Jump to content

o ağlayınca herkes ağladı..

Recommended Posts

ya sen bana ulkesız vatansız burada bu kurallar altında yasacayacaksın gıbı ıfadelerle gelırsen karsılıgı olacaktır elbet

tabıkı bu duzen ıcınde yasamaktansa kendı ulkemde surunmeyı tercıh ederım

hıc olmazsa dılımı kımlıgımı rahat rahat ıfade edebılır

hersey yasak bana sonra da ısyan yok :D empatı yetenegınız yokmu kurtler turklere bunları yapsaydı turklerın bagımsız yasama ıstegıne kım laf edebılırdı

egrı oturun dogru konusun

Sitelerde Paylaş
  • İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

SetH666 haklıdır. Seyitrıza isimli şahıs bölücü sloganlar atmakta, her başlığı Kürt sorununa getirerek forumu provoke etmektedir. Burada bulunma amacının Kürtçülük yaparak forumun içine etmek olduğu açıktır. Kendisine burasının PKK yanlısı veya Kürt sorununun çözümü için açılmış bir forum olmadığı, o nedenle bu şekilde kışkırtıcı tavırları bırakması için defalarca uyarılmasına rağmen, ısrarla ve bilinçli bir şekilde bu tavrını sürdürmektedir. Onun bu tavırlarını sürdürme arzusu nedeniyle forumun katılımcı kaybetmesine sessiz kalmamız beklenemez. Seyit rıza son defa olmak üzere forumdan 24 saatlik bir süre uzaklaştırılıyor. Eğer bundan sonra forumu bu şekilde provoke etmeye devam ederse kapının önüne konulacak ve bir daha foruma üye olmasına engel olunacaktır...

teşekkürler oğuz abi beklediğim şey buydu saolasın çok :)

Sitelerde Paylaş

daha okuduğunu anlayamayan yöneticiye burdan tekrar sesleniyorum hadi onları kıvırdın.

bunu napıcaksın müslümanlardan ne farkın kaldı.

kuranı okuyup eleştiriyorsan ve senin eleştirilerini forum üyeleri nasıl ciddiye alıyor anlamış değilim.

daha iki cümyleyi okuyup anlamış değilsin kusura bakma ama.

adaletini göster hadi deicide.

Ne diyorsun, neyi zorluyorsun? İmalara, dokundurmalara ceza verilmez. Aç bak bakalım basında buna benzer neler var? Savcılar dava bile açmıyorlar. Efendim ülke demiş de, bu da Kürdistan demekmiş, Kürdistan dediyse de bölücülük etmekmiş falan filan. Sınırlarınızı değiştirecekmiş.. Ne sınırı, hangi sınır olduğu belli mi? Kırmızı çizgiler, düşünceyi ve ifadeyi sınırlayan kurallar diye de anlaşılabilir.

Bizim kurallarımız açık. İfade özgürlüğü çerçevesine giren her şeye izin veriyoruz. Bunu, ancak foruma yasal bir yaptırım yuygulanması tehlikesi varsa sınırlıyoruz. Bu yorumladığın ifadeler de, yasalara göre suç filan değil. Tekrar söylüyorum, ceza yasasına göre, niyet okunmaz, kıyas yapılamaz.

Söylenen açık ve net ise, ne kastedildiği belli ise ceza verilmesi gündeme gelebilir. Ama senin yaptığın gibi o böyle anlaşılır, bu şu demektir diye kesip biçecek olursak, forumda adam kalmaz.

Düşünceye düşünce ile mücadele et. Yasaklara, baskılara sığınma.

Sitelerde Paylaş

Ne diyorsun, neyi zorluyorsun? İmalara, dokundurmalara ceza verilmez. Aç bak bakalım basında buna benzer neler var? Savcılar dava bile açmıyorlar. Efendim ülke demiş de, bu da Kürdistan demekmiş, Kürdistan dediyse de bölücülük etmekmiş falan filan. Sınırlarınızı değiştirecekmiş.. Ne sınırı, hangi sınır olduğu belli mi? Kırmızı çizgiler, düşünceyi ve ifadeyi sınırlayan kurallar diye de anlaşılabilir.

