Jump to content

Ateistlerin İnandıkları Yalanlar

Recommended Posts

yani ateistlerin islami bilgileri ilkokul düzeyinde bile değil diyorum kızıyorsunuz.Şu yazılan yazıya bir bakın çok komik olmuş.Zekatın en temel özelliği kar dan değil servetten alınmasıdır.bunu bile bilmiyor.bugün koç sabancının tüm büyük sermayadarların her yıl servetlerini %2,5 nu fakirlere verdiğini bir düşünün ve hesap edin bakalım noluyor fakir kalıyor mu?

Zekatın günümüz karşılığı Vergi olsa gerek.Çünkü varolan varlıklar üzerinden verilen bir maddi zorundalık.

Buradan bir kaynak oluşur toplumun ihtiyaçlarına ve ihtiyaç sahiplerine iletilir Kuran'a göre.

Günümüzde servet sahiplerinin servetlerinden vergi alınır,karlarından da.Lüx tüketimde bu vergiler daha kabarıktır.

Arabanız eviniz arsanız ve buna benzer menkulleriniz varsa bunlara vergi verirsiniz.Altın alım satımı ve bankacılık işlerimlerinden de devlet vergi temin eder.Dolaylı dolaysız vergi yükü okadar yüksekki %2,5 devede kulak kalır.

Sen, Sabancı grubunun kaç trilyon vergi verdiğinden haberin var mı?Verdikleri vergiler servetlerinin kaçta kaçı git sor.

Sabancılar koçlar ve bu tip işveren kesimi olmasa kim nerede iş bulurdu?Mevcut sistem zekat gibi ilkel un mercimek hesabına dayanmayacak düzeyde daha gelişmiş.Devletin sağladığı yardımlaşmaya giden bütçe vergilerden oluşuyor.

Sisteminiz ilkel ve 6 yy la göre arkadaşım.Bu sistemi bu yıla dayatma arzunuzun hiçbir mantıklı gerekçesi yok.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 201
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yani ateistlerin islami bilgileri ilkokul düzeyinde bile değil diyorum kızıyorsunuz.Şu yazılan yazıya bir bakın çok komik olmuş.Zekatın en temel özelliği kar dan değil servetten alınmasıdır.bunu bile bilmiyor.bugün koç sabancının tüm büyük sermayadarların her yıl servetlerini %2,5 nu fakirlere verdiğini bir düşünün ve hesap edin bakalım noluyor fakir kalıyor mu?

İslamın insanlara anlattığı kıt bilgilerle modern bir günümüz ekonomik düzeni kurulamaz... 7. yy'a ait olan basit bir takım söylemlerle günümüzün pek karmaşık ekonomi biliminin ve düzeninin yanına bile yaklaşılamaz... Hz Ömer bile kendi zamanında ceylan ve deve derisinden çok bol miktarda para bastırarak halka dağıtmayı ve bu suretle halkı zenginleştirmeyi düşünebilecek kadar kıt ekonomik bilgisi olan bir insandır... Bu fikirden ise, "enflasyon olur ve paranın değeri kalmaz" diye değil, yeterince deri bulunamayacağı için vazgeçilmiştir... Şimdi sen bu seviyedeki bir İslami ekonomik bilgi ile gelmiş buraya günümüzün ekonomisi ve servet dağılımını çözmeye çalışıyorsun...

Bu forumlarda dolaş biraz da ufkunu aç; konu açmak daha sonraki bir iş... Yoksa buradaki gibi elalemin maskarası olursun... Burası er meydanıdır, eksik donanım ile gelen pişman olur...

