Jump to content

Ateistlerin İnandıkları Yalanlar

Recommended Posts

Ama aynı Allah kendisi bizimle direk temas kurmayıp aracılar vasıtasıyla iletişim kuruyor.

Madem allah bizi birilerinin eline bırakmayı istemiyorsa neden direk iletişim kurmuyor.?

Evrenle iletişim kurmak için vasitamız var.Beynimiz.Doğuştan verilmiş bir klavuz.Alahın kelimeleri kitaplarda yazmaz.Evreni beynimizle okuyacağız .Zaten gerçekte de böyle yapıyoruz.Birileri masallara inanıyor. Ayrı mesele.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 201
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah zalim mi bana anlamadığım bir dildeki kitabta yazanlar yüzünden zulüm yapacak ?

Türkçe mealleri var.

Cübbeli anadoluda 1400 sene önce konuşulan dille şimdi konuşulan dil bile aynı değil.Hangi türkçeyle çevrilecek ?

Yapmayın etmeyin.Zaten kelimeleri ile oynayanlar oynamış.dil cambazlarının elinden geçmiş.Ben nasıl anlayacağım .Allah böyle bir zulüm yapmaz kardeşim.

Sitelerde Paylaş

Allah zalim mi bana anlamadığım bir dildeki kitabta yazanlar yüzünden zulüm yapacak ?
İlle anlayan birilerinin eline muhtaç bırakan güç evrenin Allahı olamaz.Değilde zaten.
Ne vicdanınız var ne de aklınızı çalıştırıyorsunuz. 

Sürekli aklımla hareket etseydim burdaki ateistler gibi olurdum buna emin olabilirsin...

Akıl insanı yanıltır...

İslam akıla belli bir ölçü vermiştir...

Sizin anlamadığın nokta bu..

üstad'ın bir sözü aklıma geldi...

Konumuzla alakalı olduğu için söylüyorum...

Aklın haddi olmayan sahalarda dizginlendikten sonra gerekli alanda dolu dizgin koşturulması bizzat dinin emri iken, akletmeye dair her şeyi yasaklayan ve böylece tarihi yenilgimize sebep teşkil edenham yobaz ve kaba softa

Üstadın üzerinde en çok durduğu konulardan biri budur. Ham yobaz ve kaba softa, reformcular, nefsani tefsircilerdir. Çünkü bunlar aslında Müslüman gibi görünen ama gerçekte Müslümanlıkla alakası olmayan kişilerdir.

üstadın aradığı bunlar değildir. Üstadın anladığı Ehli Sünnet dairesinden ayrılmayan gerçek Müslümanlardır. Kitaplarını okursanız bunu rahatlıkla görebilirsiniz.

tarihinde ferditayfur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aklın haddi olmayan sahalarda dizginlendikten sonra gerekli alanda dolu dizgin koşturulması bizzat dinin emri iken, akletmeye dair her şeyi yasaklayan ve böylece tarihi yenilgimize sebep teşkil edenham yobaz ve kaba softa

Ateistler aklını kullanarak yaşadığı için yetersiz ...

Başkaları ham yobaz ve kaba softa...

Ama kendisi sütten çıkmış ak kaşık herşeyin doğrusunu biliyor.

Vay be güzel memleket ne söylersen söyle alıcısı var.

tarihinde tate tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sürekli aklımla hareket etseydim burdaki ateistler gibi olurdum buna emin olabilirsin...

Akıl insanı yanıltır...

Senin üstad aklına güvenmez tabii. Akıl hastasıdır çünkü. Raporlu maporlu bir akıl hastasıdır. Aklı kimbilir ne oyunlar oynuyordu da o hale geldi..

Hadi ona bir şey demiyorum, zerre kadar ciddiye alıp kızmıyorum da size ne oluyor?..

Nasıl oluyor da böylesi akıllara zarar bir adamı, akıl hastası olduğu alenen bilinen birini ciddiye alıp da inanıyorsunuz, onu anlamıyorum.

Yazık.. Kendi aklını geçtim, insan aklını küçümseyen, onu çöpe atmaya dünden gönüllü olup hezeyanlara, halüsinasyonlara bel bağlayan insanlarla yaşıyoruz. Sene 2010.

Sitelerde Paylaş

İlle anlayan birilerinin eline muhtaç bırakan güç evrenin Allahı olamaz.Değilde zaten.

Akıl insanı yanıltır...

Üstadın üzerinde en çok durduğu konulardan biri budur. Ham yobaz ve kaba softa, reformcular, nefsani tefsircilerdir. Çünkü bunlar aslında Müslüman gibi görünen ama gerçekte Müslümanlıkla alakası olmayan kişilerdir.

üstadın aradığı bunlar değildir. Üstadın anladığı Ehli Sünnet dairesinden ayrılmayan gerçek Müslümanlardır. Kitaplarını okursanız bunu rahatlıkla görebilirsiniz.

hatta beyninizin üstüne limon sikip yiyin, akil ve zeka neye lazimki size, gerçi sizde bulunduğunu da pek sanmiyorum (iq nuzu bir ölçtürün derim), şayet bir zeka ve akil üretmeyen beyniniz kafatasinizda ağirlik yapan et kitlesinden ibarettir, kisa zamanda cerrahi bir operasyonla aldirip , bu yükten köklü kurtulmaniz lazim. beyin sizin için apandisitten bile daha değersiz bir organ.

