Jump to content

o ağlayınca herkes ağladı..

Recommended Posts

görende sanıcakki adam sadece atatürkü eleştirdi ulan durup dururken anma başlığında hakaret ediyor diyorum bide düzenlemişsin mesajı murted hala daha özgürlük diyorsun ya bu özgürlük müdür

bilgehan ukalalığı ile cevap vereyim ajitasyon bu !

Sitelerde Paylaş
  • İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Siz neyin yasınızı tutuyorsunuz tutun 5-6 yaşlarından itibaren çocukların beyinlerini yıkamayın tabularınızla yaslarınızla.

Siz sizin gibi yapmayanları HAKARET ediyorlar çığırtkanlığıyla eleştirmekten başka birşey bilmiyorsunuz galiba.

Ananlar faşist değil 5-6 yaşlarından itibaren çocukların zihinlerini bunlarla dolduranlar ........ Noktaları sen doldur.

Budur!

Bu arada Vahşi, eğer o mesajın senin dinlendirilmene yol açacaksa, evet sevindim. Bu forumda zaman geçirmeyi seviyorum, senin gibilerin de bu ortamı bozmalarını istemiyorum. Burayı senin gibilerden arındırdığımız oranda güzelleşecek burası.

Sitelerde Paylaş

bayrağımdan rahatsız olan hiçbir şerefsizin bu ülkede yaşama hakkı yoktur ve hiçbiride bu ülke vatandaşı değildir..

daha kucuk olmalısın bu heycanın ondan mı :D

ulke ne senın nede baska bırının dedıgım gıbı ulke ıcınde YASAYANINDIR

sen ıstedıgın kadar yırtın

Sitelerde Paylaş

vahşi sen nasıl bir pisliksin ya?

senin kadar boş ve senin kadar şuursuz,

ve senin kadar tutarsız, ve senin kadar neyi niçin savunduğunu bilmeyen

ikinci bir adam dahagelmedi bu foruma.

ayrıca, ikerim yazınca sikerimden daha sempatik olmuyor.

bu ne asabiyet yav, yazma arkadaşım sen de.

git kemalist forumlarda yaz.

anma başlığında saygısızlık yapmasına bir neden göster sadece bu konuya bir neden ve sebep istiyorum senden

bu hakkı nereden buluyor bana söyler misin rica ediyorum bu sefer adam gibi istiyorum

ya düşünsene sen babanın ölüm yıldönümünü anıyosun arkadaşlarınla toplanmışsın böyle bi yerde

bi adam giriyo içeri saydırıyo

şimdi bana bunu yapma hakkını bi açıkla ve mantıklı bişeyler söyle forumu terkedicem atarsanızda yeni bi üyelik alıp gelen şerefsizdir

bunu bana açıkla gözünü sevim

bak gavs bu forumda o kadar başlık açtı atatürkü eleştirdi ben başlıkta bırak gavsı neferkamine cephe aldım onla tartıştım bunları biliyosun gördün herif bana misyoner dedi vatan haini dedi kaldır o atatürk resmini avatarından dedi

bunları gördün biliyosun

şimdi cevap ver lütfen

tarihinde Vahşi Diktatör tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ya bu başlığı geç ben bi anma başlığı açtım güzelce hazırladım adam atatürkü sevmiyorum diye salyalarca yazıldı bide hakaret ettiği yerler var hakaret yok diye editlemişler adama ceza verme gereği duymamışlar

bi anma başlığına bu saygısızlığı yapmak çok mu önemli

eleştirenlere hakaret ediyorlar demedim yazdıklarımı okumuyorsun ki gavs en güzel örneği adam iyi eleştiriyodu ben hakaret etmiyodum atatürk düşmanı ama bunu saygısızca belirtmiyor eleştiriyor başlık açıyordu ha bire ama bi anma başlığına gelip bu saygısızlığı yapmıyordu

atatürke düşman olupta o başlığı görüpte yazmayan kim varsa tebrik ediyorum kutluyorum benim kardeşimdir o konuda ama o başlığa gelipte saygısızlık yapana cevap veriyorum diye şu geldiğim duruma bak

Sanırım Taraf gazetesi başlığı sebebiyle oluşan bir gerginlik var.

Gelelim 10 Kasım'a,

Atatürk belli siyasi düşüncenin partinin zümrenin malı değildir aslında.Onun yasını tutuyor olmak bir üstünlük yahut vatanseverlik göstergesi olmadığı gibi yasını tutan da tutar tutmayan farklı anar yadeder.Sonuçta bedenlerimiz ölümlü.Atatürk'te bedensel açıdan ölümlü.

