Jump to content

Ateistlerin İnandıkları Yalanlar

Recommended Posts

İslam tarihinin en büyük inkarcıları PEygamberimiz (SAV) döneminde yaşamış olanlardır. ebu cehil ümeyye in halef utbe şeybe velid gibi adamlar hep Peygamberimizi görmüşlerdir. Hz. Ebu Bekir Hz. Ömer Hz. Osman ,Hz. Ali ve Hz. Hamza gibi büyük insanlar da o dönem de çıkmıştır. YAni Allah bizden sadece o dönemde değil, dünya var aolduğu sürece bütün insanların iman etmesini istiyor. ve gösterdiği şartlar altında . ki normmal bir Müslğümana soracağı sorularla O dönemi bilen ve gören ginsanlara soracağı sorularda aynbı değil. adaletşi aslında burada. YAni Dinin on hükmü olsa o dönem deki insanlar 1 tanesini yaşamasa cehenneme gider ama biz 10 hükmünden birini yaşasak cenneti arzuluyourz. Çünkü onlar Alllah rasulünüğ gördüler. yani Genel Kurmay aşkanıın yanındaki subaylar hata yapmamalı ama normal bir er yapsa da onlar kadar büyük olmaz.Onlarıan o yüzden ayrı hususiyetleri vardır ki bundan dolayı da çok ızdfırap çekmişlerdir. En azında Bilali habeşi Hz. lerinin durumunu biliyoruz. Biz o dönem de gelsek belki de azaba dayanamayıp inkar edecektik.İrademiizin mahiyetini tam olarak bilemiyruz belki de o dönemde gelsek bir ebu cehil de biz olacaktık.bu ebedi hayatın hüsran olması demek.

"Onlar Gayba İnanırlar" (Bakara Suresi 3) Allahın beklediği uygun gördüğü şartlar altında uygun yaşamı yaşayabilmek.

Peygamber s.a.v. hazretleri bir sohbetlerinde buyurmuşlarki; (kardeşlerimi görmeyi çok isterdim,) tabi ashabi kiram hemen sormuşlar ya Rasulallah biz senin kardeşlerin değilmiyiz? Efendimiz s.a.v. buyurmuşlar ( siz benim ashabımsınız, beni görerek, sohbetlerimi dinleyerek bana iman ettiniz, ahir zamanda öyle kimseler gelecekki,beni görmeden iman edecekler, işte onlar benim kardeşlerimdir.) buyurmuş,

Ya Rasulallah biz seni görmedik, ama seni görmüş gibi iman ettik, kardeşin olmaya talibiz, bu gözlerle seni görmedik ama görmeye talibiz, sohbetini dinleyemedik ama dinlemeye talibiz, Ey Rabbimiz, bizi Kendine kul, Habibine ümmet eyle. amin..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 201
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu fikir Allahın adaletine gölge düşürür.Allah kişiye göre yere göre göre muamele etmez etmemeli.Etmemiş te ama birileri Allahı konuşturmayı pek seviyor.

Sitelerde Paylaş

Sevgili scarfalkon masal aleminde yaşamaya devam ediyor.

Hatta mistik hezeyanlar içinde.

Müsbet bilim tahsil etmiş birinin böyle zırvalara inanması mümkün değildir.

Ay üzerinde yarık bulunmuş da, bu jeolojik dönemlerde yarıldığına işaretmiş.

Her söylediği gerçekleşmiş. (bir sürü örnek, nedense hepsi gerçekleştikten sonra peygamberin böyle bir sözü olduğu ortaya çıkıyor)

Başlığın konusu ateistlerin inandıkları yalanlar.

Laf dönüp dolaşıp meczupların inandıkları mucizelere dönüşmüş.

Doğrusu başlığı başından beri takip etmedim. Ama scarfalkonun iletisini görünce yine ne yumurtlamış diye merak ettim.

Merakım yerindeymiş. Öyle çamlar devirmiş ki evlere şenlik.

Ben bu türden iddialara inanan biri için tedavi endikasyonu koyarım.

Sevgiler.

tarihinde drekinci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili scarfalkon masal aleminde yaşamaya devam ediyor.

Hatta mistik hezeyanlar içinde.

Müsbet bilim tahsil etmiş birinin böyle zırvalara inanması mümkün değildir.

Ay üzerinde yarık bulunmuş da, bu jeolojik dönemlerde yarıldığına işaretmiş.