Bizim kurallarımız açık. İfade özgürlüğü çerçevesine giren her şeye izin veriyoruz. Bunu, ancak foruma yasal bir yaptırım yuygulanması tehlikesi varsa sınırlıyoruz. Bu yorumladığın ifadeler de, yasalara göre suç filan değil. Tekrar söylüyorum, ceza yasasına göre, niyet okunmaz, kıyas yapılamaz.

Söylenen açık ve net ise, ne kastedildiği belli ise ceza verilmesi gündeme gelebilir. Ama senin yaptığın gibi o böyle anlaşılır, bu şu demektir diye kesip biçecek olursak, forumda adam kalmaz.

Düşünceye düşünce ile mücadele et. Yasaklara, baskılara sığınma.

olur deicide adam

View Postseyitriza, on 12 November 2009 - 12:41 PM, said:

:D ulke ıcın calısan bırıyım :D sızın taleplerınıze ayak uydurmaktansa sızın ya beynınızı degıstırecegız yada sınırlarınızı

desin sınırları değiştirmekten bahsetmiş bölücü konuşmadır

gözümde üç kuruşluk değerin kalmadı hisler karşılıklı anlcağın...

yorumlamamışım adam bölerim sınırlarnı demiş hangi ifade hangi özgürlük.

Sitelerde Paylaş

Oğuz ile bu başlık altında çelişmiş gibi duruyoruz ama dikkat edilirse Oğuz, seyirrıza'nın genel tavrından ötürü ceza vermiş.

SetH, hala zorluyorsun. Gözünde değerim olsaydı "acaba ne eksiğim var" diye düşünürdüm. Meraklın değilim.

eksiğin olur demedim zaten aramıza sınır çektim hep sen mi diceksin şu adamı sevmiyorum bu adamı sevmiyorum diye..

çelişsenizde çelişmesenizde oğuz abi benm baktığım noktadan bakıp gördüğümü görmüştür önemli olanda budur.

Ben sana konuşmanın genelini şikayet etmiştim ama sen eminim okumayıp direk orda öyle bir ifade yok demiştin hatırlarsan deicide.

tarihinde SetH666 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Seyit'in ülke hassasiyetleri konusunda bek bir özentili yazımı yok.Arada PKK'yı dahi savunabiliyor.

Deicide'de onu özellikle imla ve Türk Alfabesi konusunda uyardı ama banlamamayı tercih etti sabır gösterdi,Oğuz'da uyarıyordu sürekli kışkırtıcı tavrından.

Seyit'in sınırlar derken neyi kastettiği genel tavrından belli.Ve bu ifade de bölücü terörün amaçları arasında.Kürtler elde ettikleri kazanımlar ve demokratik hakların verimli kullanmayı amaç edinsinler bunu fanatikçe söylemlerle skor avantajı sağlamaya çevirmemeliler.DTP gelen PKK'lıların tesliminde aynı haltı yiyerek açılımı baltaladı.Bu açılıma en büyük zararı Kürt fanatikler veriyor.

Entik gruplara demokratik haklar istemek bunun demokrasi mücadelesini vermek ayrıdır sınırları mücadele ederek değiştireceğiz demek çok ayrıdır.

Netice olarak sloganik ve kışkırtıcı fanatik üyelerin yaptırıma uğraması taraftarıyım.Ben genel olarak liberal biri olsamda ülkem insanının PKK eylemleri endexli şekilde kışkırtılması tarafında olmayacağım.

Sitelerde Paylaş

SetH666 haklıdır. Seyitrıza isimli şahıs bölücü sloganlar atmakta, her başlığı Kürt sorununa getirerek forumu provoke etmektedir. Burada bulunma amacının Kürtçülük yaparak forumun içine etmek olduğu açıktır. Kendisine burasının PKK yanlısı veya Kürt sorununun çözümü için açılmış bir forum olmadığı, o nedenle bu şekilde kışkırtıcı tavırları bırakması için defalarca uyarılmasına rağmen, ısrarla ve bilinçli bir şekilde bu tavrını sürdürmektedir. Onun bu tavırlarını sürdürme arzusu nedeniyle forumun katılımcı kaybetmesine sessiz kalmamız beklenemez. Seyit rıza son defa olmak üzere forumdan 24 saatlik bir süre uzaklaştırılıyor. Eğer bundan sonra forumu bu şekilde provoke etmeye devam ederse kapının önüne konulacak ve bir daha foruma üye olmasına engel olunacaktır...

oguz anlamıyorum yazıyı nasıl takıp edıyorsun :D ama ateıstforuma senın gıbı onyargılarıyla dolu ınsan.....