Sitelerde Paylaş

Allah ezeli ilmi ve kudretiyle her işinde bir eseri oldupğunu ve evrenin nasıl yorumlanması gerektiğini bize bizim dilimizde yani hayvanların çıkardıkları ayrı sesler değil konuşarak anlatacak ve Dinin nasıl yaşandığını bizzat gösterecek bir insan göndermesi gerekiyordu. Bu anlamda PEygamberlerin hepsi elçidir ve Alllahtan bizzat vahiy almaktadır ki aracıdır ve elçilik bizzat elçilik yaptığı zattan emir almasını gerektirir.. Ancak Burada Allah elçisine elçi kullanmaktadır ki Peygamberilerin bazılarını daha üstün kılarak Hz. Musa (AS)ile direkt konuşmuş ve PEygamberimizle (SAV) aracısız görüşmüştür ki Son dinin PEygamberinin anlattığı şeyleri bizzat görmnesi de insanları bekleyen şeylere terciman olması bakımından enfestir.

Zaten PEygamber olmasa insanlara inanmayacakları bir şeyleri söylemek mantıklı olmaz. Düşünün etrafınızda bir kitle olsun istiyorsunuz ve onlara ben bir gecede 6 aylık mesafeyi gezdim diyorsunuz. Bu etrafını kalabalık görmek isteyen bir insanın yapacağı iş değilş Olsa olsa Allahın emrini yerine getirmek zoruna olan bir elçinin sözü olur. Yoksa insanların dem ve damarlarına işleyen içkiyi yasakla ama etrafın kalabalık olsun iste. daha bir dünya ilk bakışta hoşlarına gitmeyecek şeyleri söylüyor ve sadece Allaha güveniyordu.

Biz bu sayede evrenin tesadüflerle oluşmadığını her şeyde bir hikmet olduğunu ve akıl ve kalp uyumuyla insanın iki yönlü bir bütün olduğunu öğrendik yoksa klavyenin tuşlarının bir yapıcısı vardır ama güneşte hirojeni helyuma çevirilmesi tesadüf derdik. bu akıllıca da olmazdı.

Bunları bilim insanları da yapıyor.Onların hükmü nedir sizce ?

Sitelerde Paylaş

Senin üstad aklına güvenmez tabii. Akıl hastasıdır çünkü. Raporlu maporlu bir akıl hastasıdır. Aklı kimbilir ne oyunlar oynuyordu da o hale geldi..
Hadi ona bir şey demiyorum, zerre kadar ciddiye alıp kızmıyorum da size ne oluyor?..
Nasıl oluyor da böylesi akıllara zarar bir adamı, akıl hastası olduğu alenen bilinen birini ciddiye alıp da inanıyorsunuz, onu anlamıyorum.

Yazık.. Kendi aklını geçtim, insan aklını küçümseyen, onu çöpe atmaya dünden gönüllü olup hezeyanlara, halüsinasyonlara bel bağlayan insanlarla yaşıyoruz. Sene 2010.

Benim üstadım akıl hastası mı?

İlk defa sizden duyuyorum...

Kanıtı neymiş üstadımın akıl hastası olduğuna dair...

Sitelerde Paylaş

Akıl insanı yanıltır...

puhaha ben boşuna mı diyorum bu adam oksijensiz diye

kuranda sürekli akletmez misiniz düşünmez misiniz der

ama bu salak ısrarla kendi aklına değil ortaçağın ilkel ibne bilmemnelerinin aklına uyar

aklına tüküreyim

Sitelerde Paylaş

Ben bayağı değer veriyorum senden daha çok verdiği kesin.Yorumlamak için önüne on tane adamın fikrini kitabını koymuyorum.Aklımla yorumluyorum. 

Kuran-ı Kerim'i yorumluyacak kadar bilgiye sahip misin?

Sizin yaptığınız meal müçtehitçiliği bundan fazlası değildir...

Bir ayeti alıyorsun...

Kafanıza göre nasıl yorumlamak gerekiyorsa o şekilde yorumluyorsunuz

Bunun adına da aklımla yorumla diyorsunuz...

Aklınızın almadığı yerlerde ne yapıyorsunuz peki...

gerizekalı senin güvendiğin yorumcular nerelerine göre yorumladı peki

kendi ilkel ve sapık kafalarına göre değil mi

gerçi sende beyin yoktu haklısın

Sitelerde Paylaş

scarfalon açıklamalar için sağol ama kuranda biz sana mucize vermedik diyor

yani bu ayın yarılması peygamberle alakalı bir durum değil başka bir olay bence

senin açıklamana göre bütün mucizeler allahtansa ki öyle o halde isa da mucize göstermedi demektir

Sitelerde Paylaş

Ben demiyorum, İmam-ı Azam diyor. Bir insanda arapça ayet ezberleme kabiliyeti yoksa o kişi kendi dilinde namaz kılabilir.

yahu senin kendi aklın yok mu :blink:

benim arapça ezberleyemediğimi nerden çıkardın ayrıca :blink:

türkçe namaz kılmak demek arapça salağı olmak demek midir

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...