Jump to content

o ağlayınca herkes ağladı..

Recommended Posts

Bir kızın Atatürk için ağlaması ayrıca tartışılır da bir kızın Atatürk'e ağlamasının medya tarafından pazarlanmasının altında çıkan reyting kapma yarışı erdemli midir? Gazeteciliğin hiç mi kuralı yoktur?

Aynı şunun gibi :

Her 10 Kasım'da siyasetçilerin ağzına mikrofon tutarak, mikrofonu ağzına tutulanın özgürce açıklaması adı altında kafalardaki düşünceleri onaylatma isteği düşüncesiyle ''bu 10 Kasım için düşünceniz nedir?'' efendim deyip kendi düşündüklerinin ''aksi'' bir cümle söylerse halkı o adama karşı kışkırtma progpogandaları yapmalarının erdemli bir tarafı yoksa küçücük bir kızın gözyaşlarından nemalanan medyanın da erdemi yoktur tabii.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Vahşi sen 10 Kasım'da yas tutmuyorum diyeni ve Atatürk'ü senin gibi tariflemeyeni hakaret ediyor yahut çocukların zihninin ideolojilerle doldurmayın diyeni Atatürk'e hakaret ediyor diye karalamaya çalışmakla hata ediyorsun.

Yanlış yönlendiğini düşünüyorum son günlerde.

yahu 10 kasım başlığıma yazmasın bunu saygısızlık yapmak zorunda mı !

başka bi yere yazsın bi anma başlığının içine .ıçması artniyetliliktir o kadar !

tarihinde Vahşi Diktatör tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tamam terence indirelim bayrağımızı marşımızıda bırakalım dilimizde önemli değil tamam senin yolundan gidelim ne gerek var dimi bağımsızlığa ne gerek var böyle şeylere canım...

işi muhammede vurmayın arkadaşım adam marştan bayraktan rahatsızım diyor bi ülkenin marşı bayrağı dili dini gibi birleştirici öğelerin hepsi kalkarsa o ülke ne kadar ayakta kalır!!!

dini olmayan devletler ne kadar tutunmuş bir bakın sosyoloji bilginiz varsa az olsun anlarsınız neden dinin kullanıldığını ülkelerde din dil bayrak marş o dedğin şeylerin hepsi birleştirici öğelerdir....

dinsiz olarak dini savunmama tepki getirebilirsiniz ama bu böyle....

Bu ülkenin 80 yıl önce marşı farklıydı, bayrağı farklıydı. O bayrak gitti, o marş kayboldu; ne değişti? Dün senin kafandaki insanlar Osmanlı bayrağı için ortalığı velveleye veriyordu, bugün sen T.C. bayrağı için. Fransa'da doğsan da Fransız bayrağı için insanlarla tartışacaktın, değil mi?

Dolayısıyla senin somut bir değerler vurgun filan yok; hem kim diyor konuştuğun dilden vazgeç diye? Sana zorla İngilizce konuşturan mı var? İsteyen istediği dilde konuşsun deniyor, fena mı? Asıl sen seyitriza'ya 'illa benim istediğim dilde konuşacaksın' dersen işte, iş değişir.

Sen bu ülkenin milyonlarca insanını bir arada tutan tüm bir fikir, değer, düşünce, tutum, örf ve alışkanlıklar silsilesi, kurumlar yumağının tamamının bayrakla, devletle alakalı olduğunu filan mı sanıyorsun? Devlet, bütün bu tarihsel-toplumsal kurumların, öğretilerin, geleneklerin çok çok küçük bir parçasıdır; tüm bunları geç, Latin Amerika'da yaşayan aç bir çocuğu gördüğünde insanların içinde doğan acıma duygusu, bu ülkede yaşayan iyi insanları, doğru değerler etrafında bir arada tutmaya yeter de, artar bile.

Bayrak bir sınırlamanın, bir çitlemenin ifadesidir; sana, bana, Yunan'lıya konulan bir yasaktır. Bu bayraklar senin ayağının bastığı topraklar üzerinde yürümen için, bir başkasından izin almanı gerektiren sembollerse; nasıl olur da senin simgelerin olur?

Sitelerde Paylaş

Küfür ve hakaret içeren iletiler silindi.