Sitelerde Paylaş

Osmanlı bildiğimiz gibi sağı solu kılıçla "fethedip" haraca bağlayan bir tarz adamlardı. Amaçları yayılmak, elalemin topraklarını "kendi topraklarına" katmak, "cihan hükümdarı" olmaktı.

Emperyalizme bok atıp da bağımsızlığa övgüler düzenler, Osmanlı'ya gelince bir anda "vay be ne güçlüymüşüz, herkesi yenmişiz," falan diye böbürlenirler.

Halbuki Osmanlı da bir emperyalizmdi. Bu yüzden "imparatorluk" zaten. Bu iki kelime aynı kökten gelir.

Kürtler de Osmanlı'nın emperyalizminden nasiplerini almıştı. Onlara da birgün kılıçlı atlılar gelip "aha burası bizimdir" dediler.

Zamanla Osmanlının elinin altındaki halklar yavaş yavaş "emperyalizmden bağımsızlıklarını" aldılar.

Balkanlar, ve Araplar, tek tek ayrıldı.

Sadece Kürtler ayrılamadı. Bir de Ermeniler.

Ermeniler yokedildi. Kürtler ise Türkler'in yeni kurdukları ülkede gene bir teba olarak yaşamaya devam ettiler.

Bugün "bağımsızlık kazandık İngilizlerden, ne kadar gurur verici" diye her Allahın günü bayram eden zihniyet, Kürtler'in ağzına bağımsızlık lafını almasını sanki kutsala edilmiş bir küfür gibi algılıyor.

Kürtler onlara göre hep Türkler'in elinin altında aşağılanmış olarak varlığını sürdürmek zorunda kalan bir teba halk olmalı. Ya bu boyunduruğu ve bütün aşağılamaları kabul edecekler, ya da beğenmiyorlarsa defolup gitsinler, çünkü üzerlerinde yaşadıkları toprakları zamanında bir Osmanlı padişahı "fethetmiş" ve artık orası Türk toprağı.

Sitelerde Paylaş

Osmanlı bildiğimiz gibi sağı solu kılıçla "fethedip" haraca bağlayan bir tarz adamlardı. Amaçları yayılmak, elalemin topraklarını "kendi topraklarına" katmak, "cihan hükümdarı" olmaktı.

Emperyalizme bok atıp da bağımsızlığa övgüler düzenler, Osmanlı'ya gelince bir anda "vay be ne güçlüymüşüz, herkesi yenmişiz," falan diye böbürlenirler.

Halbuki Osmanlı da bir emperyalizmdi. Bu yüzden "imparatorluk" zaten. Bu iki kelime aynı kökten gelir.

Kürtler de Osmanlı'nın emperyalizminden nasiplerini almıştı. Onlara da birgün kılıçlı atlılar gelip "aha burası bizimdir" dediler.

Zamanla Osmanlının elinin altındaki halklar yavaş yavaş "emperyalizmden bağımsızlıklarını" aldılar.

Ermeniler yokedildi. Kürtler ise Türkler'in yeni kurdukları ülkede gene bir teba olarak yaşamaya devam ettiler.

Bugün "bağımsızlık kazandık İngilizlerden, ne kadar gurur verici" diye her Allahın günü bayram eden zihniyet, Kürtler'in ağzına bağımsızlık lafını almasını sanki kutsala edilmiş bir küfür gibi algılıyor.

Kürtler onlara göre hep Türkler'in elinin altında aşağılanmış olarak varlığını sürdürmek zorunda kalan bir teba halk olmalı. Ya bu boyunduruğu ve bütün aşağılamaları kabul edecekler, ya da beğenmiyorlarsa defolup gitsinler, çünkü üzerlerinde yaşadıkları toprakları zamanında bir Osmanlı padişahı "fethetmiş" ve artık orası Türk toprağı.

ludwig yazdıklarına katılıyorum osmanlı hakkında.osmanlı emperyalist,işgalci ve vahşi bir devletin tekidir.

ancak seni işgal etmeye gelen bir ülkeyi geri çevirmek ile başka bir milletin başka bir milletten topraklarını istemek aynı şey değildir.

aslında işgalcilikle aynı mantıktır.

