Jump to content

ateistler mezarlık ziyaret edermi?

Recommended Posts

Cenazelere katılmak dışında 7 yıldır bir mezar ziyaretinde bulunmadım.

Bazı tarihi mezarlara tarihi oldukları için gittim.

Çok sevdiğim ve çok yakınım birisi ölürse mezarını ziyaret etmeyi KESİNLİKLE düşünmüyorum.Mezardaki O değil.Mezarlığı sevdiklerime yakıştıramıyorum zaten.

O anılarıyla hafızamda olur.

Saygılar,

Sitelerde Paylaş

yalnız ruha inanmadığınız için neyle konuşuyorsunuz yani tuhafıma giden bu?

kendi kendime konuşur rahatlarım diyorsan eyvallah anlaşılır birşey yani.

E forumun zeka özürlüsü.. Sen mezarı ziyaret ettiğinde ölünün ruhunu tam da orada mı sanıyorsun? Konuştuğun ruh sana yanır mı veriyor? Yoksa kendini mi aldatıyorsun ruh ile konuşuyorum diye? Kendini aldatıp aldatmaman arasındaki farkı nasıl ölçüyorsun?!

Sitelerde Paylaş

ruh bize göre var size göre yok.

emreyle bir konuş lincoln emre1974 müydü =D ona göre evrim ruhçu bir öğretiydi müslümanlıktada ruh kavramı yoktu yani bir biz(müslüman) kavramın yok senin evrensel konuşamassın konuştuğun anda terörist damgasını yiyebilirsin dikkat et =) herşey cihad için unutma :) neyse şakası bir yana islamda da ateizmde olduğu gibi belli bir görüş yoktur herkes kafasına göre yorumlar

saygılar...

Sitelerde Paylaş

Lincoln savunduğun İslam'ı bilmiyorsun.

İslam'a göre bir ölünün yakını nerede olursa olsun ne zaman dua ederse etsin onun duası Allah katına ulaşır.

Yani mezar başında edince Allah bunu duyuyor ama mezar başında dua etmeyince Allah bunu duymuyor diye bir düşünce İslam'da bile yok. Bu düşünce İslam'da dahi yokken sen de nasıl olabiliyor?

Mezar başında ruhla konuşmaksa kimsenin yapabildiği bir şey değil, sana özel bir şey olmalı bu sanırım aman Allah'ım Lincoln yoksa yoksa sen Mehdi misin eyvah.

Sitelerde Paylaş

İslam'a göre bir ölünün yakını nerede olursa olsun ne zaman dua ederse etsin onun duası Allah katına ulaşır.

Yani mezar başında edince Allah bunu duyuyor ama mezar başında dua etmeyince Allah bunu duymuyor diye bir düşünce İslam'da bile yok. Bu düşünce İslam'da dahi yokken sen de nasıl olabiliyor?

Mezar başında ruhla konuşmaksa kimsenin yapabildiği bir şey değil, sana özel bir şey olmalı bu sanırım aman Allah'ım Lincoln yoksa yoksa sen Mehdi misin eyvah.

islamla müslümanlık bir değil ki be abi adamlar bir yorumluyor islamı şaşırıyorsun biri diyor hepimizin özgür iradesi var öteki diyor hiçbirimizin yok öteki dio allahında özgür iradesi yok bi tanesi gelio bambaşka bir iddia atıyor ortaya okudukça şaşırıyorum =)

Sitelerde Paylaş

islamla müslümanlık bir değil ki be abi adamlar bir yorumluyor islamı şaşırıyorsun biri diyor hepimizin özgür iradesi var öteki diyor hiçbirimizin yok öteki dio allahında özgür iradesi yok bi tanesi gelio bambaşka bir iddia atıyor ortaya okudukça şaşırıyorum =)

Ya İslam kendi içerisinde evrim geçiriyor ya inanırları.