Vahşi Diktatör, bir kere daha gençliğine ve heyecanına veriyorum, herhangi bir ceza vermiyorum. Bir daha bu kadar kolay kışkırma.

deicide cezana başlarım senin

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=29915&st=20

sonda 2 tane mesaj alıntıladım

ikiside hakaret çerçevesinde kabul ediliyor mu edilmiyor mu

edilmiyorsa forum üyeliğimi sil .iktirip gidicem diyecek bişeyim yok.

Sitelerde Paylaş

Eğer milletine bir damla saygın varsa, "bu ülkeyi halkada malum burda tartışılan şahıs vermiştir" deyip Atatürk ile halkı karşı karşıya koymaz, "Atatürk bu ulusun/halkın (herneyse) bağrından çıkmıştır" derdin.

bağımsızlık mücadelesini verirken ne yazıkki Atatürk ve destek gördüğü halk vermişti... ne yazıkki padişah yardım etmemişti... padişahın amacı ne yazıkki ingilizlerin sömürgesi altında olmaktı... ve ne yazıkki o dönemde padişahın tahtta olmasını isteyen provakatörler vardı... yani halka tümüyle bir saygı duymam kesinlikle söz konusu değildir... bir nurcuya hiçbir zaman saygı duymadım

ben herzaman şunu demişimdir deicide bu halk herzaman bir Atatürk çıkarma potansiyeline sahiptir... oturupta sizinle halka duyduğum saygıyıda tartışıcak değilim k.bakmayın...

Sitelerde Paylaş

yahu 10 kasım başlığıma yazmasın bunu saygısızlık yapmak zorunda mı !

başka bi yere yazsın bi anma başlığının içine .ıçması artniyetliliktir o kadar !

Görmezden gelebilirsin.İgnore edebilirsin.Yahut bu konuda moderasyonla iletişim halinde olabilirsin.O şahsın gerçekten forum kurallarını ihlal eden durumu varsa zaten gereken yaptırımı görür.

Atatürk'ün belli bir düzeyden sonra putlaştırılması tabulaştırılması üstün süpermenleştirilmesi vsleştirilip realitesinden koparılması senin kızdığın zümreye koz oluyor haliyle.

Sitelerde Paylaş

bağımsızlık mücadelesini verirken ne yazıkki Atatürk ve destek gördüğü halk vermişti... ne yazıkki padişah yardım etmemişti... padişahın amacı ne yazıkki ingilizlerin sömürgesi altında olmaktı... ve ne yazıkki o dönemde padişahın tahtta olmasını isteyen provakatörler vardı... yani halka tümüyle bir saygı duymam kesinlikle söz konusu değildir... bir nurcuya hiçbir zaman saygı duymadım

ben herzaman şunu demişimdir deicide bu halk herzaman bir Atatürk çıkarma potansiyeline sahiptir... oturupta sizinle halka duyduğum saygıyıda tartışıcak değilim k.bakmayın...

Halka tümüyle saygı duyuyor olman gerekmiyor.Atatürk'ün kendi siyasal ve dünya görünüşünün malı sanmamaya çalışman yeterli olacaktır.Belli siyasi düşünceye ve karşıt olduğun görüşe Atatürksüz cevaplar yetiştirmeye çalış.

Bu ülke Atatürk'ü kullanarak düşüncelerine çıkar sağlamamayı öğrenen politikacılar yetiştiğinde daha demokratikleşecek gibi.

Sitelerde Paylaş

Bayrak bir sınırlamanın, bir çitlemenin ifadesidir; sana, bana, Yunan'lıya konulan bir yasaktır. Bu bayraklar senin ayağının bastığı topraklar üzerinde yürümen için, bir başkasından izin almanı gerektiren sembollerse; nasıl olur da senin simgelerin olur?

izin vermesi gereken kişiyide ben seçtiğim için bir sorun yok terence...

o çocuğa duyulan acıma duygusu her insanda olmayacağı için bu ülkemizde böyle ne yazıkki bağlayıcı başka bir öğe olmak zorundadır...

önyargılarınla vardığın yargılarıda kabul etmiyorum....

fransız vatandaşı değilim sorunumda yok bugün burda ermeniler biz ermeniyiz diyebiliyor fransada diyemiyorsa bir sorun vardır ayrıca!!!

