze göre ateistler ruhlara inanır mı inanmaz mı?

örnek istersen buyur.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=29770

Biriniz ruhçusunuz der biriniz ruha inanmazsınız der..Bizle uğraşacağınıza derli toplu bir inanç/görüş ile çıkın karşımıza.

Biz ruhçu değiliz siz bir karar verin gelin hele. Mezarlığa da isteyen gider istemeyen gitmez. Anılara yolculuk için bir araç olarak da kullanabilirsin mezar ziyaretini ya da benim gibi hiç uğramazsın. İsteyen de kendi kendine konuşur.

Sitelerde Paylaş

annemi kaybettiğim tam 6 ay oldu..ama daha hiç gitmedim mezarına..gidemedim.

geçenlerde de cok sevdiğim ünsal oskay hoca vefat etmişti...

onun vefatından sonra oğlu çınar oskayın radikal'de babasıyla ilgili harika bir yazısı vardı..yazısında çınar, babasını uzun uzun anlatmış ve bir de babasının geceleri mezarlığa gidilebileceğini söylediğini ve bu sebeple babasının mezarını ziyarete bir gece önce elinde çakmakla gittiğini yazmış...hatta çınar pek inançlı olmadığı için "bir tanrı varsa eğer ondan ricam babamı benjamin ve adorno'nun yanına koysun"gibi bir cümleyle yazısını bitirmiş..

bende bu yazıyı okuduktan sonra çok etkilendim,gece olmasa bile en yakın zamanda bir gün annemi ziyaret etmeyi düşünüyorum..

kabullenmek gerek bazı şeyleri,ne kadar zor olsada..

inançlıyım ama kabir ziyaretinin benim dinimde hiçbir anlamı yok aslında.

anlamı yok derken ölü arkasından dua falan okunmaz..okunsada bişey ifade etmez.

senin dinin neki?

Sitelerde Paylaş

Siz önce kendi aranızda karar verin.

1-Müslümanlara göre ruh var mı yok mu?

2-Sİze göre ateistler ruhlara inanır mı inanmaz mı?

örnek istersen buyur.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=29770

Biriniz ruhçusunuz der biriniz ruha inanmazsınız der..Bizle uğraşacağınıza derli toplu bir inanç/görüş ile çıkın karşımıza.

Biz ruhçu değiliz siz bir karar verin gelin hele. Mezarlığa da isteyen gider istemeyen gitmez. Anılara yolculuk için bir araç olarak da kullanabilirsin mezar ziyaretini ya da benim gibi hiç uğramazsın. İsteyen de kendi kendine konuşur.

ruh bize göre var size göre yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...