Her söylediği gerçekleşmiş. (bir sürü örnek, nedense hepsi gerçekleştikten sonra peygamberin böyle bir sözü olduğu ortaya çıkıyor)

Başlığın konusu ateistlerin inandıkları yalanlar.

Laf dönüp dolaşıp meczupların inandıkları mucizelere dönüşmüş.

Doğrusu başlığı başından beri takip etmedim. Ama scarfalkonun iletisini görünce yine ne yumurtlamış diye merak ettim.

Merakım yerindeymiş. Öyle çamlar devirmiş ki evlere şenlik.

Ben bu türden iddialara inanan biri için tedavi endikasyonu koyarım.

Sevgiler.

Hala tartışmayı öğrenemedik mi ekinci kardeş bu benim doğrularım değil ama scarfalcona saygı duyuyorum demek çağdaşlık ve centilmenlik değil mi?

Sorun nerde biliyormusun iki tarafta bir yerlerde hata yapıyor.

Ateistler Kuranın mana bütünlüğünü gözardı ederek ayetleri bir kanun maddesi gibi müstakil düşünerek eleştirme hatası yapıyor. Halbuki Kur'an:

hem bir irşad kitabı

hem bir dua kitabı

hem bir iyilik kitabı

hem bir hüküm kitabı

hem bir ibadet kitabı

hem bir tefekkür kitabı

hem bir zikir kitabıdır.

Kuranın tek bir amaca yönelik olmamasından dolayı ayetlerin çok değişik makamları bulunabilmektedir ancak haşa bakkal bedri efendi defteri gibi okunmaya çalışılınca zincir kopuyor ve kopuşiun nedeni Kuran sanılıyor.

Mesela bir ayette kötülüğe karşı iyilik yapılması tavsiye edilirken başka bir ayette kısas emredilmektedir. Kısas hukuksal boyuttaki bir hükümdür. Kötülüğe karşı iyilik ise fazilet boyutundaki bir hükümdür.

Mesela savaşla ilgili bir ayet müstakil olarak alınıp savaş olmayan bir ortam için ifade edilirse bu da yanlış bir sonuca ulaştıracaktır. Ayetlerin nüzül sebeplerinin göz önünde bulundurulması gerekir.

Yine benzer bir durum hadisler için de geçerlidir. Hadisler, mana bütünlüğü ve Kur'anla olan bağlantısı düşünülmeden ele alınırsa yanlış sonuçlara ve yorumlara ulaşılabilir.

Ayet ve hadisleri tek yönlü ele almak.

İslamiyet bir denge dinidir. Ayetlerin ve hadislerin dengeyi bozacak tarzda tek yönlü ele alınması yanlış sonuca götürür. Kuran ve hadisler insanı korku ve ümit ortasına getirecek vaziyettedir. Mesela sadece korkutucu ayet ve hadisler alınırsa denge bozulur ve yanlış bir İslam görüntüsü çıkar ortaya. Kuran'ın geneline baktığımızda bu korkutmayı ve ümit vermeyi açıklıkla görebiliriz.

"Hayır öyle değil; kötülük işleyip suçu kendisini kuşatmış olan kimseler; cehennemlikler işte onlardır. Onlar orada temellidirler.

İnanıp yararlı işler yapan kimseler cennetlik olanlardır, onlar da orada temellidirler." (2/81-82)

Her korkutmanın arkasından oluşabilecek ümitsizlik duygusu bir sonraki ümit verici ayetle giderilmektedir. Bu sebeple ilk ayet alınıp ikinci ayet alınmadığında istenmeyen bir mana ve duygu oluşabilir. Mesela sadece savaş ayetleri alınıp savaşla kafirleri yok etmeye çalışan bir kitap imajı oluşturulabilir. Nitekim bu yapılmaktadır da.

Bir kaynağa eleştiri söz konusu olunca güvenme, Aynı kaynak İslamın bir mucizesini bildirdiğinde güvenmeme.

Din karşıtlarının eleştirdiği hadislerin ve olayların bulunduğu kaynaklarda İslamın mucizeleri de bulunmakta fakat bu mucizeler din karşıtlarının düşüncesine uymadığı için kabul edilmemektedir.

Bilimin mutlak gerçek olduğu kabulü altında yaklaşım geliştirmek.

Bilimin ve dinin hangi alanları kapsadığını bilmeden ya da ihmal ederek yaklaşım geliştirmek.

Evrim teorisinin bilimsel gerçek olduğu kabulü altında ve şiddetli bir taraftarlık ile yaklaşım geliştirme.