Sitelerde Paylaş

izin vermesi gereken kişiyide ben seçtiğim için bir sorun yok terence...

o çocuğa duyulan acıma duygusu her insanda olmayacağı için bu ülkemizde böyle ne yazıkki bağlayıcı başka bir öğe olmak zorundadır...

önyargılarınla vardığın yargılarıda kabul etmiyorum....

fransız vatandaşı değilim sorunumda yok bugün burda ermeniler biz ermeniyiz diyebiliyor fransada diyemiyorsa bir sorun vardır ayrıca!!!

Sen mi seçiyorsun? Bir birey olarak sen?

4 yılda bir oy vererek, Dışişleri Bakanlığı'nın vize politikalarını belirlediğine mi inanıyorsun gerçekten? Vize politikaları konusunda muhalefete geçtiğinde de sen mi belirliyorsun o politikaları?

Farklı toplumsal sınıflar/grupların, o sınıf ve gruplar içerisindeki farklılaşmış tabakaların, oldukça karmaşık bir biçimde örgütlenmiş politik, ekonomik ve psikolojik erk araçlarının eşitsiz dağıtımı sonucu, politika belirlenimine eşitsiz müdahale şansı olduğunu da görmüyor musun? Bürokrasinin, politikacının kendi çıkarlarının gereğini yaptığında da, senin kararlarını senin adına aldığına inanmaya devam edebiliyor musun?

Latin Amerikalı çocuğa duyulan acıma duygusu herkeste yok ama, bağlayıcı bir öge olarak vatan-millet duygusu herkeste var mı peki? Varsa, seyitrıza'yla niye kavga ediyorsun? Yok eğer senin vatansever değerlerin de herkeste yoksa, neden insan sevgisini -bir bağlayıcı ilke olarak- 'herkeste yok' diye bir kenara itmeyi kendinde hak görüyorsun?

Önyargı? Hangisi önyargı? O önyargıları gösterip, bir de yanlışlarıma işaret etsen?

Ermeni-Fransız meselesine nasıl geldik? Örneğin, 'Fransada doğsam milliyetçi olmazdım' gibi bir fikrin varsa; Türklerin-Türkiye'nin ne gibi kendine has değerleri var da, bunlardan dolayı milliyetçi takılıyorsun? Hangi ülkenin milliyetçisi olup, olmayacağına; nasıl karar verirdin misal?

Ha, istediğini de vereyim: Tabii ki Fransa'da bir Türk, 'Ermeni soykırımı yoktur' diyebilmelidir.

Bence var, o ayrı... (Bunu şimdi tartışmayacağım)

Sitelerde Paylaş

deicide cezana başlarım senin

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=29915&st=20

sonda 2 tane mesaj alıntıladım

ikiside hakaret çerçevesinde kabul ediliyor mu edilmiyor mu

edilmiyorsa forum üyeliğimi sil .iktirip gidicem diyecek bişeyim yok.

Uyarın için teşekkürler. Gereği yapıldı.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=29915&view=findpost&p=513286

Sitelerde Paylaş

ülkedeki politikacıların şuanda islamı kullandığını söylememe gerek yok heralde o kadar cahilmisin =/

Konumuz ülkedeki politikacılar İslam'ı kullanıyor mu değil.

Benim mesajımda Atatürk'ü kendi ideolojik saplantılarına dayanak olarak kullanan moronlara uyarı vardı.

Atatürk din mi inanç mı?Kurduğun alakayı açsana biraz?İslam'ı kullananlara karşı bende Atatürk'ü kullanırım mı demek istiyorsun?Ne demeye çalışıyorsun?

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Latin Amerikalı çocuğa duyulan acıma duygusu herkeste yok ama, bağlayıcı bir öge olarak vatan-millet duygusu herkeste var mı peki? Varsa, seyitrıza'yla niye kavga ediyorsun? Yok eğer senin vatansever değerlerin de herkeste yoksa, neden insan sevgisini -bir bağlayıcı ilke olarak- 'herkeste yok' diye bir kenara itmeyi kendinde hak görüyorsun?

Önyargı? Hangisi önyargı? O önyargıları gösterip, bir de yanlışlarıma işaret etsen?

