Jump to content

Ateistlerin İnandıkları Yalanlar

Recommended Posts

• 10 months later...
  • İleti 201
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 11.11.2009 at 19:37, muslumangenc yazdı:

Ateistlerin İnandıkları Yalanlar

Ateistlerin islamı islam kaynaklarından öğrenmedikleri tam tersi olarak islam düşmanlarının büyük bir kin ve nefret ile yazdıkları kitaplardan öğrendiklerini bu forumda sürekli olarak tekrarlıyorum.Ateistler karşı taraf ne derse desin nasıl ıspatlarsa ıspatlasın kesinlikle dinlemedikleri ve sürekli tekrar ettikleri konuları bir başlık altında hatırlatayım dedim

Taraflı yerleri okumadım. Direkt olarak Kuran'ı açtım okudum. Sonra Buhari gibi hadis kaynaklarını internet üzerinden buldum, onlara da göz attım. Hepsi çer çöp. Kuran belki güzel bir edebiyat ögesi sayılabilir. 

1-Peygamberimizin 8-9 yaşında bir çocukla evelendiğini sanıyorlar

Sanmıyoruz, zaten öyle. Olmasa da 19 yaşında diyorsunuz. Bu çok mu hoş? 52 yaşındaki bir pedofilinin 19 yaşındaki bir kızcağızla ilişkiye girmesi? 

2-İslamı savaşı isteyen bir din sanıyorlar.Buna örnek olarak da savaş hukuku ile ilgili bir kaç ayeti örnek gösteriyorlar.İslamın manasının barış olduğundan haberleri yok

İslam açıkça barış karşıtı bir dindir.

3-Kurandaki cennet tasvirinden nedense hiç alakası olmayan huri yorumları ortaya çıkarıyorlar.

4-Küçük ayrıntıları hurafeleri kasıtlı yalanları dinin kendisi sanıyorlar

5-Mucizeler için ilmi açıklama bekliyorlar(adı üstünde mucize)

6-İslamı bir kaç konudan ibaret sanıyorlar.Namaz oruç hac gibi.İslamın zekat gibi hiç bir dinde ve devlette olmayan kavramından haberleri yok.Herkesin servetinin her yıl yüzde ikibuçuğunu fakirlere vermek zorunda olmasından hiç bahsetmiyorlar bile

7-genel din tanımı ile ilgili olarak vahim bir hata yapıyorlar.Din sadece bir tanrıya inanmak olduğunu sanıyorlar.Dinin gerçek tanımı iktisadi hukükü siyasi otoritenin dine verilmesidir.İslamın asla bu yetklilerini devretmeyeceğinden haberleri yok

8- tüm arap ve müslüman ülkeleri islami devlet sanıyorlar.bu yanılgıdan yola çıkarak müslümanları eleştiriyorlar

bunlar daha aklıma ilk gelenler.eminim verilecek cevaplarda ateistlerin inandıkları bu dogmalara yenileri de eklenecektir

Hepsi zırva. Siz henüz bizim mantığımızı anlayacak zeka kapasitesine erişememişsiniz anladığım kadarıyla. Acınası insanlarsınız. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...