Yorumla bilimsel gerçeği ayırd edememe.

Kadınla erkeğin mutlak eşitliği kabulu altında argüman geliştirme.

Kırsal ve geleneksel yaşantı tarzı ve alışkanlıklarını İslamdan zannetme.

Müslümanlarda gördüğü olumsuzlukların ancak İslamdan olacağını zannetme.

İslamiyeti bir yönetim şekli (rejim) zannetme

İslam tarihinde gerçekleşen olayın gerçekleştiği ortamın şartlarını hesaba katmadan eleştiriye soyunma.

Dinde aklı aşan şeylerin bulunacağını fakat bu aşmışlığın olmamanın delili olmadığını idrak edememe.

Mutlak eşitliğin adalet olmadığını, dünya hayatında zengin ve fakir gibi doğal eşitsizliklerin kaçınılmaz bir gerçek olduğunu idrak edememe.

Dinin asli görevinin ebedi hayat olduğunu unutup dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmenin dinin asıl görevi olması gerektiğini zannetme.

Dine sadece eleştiri gözü ile bakma. Dinin bu gözle anlaşılabileceğini zannetme.

Dinin akli ispatlarla ispatlandığı söylendiğinde bunu yetersiz bulup bilimsel ispat isteme (halbuki akli ispatları hayatın birçok alanında kendisi de kullanma)

Allah'ı münezzeh sıfatları ile düşünemeyip bir şahıs olarak düşünme ve buna bağlı yanlış argümanlar geliştirme.

İslamı ve Kuranı eleştirme hevesiyle en zayıf rivayetlere dahi önem verip kuvvetli rivayetleri görmezlikten gelme.

Hz peygamberi eleştirirken onun peygamberlik delili olan bir hadiseyle karşılaşınca bunu görmezlikten gelme.

Genel anlamda İslamiyetin Hz Ademden bu yana peygamberlerle gelen hak dinin adı olduğunu anlamayıp benzerliklerin birbirinden alıntı olduğu ön kabulü ile sık sık iddialar ortaya atma

Ruhu inkar etmenin özgür iradeyi de inkar etmeyi gerektirdiğini anlayamama.

Peygamberlerin mucize gösterdiğini ve göstermesi gerektiğini anlayamayıp oluşan olağandışı hadiseleri saçmalıkla ittiham etme.

Bilimsel açıklamaların dine ihtiyaç bırakmadığını zannetme.

Dinin sebebi açıklanamayan hadiselere açıklama getirmek için çıktığını zannetme.

Ahlak konusunda maddi kriterlerle ölçüt belirlenemeyeceğini bir türlü anlayamama.

Müslümanların Düşünce Hataları

Bilimin bulgularını mutlak doğru kabulü altında düşünme.

Din ile bilimin hangi alanları kapsadığını bilmeyip "Din bilimseldir" gibi hatalı fikirler üretme.

Bilimin açıklayamadığı her şeyi dinin bir delili zannetme.

Dini bir yönetim şekli gibi düşünme.

Evrimi dinle bağdaştırmaya çalışma.

Hadisleri reddeden bir yaklaşıma girme.

Geleneksel ve kırsal yaşantı alışkanlıklarından doğan sorunları İslamın sorunuymuş gibi savunma.

İslamın kadın ile erkeği mutlak manada eşit bir konuma getirdiğini düşünme,

İslami kişiliği olan bir toplumun yapısını korumak için alınmış önlemleri kişisel ibadetlerle ve sorumluluklarla bir tutma.

Bundan bin sene öncesinin toplumu ile şimdiyi bir zannetme, o zamanın yorumlarını aynen alma ve tüm referansların eskiden alınması gerektiğini düşünme,

İslam ile milliyetçiliği mezcetmeye çalışma.

Sitelerde Paylaş

İslam tarihinin en büyük inkarcıları

Ne olmuş inanmamışlarsa, adam mı öldürmüşler ? savaş mı çıkarmışlar ? el kol mu kesmişler ? kadınları mı taşlamışlar ? bana inanmazsanız hepiniz irin yemeye layıksınız mı demişer ? başkalarının inançlarına hakaret mi etmişler ? başka inançtan insanların mallarını yağmalayı eşlerini kendilerine cariye mi yapmışlar.

Bir de kardeş olmak istediğin adama bak,tüm bunları o yapmış.

Kardeş ol onla ancak ona layıksın.

Sitelerde Paylaş

Allah'ı münezzeh sıfatları ile düşünemeyip bir şahıs olarak düşünme ve buna bağlı yanlış argümanlar geliştirme.