önyargı değil her insana aynı deseydim senin gibi yani herkeste bu acıma duygusu var deseydim evet önyargı olurdu ama insanların hepsi bir değil aklın yolu bir değildir!!!

Sen mi seçiyorsun? Bir birey olarak sen?

4 yılda bir oy vererek, Dışişleri Bakanlığı'nın vize politikalarını belirlediğine mi inanıyorsun gerçekten? Vize politikaları konusunda muhalefete geçtiğinde de sen mi belirliyorsun o politikaları?

Farklı toplumsal sınıflar/grupların, o sınıf ve gruplar içerisindeki farklılaşmış tabakaların, oldukça karmaşık bir biçimde örgütlenmiş politik, ekonomik ve psikolojik erk araçlarının eşitsiz dağıtımı sonucu, politika belirlenimine eşitsiz müdahale şansı olduğunu da görmüyor musun? Bürokrasinin, politikacının kendi çıkarlarının gereğini yaptığında da, senin kararlarını senin adına aldığına inanmaya devam edebiliyor musun?

burda neyi tartışıyoruz arkadaşım o adamı ben oraya getirmemişmiyim yanlış bir kararda vermiş olsam evet dolaylı yoldan ben seçiyorum...

Ermeni-Fransız meselesine nasıl geldik? Örneğin, 'Fransada doğsam milliyetçi olmazdım' gibi bir fikrin varsa; Türklerin-Türkiye'nin ne gibi kendine has değerleri var da, bunlardan dolayı milliyetçi takılıyorsun? Hangi ülkenin milliyetçisi olup, olmayacağına; nasıl karar verirdin misal?

Ha, istediğini de vereyim: Tabii ki Fransa'da bir Türk, 'Ermeni soykırımı yoktur' diyebilmelidir.

Bence var, o ayrı... (Bunu şimdi tartışmayacağım)

Fransa meselesine senin fransada yaşasaydın Fransa bayrağı die bağırıcaktın demenden geldik....

Fransada doğsaydım Fransız(Ermeni asıllıda olsa) olsaydım Fransız milliyetçiliği yapardım!!(öyle değilim ama)

Kürt birçok abim arkadaşım tanıdığım Türk milliyetçisidir(hatta ileridir bu ülkücüdür bazıları..ne diyebiliriz bu konu hakkında yani)sen bir ülke sırtında kaç asır yaşayacaksın asalak gibi ee ondan sora toprak!! k.bakmasın kimse yok öyle bi dünya...

Sitelerde Paylaş

Konumuz ülkedeki politikacılar İslam'ı kullanıyor mu değil.

Benim mesajımda Atatürk'ü kendi ideolojik saplantılarına dayanak olarak kullanan moronlara uyarı vardı.

Atatürk din mi inanç mı?Kurduğun alakayı açsana biraz?İslam'ı kullananlara karşı bende Atatürk'ü kullanırım mı demek istiyorsun?Ne demeye çalışıyorsun?

öyle birşey mi demişim şuan baştaki politikacılar Atatürk'ü felan kullanmıyor hatta saygısızlık bile ediyor diyorum bi alaka kurmaya gerek mi var cahilmisin diyorum sana Atatürk'ü kullanıyor diyorsun hala politikacılar Chp ye Mhp ye kimsenin itimadı kalmadı artık onları kastediyorsan...

Sitelerde Paylaş

öyle birşey mi demişim şuan baştaki politikacılar Atatürk'ü felan kullanmıyor hatta saygısızlık bile ediyor diyorum bi alaka kurmaya gerek mi var cahilmisin diyorum sana Atatürk'ü kullanıyor diyorsun hala politikacılar Chp ye Mhp ye kimsenin itimadı kalmadı artık onları kastediyorsan...

Bu politikacılar Atatürk'ü kullanmıyor mu:),

Herbiri işine gelen tarafından tutarak kullanıyor.Kimi ulusalcılığından ,kimi laikliğinden kimisi egemenlik kayıtsız şartsız milletindir demesinden.Atatürk şöyle demişte böyle demiş.

Bugün TBMM'deki demokratik açılım gündemli oturumunda açılan pankartları görseydin daha iyi anlardın ne demek istediğimi.