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin İnandıkları Yalanlar

Ateistlerin islamı islam kaynaklarından öğrenmedikleri tam tersi olarak islam düşmanlarının büyük bir kin ve nefret ile yazdıkları kitaplardan öğrendiklerini bu forumda sürekli olarak tekrarlıyorum.Ateistler karşı taraf ne derse desin nasıl ıspatlarsa ıspatlasın kesinlikle dinlemedikleri ve sürekli tekrar ettikleri konuları bir başlık altında hatırlatayım dedim

1-Peygamberimizin 8-9 yaşında bir çocukla evelendiğini sanıyorlar

2-İslamı savaşı isteyen bir din sanıyorlar.Buna örnek olarak da savaş hukuku ile ilgili bir kaç ayeti örnek gösteriyorlar.İslamın manasının barış olduğundan haberleri yok

3-Kurandaki cennet tasvirinden nedense hiç alakası olmayan huri yorumları ortaya çıkarıyorlar.

4-Küçük ayrıntıları hurafeleri kasıtlı yalanları dinin kendisi sanıyorlar

5-Mucizeler için ilmi açıklama bekliyorlar(adı üstünde mucize)

6-İslamı bir kaç konudan ibaret sanıyorlar.Namaz oruç hac gibi.İslamın zekat gibi hiç bir dinde ve devlette olmayan kavramından haberleri yok.Herkesin servetinin her yıl yüzde ikibuçuğunu fakirlere vermek zorunda olmasından hiç bahsetmiyorlar bile

7-genel din tanımı ile ilgili olarak vahim bir hata yapıyorlar.Din sadece bir tanrıya inanmak olduğunu sanıyorlar.Dinin gerçek tanımı iktisadi hukükü siyasi otoritenin dine verilmesidir.İslamın asla bu yetklilerini devretmeyeceğinden haberleri yok

8- tüm arap ve müslüman ülkeleri islami devlet sanıyorlar.bu yanılgıdan yola çıkarak müslümanları eleştiriyorlar

bunlar daha aklıma ilk gelenler.eminim verilecek cevaplarda ateistlerin inandıkları bu dogmalara yenileri de eklenecektir

Hala anlatamadık. Hala anlatamadık bu Din öğreticilerine.

Ya senin neyine arkadaşım buraya gelip ateistleri hizaya sokma girişimin.

Önemli olan Gericilik, önemli olan Atatürk'ün mirasına KÜFÜR Edenlere haddini bildirmek.

Bunlar ile, Nurculuk ile çocukların beynini orta okulda lisede öss ye hazılıyacağız diye YIKAYANLARA değil de gelip burda ateistlere laf ediyosunuz.

Önemli olan beyin yıkayan takımdır. Önemli olan DİN üzerine ideoloji bina edenlerdir.

Gidin bunlara konuşun ya.

Sitelerde Paylaş

Zekatın günümüz karşılığı Vergi olsa gerek.Çünkü varolan varlıklar üzerinden verilen bir maddi zorundalık.

Buradan bir kaynak oluşur toplumun ihtiyaçlarına ve ihtiyaç sahiplerine iletilir Kuran'a göre.

Günümüzde servet sahiplerinin servetlerinden vergi alınır,karlarından da.Lüx tüketimde bu vergiler daha kabarıktır.

Arabanız eviniz arsanız ve buna benzer menkulleriniz varsa bunlara vergi verirsiniz.Altın alım satımı ve bankacılık işlerimlerinden de devlet vergi temin eder.Dolaylı dolaysız vergi yükü okadar yüksekki %2,5 devede kulak kalır.

Sen, Sabancı grubunun kaç trilyon vergi verdiğinden haberin var mı?Verdikleri vergiler servetlerinin kaçta kaçı git sor.

Sabancılar koçlar ve bu tip işveren kesimi olmasa kim nerede iş bulurdu?Mevcut sistem zekat gibi ilkel un mercimek hesabına dayanmayacak düzeyde daha gelişmiş.Devletin sağladığı yardımlaşmaya giden bütçe vergilerden oluşuyor.