Ben onun yaşamını mücadelesini ve amacına ulaşmakta sürekli eylem ve faaliyet içinde oluşunu örnek alırım.Ama yasını çok tutuyorum ah 10 kasım vs martavalları atarak ona sevgimi göstererek bir yere varmaya çalışmam.Hatta şimdi yaşasa idi 128 yaşında çökmüş adam olurdu hayal kırıklığı yaşardım :D

Bugün 4,5 yaşındaki yeğenimle Atatürk'ü kısacık konuştuk :D Amca Atatürk napıyo şimdi dediğinde, büyüdüğünde önemini ve kim olduğunu bileceksin dedim.O bizi Kurtarmış amca dedi :D Ben de öptüm gönderdim.Sanırım TV'den görmüş.

Çocuklarımıza hiç mi birşey anlatmayalım diye sorabilirsin,anlatalım anlatalım da onların anlayacağı güzellikte.Onları ağlatmadan hayal kırıklığı yaşatmadan.Cenazeler, yaslar ve bunların yıldönümleri onların küçük bedenlerinin hazır olduğu şeyler değildir.

Çocuklar Atatürk'ü 23 Nisan'la hatırlamalılar bolca.Çocukca ve çocuk gibi.

Sitelerde Paylaş

bayrağımdan rahatsız olan hiçbir şerefsizin bu ülkede yaşama hakkı yoktur ve hiçbiride bu ülke vatandaşı değildir..

Bu ülkede yaşama hakkı olanların kim olduğunu, zevkler ve tercihler mi belirliyormuş? :)

Devletlerin sembolleri, marşları, pek de bir 'oturaklı' heykelleriyle benim de aram iyi değildir, nolcak şimdi?

Herkes kafasına göre 'öteki'ni mi kovacak?

tarihinde terence tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

daha kucuk olmalısın bu heycanın ondan mı :D

ulke ne senın nede baska bırının dedıgım gıbı ulke ıcınde YASAYANINDIR

sen ıstedıgın kadar yırtın

PKK dakide bu ülkenin vatandaşı o zaman gelsin oda burda bayrağa vatana laf atsın ondan sora elini kolunu sallaya sallaya gezsin =/

dağdan inene kimse dokunmasın onlar içinde YAŞIYOR.

Sitelerde Paylaş

Sanırım Taraf gazetesi başlığı sebebiyle oluşan bir gerginlik var.

10 kasım başlığı açtım adam gelip bütün nefretiyle hakaret etti bu mudur

şimdi kafası güzel gibi rahat rahat sakin sakin yazıyor

bu mudur yani söyler misin

geç taraf gazetesini keşke olay orda olsa

Sitelerde Paylaş

ya bu başlığı geç ben bi anma başlığı açtım güzelce hazırladım adam atatürkü sevmiyorum diye salyalarca yazıldı bide hakaret ettiği yerler var hakaret yok diye editlemişler adama ceza verme gereği duymamışlar

bi anma başlığına bu saygısızlığı yapmak çok mu önemli

Ne bu hassasiyet? Değmesin mabedimin göğsüme namahrem eli ayağı mı?!

Yanlış yerdesin Vahşi Diktatör..

Sitelerde Paylaş

Yahu bir de 'ne de güzel anma başlığı açmıştım' gibisinden mağdur ayaklarına yatılmasın: Bu forumda zırt-pırt Muhammed başlığı açana da, Kemal Paşa başlığı açana da, -hatta olursa- Lenin/Marx başlığı açana da karşıyım; bunu 'aman bak yine çıldırdılar' diye zırlamak için 2 günde bir yaparsanız, insanlar tabii ki tepki verir. 'Aman da küçük kız ne ağladı, pek bir rahatladık' tayfasının bir araya geldiği cemaat toplantılarına kim, niye 'saygı duymak' zorunda olsun ki?

'Muhammed'e saygı duymayacağım!' diye böğüren öteki-dinden Kemalistler, ne hakla birisi 'bayraktan, şundan bundan' rahatsız oluyorum denince başlar gevezeliğe?

Sitelerde Paylaş

PKK dakide bu ülkenin vatandaşı o zaman gelsin oda burda bayrağa vatana laf atsın ondan sora elini kolunu sallaya sallaya gezsin =/

bak ne guzel konustun ıste tabıkı pkkler farklı ulkenın vatandasları degıl

Sitelerde Paylaş

bu ülke benim seyitrıza bu ülke milletindir halkındır bu ülkeyi halkada malum burda tartışılan şahıs vermiştir!!!

egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!!!

Eğer milletine bir damla saygın varsa, "bu ülkeyi halkada malum burda tartışılan şahıs vermiştir" deyip Atatürk ile halkı karşı karşıya koymaz, "Atatürk bu ulusun/halkın (herneyse) bağrından çıkmıştır" derdin.

