Jump to content

Ateistlerin İnandıkları Yalanlar

Recommended Posts

konu burada kapanmıştır.arkadaşlar herkes işine baksın.verilen cevaplar silindiği sürece tartışmak çok anlamsız

Kurallar dahilinde istediğin cevabı verirsin.

Ama başka bir siteden aldığın o kadar uzun bir yazıyı buraya yapıştıramazsın.

Birde Ateistler öğrensin demişsin, onlar gibi 1000 lercesini okumuştur Ateistler.

Uzun bir yazı varsa oku anladığını yaz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 201
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

konu burada kapanmıştır.arkadaşlar herkes işine baksın.verilen cevaplar silindiği sürece tartışmak çok anlamsız

Rezil ettin beni

xislam dogru söylemiş sakalıların bagirsak gazlarını islamiyet sayanlardansın

git ordan burdan alıntı yap getir islamı biliyorum diye böbürlen oh ne ala memleket

bende saf gibi ne yumurtlayacak diye bekliyorum eşekligime doymuyayım :angry:

Sitelerde Paylaş

Yahu bu siteye gelen her müslümana biz mi öğreteceğiz islamı?

Arkadaşım buraya gelip ateistlerle aşık atmadan önce kuranı açın bir okuyun.

Senin yanılgı diye sayıkladığın şeyler ya sahih hadistir ya da ayettir.

Binbeşyüz defa tartışılmış konuları tekrar tartışmayalım şimdi.

Sitelerde Paylaş

Sen zaten bir hiçsin.

Ama birde şunu düşün ya allah bizi yaratmasaydı, kime gösterecekti büyüklüğünü?

Sonra şunuda düşün bu allah neden kendisi gibi güçlüleri yaratmadıda bizler gibi acizleri yarattı?

Bendekide akıl düşün dediğim kişiye bakın.

Allah,ın rızasını kazanayımda xislam nickli aciz kulunun gözünde bir hiç olayım.

ŞİMDİ ŞÖYLEKİ...

İhlas Suresi'nde geçen Allah'ın (celle celalühü) zâtı ile ilgili altı sıfatın birbirini ispatlaması, birinin eksikliği halinde diğerlerinin de geçersiz olacağı hakkında ispattır:*

Ayet-ayet meali:

1) De ki: O Allah birdir.

2) Allah Samed'dir. (Herşey O'na muhtaçtır, ancak O kimseye muhtaç değildir).

3) Doğurmadı, doğurulmadı.

4) Hiç birşey O'na denk de olmadı.

Şimdi sûrede geçen altı vasfı sıralayalım:

1)Allah

2)Ehad (mutlak birlik)

3)Samed (herşeyin O'na ihtiyacının yanında O'nun hiçbirşeye muhtaç olmaması)

4)Doğurmama

5)Doğurulmama

6) Hiçbirşeyin O'na denk olmaması.

İspat:

madde_1: Allah (c.c) lafzı; tüm güzel isimlerin ve sıfatların karşıladıkları manaları sonsuz nisbette karşılar.

Mesela El-Şafi, mutlak şifa veren demektir. Kainatta şifa verebilme özelliği verilmiş hadsiz varlık varsa da, hepsinin bu özelliği sınırlı tutulmuştur. Ancak Allah (c.c) dilerse sonsuz, sınırsız şekilde şifa verebilir. El-Kadir, mutlak kudret, güç sahibi demektir. Kainatta kendisine kudret verilmiş hadsiz varlıklar varsa da hepsinden daha güçlüsü bulunabilir. (deveden kudretli fil, filden kudretli balina balinadan kudretli koca bir dünya küresi, dünyadan kudretli güneş, güneşten kudretli falan yıldız, ondan kudretli samanyolu galaksisi, ondan kudretli falan galaksi, ondan kudretli ...). Ancak Allah (c.c) kendisinden daha kudretlisi olmayan mutlak kudret sahibidir.