Sisteminiz ilkel ve 6 yy la göre arkadaşım.Bu sistemi bu yıla dayatma arzunuzun hiçbir mantıklı gerekçesi yok.

ateistler ile ilgili bir saptama yapma gereği daha duydum onların türkiyenin vergi sisteminden bile haberleri yok.yukarıdaki yazıyı okuyan biri tabi ortalama türk vergi sistemini bilen biri gerçekten yazılanlara çok güler.yani arkadaşlar bir şey yazarken zor bir şey değil önce bir araştırın sonra yazın.bir kere kesinlikle türkiyede servet vergisi yok.yani zekatta olduğu gibi direkt servetin üzerinden alınan bir vergi yok.(motorlu taşıtlar vergisi, veraset vergisi üzerinden vergi alınması türk vergi sisteminde servet üzerinden vergi alındığını kesinlikle göstermez.bu konuda uzman olduğumu söyleyeyim) yani sabancı ve koç gibiler kesinlikle servet vergisi ödemiyorlar yaptıkların karın vergisini ödüyorlar.şimdi utandınız mı bilmiyorum

zekat kesinlikle bir vergi değil direkt fakirin hakkıdır.islam devleti kendi vergisini alır ancak zekat fakir halkındır.

Sitelerde Paylaş

Önemli olan Gericilik, önemli olan Atatürk'ün mirasına KÜFÜR Edenlere haddini bildirmek.

Bunlar ile, Nurculuk ile çocukların beynini orta okulda lisede öss ye hazılıyacağız diye YIKAYANLARA değil de gelip burda ateistlere laf ediyosunuz.

Önemli olan beyin yıkayan takımdır. Önemli olan DİN üzerine ideoloji bina edenlerdir.

hey dostum nen var ha

yani gerçekten ne demek istediğini anlamadım.sanırım kızmak için bir söz bulmadın böyle anlamsız cümleler kurdun.

Sitelerde Paylaş

İslamın insanlara anlattığı kıt bilgilerle modern bir günümüz ekonomik düzeni kurulamaz... 7. yy'a ait olan basit bir takım söylemlerle günümüzün pek karmaşık eknomi biliminin yanına bile yaklaşılamaz... Hz Ömer bile kendi zamanında ceylan ve deve derisinden çok bol miktarda para bastırarak halka dağıtmayı ve bu suretle halkı zenginleştirmeyi düşünebilecek kadar kıt ekonomik bilgisi olan bir insandır... Bu fikirden ise, "enflasyon olur ve paranın değeri kalmaz" diye değil, yeterince deri bulunamayacağı için vazgeçilmiştir... Şimdi sen bu seviyedeki bir İslami ekonomik bilgi ile gelmiş buraya günümüzün ekonomisi ve servet dağılımını çözmeye çalışıyorsun...

Bu forumlarda dolaş biraz da ufkunu aç; konu açmak daha sonraki bir iş... Yoksa buradaki gibi elalemin maskarası olursun... Burası er meydanıdır, eksik donanım ile gelen pişman olur...

şu söylediklerin sadece yani laf olsun diye söylenen şeylerdir.biraz daha samimi olalım.bir defa ben ekonomi ve vergi dalında ihtisas yaptım.fakülte mezunuyum.laf olsun diye konuşmuyorum.

sen ekonomiyi vergiyi bilsen böyle konuşmazdın herhalde

Sitelerde Paylaş

bu topic başlığı altında samimi olarak sorulacak her soruyu cevaplamaya hazırım.

Size gerçektende bazan acıyorum o kadar zavallısınızki gerçektende acıyorum.

O kadar düşüncesizsinizki kendi yazdığınız yazı sizinle dalga geçiyor.

72. Bu ifade, Hz. Peygamber'in (s.a) Hz. Zeyneb ile kişisel arzusu nedeniyle değil, Allah'ın emri sonucu evlendiğini göstermektedir.

Diyor peki Azhap: 37. (Resûlüm!) Hani Allah'ın nimet verdiği, senin de kendisine iyilik ettiğin kimseye: Eşini yanında tut, Allah'tan kork! diyordun. Allah'ın açığa vuracağı şeyi, insanlardan çekinerek içinde gizliyordun. Oysa asıl korkmana lâyık olan Allah'tır. Zeyd, o kadından ilişiğini kesince biz onu sana nikâhladık ki evlâtlıkları, karılarıyla ilişkilerini kestiklerinde (evlatlıklarının karısı ile evlenmelerinde) müminlere bir güçlük olmasın. Allah'ın emri yerine getirilmiştir.

