Jump to content

Ateistlerin İnandıkları Yalanlar

Recommended Posts

Arife tarif gerekmez.

bak beni kızdırma :angry:

sen oxford mezunu gibi hava atmaktan başka birşey bilmez misin :blink:

sen papağansan banane git arapça oku :blink:

asturun cüppeli versiyonu :blink:

sen benim neyi ne kadar ezberleyebileceğimi tahmin bile edemezsin işte tam da bu yüzden senden daha zeki olduğum için ben imamı bilmemnenin ilkel beynine muhtaç değilim :angry:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 201
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateistlerin islamı islam kaynaklarından öğrenmedikleri tam tersi olarak islam düşmanlarının büyük bir kin ve nefret ile yazdıkları kitaplardan öğrendiklerini bu forumda sürekli olarak tekrarlıyorum.Ateistler karşı taraf ne derse desin nasıl ıspatlarsa ıspatlasın kesinlikle dinlemedikleri ve sürekli tekrar ettikleri konuları bir başlık altında hatırlatayım dedim

1-Peygamberimizin 8-9 yaşında bir çocukla evelendiğini sanıyorlar

2-İslamı savaşı isteyen bir din sanıyorlar.Buna örnek olarak da savaş hukuku ile ilgili bir kaç ayeti örnek gösteriyorlar.İslamın manasının barış olduğundan haberleri yok

3-Kurandaki cennet tasvirinden nedense hiç alakası olmayan huri yorumları ortaya çıkarıyorlar.

4-Küçük ayrıntıları hurafeleri kasıtlı yalanları dinin kendisi sanıyorlar

5-Mucizeler için ilmi açıklama bekliyorlar(adı üstünde mucize)

6-İslamı bir kaç konudan ibaret sanıyorlar.Namaz oruç hac gibi.İslamın zekat gibi hiç bir dinde ve devlette olmayan kavramından haberleri yok.Herkesin servetinin her yıl yüzde ikibuçuğunu fakirlere vermek zorunda olmasından hiç bahsetmiyorlar bile

7-genel din tanımı ile ilgili olarak vahim bir hata yapıyorlar.Din sadece bir tanrıya inanmak olduğunu sanıyorlar.Dinin gerçek tanımı iktisadi hukükü siyasi otoritenin dine verilmesidir.İslamın asla bu yetklilerini devretmeyeceğinden haberleri yok

8- tüm arap ve müslüman ülkeleri islami devlet sanıyorlar.bu yanılgıdan yola çıkarak müslümanları eleştiriyorlar

bunlar daha aklıma ilk gelenler.eminim verilecek cevaplarda ateistlerin inandıkları bu dogmalara yenileri de eklenecektir

1-) Kanıtlarıyla birlikte Muhammed 9 yaşında bir kızla evlenmiştir.

2-) Ayetler var. Dini yalanlayanlara, inkar edenlere saldırmakla alakalı.

3-) Nerde göster? Açıklık getireyim.

4-)Asıl siz sanıyorsunuz burda gördüğüm duyduğum herşeyi Kuran'dan teyit ediyorum.

5-) Mucize ne demek? Cahillikten öte birşey değil dediğin. Aklını devreye sok biraz.

6-) Herşeyin farkındayız rahat ol. Ve biraz dini eleştirmeye bak. Bağnaz davranma.

7-) Ne dediğin belli değil kendi hipotezini çürütüyorsun.

8-) Bu nedemek ya? Dünyanın neresinde Yahudi bir Arap topluluğu görülmüş?

Sitelerde Paylaş

1-) Kanıtlarıyla birlikte Muhammed 9 yaşında bir kızla evlenmiştir.

2-) Ayetler var. Dini yalanlayanlara, inkar edenlere saldırmakla alakalı.

3-) Nerde göster? Açıklık getireyim.

4-)Asıl siz sanıyorsunuz burda gördüğüm duyduğum herşeyi Kuran'dan teyit ediyorum.

5-) Mucize ne demek? Cahillikten öte birşey değil dediğin. Aklını devreye sok biraz.

6-) Herşeyin farkındayız rahat ol. Ve biraz dini eleştirmeye bak. Bağnaz davranma.

7-) Ne dediğin belli değil kendi hipotezini çürütüyorsun.