Sevgili kardeşim yazının neredeyse tamamına katılıyorum.

Şu şıkkı ateistlerin kabulleri arasında söylemişsin.

Fakat bize lanse edilen islam dininin en temel kabulü Allahın bir şahıs gibi davranıp diğer şahısları seçilmiş şahıslarla uyardığı düşüncesidir.

Peygamberin ben alemlerin rabbinden vahyediyorum demesinin Allahın onunla direk temasa geçtiği yolunda yorumlanmasının hata olduğunu düşünüyorum.

Dinin yanlış anlaşılması dayatılması hep bu yanılgı yüzünden olagelmiştir.

Bir kitabı Allah yolladı dediğinizde orada akan sular durur kardeşim.

İşte onu bir kanunname bilim kitabı herşeyin en iyi bileni yapan bu düşüncedir.

Lütfen bu ayrımı iyi yapalım.

Herkes senin benim gibi bakmıyor dine .Çoklukla drekinciler , cübbeliler gibi kuranı kanunname olarak görenler çıkıyor.Malesef.

tarihinde NOIR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Noir, bal arısı hikayesiyle yırtamazsın.

Açık,seçik net onlarca ayette benim tanrıyla sizden farklı özel bir iletişimim var demiş adam daha ne dicekti ?

Sitelerde Paylaş

Ne olmuş inanmamışlarsa, adam mı öldürmüşler ? savaş mı çıkarmışlar ? el kol mu kesmişler ? kadınları mı taşlamışlar ? bana inanmazsanız hepiniz irin yemeye layıksınız mı demişer ? başkalarının inançlarına hakaret mi etmişler ? başka inançtan insanların mallarını yağmalayı eşlerini kendilerine cariye mi yapmışlar.

Bir de kardeş olmak istediğin adama bak,tüm bunları o yapmış.

Kardeş ol onla ancak ona layıksın.

Bunların hepsinin cevabı var be cebrail. Msüslümanlar neden savaştı çağrının ilk sahneleri yeterli değil mi? Sırf inandı diye insanlar hendeklere yatırılıp demir taraklarla etleri vücutlarından ayrılıyordu. hasıra sarılıp hasır ateşe veriliyordu. aç bıraklılıyor. günlerce kırbaçlanıyor ama açıklama olarak sözde köle terbiye ediliyordu. ellerinde ne varsa güçlü müşrükler tarafından alınıoyr üzerlerine kıyafet bile verilmiyordu. yüzlerine atılan tükürük ve hakaretleri sayumıyorum, Medineye hicret edildiğin de Hz. Ebu Bekirin "ki zengin diye onu örnek verdim köleleri müşriklerden alıp azat ediyordu" evi dahil hepsine evine ve amlına el koyulmuş, doğup büyüdükleri memleketlerinden çıkarılmışlardı. Bunu sırf inandıkları için yaşamışlardı ve hakları yok mu dönüp mallarını almaya doğup büyüdükleri memlekette inançlarını yaşamaya. İlk hicret edilen yerde habeşistanda dahi rtahat bırakmamışlardı bunu biliyoruz. Onları almaya geldiklerinde o dönemd emüşrikleri temsil eden Hz. Amr bin As Kadınlara bile haklar veriyor biz onları alır kullanır sonra da atarız dediğinde Hz. CAferi Tayyar " Seni 9 ay karnında taşıyan sana bakan ve seni herşeyden sakınan annene saygın bu mu ya amr dediğinde siyaset dehası Hz. Amr o gün verecek cevap bulamamıştı Çünkü;

"Cennet anaların ayakları altındadır"."Bir mü'min, hanımına kızmasın! Kötü huyu varsa, iyi huyu da olur."

"Kadın, zayıf yaratılışlıdır. Zayıflığını susarak yenin! Evdeki kusurlarını görmemeye çalışın!"

"Müslümanların iman yönünden en üstünü, ahlakı en güzel olanı, hanımına, en iyi, en lütufkar davranandır."

"Müslümanların en iyisi, en faydalısı, hanımına en iyi, en faydalı olandır. Sizin aranızda hanımına karşı en iyi, en hayırlı, en faydalı olan benim."

"Kadınlarınıza eziyet etmeyin! Onlar, Allahın sizlere emanetidir. Onlara yumuşak olun, iyilik edin!"

"Hanımına güler yüzle bakan erkeğin defterine bir köle azad etmiş sevabı yazılır."