Muhammed istemiyormuş bu işi allah istemiş (yani bu sapıklığı allaha mağal ediyor muhammed) Peki o zaman muhammedin içinde gizlediği nedir???

73. Bu sözler, Allah'ın, insanlar tarafından başka türlü kabullenilmesi çok zor olan bir sosyal reformu Peygamber'i (s.a) aracılığı ile gerçekleştirdiğini göstermektedir. Arabistan'da evlatlık ilişkileriyle ilgili uygulamada olan yanlış gelenek ve adetlere bir son vermenin başka yolu yoktu. Sadece Allah'ın Rasûlü bu adetleri ortadan kaldırmak için bir önlem alabilirdi. O halde Allah bu nikahı, sadece Peygamber'in (s.a) ev halkına bir eş daha eklemek için değil, önemli bir sosyal reformu gerçekleştirmek için murad etmiştir.

Şu pisliğe bakın evlatlığının karısı ile evlenmeye sosyal reform diyor sapıklar.

Muhammedin yediği hatları savunacaklarya muhammed anası ile yatsa onuda savunacak bunlar.

Bana söylermisin insanların evlatlıklarının karıları ile evlenememesinde ne gibi bir sakınca vardır?

Dünyada bu kadar sorun dururken yapılacak başka bir şey yokmuyduda bula bula evlatlığınızın karısı ile evlenin ayyeti geliyor ama kölelik yasak diye bir ayet yok.

Yukarıda cevap diye getirdiğişeyi gerizakalı birisinin bile inanacağı bir cevap değil resmen muhammedin gelinine sulanmasına kılıf bulunmaya çalışılmış. Müslümanların işi sapıklığı savunmaktır.

Sitelerde Paylaş

şu söylediklerin sadece yani laf olsun diye söylenen şeylerdir.biraz daha samimi olalım.bir defa ben ekonomi ve vergi dalında ihtisas yaptım.fakülte mezunuyum.laf olsun diye konuşmuyorum.

sen ekonomiyi vergiyi bilsen böyle konuşmazdın herhalde

Bak arkadaşım ne ihtisası yapmış olursan ol... Bir insan "sadece arabası var" diye ne adla olursa olsun vergi ödüyorsa, bu servet vergisidir... Benim arabamın değeri şu anda satarsam 22.000 TL ve ben geçen sene yaklaşık 650 TL motorlu taşıtlar vergisi ödüyorsam bu yaklaşık yılda % 3 vergi yapar... Arabayı alırken ödediğin inanılmaz vergileri ise saymıyorum bile...

Kazançtan alınan vergi zaten ayrı bir iş ve İslamda zaten böyle bir farz bile yok, "İslam devleti isterse kazançtan vergi alır" derken bunu kafandan uyduruyorsun... Mevcut emlak ve arsandan da ne adla olursa olsun, sadece elinde oldukları için vergi ödüyorsan, bu da bir tür servet vergisidir...

Yurdumuzda kazanç üzerinden zaten inanılmaz ağırlıkta vergiler alınmaktadır... Gelir vergisi % 35'lere çıkmaktadır...

İhtisas yaptıysan zaten İslamın basit bilgileri ile modern bir ekonomik düzen kurulamayacağını da bilirsin... Aynı İslama dayanarak modern bir trafik düzeni kuramayacağın gibi...

Sitelerde Paylaş

Bak arkadaşım ne ihtisası yapmış olursan ol... Bir insan "sadece arabası var" diye ne adla olursa olsun vergi ödüyorsa, bu servet vergisidir... Benim arabamın değeri şu anda satarsam 22.000 TL ve ben geçen sene yaklaşık 650 TL motorlu taşıtlar vergisi ödüyorsam bu yaklaşık yılda % 3 vergi yapar... Arabayı alırken ödediğin inanılmaz vergileri ise saymıyorum bile...

