Jump to content

Tanrinin Yoklugu Uzerine.

Recommended Posts

Ne bu şimdi?Allahın varlığınımı ispatladın.Vay anam vayy?Bu ne cehalet öyle Mask

sen müslümandan başka bişey mi bekliyodun ?? .. cahillikten başka hiçbişey bekleme her defasında yanılırsın .. her defasında!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 99
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne bu şimdi?Allahın varlığınımı ispatladın.Vay anam vayy?Bu ne cehalet öyle Mask

Kendin cehaletin daniskasısın.

Sen de Allahın olmadığını ispatla, bilgi yoksunu cahil.

Cevap veremediğin adamo sözüm ona tiye almaya çalışıyor, ucuz numara bunlar. :angry:

Sitelerde Paylaş
Yooo, sadece sizin psikolojik sorununuza ve içinizdeki çıkmazı tespit edip, size çözüm önerisinde bulundum...

Yani bir çeşit masturbasyon yaptım diyorsun.Bizde sangreal arkadaşın dediği gibi gerçekten kıçımızla güldük. :lol:

Sitelerde Paylaş

Siz bana gülün, dalga geçin; O Kıt aklınızla alaya alın, hakaret edein v.s v.s...

Ama ben çok samimiyim ki; Sizin adınıza üzülüyorum... Acımak değil ama gerçekten içinde boğulduğunuz meseleri gördükçe çok üzülüyorum.. Ve sizi anlıyorum.. Çünki Risale-i Nur olmasaydı bende sizden beter olabilirdim.. Sorguladığım şeylere malesef başka hiç bir eserde tatminkar cevaplar bulamadım... Bu noktadan sizi anlıyorum, ama içinde bulunduğunuz inat, gurur ve enaniyet ile Güneşten daha zahir olan bu hakikat karşısındaki tutumunuza da kızıyorum...

Sitelerde Paylaş

Cevap veremediğin adamo sözüm ona tiye almaya çalışıyor, ucuz numara bunlar. :angry:

benimkendi bir inancım var

ben bunları yazıyorum ama sadece hayal bunlar karşımda cevap vercek sende yoksun cevap olarak yazı gelsede onları ben kurguluyom

sonsuz kudretimle herşeyi bilen değil herşeyi bilmiyeni oynuyorum ve aşama aşama öğreniyorum

yani karşımda yazıyıda yaratan ben olsamda onu okuyana kadar bilmeyi engelliyorum kendimde buda oyunun bir parçası

atomlar evren ailem herşey yalan benden başka hiç bişey yok ve şu an kendi kendime düşünüyorum cevap vericekde yok sonsuz yalnızım ben

ben tanrıyım.

sen bunun olamayacağını ispatla inanmasamda senin dinine geçeceğim müslüman olarak sürdüreceğim hayatımı varmısın?

tarihinde EBU CEHİL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Siz bana gülün, dalga geçin; O Kıt aklınızla alaya alın, hakaret edein v.s v.s...

Ama ben çok samimiyim ki; Sizin adınıza üzülüyorum... Acımak değil ama gerçekten içinde boğulduğunuz meseleri gördükçe çok üzülüyorum.. Ve sizi anlıyorum.. Çünki Risale-i Nur olmasaydı bende sizden beter olabilirdim.. Sorguladığım şeylere malesef başka hiç bir eserde tatminkar cevaplar bulamadım... Bu noktadan sizi anlıyorum, ama içinde bulunduğunuz inat, gurur ve enaniyet ile Güneşten daha zahir olan bu hakikat karşısındaki tutumunuza da kızıyorum...

bi kere gerçek islamcılar sizi şirkçi diye lanetliyor kafir diyorlar gelip burda alimlikmi yapıyorsun kürt saidin uşağı.

Sitelerde Paylaş
benimkendi bir inancım var

ben bunları yazıyorum ama sadece hayal bunlar karşımda cevap vercek sende yoksun cevap olarak yazı gelsede onları ben kurguluyom

sonsuz kudretimle herşeyi bilen değil herşeyi bilmiyeni oynuyorum ve aşama aşama öğreniyorum

yani karşımda yazıyıda yaratan ben olsamda onu okuyana kadar bilmeyi engelliyorum kendimde buda oyunun bir parçası

atomlar evren ailem herşey yalan benden başka hiç bişey yok ve şu an kendi kendime düşünüyorum cevap vericekde yok sonsuz yalnızım ben

ben tanrıyım.

sen bunun olamayacağını ispatla inanmasamda senin dinine geçeceğim müslüman olarak sürdüreceğim hayatımı varmısın?

Ey Tanrı, senden mahşer gününde hesap soracağımı düşünüyordum yani seni gökte ararken yerde buldum.

Ulan Tanrı sen tüm bokların integralisin.

Sitelerde Paylaş

Asıl cahil sensin! Bu nasıl bir istek. Allahın varlığını iddaa eden sensin, o halde ispatlaması gerekende sensin.

Bende şimdi sana "patatura" diye bir tanrı var diyorum. Hadi sen ispatlasana yokluğunu.

evet, ispat bekliyorum...