İşte böyle bir kudret sahibi bir tek olmalıdır. Çünkü iki sonsuz olmaz. Sonsuz, geçilemeyen ve ulaşılamayan demektir. İki veya daha çok olsa mutlaka biri, birini geçer veya ulaşır. Aksi düşünülemez. O halde "Allah; Ehaddir".

İsimleri sonsuzluğa karşılık gelen bir zâtın hiçbir şeye ihtiyacı olamaz, zira kendisinde herşey olmak durumundanır. Yukarıda ispatladığımız üzere isimleri sonsuzluğa karşılık gelen varlık yalnız bir tane olduğundan, diğer her şeyin sahip olduğu sıfatlar ancak sonludur. Sahip oldukları sonlu olan bir varlık ise mutlaka başkalarına muhtaçtır. (örn: insan havaya, suya, gıdaya, ısıya, ışığa, güvenliğe, ve böyle sonsuz çeşit ihtiyaca muhtaçtır). Ayrıca muhtaç olanların sonsuz ihtiyacı vardır. Hani sonsuzluk da sadece tek bir varlıkta mevcuttu ya. O halde herşey o sonsuzluğun sahibine muhtac olacaktır. Ve böylece gördük ki "Allah; Samed'dir".

Doğurma, aynı türdeki varlıkların çoğalması demektir. Allah ise isimlerinin karşılıkları sonsuz olan tek zàttır. (Haşà) O (c.c) doğurmuş olsa kendi benzerini doğurmuş olurdu. Halbuki kendisinin bir benzeri olan varlık Allah olamaz, çünkü o zaman o doğurulanda da sonsuzluk tezahürleri olurdu ki bu sonsuzun tekliği ile çelişir. O halde "Allah; doğurmamıştır".

Doğurulmuş bir varlığı doğuran, ondan daha evvel var demektir. Halbuki kendisinin evvelinde bir varlık bulunan bir şey Allah olamaz, zira Allah geçmişin sonsuzundan gelir. Sonsuzdan gelen bir varlık daha olamaz. O halde "Allah; doğurulmamıştır".

Sonlu özelliklere sahip hiç bir varlık, sonsuz özelliklere sahip olan varlığa benzemez. Dolayısıyla denk de olmaz. O halde "Allah; hiçbirşeyin kendisine denk olmadığıdır".

*Allah'ın varlığı, herhangi bir materyalin varlığının ispatlandığı gibi ispatlanamaz. Allah Maddeden, mekandan, zamandan münezzehtir. Şu halde bu ispat Allah'ın varlığının ispatı değil. Allah'ın varlığı iman meselesidir. Bu ispat yalnız şunu kazandırır. "Allah var" diyen bir insanın, O'nun Ehad, Samed, Doğurmamış, Doğurulmamış, Hiçbirşey O'na denk olmamış, sıfatlarını kabul etme zorunluluğunu aklen ispatlar. Bunları kabul etmeden bir İlah inancı içinde olanların ise gerçekte inandığı varlığın Allah olamayacağı sonucuna bizi götürür ki Fatiha suresindeki "Gazaba uğramışlar ve Dalalete düşmüşler" zümreleri bunlara karşılık gelir.

Sitelerde Paylaş

Müslümangenç

Sen hem korkağın birisin hem de ahlak sorunlusun..

Bunu sana foruma daha ilk geldiğin gün söyledim.

O günden bugüne değişmediğin gibi ahlak sorunlarına artma oldu.

Burada kurallarımıza uymuyorsun.

Bizi bazı konularda yanıldığımızı söylüyorsun ama, onların doğru cevabını bilmiyorsun.

Senin bu davranışarın kabul edilemez. Bu şekilde devam edersen seni aramızda görmek istemiyoruz.

Bizi çok uğraştırdın. Ve foruma hiç bir katkın olmadı..

Sitelerde Paylaş

Allah,ın rızasını kazanayımda xislam nickli aciz kulunun gözünde bir hiç olayım.

ŞİMDİ ŞÖYLEKİ...

İhlas Suresi'nde geçen Allah'ın (celle celalühü) zâtı ile ilgili altı sıfatın birbirini ispatlaması, birinin eksikliği halinde diğerlerinin de geçersiz olacağı hakkında ispattır:*

Sen benim gözümde bir hiç değilsin, asıl acı olan sen kendi gözünde bir hiçsin.