"Hanımının ve çocuklarının haklarını ifa etmiyenin namazları, orucları kabul olmaz."

buyuran bir Peygamberin(SAV) temsilcisi karşısındaydı.

Dinimizi ateistlerin değil dupduru iman gönüllülerinin kitaplarından öğrenebilsek çoğu sorunu aşarız İnşallah.

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

Noir, bal arısı hikayesiyle yırtamazsın.

Açık,seçik net onlarca ayette benim tanrıyla sizden farklı özel bir iletişimim var demiş adam daha ne dicekti ?

Sadece bal arısı değil.Musanın annesi ,İsanın havarileri,yer gök bilimujm eşya da dahil herşey vahiy alıyor kardeşim.Sormazlarmı adama sana gelen bana neden gelmiyor diye ?

noir: Herkes senin benim gibi bakmıyor dine .Çoklukla drekinciler , cübbeliler gibi kuranı kanunname olarak görenler çıkıyor.Malesef.

noir sen Kuran'ı nasıl görüyorsun?

Ben bayağı değer veriyorum senden daha çok verdiği kesin.Yorumlamak için önüne on tane adamın fikrini kitabını koymuyorum.Aklımla yorumluyorum.

Sitelerde Paylaş

Msüslümanlar neden savaştı çağrının ilk sahneleri yeterli değil mi? Sırf inandı diye insanlar hendeklere yatırılıp demir taraklarla etleri vücutlarından ayrılıyordu.

Sırf inandı diye bunlar olmadı, scarfalcon.

İnancımızı diğer insanlara da aktarmaya başladık. Dedik ki bırakın size ne faydası ne de zararı olan putlara tapmayı, bir olan herşeyi yaratan Allah'a tapının, dendikten sonra olanlar oldu. Yoksa müşriklerin Peygamberimizle zoru neydi ki sırf inandı diye işkenceler olsun.

Sitelerde Paylaş

Sevgili kardeşim yazının neredeyse tamamına katılıyorum.

Şu şıkkı ateistlerin kabulleri arasında söylemişsin.

Fakat bize lanse edilen islam dininin en temel kabulü Allahın bir şahıs gibi davranıp diğer şahısları seçilmiş şahıslarla uyardığı düşüncesidir.

Peygamberin ben alemlerin rabbinden vahyediyorum demesinin Allahın onunla direk temasa geçtiği yolunda yorumlanmasının hata olduğunu düşünüyorum.

Dinin yanlış anlaşılması dayatılması hep bu yanılgı yüzünden olagelmiştir.

İşte onu bir kanunname bilim kitabı herşeyin en iyi bileni yapan bu düşüncedir.

Lütfen bu ayrımı iyi yapalım.

Herkes senin benim gibi bakmıyor dine .Çoklukla drekinciler , cübbeliler gibi kuranı kanunname olarak görenler çıkıyor.Malesef.

Allah ezeli ilmi ve kudretiyle her işinde bir eseri oldupğunu ve evrenin nasıl yorumlanması gerektiğini bize bizim dilimizde yani hayvanların çıkardıkları ayrı sesler değil konuşarak anlatacak ve Dinin nasıl yaşandığını bizzat gösterecek bir insan göndermesi gerekiyordu. Bu anlamda PEygamberlerin hepsi elçidir ve Alllahtan bizzat vahiy almaktadır ki aracıdır ve elçilik bizzat elçilik yaptığı zattan emir almasını gerektirir.. Ancak Burada Allah elçisine elçi kullanmaktadır ki Peygamberilerin bazılarını daha üstün kılarak Hz. Musa (AS)ile direkt konuşmuş ve PEygamberimizle (SAV) aracısız görüşmüştür ki Son dinin PEygamberinin anlattığı şeyleri bizzat görmnesi de insanları bekleyen şeylere terciman olması bakımından enfestir.

Zaten PEygamber olmasa insanlara inanmayacakları bir şeyleri söylemek mantıklı olmaz. Düşünün etrafınızda bir kitle olsun istiyorsunuz ve onlara ben bir gecede 6 aylık mesafeyi gezdim diyorsunuz. Bu etrafını kalabalık görmek isteyen bir insanın yapacağı iş değilş Olsa olsa Allahın emrini yerine getirmek zoruna olan bir elçinin sözü olur. Yoksa insanların dem ve damarlarına işleyen içkiyi yasakla ama etrafın kalabalık olsun iste. daha bir dünya ilk bakışta hoşlarına gitmeyecek şeyleri söylüyor ve sadece Allaha güveniyordu.