Sitelerde Paylaş
Bu vicdani bir çelişkinin dışa yansımasıdır... Yokluğunu ispat için değil, kendi vicdanlarını susturmak gayretidir bu... Gerçek manada kendi içinde bunu sindiripte, yokluğuna emin olanlar bu mesele ile uraşmazlar... Bunlar çok nadir insanlardır ve kesinlikle dine ve dindarlara da karşı çıkmazlar.. Bunu bir ideoloji olarak ele almazlar..

Ama ateist geçinen çoğu insan; sürekli kendi içinde ve dışında fırsat buldukça bu mesele ile uraşır.. Ya kendi vicdanını susturma, ya şüphe ve endişelerini giderip inanmasına vesile olacak bir hakikat bulmak, yada kendi içindeki boşluğu dolduracağını sandığı başka destekler bulmak için sürekli bununla uraşıp durur...

İnkar-ı Mutlak mümkün değildir.. İlk başta bahsettiğim insanlar bile hayatlarının çeşitli dönemlerinde büyük boşluk ve bocalama içinde kıvranırlar... Ama yılların verdiği o ülfeti kaldırmak artık zor olacaktır onun için.. Veee hayatın son anında, ölümün çıplak nefesini henüz şuurunu kaybetmeden hissettiğinde bunu bütün aczleri ile yanlarındakilere haykırırlar... Ama artık ne fayda.....

Koca bir Ömür Hiç olmuştur ve 1 adım ötesindeki o büyük gerçek tüm çıplaklığı ile karşısında durmaktadır... Artık Nefsi ve Şeytanı seslerini kesmişlerdir.. Çünki vazifelerini yapmışlar, bir hayatı ebedi bir pişmanlık ve ızdırap içine daha atmışlardır.. Ama onların bile karşılaşacakları hakikatin soğuk yüzü karşısında artık sesleri, solukları kesilmiştir...

Bu gün mutlaka gelecek ve her insan o pişmanlığı yaşayacak.....! Ama birde ebedi olarak yaşamak var.. Çok acı birşey... Hemde çok acı... Ama malesef bazıları bunu her zerreleri ile, her nefesleri ile hak ediyorlar... Yinede Son nefes verilmeden Allah tan ümit kesilmez..

Merhaba Mask,

Sanki ben ateist dogup buyumusumde simdi kuskularim varmis gibi yazmissin. Tam tersi ben islami bir ortamda dogup buyudum ve o ortamda kuskularim vardi. Su an hicbir kuskum yok. Kafam tertemiz.

tarihinde TunBagaTarhan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Seni tanri gonderdi heralde. Bende konuyu actigimda senden :) bahsediyordum. Sanirim konunun acilis mesajini okumadin bile.

Olmayan birseyin ispati olurmu?

Sitelerde Paylaş

Hala Tanrı---->varlık----> ispat (okların birini aradan çıkar bakalım ispata ulaşabilecek misin? sana ilk ödev)

Bir alemki gökler boru içinde

akıl olmazların zoru içinde

üst üste sorular soru içinde

düşün mü konuş mu sus mu unut mu

buradan insan mı çıkar tabut mu

biz sorular içinden amacımız cevaplar bulmalıyız.

Sorular belki soruları doğurur ama onun gideceği istikamet hakikate gitmektir yoksa yokuşa sokmak işimiz değil.

Bildim seni ey rab bilinmez meşhur!!

Biz tanrıyı aramakla bulduk

peygambarler bize aramayı öğrettiler.

kabul=? mantık

Var eden = ?Anne (2.ödev)

Hiçbir kabul mantık sayılmaz. Mantık bir kabulün başka bir kabulle örtüşmesidir.

Eğer kabulleriniz doğru değilse hakikate varılamaz.

Ki doğrularınız olsa da eğrileri en az olan doğruya siz doğru diyorsunuz.

Var etmek sizin sözlüklerde anladığınız veya okuduğunuz “meydana getirmek” değildir.

Biz yoktan varedenden bahsediyoruz.

"Masada tabak ---->>> tabak başka yerde ise??(3. ödev)"

Tabağın masada olup olmamsı ile ilgili deil- ki tanrıyı mekanla sınırlayamazsın- senin tabağı zikretmen tabağın varlığını ispatlar.

Anlamdıysan yorum yapmana gerek yok belki tanrı seni herkesi anlayacak şey(?) vermemiştir.

Onun için senin mantığın(?) beni bile yok (olmayan) sonucuna götürebilir. ki o sonuca götürürse bi daha yok olmayanla tartışmaya girme. deli==akılsız derler sonra :D

Doğrusu, Allah küfürleri yüzünden kalpleri üzerine mühür basmıştır da pek azı müstesna, iman etmezler.. :D:D NİSA [İ:98.155, R:4.155] .

Bildim seni ey rab bilinmez meşhur!!

Kendine iyi bak!!