Kendini bir hiç gösteren bu islam pisliği bu yüzden temizlenmelidir.

O yapıştırtırdığın yazıyı bir kere insan gibi okumayı denesene, (Ama birde şunu düşün ya allah bizi yaratmasaydı, kime gösterecekti büyüklüğünü?

Sonra şunuda düşün bu allah neden kendisi gibi güçlüleri yaratmadıda bizler gibi acizleri yarattı?) dene sonra senin ne olduğunu ispatlayayım.

Bakalım insan gibi okuyabilecekmisin.

Sitelerde Paylaş

Sen benim gözümde bir hiç değilsin, asıl acı olan sen kendi gözünde bir hiçsin.

Kendini bir hiç gösteren bu islam pisliği bu yüzden temizlenmelidir.

O yapıştırtırdığın yazıyı bir kere insan gibi okumayı denesene, (Ama birde şunu düşün ya allah bizi yaratmasaydı, kime gösterecekti büyüklüğünü?

Sonra şunuda düşün bu allah neden kendisi gibi güçlüleri yaratmadıda bizler gibi acizleri yarattı?) dene sonra senin ne olduğunu ispatlayayım.

okumama gerek yok kafamda yazılı zaten.bunların açıklaması imtihanı ortadan kaldırır dolayısıyla cüzi iradeyi aşan düşünceler yani şeytan,ın sana yem attığı düşünceler.

ölünce tüm sorularının cevabını alacaksın yani seni teneşir paklayacak.

benim bu konuda bir kasıntım yok rahatım.

Sitelerde Paylaş

okumama gerek yok kafamda yazılı zaten.bunların açıklaması imtihanı ortadan kaldırır dolayısıyla cüzi iradeyi aşan düşünceler yani şeytan,ın sana yem attığı düşünceler.

ölünce tüm sorularının cevabını alacaksın yani seni teneşir paklayacak.

benim bu konuda bir kasıntım yok rahatım.

Peki o zaman bana şu sorularımın cevabını ver o yazıdan.

1:Ama birde şunu düşün ya allah bizi yaratmasaydı, kime gösterecekti büyüklüğünü?

2:Sonra şunuda düşün bu allah neden kendisi gibi güçlüleri yaratmadıda bizler gibi acizleri yarattı?

Senin yukarıda söylediklerin (yapıştırdıkların) kendi içinde çelişen saçmalıklar.

Sitelerde Paylaş

Peki o zaman bana şu sorularımın cevabını ver o yazıdan.

1:Ama birde şunu düşün ya allah bizi yaratmasaydı, kime gösterecekti büyüklüğünü?

2:Sonra şunuda düşün bu allah neden kendisi gibi güçlüleri yaratmadıda bizler gibi acizleri yarattı?

Senin yukarıda söylediklerin (yapıştırdıkların) kendi içinde çelişen saçmalıklar.

BUNU OKURSAN ANLAYACAK KAPASİTEDE OLDUĞUNA İNANIYORUM.

http://www.kuranikerim.com/telmalili/ihlas.htm

Sitelerde Paylaş

BUNU OKURSAN ANLAYACAK KAPASİTEDE OLDUĞUNA İNANIYORUM.

http://www.kuranikerim.com/telmalili/ihlas.htm

Birincisi verdiğin link çalışmıyor.

İkincisi cehaletin orataya çıksın istemiyorsun diyemi cevap vermiyorsun?

Ben yukarıdaki cevabına göre gideyim.

İspat:

madde_1: Allah (c.c) lafzı; tüm güzel isimlerin ve sıfatların karşıladıkları manaları sonsuz nisbette karşılar.