8-) Bu nedemek ya? Dünyanın neresinde Yahudi bir Arap topluluğu görülmüş?

hz,aisenin 18 yasinda oldugunu anlatmaktan biktim mekkede musluman olan bir insan 5 yasindaysa medine de evlendiyse mekke donemi 13 sene surduyse bir insan kac yasinda olabilir

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Sana insanın bir özelliğinden bahsedeyim.

İnsan düşünen bir varlıktır bilmiyorum farkındamısın.

Bir şeyi okurken ona koşulsuz inanmak için değil ne olduğunu öğrenmek için okur.

Kuran denen çelişkiler abidesi saçmalık bile sayılmayacak bir kitabı bu şekilde tek bir kere okursan insan olduğunu anlarsın.

O SENİN DEDİĞİN TOMRİX TEXAS KİTAPLARIN DA OLUR ...

ÇELİŞKİLER ABİDESİ DEDİĞİN KUR AN 1400 SENE ÖNCE SENİN BU KONUŞMALARI YAPACAĞINI YAZAN EŞSİZ Bİ KİTAP ....

ONUN GAZABINA UĞRAYACAKLARIN VAY HALLİNE...

Sitelerde Paylaş

O SENİN DEDİĞİN TOMRİX TEXAS KİTAPLARIN DA OLUR ...

ÇELİŞKİLER ABİDESİ DEDİĞİN KUR AN 1400 SENE ÖNCE SENİN BU KONUŞMALARI YAPACAĞINI YAZAN EŞSİZ Bİ KİTAP ....

ONUN GAZABINA UĞRAYACAKLARIN VAY HALLİNE...

1400 sene önce bile saçma olduğunun farkında olan birileri yazmıştır belki de.

Bir masala inanılmayacağını bilmek o kadar da büyük bir kehanet değil.

Sitelerde Paylaş
  • 9 years later...
On ‎11‎.‎11‎.‎2009 at 19:37, muslumangenc said:

Ateistlerin islamı islam kaynaklarından öğrenmedikleri tam tersi olarak islam düşmanlarının büyük bir kin ve nefret ile yazdıkları kitaplardan öğrendiklerini bu forumda sürekli olarak tekrarlıyorum.Ateistler karşı taraf ne derse desin nasıl ıspatlarsa ıspatlasın kesinlikle dinlemedikleri ve sürekli tekrar ettikleri konuları bir başlık altında hatırlatayım dedim

2-İslamı savaşı isteyen bir din sanıyorlar.Buna örnek olarak da savaş hukuku ile ilgili bir kaç ayeti örnek gösteriyorlar.İslamın manasının barış olduğundan haberleri yok

3-Kurandaki cennet tasvirinden nedense hiç alakası olmayan huri yorumları ortaya çıkarıyorlar.

6-İslamı bir kaç konudan ibaret sanıyorlar.Namaz oruç hac gibi.İslamın zekat gibi hiç bir dinde ve devlette olmayan kavramından haberleri yok.Herkesin servetinin her yıl yüzde ikibuçuğunu fakirlere vermek zorunda olmasından hiç bahsetmiyorlar bile

7-genel din tanımı ile ilgili olarak vahim bir hata yapıyorlar.Din sadece bir tanrıya inanmak olduğunu sanıyorlar.Dinin gerçek tanımı iktisadi hukükü siyasi otoritenin dine verilmesidir.İslamın asla bu yetklilerini devretmeyeceğinden haberleri yok

8- tüm arap ve müslüman ülkeleri islami devlet sanıyorlar.bu yanılgıdan yola çıkarak müslümanları eleştiriyorlar

bunlar daha aklıma ilk gelenler.eminim verilecek cevaplarda ateistlerin inandıkları bu dogmalara yenileri de eklenecektir

anılar anılar

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, muslumangenc yazdı:

Kendini müslüman sanan genç, dinini bilmiyorsun, islam cahilisin, islami otoriteler sana cevap versin;

-Mezheplerin hiçbir tanesinde evlenme yaşı diye bir şey yoktur. Evlenme yaşı sıfırdır. 0 yaşındaki bir kız veya erkek, 90 yaşındaki bir kadın ya da erkekle evlendirilebilir kitaplara bakarsanız. /*Prof. A. Bayındır*/

-Dicle İlahiyattan bir Doçent 'in makalesi aşağıdaki linkte. Sonuç: Ayşe evlendiğinde 9 yaş civarındaydı.

http://www.islamiarastirmalar.com/upload/pdf/036edbdb22c0215.pdf

25 dakika önce, muslumangenc yazdı:

demek islam'ın manası barış ha :D

27 dakika önce, muslumangenc yazdı:

İslam alimleri demek istedin galiba, tefsirleri ateistlere mi yaptırıyorsunuz yoksa?