Sitelerde Paylaş

mask misin nesin burda forumu gereksiz yazilarla doldurmaktan baska bi ise yaradigin yok üstelik korkutmalarla, cocuk masallariyla, kürt said hikayeleriyle burda kimseyi tanrinin varligini ispatlayamazsin. Burda yazilanlar sen ve senin gibilerin anlayis seviyesini biraz asiyor, anlayamazsin burda kurulan felsefenin amacini. Bu forumda sizin gibilerin isi yok gidin islami forumlarda yazin

Sitelerde Paylaş
Asıl cahil sensin! Bu nasıl bir istek. Allahın varlığını iddaa eden sensin, o halde ispatlaması gerekende sensin.

Bende şimdi sana "patatura" diye bir tanrı var diyorum. Hadi sen ispatlasana yokluğunu.

evet, ispat bekliyorum...

"Patatura" kıç tanrısıdır, senin gibi adamların kıçında yaşar.

Yemeklerden sonra osurarak sesi duyulur.

Sanırım ispatladım.

Sitelerde Paylaş
Seni tanri gonderdi heralde. Bende konuyu actigimda senden :) bahsediyordum. Sanirim konunun acilis mesajini okumadin bile.

Olmayan birseyin ispati olurmu?

Olmayan birşeyin, olmadığını ispatlayacaksın.

Sitelerde Paylaş

Agnostiklerin ve ateistlerin bu tanrı tartışması üzerine daha önce dem vurmuştum.Bu tartışmanın anlamsızlığını izah etmeye çalışmıştım fakat kimse beni dinlemediği gibi anlamsız tartışmalarına devam etmekte kendilerini haklı çıkardılar(kendilerince tabi!) .Neymiş efendim tanrı varmış veya yokmuş.Bu tartışmaları 'çikolatalı dondurmamı daha güzeldir sade dondurmamı' kıvamında saçma ve çocukça tartışmalara benzetiyorum . Bu tarz tartışmaların sürdürülmesinde en büyük etken olan rexino ve seza ya sadece gülüyorum.Seza bir ateist olarak the god olmadığını kanıtlamak,tanıtlamak,ispat etmek(herneyse)...için kıvranır durur, rexino da bana göre hala islamiyetten tam olarak sıyrılamamış bir agnostik olarak tanrının var olabileceğini söyler durur. Bu tartışmanın da içine bazen bilm karıştırmaya çalışırlar ki seyreyleyin eylenceyi. Birbirlerini cehaletle bilgisizlikle bazen de hakaret içeren sözlerle susturmaya çalışırlar ama hiç bir tartışmayı da sonlandıramazlar doğal olarak.Zeka küpü olduğunu düşündüğüm bu arkadaşların kafalarını boş işlere yormaktan biran önce vazgeçip daha somut meselelere yönelmelerini umutsuzca diliyorum.

saygılar..

Sitelerde Paylaş
Agnostiklerin ve ateistlerin bu tanrı tartışması üzerine daha önce dem vurmuştum.Bu tartışmanın anlamsızlığını izah etmeye çalışmıştım fakat kimse beni dinlemediği gibi anlamsız tartışmalarına devam etmekte kendilerini haklı çıkardılar(kendilerince tabi!) .Neymiş efendim tanrı varmış veya yokmuş.Bu tartışmaları 'çikolatalı dondurmamı daha güzeldir sade dondurmamı' kıvamında saçma ve çocukça tartışmalara benzetiyorum . Bu tarz tartışmaların sürdürülmesinde en büyük etken olan rexino ve seza ya sadece gülüyorum.Seza bir ateist olarak the god olmadığını kanıtlamak,tanıtlamak,ispat etmek(herneyse)...için kıvranır durur, rexino da bana göre hala islamiyetten tam olarak sıyrılamamış bir agnostik olarak tanrının var olabileceğini söyler durur. Bu tartışmanın da içine bazen bilm karıştırmaya çalışırlar ki seyreyleyin eylenceyi. Birbirlerini cehaletle bilgisizlikle bazen de hakaret içeren sözlerle susturmaya çalışırlar ama hiç bir tartışmayı da sonlandıramazlar doğal olarak.Zeka küpü olduğunu düşündüğüm bu arkadaşların kafalarını boş işlere yormaktan biran önce vazgeçip daha somut meselelere yönelmelerini umutsuzca diliyorum.

saygılar..

hurafe kardes, ismi "Ateizm ve Din" olan bir forumda "Tanrinin varligi" yada "yoklugu" uzerine konusulmazsa, baska ne uzerine konusulabilirki? :)

Ayrica bende ayni fikirdeyim, bencede belirsiz bir sey uzerine "varlik" "yokluk" tartismasi mantiksiz. Fakat bu senin yada benim mantigima gore yanlis. Bir baskasina bu mantikli gelebilir. Ve bunun yanlis oldugunu anlayabilmesi icinde tartismasi gerekir. O konu sana gore sacma ve yersiz dahi olsa bunu o kisinin anlayabilmesi icin o konuyu tartismasi gerekir.

Birde Herkese;

Teistler zaten yeterince kufur, tehdit ve hakaret ediyor. Lutfen en azindan burada bunlar olmasin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...