Mesela El-Şafi, mutlak şifa veren demektir. Kainatta şifa verebilme özelliği verilmiş hadsiz varlık varsa da, hepsinin bu özelliği sınırlı tutulmuştur. Ancak Allah (c.c) dilerse sonsuz, sınırsız şekilde şifa verebilir. El-Kadir, mutlak kudret, güç sahibi demektir. Kainatta kendisine kudret verilmiş hadsiz varlıklar varsa da hepsinden daha güçlüsü bulunabilir. (deveden kudretli fil, filden kudretli balina balinadan kudretli koca bir dünya küresi, dünyadan kudretli güneş, güneşten kudretli falan yıldız, ondan kudretli samanyolu galaksisi, ondan kudretli falan galaksi, ondan kudretli ...). Ancak Allah (c.c) kendisinden daha kudretlisi olmayan mutlak kudret sahibidir. İşte böyle bir kudret sahibi bir tek olmalıdır. Çünkü iki sonsuz olmaz. Sonsuz, geçilemeyen ve ulaşılamayan demektir. İki veya daha çok olsa mutlaka biri, birini geçer veya ulaşır. Aksi düşünülemez. O halde "Allah; Ehaddir".

Bak kendin söylemişsin allah kendisi gibi allahlar yaratamaz diye :lol::lol:

İsimleri sonsuzluğa karşılık gelen bir zâtın hiçbir şeye ihtiyacı olamaz, zira kendisinde herşey olmak durumundanır. Yukarıda ispatladığımız üzere isimleri sonsuzluğa karşılık gelen varlık yalnız bir tane olduğundan, diğer her şeyin sahip olduğu sıfatlar ancak sonludur. Sahip oldukları sonlu olan bir varlık ise mutlaka başkalarına muhtaçtır. (örn: insan havaya, suya, gıdaya, ısıya, ışığa, güvenliğe, ve böyle sonsuz çeşit ihtiyaca muhtaçtır). Ayrıca muhtaç olanların sonsuz ihtiyacı vardır. Hani sonsuzluk da sadece tek bir varlıkta mevcuttu ya. O halde herşey o sonsuzluğun sahibine muhtac olacaktır. Ve böylece gördük ki "Allah; Samed'dir".

şimdi bu senin gibi kendini hiç gören bir insan için "allah bizi yaratmasaydıkeni büyüklüğünü nasıl gösterecekti" sözüne cevap olabilir ama insanlar için değil. O yüzden hala cevap bekliyorum.

Doğurma, aynı türdeki varlıkların çoğalması demektir. Allah ise isimlerinin karşılıkları sonsuz olan tek zàttır. (Haşà) O (c.c) doğurmuş olsa kendi benzerini doğurmuş olurdu. Halbuki kendisinin bir benzeri olan varlık Allah olamaz, çünkü o zaman o doğurulanda da sonsuzluk tezahürleri olurdu ki bu sonsuzun tekliği ile çelişir. O halde "Allah; doğurmamıştır".

Biz allah doğrulmuştur falanmı dedik?

Hala cevap bekliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Birincisi verdiğin link çalışmıyor.

İkincisi cehaletin orataya çıksın istemiyorsun diyemi cevap vermiyorsun?

Ben yukarıdaki cevabına göre gideyim.

Bak kendin söylemişsin allah kendisi gibi allahlar yaratamaz diye :lol::lol:

şimdi bu senin gibi kendini hiç gören bir insan için "allah bizi yaratmasaydıkeni büyüklüğünü nasıl gösterecekti" sözüne cevap olabilir ama insanlar için değil. O yüzden hala cevap bekliyorum.

Biz allah doğrulmuştur falanmı dedik?

Hala cevap bekliyoruz.

ne link çalışmaması be 2 saattir neyi okuyodun içinden çıkamadım kapattım desene sen şuna. :D

Sitelerde Paylaş

ne link çalışmaması be 2 saattir neyi okuyodun içinden çıkamadım kapattım desene sen şuna. :D

O kadar cevap bekleyen soru var sen link ile kıvırıyorsun.

Bu cevap değil biliyorsun değilmi?

Hala bekliyorum, sen kıvırıyorsun.

Ayrıca verdiğin link çalışmıyor.

Sitelerde Paylaş

Müslümangenç

Sen hem korkağın birisin hem de ahlak sorunlusun..

Bunu sana foruma daha ilk geldiğin gün söyledim.