Kazançtan alınan vergi zaten ayrı bir iş ve İslamda zaten böyle bir farz bile yok, "İslam devleti isterse kazançtan vergi alır" derken bunu kafandan uyduruyorsun... Mevcut emlak ve arsandan da ne adla olursa olsun, sadece elinde oldukları için vergi ödüyorsan, bu da bir tür servet vergisidir...

Yurdumuzda kazanç üzerinden zaten inanılmaz ağırlıkta vergiler alınmaktadır... Gelir vergisi % 35'lere çıkmaktadır...

İhtisas yaptıysan zaten İslamın basit bilgileri ile modern bir ekonomik düzen kurulamayacağını da bilirsin... Aynı İslama dayanarak modern bir trafik düzeni kuramayacağın gibi...

her devlet gibi islam devleti de kendi giderlerini karşılamak için vergi mutlaka alacaktır.bu vergi zekat değildir.zekat farklı bir şeydir.

kabul et hata yaptın.türkiyede servet vergisi yok.istisnası araba ve konut.senin bütün servetin bunlarsa sen ödüyon.ben milyardorlık servete sahip holding sahiplerinden bahsediyorum

onların neden islam karşı olduğunu sanıyorsun.servet vergisinin s sini duysalar soluğu isviçrede alırlar.servet vergisi olmadığı gibi nereden buldun sorusu bile türkiyede sorulamıyor.onu gündeme getirmek bile ekonomiyi alt üst ediyor sen servet vergisinden bahsediyorsun peh

Sitelerde Paylaş

Yav sen müslümanları salak göstermeye çalışan bir ahlaksız ateist falanmısın?

- Evvela ayette; Hz. Peygamber(a.s.m)’e hususî bir muamelenin yapıldığı, dörtten fazla kadın almak yalnız ona mahsus olduğu, diğer Müslümanların bu konuda onu örnek almalarının yanlış olduğu hususu vurgulanmıştır.

Noluyor böyle olunca :lol:

Eğer 4 ten fazla karı almak kötü ise neden muhammed alıyor?

Eğer iyi birşeyse (muhammed yaptığına göre iyi çünki muhammed kötü bir şey yapmaz) neden diğerlerine yasaklanıyor?

- İkincisi; ayette Hz. Peygamber(a.s.m)’in amca, hala, dayı ve teyze kızlarını alabileceği hususu seslendirilerek, insanların bu derecedeki yakınlarıyla evlenebileceklerine, ve dolaylı olarak(yaygın kanaatin aksine) bu yakın evlilikten ötürü çocuklarda anormal bir durumun olmayacağına işaret edilmiştir. Öyle tahmin ediyoruz ki, ciddî, samimî ve dürüst istatistikler yapılsa, akraba evliliğinden doğanların, akraba olmayan evliliklerden doğanlardan daha fazla anormal bir durum sergilemedikleri görülecek ve başka konularda olduğu gibi, bu hususta da bir kısım bilim adamları eski teorilerinden tövbe etmek zorunda kalacaklardır.

Şu cehalet pislik yazıya yorum yazmayacağım.

- Üçüncüsü; Hz. Peygamber(a.s.m)’e evlilik hususunda -bir çok hikmete binaen- tanınan bu geniş tolerans karşısında gerçek müminlerle sahte müminler teste tabi tutulmuşlardır. Konunun ciddiyetine binaen ilahî hikmet bunun Kur’an’da yer almasını irade etmiştir. Kur’an’a iman edenler bu konuda Allah’a , kitabına ve resulüne teslim olmuş, imanlarını artırmışlardır. Çünkü, olumlu sonuçlanan her test bir terfi hükmündedir. Diğerleri ise, itiraz parmaklarını havaya kaldırarak heva ve hevalarına mahkum olmuş ve imtihanı kaybetmişlerdir. Bu imtihan bugün de geçerlidir.