Cahil misin sorunu tekrardan pas geçeceğim.Muhattabına saygı duymayı öğrenmezsen aynı karşılığı göreceğini hesaba katmalısın.Tekrar bu soruyu sorarsan ne olduğumu sana yazarım.Kaldıramayacağın yazı bırakarak.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu politikacılar Atatürk'ü kullanmıyor mu:),

Herbiri işine gelen tarafından tutarak kullanıyor.Kimi ulusalcılığından ,kimi laikliğinden kimisi egemenlik kayıtsız şartsız milletindir demesinden.Atatürk şöyle demişte böyle demiş.

Bugün TBMM'deki demokratik açılım gündemli oturumunda açılan pankartları görseydin daha iyi anlardın ne demek istediğimi.

Cahil misin sorunu tekrardan pas geçeceğim.Muhattabına saygı duymayı öğrenmezsen aynı karşılığı göreceğini hesaba katmalısın.Tekrar bu soruyu sorarsan ne olduğumu sana yazarım.Kaldıramayacağın yazı bırakarak.

Tekrar söylüyorum o politikacıların asıl arkasına sığındığı şey bellidir

adam konuşuyor işte kendini ne olduğunu gösteriyor insanlar bunları izlemiyorsa ben ne diyebilirim...

Sitelerde Paylaş

bak ne guzel konustun ıste tabıkı pkkler farklı ulkenın vatandasları degıl

o pkk sırtına silahı alıp dağa çıktığı gün bu ülkenin vatandaşlığını reddetmiştir....

vatansız hepsi öylede kalıcaklar...

tarihinde SetH666 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

o pkk sırtına silahı alıp dağa çıktığı gün bu ülkenin vatandaşlığını reddetmiştir....

vatansız hepsi öylede kalıcaklar...

ya sızde hıc mı kafa yok kımse sıcak yuvasını bırakıp gıdermı yanı 20 yasındakı bır genc neden bunu yapsın

onun cıkmasına neden olanlar var demek yasamasına ızın vermeyenler dılıne kulturune ızın vermeyenler

en kısası ben kıbrısa geldım dıyarbakırlıyım dedım hemen grup olusturdular onla konusmayın bızım sehıdımız var yok bılmem ne :D bunları yapan sızler :D sonra nıye daga cıkıyorlar

lan sız bu kadar ıkı yuzlu oldukca kımse sızın yanınızda durmaz

Sitelerde Paylaş

ya sızde hıc mı kafa yok kımse sıcak yuvasını bırakıp gıdermı yanı 20 yasındakı bır genc neden bunu yapsın

onun cıkmasına neden olanlar var demek yasamasına ızın vermeyenler dılıne kulturune ızın vermeyenler

en kısası ben kıbrısa geldım dıyarbakırlıyım dedım hemen grup olusturdular onla konusmayın bızım sehıdımız var yok bılmem ne :D bunları yapan sızler :D sonra nıye daga cıkıyorlar

lan sız bu kadar ıkı yuzlu oldukca kımse sızın yanınızda durmaz

nie benim çok yakın 3 arkadaşım Kürt seyitrıza benm Diyarbakırlıda çok yakın birçok arkadaşım var...ordan ahkam kesmekle olmuyor her Türk vatandaşı eşittir kimse çıkıp ayrıcalık isteyemez...

ülkücü bir abiydi daha iki gün önce konuştuğum İbrahim abi ve kürttüde dağa çıkma gereği duymamıştı ve ülkücülerin arasında yerini bulmuştu...(ülkücüleri sevmem ama İbrahim abi başka biriydi bak nasıl yücelttiğimi gör adam beni kardeşi gibi gördü islamı anlattı)

ikiyüzlü olan sizsiniz kaç yüzyıl ekmeğini yediniz lan Türklerin...(Osmanlıdan başla gel buraya kadar bakim)

bu kümesin buğdayını yiyen gidip başka kümese yumurta veremez iki yüzlülük bu değilde nedir...

dağa çıkıosunuz kardeşinize kurşun sıkıyosunuz bu ikiyüzlülük değilde nedir....o askerin içinde kardeşi bulunan hiçmi Kürt yok..

kardeşine kurşun sıkan ikiyüzlü değil şahsiyetsizdir benim gözümde...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...