O günden bugüne değişmediğin gibi ahlak sorunlarına artma oldu.

Burada kurallarımıza uymuyorsun.

Bizi bazı konularda yanıldığımızı söylüyorsun ama, onların doğru cevabını bilmiyorsun.

Senin bu davranışarın kabul edilemez. Bu şekilde devam edersen seni aramızda görmek istemiyoruz.

Bizi çok uğraştırdın. Ve foruma hiç bir katkın olmadı..

anladığım kadarıyla henüz mantıklı bir bahane bulamadın.bulduğun an forumdan süresiz uzaklaştıracaksın.bekliyorum senden böyle bir şey .

Sitelerde Paylaş

O kadar cevap bekleyen soru var sen link ile kıvırıyorsun.

Bu cevap değil biliyorsun değilmi?

Hala bekliyorum, sen kıvırıyorsun.

Ayrıca verdiğin link çalışmıyor.

buradanda tüm surelerin anlayacağınız biçimde açıklamalarına ulaşabilirsiniz.

http://www.kuranikerim.com/t_elmalili_index.htm?PHPSESSID=4355832a91fcb923a6b749bc0222ad41

ayrıca link çalışıyor aksini idda eden taş olur :D

foruma yapıştırdığım yerden tıklıyorum açılıyo bir sorun yok yani.

ilmin yetiyorsa oku hepsini anlarsın cevaplarınıda alırsın.

tarihinde michaelscoffield tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

buradanda tüm surelerin anlayacağınız biçimde açıklamalarına ulaşabilirsiniz.

ayrıca link çalışıyor aksini idda eden taş olur :D

foruma yapıştırdığım yerden tıklıyorum açılıyo bir sorun yok yani.

ilmin yetiyorsa oku hepsini anlarsın cevaplarınıda alırsın.

Linke başka tarayıcıdan girdim.

Adam cevap diye koca kuran tefsirini vermiş :lol::lol:

Ama tabi tahmin edeceğiniz gibi içinde herşey var sadece cevap yok.

Tabi bu zavallıda orada bir cevap olmadığını bildiğinden içinde cevap kabul ettiği yeride rezil kepaze edileceğinden korktuğunda kıvranıyor.

Evet hala bekliyoruz:

Sitelerde Paylaş

anladığım kadarıyla henüz mantıklı bir bahane bulamadın.bulduğun an forumdan süresiz uzaklaştıracaksın.bekliyorum senden böyle bir şey .

Seni uzaklaştırmak sorun değil..

Ben seni tımar etmek istiyorum. Atmak değil. Burada kal..

Az da olsa bazı huylarımız bulaşırız sana da..

Kır atın yanından olana huyundan ve tüyünden bulaşması gibi..

Her ne kadar senin için at nitelendirmesi bizimki kadar doğru değilse de..

Biz at olurken sen daha çok bir katır olarak nitelendirilebilirsin.

Yine de huyumuzdan sana biraz bulaşır.. Az da olsa tımar edilirsin.

Sitelerde Paylaş

bu topic başlığı altında samimi olarak sorulacak her soruyu cevaplamaya hazırım.

Şu soruları cevapla o zaman...

Ama kır at gibi... Katır gidi değil...

1-Peygamberimizin 8-9 yaşında bir çocukla evelendiğini sanıyorlar

2-İslamı savaşı isteyen bir din sanıyorlar.Buna örnek olarak da savaş hukuku ile ilgili bir kaç ayeti örnek gösteriyorlar.İslamın manasının barış olduğundan haberleri yok

3-Kurandaki cennet tasvirinden nedense hiç alakası olmayan huri yorumları ortaya çıkarıyorlar.