- Dördüncüsü; Bu ayetin tamamlayıcısı olarak yer alan 51. ayette Hz. Peygamber(a.s.m)’in eşleri arasında “günlük taksimat” yapmak serbest bırakılmıştır. Dilediklerini geride bırakabilir, dilediğini ön plana alabilir, istediğini boşayabilir, istediğini yanında bırakabilir. Bunun anlatılmasının hikmetlerinden biri, onlarla farklı bir muamele gördüğü takdirde, bunun Allah’ın ön gördüğü bir hikmetten dolayı olduğunu bilir ve üzülmezler. Şayet –Allah’ın izin vermesine rağmen- onlara karşı bir ayrımcılık yapmadıysa- ki yapmamıştır- bunu Peygamberimizin(a.s.m) âlicenaplığına, kadınlara karşı gösterdiği nezaketine ve inceliğine verecekler ve sevinçleri kat kat artacaktır. Ayette –mealen- yer alan “Bu geniş toleransı sana tanımakla, -göstereceğin alîcenap tavırlarından ötürü- eşlerinin gözleri aydın olur, üzülmezler ve hepsi de senden hoşnut olurlar” ifadesi, bu arz edilen gerçeğe işaret etmektedir(krş. Beyzavî, ilgili ayetin tefsiri).

Yukarıdaki yazıyıda özellikle renkli yazdımki bu müslümanların zavallılığı ortaya çıksın.

- Beşincisi: Bu geniş toleransın ardından 52. ayette, Hz. Peygamber(a.s.m)’in bundan böyle asla evlenemeyeceğine dair bir ifadeye yer verilmesi, bu evlilikle ilgili hüküm vermenin yalnız Allah’a ait olduğu, Peygamber(a.s.m)’in evlenmesi de evlenmemesi de Allah’ın iznine bağlı olarak gerçekleştiği hususu vurgulanmıştır.

Evet muhammede anası kardeşi dışında önüne geleni helal kıldıktan sonra artık bunlardan başkası sana helal değildir denir, zaten geriye ne kaldıki.

Sitelerde Paylaş

Yahu şu adam kendi aklı ile cevap yazmaktan bile aciz.. Adı üstünde Müslümangenç yani kendi aklı ile cümle kuramayan koyun sürüsünün bir ferdi.. 

Bu siteden kopyala yapıştır yapmaktan başka bir halt yediği yok.. 

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage.php?s=article&aid=10730

Ha birde akıllı zannediyor kendisini, sanki ateistler o siteyi hiç bilmiyor.. Oysa buraya üye olan her Müslümanın yıllardır buraya taşıyıp durduğu bir çöplük site..

Sitelerde Paylaş

çok güzel ya.

bir yığın saçmalanmış. 1400 yıl evvelin kıt bilimsel ve toplumsal verilerine dayanarak tüm hayatı çözdüğünü zannedenlerin histeri krizleri bunlar.

söylesin bakalım genco, zekat kurumu nasıl işliyormuş ? tüm toplum ekonomisindeki adaletsizlikleri nasıl gideriyormuş bu zekat ?

Ali'nin 300 lira zekatı çıkıyormuş, Mehmet'in 250 , Salih abinin 350 lira. toplarsak bu üçünü 900 lira. kime verelim, Sadettin abiye verelim onun durumu kötü, sıkışık..

Bu üç kişinin çıkan zekatı ile Sadettin abinin eline geçen 900 lira...

sadece o ayda yani bir kez eline geçen bir 900 liracık ile neyi halledip neyi yoluna koyacak Sadettin abimiz? Nasıl bir adaletten ve sosyal yardımlaşmadan bahsediyorsunuz siz? Kendinizde misiniz?

4 kişilik bir ailenin açlık sınırının kaç para olduğundan haberiniz var mı? 820 ile 890 lira arasında değişik rakamlar açıklanıyor. en düşüğünü alalım. 820 *12 = 9,840 lira (yıllık). muhteşem zekat enstrümanı ne veriyor? 3 kişiden 900 lira... komikten de beter..

o zaman bir kişiye çok daha fazla kişinin zekat vermesi lazım nerdeyse 35 kişinin. Lazım da, sanki burası Norveç, ülkede sadece yüzde 2 - yüzde 3 gariban var. 30 kişi, 1 adamı insanca yaşatacakmış.. peeeh peh peh...