29 dakika önce, muslumangenc yazdı:

Küçük ayrıntı ve hurafe dediğin dininizin %90'ı

30 dakika önce, muslumangenc yazdı:

benim bildiğim tek mucize peygamberinizin bir gusülde 9 cima mucize-i şerifi

32 dakika önce, muslumangenc yazdı:

senin zekat nedir sadaka nedir bunlardan da haberin yok, bu halinle ders vermeye çıkan kof birisin

34 dakika önce, muslumangenc yazdı:

burada muhatabın tatlı su müslümleri oluyor.

35 dakika önce, muslumangenc yazdı:

he gurban, bu işi icad eden araplar dahil kimse gerçek islamı bilmiyor, gelmiş geçmiş tüm müslümler 1400 yıldır bir yalanı yaşıyor ama bir siz akıl fukaraları gerçek islamı biliyorsunuz!!   

Sitelerde Paylaş

İnsan dangalak olmaya görsün. 

Şurdan bir müslümanı çevirip sorsan, inanıyorum dediği şeyleri gelmiş burada amanda atayizlerin inandıkları diye sayıklıyor işte.

Huu, biz ilkokulda iken din bilgisi dersi vardı. Zamanın diyanet işleri başkanı yazmışmış. Onda yazıyordu, muhammed ayşe ile dokuz yaşında evlendi diye. Sen neyin kafasındasın?

Sitelerde Paylaş

sahi neden bahsetmiyosunuz

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, muslumangenc yazdı:

sahi neden bahsetmiyosunuz

yo onlardan da söz ettik, forumu araştırın. 

Sitelerde Paylaş
  • 10 months later...
On ‎11‎.‎11‎.‎2009 at 19:37, muslumangenc said:

güncel

Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Arkadaslar,bu SIGIR ALEYHiSSELAMLA tartismaniz gercekten yersiz.O katiksiz müslümandir.Ne demektir KATIKSIZ  MÜSLÜMAN,islam ülkelerine kafanizi bir cevirinde  bakin ,görürsünüz islamin ne oldugunu.Bu Fellahi Adam yerine koyup onun sacmaliklarini okumak bile yersizdir.

Islamin ve genelde müslümanlarin isi gücü YALANDIR.Yemini YALAN söyleyenler yaparlar.Dogru konusanlarda ANT etmek gecersizdir.Hatta ANT edenlere büyük tepki gösterilir.Arabin kendisi disinda ALLAHLARINA bile YEMIN ettiriorlar,Yeminin Türrkce karsiligi ALLAH sahitimdir demektir.Demekki Allahtan baska bir Allah daha varki onu sahit gösteriyor, YALAN söylemedigine.------------------------------------------------------------------------------75 yildir 2 ilk okul arkadasimin YEMIN üzerine ilk okulun bahcasinda tartismalarini veriyim.Arkadasin biri digerine vallaha su söyledir dedi.Diger arkadas yalanini bana yutturmak icin yemin ediyorsun.Söyledigin Dogru olsaydi neden yemine ihtiyacin olurdu?Yeminci arkadas tekrar vallaha Dogru söylüyorum deyince,öteki arkadar Dogru deyil yalan söylüyorsun.Dogrunun YEMiNE ihtiyaci yoktur.Yeminci tekrar yemin edince öteki arkadas bak birdaha YEMiN edersen ceneni kirarim dedi.Yemin Allahin degil FELLAHIN yalanidir.Sen TÜRKDE degilsin.Türkler ne yalan söyler nede YEMIN ederlerdedi arkadar ve hassiktiri cekti yeminciye.Bu konusmalar iki ilk okul ögrencisi arasinda gecti bende onlarin konusmalarina sahat oldum. ve 75 yildir bu konusmalar usumdan cikmamistir.

Simdi bu FELLAHIN  zirvalarina yanit vermek hicbirseyi degistirmez.Cünkü bu herifler YALANLARA  TAPANLARDIRLAR.TANRIYIDA  kendileri gibi sanip ONADA iftira etmekten utanmazlar.