çünkü pkk'lılar bir devletin topraklarını istemekte ve bunun için silaha başvurmaktadırlar.

ama türkler ingilizleri geri gönderirken ingilizlerin topraklarından değil kendi topraklarından göndermişlerdir.

oysa bizim kürtleri gönderme gibi bir isteğimiz yoktur,bizim istediğimiz kardeşçe ve dostça yaşamamızdır,onlara barış eli uzatıyoruz ama onlar elini geri çekiyorsa biz savaş istiyoruz diyenin peşinden koşarak ne olur barış yapalım diye yalvaracak değiliz.

tarihinde Vahşi Diktatör tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ülkesine coca cola gelince, bir iki İngilizce teknik kelime diline girdiğin zaman "kültürel emperyalizm!!" diye zırlayan zihniyet, 80 senedir Kürt lafını bile yasak etmiş, adamların kimliğini, dilini inkar etmiş. Kart-kurt teorileri üretmiş. Asimilasyonu en aşağılayıcı şekillerde uygulamış.

Şimdi 2009 yılında artık lütfen Kürt sorunu tartışılacakken, ülkenin "sosyaldemokrat" partisi faşist partiyle elele meclisi eylem yerine çeviriyor. Bayrak açıp, sorun için Dersim isyanını bastırma metotlarını tavsiye ediyor.

Senin ve Seth666'in burda Kürt bir arkadaş olan Seyit_Rıza'ya konuşma tavrınızdaki küçümseyici ifadeleri, kendinizi burda ev sahibi, Kürtler'i kiracı görmenizi görüyoruz.

Sorun burda Türkler'in kibrinde. Emperyalist Osmanlı kafası devam ediyor. Türkler hep hakim ırk olmak istiyor. Buna fena alışmışlar. Ellerinin altındaki son teba olan Kürtler'e hep kapı yanaşması muamelesi çekecekler. Kürtler'le eşit vatandaşlık fikri Türkler'e hakaret gibi geliyor.

Sitelerde Paylaş

Ülkesine coca cola gelince, bir iki İngilizce teknik kelime diline girdiğin zaman "kültürel emperyalizm!!" diye zırlayan zihniyet, 80 senedir Kürt lafını bile yasak etmiş, adamların kimliğini, dilini inkar etmiş. Kart-kurt teorileri üretmiş. Asimilasyonu en aşağılayıcı şekillerde uygulamış.

Şimdi 2009 yılında artık lütfen Kürt sorunu tartışılacakken, ülkenin "sosyaldemokrat" partisi faşist partiyle elele meclisi eylem yerine çeviriyor. Bayrak açıp, sorun için Dersim isyanını bastırma metotlarını tavsiye ediyor.

Senin ve Seth666'in burda Kürt bir arkadaş olan Seyit_Rıza'ya konuşma tavrınızdaki küçümseyici ifadeleri, kendinizi burda ev sahibi, Kürtler'i kiracı görmenizi görüyoruz.

Sorun burda Türkler'in kibrinde. Emperyalist Osmanlı kafası devam ediyor. Türkler hep hakim ırk olmak istiyor. Buna fena alışmışlar. Ellerinin altındaki son teba olan Kürtler'e hep kapı yanaşması muamelesi çekecekler. Kürtler'le eşit vatandaşlık fikri Türkler'e hakaret gibi geliyor.

çok genelleme konuştuğunu düşünmekteyim.

seyitrızayı sırf kürt olduğu için seviyorsun,oysa ki kendisinin bir saygınlığı yoktur,sürekli saygısızca yazar,bir saygınlığı yoktur.

Türk'lerin kibri diyerek zaten bu kadar genellemeni anlamış değilim,sen uzaydan gelmedin sonuçta sende bir Türk'sün her Türk'ü aşağılamaman gerektiğini bilmiyorsun sanırım.

ben kürtlerin asimile edilmeye çalışmasından mutsuzum,insanlar ingilizce kelimelere kültürel emperyalizm diye bakarken arapça,farsça kelimelere bakmıyor sırf din denen zımbırtı yüzünden.

oysa ingilizce kelimeler aslında daha modern yapmaktadır dilimizi,bu arapçadan kurtulmamız gerek,Latin Alfabesi'ne geçtik,eğer Atatürk bizi Latin Alfabesi'ne geçirmesiydi şuan o alfabenin adını anmak asılmak sebebi sayılabilirdi.