Evrimi İslam geçirmiyor da inanırları geçiriyorsa İslam inanırlara yeterli gelmiyor demektir =)

Diyanet işleri başkanlığı bu ülkede ne iş yapar laf gelmişken inanırlarına itimat vermez mi bu kurum =)

Sitelerde Paylaş

Ya İslam kendi içerisinde evrim geçiriyor ya inanırları.

Evrimi İslam geçirmiyor da inanırları geçiriyorsa İslam inanırlara yeterli gelmiyor demektir =)

Diyanet işleri başkanlığı bu ülkede ne iş yapar laf gelmişken inanırlarına itimat vermez mi bu kurum =)

o bir kenara laik bir ülkede diyanet işlerinin işi ne =) yani din ve devlet işlerini birbirine karıştırmıyoruz ama diyanet işleri bakanlığımız var çok gülünç.. laik olamadık bence...

evet haklısın adamlar İslam dinini savunabilmek için kırk takla atmaya başladı :)

Sitelerde Paylaş

o bir kenara laik bir ülkede diyanet işlerinin işi ne =) yani din ve devlet işlerini birbirine karıştırmıyoruz ama diyanet işleri bakanlığımız var çok gülünç.. laik olamadık bence...

evet haklısın adamlar İslam dinini savunabilmek için kırk takla atmaya başladı :)

Diyanetin Cumhuriyet hükümeti zamanında kurulma amacı farklıydı, amaç dini kontrol altına almak, dini camilere sadece indirgemek ve inanırların illegal yapılaşmaya gitmemesini sağlamaktı diye düşünüyorum ancak artık Diyanet günümüze cevap veremiyor.

Diyanet tek mezhep diktasıyla toplumuna hitap etmeye çalışıyor ama kendi toplumunda tek bir mezhep yok onlar da bunun farkındalar ama bir şey de yapamıyorlar yazık, Diyanet için acı veren bir durum =)

Sitelerde Paylaş

E forumun zeka özürlüsü.. Sen mezarı ziyaret ettiğinde ölünün ruhunu tam da orada mı sanıyorsun? Konuştuğun ruh sana yanır mı veriyor? Yoksa kendini mi aldatıyorsun ruh ile konuşuyorum diye? Kendini aldatıp aldatmaman arasındaki farkı nasıl ölçüyorsun?!

misal baban,sa mezarda yatan gittiğin mezarın başucuna durup selamün aleyküm dünya ehli aleyküm selam ahiret ehli baba ben geldim oğlun hüseyin diye kendini tanıtırsan Allahın izniyle sadece onun seni görme imkanı var.senin onu görme imkanın yok.yani senin anlattıklarını dinler ama sana cevap ulaştıramaz yani sen onu göremezsin ama o seni görür.yoksa o kişinin ruhu zuhur edipde karşılıklı sohbet ediliyor gibi bir durum sözkonusu değildir.

Sitelerde Paylaş

zaten mezara gitmeden okunan dua ulaşmaz diye bir şey savunmuyorum.ama misal baban,sa ölen yakının ona evden okumakla gidip mezarının başında okumak bir değildir.en acı gurbettir orası.sen gidipte mezarının başucunda durupta selamün aleyküm dünya ehli aleyküm selam ahiret ehli ben geldim baba oğlun barış dersen Allahın izniyle babanın ruhunun seni görüp dediklerini dinleme hasret giderme olanağı oluşur.

isimleri misal verdim üstünüze alınmayın.

tarihinde lincoln80 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Belli bir mezarı ziyaret etmek için mezarlığa girmedim.

Fakat şimdiye kadar iki arkadaşı gömdüm.

Ateistlere ölümü hatırlattığı için lincoln arkadaşa 15 ahiret puanı yazılmıştır herhalde.

Diğer müslüman arkadaşlar: siz de bu fırsatı değerlendirin, bonus fırsatını kaçırmayın.

İslamcılık oynuyor çoluk çocuk bu forumda.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...