Ahzap suresi 37 ayetinde Allah diyorki sana evlatligin karisini helal kildim.Niye helal kiliyor.Cünkü o zamana Kadar araplarda evlatlik EVLAT olarak görülürdü.Ama evde 11 karsisi olan Muhammet evlatliginin tek karisinida elinden alsiin deye ahzab 37 ayatini Allahdan geldi deye uydurmustur.Ahlaka baksaniza Muhammet evlatliginin bosadigi kariya dünürcü olarak kadinin kocasini gönderiyor.Peygamber diyorki git bosadigin karini bana iste.Ve salakoo gidip bosadigi kasisini babaligina istiyor.Kasrida suan birsey diyemem diyor ama aslindada istiyor.Böyle bir inanca sahap olan kisilerle tartismak us isi degildir.

Bunlarin din kitabi din kitabi deyil masal kitabi bile olamaz.Örnek veriyim.Hazrat Ibrahim diyorki kuranda ilk müslüman benim.Hazrat MUSADA diyorki ilk müslüman benim.Hazrat Muhammetul kubrada diyürki ilk müslüman benim.iBRAHIM ve MUSA Yahudularin peygamberleridirler.Müslüman olan muhammettir.Görülüyorki bu kitabi yazanlar ve yazdiranlar.Kitapda yüzlerce büyük hatalar yapmislardir.Arap sairlerinin siirlerinden yüzlerce siiri ayet olarak kurana alinmistir.Internetler bunlarla doludur.Birde bunlara ALLAH KELAMI  demislerdir.Isterse cok derin Allahci müslümana bu ayatleri aynisi arap siirlerini getirebiliriz.

Tanriya bile iFTiRA edenlerle tartisilmaz.Onlarin essegi hep maslahatlidir.Kancik essekleri yoktur.

Evlatligin karisini alinca Muhammet evlatligi ordu komutani yapar.Bizansla bir catismada evlatlih ölür ve BABALIKTA evlatliktan kurtulur.AMEEEEEENNNNNNNN.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

:) uzun uzun yazmış yemini yalan söyleyen yaparmış :) başka sorum yok

insanlık tarihi boyunca oluşmuş bir gelenektir yalan söyleyende doğru söyleyende yemin eder

bu sosyal bir geçeklik bunu yukarıda yazan sivri zeka bilmiyor mu tabiki billiyor ama

ama ateizmi savunmak adına yalan söylemekten çekinmiyor onun dini ateizm çünkü çok tanrılı bir din bu

şiirlerin kurana alınması :) yalanı batı müsteşriklerinin bile söyleyemediği alçakça ve cahilce bir iftira

neden yapıyor bu iftiraları ateizm dinini korumak için

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Iste böyleee,

Kurana ayet olarak alinan arap siirleri.Okuda ögren.Tanrinin KAFANA  koydugu AKLINI  KULLAN arkadas.KIYMA  kENDiNE,Fellahin NAKLINA uyarak.

1. İşte böyleee, Mustafa Aksoy hat einen Link geteilt. · 11 Min ÜNLÜ ARAP ŞAİRİ Ümeyye Bin Ebis-Saltdan KURANA Alınan ŞİİRLER -----Ümeyye İslamda çok önemlidir, hatta Muhammed; şiirleri iman etmiş ama --- kendi etmemiş demiştir onun için, hatta şu ayetler onun hakkında inmiştir: -----...

2. Muhammed bu cikisindan sonra eksik olan tek sey vardi oda Kuran di, yani yahudilerin kitabi Toran gibi birsey, bunuda cahilliye donemi siir modasina uydurup kafiyeli dizeler meydana getirdi, gunlugunu siirsel olarak anlatti, Tevrat ve Incilden alintilar yapip Kurana ekledi.

3. Bunlar 700 kadar sayılmıştır. Bunların hemen hepsi Hazreti Abdullah İbni Abbas'tan rivayet olunmuştur. O canlı bir lügattir: "Şiir Arap divanıdır, Kur'an'da bir kelimenin mânası kapalı kalırsa şiire müracaat eder, divanlardan onun mânasını anlamaya çalışırız.'' derdi.

4. “İslamcılık böyledir işte. Yüzlerce yıl öncesinin Arap kabileleri toplumunun ortaya çıkardığı bir şiir kitabının peşinden siyaset peydahlayacaksın, sonra ben kabile şefi değilim diyeceksin. Köylüye bir verdim deyip arkadan dolaşıp üç geri alacaksın. Siyonist silahları dolduracaksın, sonra namlusunda parmağının izi olan silahın tetiğini çekene çocuk katili diyeceksin. Tevrat’ı açıp, öldürmeyeceksin diyeceksin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...