Ama eleştirirken dikkat edersek sevinirim,Tüm Türk'leri aynı kefeye koymak haksızlıktır bence.

Sırf bu tarz insanlar fazla diye milliyetçiliğe antilik besleyen bir adam kürt milliyetçilerine niye sempatiyle bakıyor anlamış değilim.

umarım ırkçılık yapmayı bırakırsınız,saygılar.

Sitelerde Paylaş

Peki sen istiklal marşında bütün temel metinlerde hep bağımsızlığa atıf yapıldığını görüyorsun. Başka milletin boyunduruğu altında yaşayıp aşağılanmaktansa ölmek yeğdir zihniyetinin bu ülkede, ülkenin kurucu kadrolarında hakim olduğunu biliyorsun. Peki bu tarz duygular sadece Türkler'in mi aklına geliyor?

Eğer Kürtler arasında bazıları ayrılıkçı ve bapımsızlıkçı fikirler savunuyorsa, ve sen eğer Kürtler ayrılmasın istiyorsan, o zaman bir dön bak kendine. Acaba sen Kürtler'in hakkını hukukunu tanıyor musun? Bunları bu ülkenin Türkler kadar onlara da ait olduğunu hissettiriyor musun?

Eğer gidip onlara "kardeşim, bizim şartlarımız böyle: Türkleşeceksiniz, Kürt olarak kalırsanız aşağılanacaksınız, kültürel bir hak vermeyecez, işinize gelmezse ayaklanırsanız da hadi bakalım biz savaşa hazırız" dersen, sence karşı tarafta nasıl bir davranış görürsün?

Sen gerçekten bu ülkeyi bir mi tutmak istiyorsun?

Yoksa sen hem ülke birlik kalsın, ama aynı zamanda Türkler ülkenin has evladı olsun, Kürtler'i böyle aşağılamaya, kışkırtmaya devam mı edeyim diyorsun?

Bu ülkede Kürtler de Türkler kadar vergi verme, askerlik yapma gibi vatandaşlık yükümlülüklerini yerine getiriyorlar. Ama Türkler Kürtler'in çocuklarını alıp okulda bunlara Türkçe öğretip, Kürt tarihine dair tek bir satır anlatmıyor, Kürtler'in varolduğunu dahi anlatmıyor. Yüksek öğretimde Kürt tarihi yahut diline dair bir bölüm yok. Kürtçe özel televizyon radyo yok. Kürtlerin partisi yasak, zırt pırt kapatılıyor, adamları hapse atılıyor.

Peki nasıl bir ortaklık ki bu, yükümlülükler eşit, ama haklar eşit değil?

Olay "asimilasyonu ben de hoş bulmuyorum" demekle çözülüyor mu? Lütfen 2009 yılında bu kadarını diyelim artık.

Türkler'in ne kadarı Kürtlerle eşit vatandaş oılmayı hazmedecek onu söyle.

Sitelerde Paylaş

Kürtler neden Türklerle eşit hakka sahip değilmiş? Neymiş bana verilip de ona verilmeyen hak?

Sakın ana dil deme.. Çünkü laz da, Çerkez de, Arnavut da aynı. Onlar da anadillerinde eğitim görmüyorlar.

Üstelik Türkçe eğitim meselesiyle insanları manipüle etme çabaları da beyhude çünkü Kürtler hala bölgelerine gelen doktorla, polisle, öğretmenle vs. Türkçe konuşamıyor.

Demek ki 85 yıldır asimile olmamışlar. Okullarda "Ne Mutlu Türk'üm Diyene" deyince de Türk olmamışlar. Olmasınlar da zaten. Kim ne ise öyle kalsın..

Benim sahip olduğum bütün haklara sahipler bu insanlar. Yasalar önünde eşitiz. Bu ülkenin okulları bana ne kadar açıksa, ona da o kadar açık.

İlk günden beri meclisteler, hükumetteler. Bu ülkenin asli unsuru filan da değiller. Ben ne kadar asli unsursam, onlar da o kadar asli unsur.

Ben Türk olmaktan dolayı bir tek gün bile kollanıp korunmadım, hiçbir ayrıcalığım olmadı.

Hatta tam da tersi. Üstelik gerçekten Türk'üm. Türkmen Türk'ü..

Eee, niye ayrıcalığım yok benim?