Sitelerde Paylaş

Yahu bir de 'ne de güzel anma başlığı açmıştım' gibisinden mağdur ayaklarına yatılmasın: Bu forumda zırt-pırt Muhammed başlığı açana da, Kemal Paşa başlığı açana da, -hatta olursa- Lenin/Marx başlığı açana da karşıyım; bunu 'aman bak yine çıldırdılar' diye zırlamak için 2 günde bir yaparsanız, insanlar tabii ki tepki verir. 'Aman da küçük kız ne ağladı, pek bir rahatladık' tayfasının bir araya geldiği cemaat toplantılarına kim, niye 'saygı duymak' zorunda olsun ki?

'Muhammed'e saygı duymayacağım!' diye böğüren öteki-dinden Kemalistler, ne hakla birisi 'bayraktan, şundan bundan' rahatsız oluyorum denince başlar gevezeliğe?

bkz.

Bir de bu barzolar ya sev ya terket modunda gezmiyorlar mı, ayar oluyorum ayar!

Sitelerde Paylaş

tamam terence indirelim bayrağımızı marşımızıda bırakalım dilimizde önemli değil tamam senin yolundan gidelim ne gerek var dimi bağımsızlığa ne gerek var böyle şeylere canım...

işi muhammede vurmayın arkadaşım adam marştan bayraktan rahatsızım diyor bi ülkenin marşı bayrağı dili dini gibi birleştirici öğelerin hepsi kalkarsa o ülke ne kadar ayakta kalır!!!

dini olmayan devletler ne kadar tutunmuş bir bakın sosyoloji bilginiz varsa az olsun anlarsınız neden dinin kullanıldığını ülkelerde din dil bayrak marş o dedğin şeylerin hepsi birleştirici öğelerdir....

dinsiz olarak dini savunmama tepki getirebilirsiniz ama bu böyle....

Sitelerde Paylaş

anma başlığında saygısızlık yapmasına bir neden göster sadece bu konuya bir neden ve sebep istiyorum senden

bu hakkı nereden buluyor bana söyler misin rica ediyorum bu sefer adam gibi istiyorum

ya düşünsene sen babanın ölüm yıldönümünü anıyosun arkadaşlarınla toplanmışsın böyle bi yerde

bi adam giriyo içeri saydırıyo

şimdi bana bunu yapma hakkını bi açıkla ve mantıklı bişeyler söyle forumu terkedicem atarsanızda yeni bi üyelik alıp gelen şerefsizdir

bunu bana açıkla gözünü sevim

İfade özgürlüğü vahşi diktatör. Doğrudan hakaret ve küfür içermeden ifade özgürlüğü.. Bu kadar. Yetiyor mu?! Katılmıyorsan, sen de aynı dozda yanıt verirsin. Ama kural belli, ortada, açık ve herkes için geçerli. Doğrudan hakaret ve küfür yok.

Sitelerde Paylaş

Bak örneğin.. Burada ifade edilen düşünceye katılmıyorum ve rahatsız edici, aykırı buluyorum. Ama içinde doğrudan bir hakaret yok. Dolayısıyla, ifade özgürlüğü çerçevesi içinde. Her ne kadar bir katılımcının mesajına yanıot olarak sarfedilmişse de, açıkça herhangi birisini hedef almıyan bir söz olduğu için sınırın içinde.

Ama hedef belirterek hakaret ve küfür etseydi, o zaman kuralı ihlal etmiş olurdu.

Sitelerde Paylaş

İfade özgürlüğü vahşi diktatör. Doğrudan hakaret ve küfür içermeden ifade özgürlüğü.. Bu kadar. Yetiyor mu?! Katılmıyorsan, sen de aynı dozda yanıt verirsin. Ama kural belli, ortada, açık ve herkes için geçerli. Doğrudan hakaret ve küfür yok.

10 kasım ile başlayan MrGuitar'ın başlığı,oku ve değerlendir,benden bu kadar artık.

doğrudan hakaretten ne anlıyorsun artık bilmiyorum.

yahu kardeşim hakaret yok diye editlemişsiniz mesajı

yani diyorsunuz ki atatürke hakaret ederseniz editleriz orayı yinede aynı agresiflikle üslupla yazmaya hak var

editleyeceğinize niye uzaklaştırmadınız

Sitelerde Paylaş

Evet, şiddete başvurmadığı sürece gezsin. Sen de yine şiddete başvurmadan mücadele et.

Dağdan inmemesini mi tercih ederdin?!

Sitelerde Paylaş

10 kasım başlığı açtım adam gelip bütün nefretiyle hakaret etti bu mudur

şimdi kafası güzel gibi rahat rahat sakin sakin yazıyor

bu mudur yani söyler misin

geç taraf gazetesini keşke olay orda olsa

Vahşi sen 10 Kasım'da yas tutmuyorum diyeni ve Atatürk'ü senin gibi tariflemeyeni hakaret ediyor yahut çocukların zihninin ideolojilerle doldurmayın diyeni Atatürk'e hakaret ediyor diye karalamaya çalışmakla hata ediyorsun.

Yanlış yönlendiğini düşünüyorum son günlerde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...