4-Küçük ayrıntıları hurafeleri kasıtlı yalanları dinin kendisi sanıyorlar

5-Mucizeler için ilmi açıklama bekliyorlar(adı üstünde mucize)

6-İslamı bir kaç konudan ibaret sanıyorlar.Namaz oruç hac gibi.İslamın zekat gibi hiç bir dinde ve devlette olmayan kavramından haberleri yok.Herkesin servetinin her yıl yüzde ikibuçuğunu fakirlere vermek zorunda olmasından hiç bahsetmiyorlar bile

7-genel din tanımı ile ilgili olarak vahim bir hata yapıyorlar.Din sadece bir tanrıya inanmak olduğunu sanıyorlar.Dinin gerçek tanımı iktisadi hukükü siyasi otoritenin dine verilmesidir.İslamın asla bu yetklilerini devretmeyeceğinden haberleri yok

8- tüm arap ve müslüman ülkeleri islami devlet sanıyorlar.bu yanılgıdan yola çıkarak müslümanları eleştiriyorlar.

Umarım bunlar samimi olarak sorulmuşlardır.

Sitelerde Paylaş

Seni uzaklaştırmak sorun değil..

Ben seni tımar etmek istiyorum. Atmak değil. Burada kal..

Az da olsa bazı huylarımız bulaşırız sana da..

Kır atın yanından olana huyundan ve tüyünden bulaşması gibi..

Her ne kadar senin için at nitelendirmesi bizimki kadar doğru değilse de..

Biz at olurken sen daha çok bir katır olarak nitelendirilebilirsin.

Yine de huyumuzdan sana biraz bulaşır.. Az da olsa tımar edilirsin.

ben bu hakaretleri sana iade ediyorum.

ilginç bunları söyleyen bir admin.kimi kime şikayet edeceğiz forumda anlamadım

Sitelerde Paylaş

bu topic başlığı altında samimi olarak sorulacak her soruyu cevaplamaya hazırım.

Size gerçektende bazan acıyorum o kadar zavallısınızki gerçektende acıyorum.

O kadar düşüncesizsinizki kendi yazdığınız yazı sizinle dalga geçiyor.

72. Bu ifade, Hz. Peygamber'in (s.a) Hz. Zeyneb ile kişisel arzusu nedeniyle değil, Allah'ın emri sonucu evlendiğini göstermektedir.

Diyor peki Azhap: 37. (Resûlüm!) Hani Allah'ın nimet verdiği, senin de kendisine iyilik ettiğin kimseye: Eşini yanında tut, Allah'tan kork! diyordun. Allah'ın açığa vuracağı şeyi, insanlardan çekinerek içinde gizliyordun. Oysa asıl korkmana lâyık olan Allah'tır. Zeyd, o kadından ilişiğini kesince biz onu sana nikâhladık ki evlâtlıkları, karılarıyla ilişkilerini kestiklerinde (evlatlıklarının karısı ile evlenmelerinde) müminlere bir güçlük olmasın. Allah'ın emri yerine getirilmiştir.

Muhammed istemiyormuş bu işi allah istemiş (yani bu sapıklığı allaha mağal ediyor muhammed) Peki o zaman muhammedin içinde gizlediği nedir???

73. Bu sözler, Allah'ın, insanlar tarafından başka türlü kabullenilmesi çok zor olan bir sosyal reformu Peygamber'i (s.a) aracılığı ile gerçekleştirdiğini göstermektedir. Arabistan'da evlatlık ilişkileriyle ilgili uygulamada olan yanlış gelenek ve adetlere bir son vermenin başka yolu yoktu. Sadece Allah'ın Rasûlü bu adetleri ortadan kaldırmak için bir önlem alabilirdi. O halde Allah bu nikahı, sadece Peygamber'in (s.a) ev halkına bir eş daha eklemek için değil, önemli bir sosyal reformu gerçekleştirmek için murad etmiştir.

Şu pisliğe bakın evlatlığının karısı ile evlenmeye sosyal reform diyor sapıklar.

Muhammedin yediği hatları savunacaklarya muhammed anası ile yatsa onuda savunacak bunlar.

Bana söylermisin insanların avlatlıklarının karıları ile evlenememesinde ne gibi bir sakınca vardır?

Dünyada bu kadar sorun dururken yapılacak başka bir şey yokmuyduda bula bula evlatlığınızın karısı ile evlenin ayyeti geliyor ama kölelik yasak diye bir ayet yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...