Saçmalıyor, aptalca ezberlerin peşinde insanları yanıltıyorsunuz.

Kürt sorunu bambaşka ve sizin sandığınızdan çok ağır, çok daha ciddi bir sorundur.

"Amanın da ben Türk'üm, sen Kürt'sün, yok sen Türk'sün, ben Türk'üm" deyince çözülmez.

O sorunda sadece kültür sorunudur.

Kürtlerin yoz gelenekleri, kültürleri, cehaleti vs. sorunudur. O nedenle de PKK ve aşiret ağaları tarafından kullanılmaktalar. Bir de, onlara eşlik eden hükumetler tarafından tabii.

AKP de o hükumetler içinde Kürt-Türk ayrımcılığını en doruğa çıkaran, iki tarafı da sapıkça düşman eden en tehlikeli, en sahtekar hükumettir.

Kürtler yanlış ata oynuyor...

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:D :D ludwıng farkı

Sitelerde Paylaş

IfeelGood, anadil olayını "Çerkez, Laz" diye sayıp bitiremezsin.

"Onlara da verilmiyor bu hak, Kürtler de ağlamasın" diyorsun.

Bunu derken bile bir hak gaspı olduğunu ağzınla itiraf ediyorsun.

"Ne mutlu Türküm diyene dedirttik ama olmadılar" derken asimilasyonu ağzınla itiraf ediyorsun.

En sonunda da adamları komple cahil ve yoz kültüre sahip olmakla itham edip aşağılıyorsun.

Bir de aydın Türk insanısın ya bravo.

Aydını böyleyse diğerleri nasıldır bilmek istemem.

Sitelerde Paylaş

çok genelleme konuştuğunu düşünmekteyim.

seyitrızayı sırf kürt olduğu için seviyorsun,oysa ki kendisinin bir saygınlığı yoktur,sürekli saygısızca yazar,bir saygınlığı yoktur.

Türk'lerin kibri diyerek zaten bu kadar genellemeni anlamış değilim,sen uzaydan gelmedin sonuçta sende bir Türk'sün her Türk'ü aşağılamaman gerektiğini bilmiyorsun sanırım.

ben kürtlerin asimile edilmeye çalışmasından mutsuzum,insanlar ingilizce kelimelere kültürel emperyalizm diye bakarken arapça,farsça kelimelere bakmıyor sırf din denen zımbırtı yüzünden.

oysa ingilizce kelimeler aslında daha modern yapmaktadır dilimizi,bu arapçadan kurtulmamız gerek,Latin Alfabesi'ne geçtik,eğer Atatürk bizi Latin Alfabesi'ne geçirmesiydi şuan o alfabenin adını anmak asılmak sebebi sayılabilirdi.

Ama eleştirirken dikkat edersek sevinirim,Tüm Türk'leri aynı kefeye koymak haksızlıktır bence.

Sırf bu tarz insanlar fazla diye milliyetçiliğe antilik besleyen bir adam kürt milliyetçilerine niye sempatiyle bakıyor anlamış değilim.

umarım ırkçılık yapmayı bırakırsınız,saygılar.

yaw bu gune kadar benım bır halka dıl uzattıgım gorulmemıstır . ama kemalıst dusuncenın bozukluguna laf ssoyluyorum dıye ırkcı ettıler benı :D

turkun solu dıye bır kavram var kemalıstlerde :D turk solu :D turkun solu :D

kaldıkı ben ludwıg abının yazılarını takıp edeerım

gercekte cok komık oldugunu dusunduugum bırıdır

Sitelerde Paylaş

85 yıldır asımıle olmadık :D yakındıgı seye bak :D buna dayanarak nelere ulasmıs vay vay vay

abı kusura bakmayın ben kurt oldugumu soylemeden sadece dıyarbakırlı oldugumu soyledım dıye :D unıde bunla konusmayın falan dendı :D

akp hukumetı donemınde bu kadar doruga cıkabılır ama bu akpnın sucu degıl kemalıst beyınlerın sucudur

hala osmanlı mı sanıyorsunuz ılla elınızde bır halkmı olacak :D kendınızı kurtlere guc gosterısı yaparak mı tatmın edıyorsunuz

ahmet altan kurt turk esıtlıgı hakkında cok guzel bır yazı yazmıs

http://www.taraf.com.tr/makale/6935.htm

okusun bazıları

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...