(rakamları beğenmediyseniz 3 ile 5 ile çarpın , hiç fark etmez yine de komik kalır, 10 kişinin 1 kişiyi yaşatması çıksın isterse, o bile mümkün değil şu an)

Dahası bu kararı kim veriyor? kimden toplayıp kime nasıl taksim ediyor? Sadettin abi üç mahalleden 22,000 lira zekat toplar da Tacettin abi zekatsız kalırsa ne olacak? bunun düzenini kim sağlıyor? 70 milyonluk bir ülkede zekat ile denge yaratma işini nasıl organize edeceksiniz? kaç kişiden alınacak yüzde 2,5 luk pay ile kaç kişi insanca hayata kavuşacak ? kim kime verecek ya da, verenleri boşver, verilenler nasıl seçilecek? nasıl bölünecek?

1400 sene önce kabilelerde bunu yapmak kolaydı; nerden öngöreceklerdi 2000 li yılları ?

gencomuz kabile-aşiret devleti olmayan 70 milyonluk Türkiye'de zekat sisteminin nasıl işleyeceğini ve hangi dengeyi nasıl kuracağını anlatsın; diğer sorulara o zaman geçeriz.

"Allah rızası için ibadetimizi yapıyoruz" diyin amenna, başım üstüne. ama sosyal yardımlaşmaymış, insanca yaşamayı sağlamakmış , hiçbir devlet bile akıl edememişmiş, bu palavraları bırakın. yahu Alman Devleti ayda 500 avro işsizlik maaşı ödüyor, zekat ne ki onun yanında? hiçbir devlette yokmuşmuş da... he he he... gülünür ancak...

"islam; ekonomiyi ele alış tarzı olarak kapitalist midir,sosyalist mi? " sorusuna maruz kaldıkça ve içinden çıkamadıkça "ikisini de reddeder" diye sıyrılmaya çalışan, "insanca yaşamı nasıl sağlayacakmış ne kapitalist ne de sosyalist olan bu sistem ? " denince de ileriye sürebilecekleri en uygun enstrüman olarak kullanmak sonradan akıllarına gelen, aslında sadece ibadet olarak ileri sürülen bir kavramdır zekat.

"Aslında Kuran'da yazıyor bunlar" stili yani ...

Sitelerde Paylaş

Ulan senin neyine sen kimsinde müslümanlara laf atıyosun.Müslüman kardeşlerim bunların borusu sadece burda öter başka forumlara gelsinler böyle şeyler desinlerde görelim.

Sitelerde Paylaş

Ulan senin neyine sen kimsinde müslümanlara laf atıyosun.Müslüman kardeşlerim bunların borusu sadece burda öter başka forumlara gelsinler böyle şeyler desinlerde görelim.

müslüman forumları kabul bile etmiyo bizi biz en azından sizi kabul etmişiz onuda düşün matias...

Sitelerde Paylaş

Güzel kardeşim ozaman size bi öneri bütün müslümanların üyeliğini iptal edin kendi aranızda tartışın.

güzel kardeşim burda bz müslümanları dışlamıyoruz. önemli olanda o hoşgörüdür.. bizim sizden beklediğimiz ama göremediğimiz saygıyı size gösteriyoruz bak demekki müslümanlarda daha erdemsiz olabiliyormuş...

Sitelerde Paylaş

Yanlış düşünüyosun dostum üye oldum şöyle bir forumu inceliyim dedim binbir türlü hakaret var.

İslama bir hakaret eden varsa o da kendisi... biz, islamın kendi tanımlamaları dışında bir şey kullanmıyoruz. Söylenenleri bir çeşit hakaret olarak algılıyorsanız, o söylenenlerin ateistler tarafından değil, islamiyet tarafından söylendiğine emin olabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...