Biz bu sayede evrenin tesadüflerle oluşmadığını her şeyde bir hikmet olduğunu ve akıl ve kalp uyumuyla insanın iki yönlü bir bütün olduğunu öğrendik yoksa klavyenin tuşlarının bir yapıcısı vardır ama güneşte hirojeni helyuma çevirilmesi tesadüf derdik. bu akıllıca da olmazdı.

Sitelerde Paylaş

Ben bayağı değer veriyorum senden daha çok verdiği kesin.Yorumlamak için önüne on tane adamın fikrini kitabını koymuyorum.Aklımla yorumluyorum. 

Kuran-ı Kerim'i yorumluyacak kadar bilgiye sahip misin?

Sizin yaptığınız meal müçtehitçiliği bundan fazlası değildir...

Bir ayeti alıyorsun...

Kafanıza göre nasıl yorumlamak gerekiyorsa o şekilde yorumluyorsunuz

Bunun adına da aklımla yorumla diyorsunuz...

Aklınızın almadığı yerlerde ne yapıyorsunuz peki...

Sitelerde Paylaş

Msüslümanlar neden savaştı çağrının ilk sahneleri yeterli değil mi? Sırf inandı diye insanlar hendeklere yatırılıp demir taraklarla etleri vücutlarından ayrılıyordu.

Sırf inandı diye bunlar olmadı, scarfalcon.

İnancımızı diğer insanlara da aktarmaya başladık. Dedik ki bırakın size ne faydası ne de zararı olan putlara tapmayı, bir olan herşeyi yaratan Allah'a tapının, dendikten sonra olanlar oldu. Yoksa müşriklerin Peygamberimizle zoru neydi ki sırf inandı diye işkenceler olsun.

hadiiii cübbeli, Allah bir din göndermiş Raasulü onu tebliğ edecek tabii. Şimdi biri gelse bir dinle biz bu dini yayma diye müşriklerin yaptıklarını yapacakmıyız? mekkelilerin tek derdi ellerindeki gücün gidecek olmasıydı. olay daha çok ekonomikti Kurana karşı koyamadıkları için savaşmayı tercih etmişlerdi Olay budur. Yoksa kim kime bu eziyeti yapar.

Sitelerde Paylaş

Kuran-ı Kerim'i yorumluyacak kadar bilgiye sahip misin?

Sizin yaptığınız meal müçtehitçiliği bundan fazlası değildir...

Bir ayeti alıyorsun...

Kafanıza göre nasıl yorumlamak gerekiyorsa o şekilde yorumluyorsunuz

Bunun adına da aklımla yorumla diyorsunuz...

Aklınızın almadığı yerlerde ne yapıyorsunuz peki...

Allah zalim mi bana anlamadığım bir dildeki kitabta yazanlar yüzünden zulüm yapacak ?

İlle anlayan birilerinin eline muhtaç bırakan güç evrenin Allahı olamaz.Değilde zaten.

Ne vicdanınız var ne de aklınızı çalıştırıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

hadiiii cübbeli, Allah bir din göndermiş Raasulü onu tebliğ edecek tabii. Şimdi biri gelse bir dinle biz bu dini yayma diye müşriklerin yaptıklarını yapacakmıyız?

Tabi ki yapacaz. Müslüman mahallesinde salyangoz mu sattıracaz? Düşünsene senin dükkanın önüne biri gelecek İncil dağıtacak, bırakın Muhammed'in uydurduğu Kuran'ı, asıl din Hristiyanlıktır diyecek sen izler misin? Önce ikaz edersin, ertesigün daha sert ikaz edersin bir sonraki gün daha sert ama bakıyorsun çocukların adama uymuş sana dikleniyor. O vakit yetre be demen lazım.

Sitelerde Paylaş

Allah zalim mi bana anlamadığım bir dildeki kitabta yazanlar yüzünden zulüm yapacak ?

İlle anlayan birilerinin eline muhtaç bırakan güç evrenin Allahı olamaz.Değilde zaten.

Ne vicdanınız var ne de aklınızı çalıştırıyorsunuz.

Ama aynı Allah kendisi bizimle direk temas kurmayıp aracılar vasıtasıyla iletişim kuruyor.

Madem allah bizi birilerinin eline bırakmayı istemiyorsa neden direk iletişim kurmuyor.?

Sitelerde Paylaş

Sana o aklı kim verdi?

Beni yaratan.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...