Jump to content

Agnostik arkadaslarimizi taniyalim...

Recommended Posts

varlığı meçhul,sonsuz adaletli(!) arabım tanrısına inanmak çok mantıklı;gerçekleri görebilmek ise ne kadar saçma ve mantıksız(!) :D

kardeşim arapın tanrısı diye birşey yok.allah hepimizin allah ı.tüm insanlar aynıdır.iki el iki bacak bi kafa iki göz.arabıda aynı ingilizide rusuda.senin dediğin gerçekler ne ya siz ateistlerin 2 lafınızdan biri gerçekler.nedir bu gerçekler arkadaş.ateizm,deizm,darvinizm denen şeyler sadece bi felsefedir.hiç bi gerçeği yansıtmamakla beraber çelişki ve mantıksızlık diz boyudur bu tür felsefelerde.eğer şuan kararsız bi durumdaysan bence islamı seç.çünkü bi din.peygamberi var kitabı var.herşeyin yaratıcısı olan tek bi Allah var.ne olduğu belirsiz bi felsefe değil.ap açık bi din işte.aklın varsa islamı seçersin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

arabın tanrısından kastım islamın o toplumda ortaya çıkmıs olmasındandır.tabi inanan için herkesin tanrısı...aklı yok mudur islamı seçmeyenlerin?felsefe kesin cevaplar aramaz,sürekli sorgular,fikirler yürütür.mantıksızlık felsefede değil dinlerdedir.benim aklım var ki sorgulayabiliyorum.hazırlanmış öğretilere ihtiyacım yok.ve allahtan nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?hep aynı örneklemeler'koskoca evren nasıl oluştu,tohum nasıl büyüyor...'bu da doğanın gücü belki de-pek sanmasam da- bir tanrı vardır.ama bu kadar kesin ve emin nasıl allaha ya da belli bi dine inanılabiliniyor anlayamıyorum.tamamen alışık olma ve şüphe etmeye kapalı olmaktan kaynaklanıyor.

Sitelerde Paylaş
arabın tanrısından kastım islamın o toplumda ortaya çıkmıs olmasındandır.tabi inanan için herkesin tanrısı...aklı yok mudur islamı seçmeyenlerin?felsefe kesin cevaplar aramaz,sürekli sorgular,fikirler yürütür.mantıksızlık felsefede değil dinlerdedir.benim aklım var ki sorgulayabiliyorum.hazırlanmış öğretilere ihtiyacım yok.ve allahtan nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?hep aynı örneklemeler'koskoca evren nasıl oluştu,tohum nasıl büyüyor...'bu da doğanın gücü belki de-pek sanmasam da- bir tanrı vardır.ama bu kadar kesin ve emin nasıl allaha ya da belli bi dine inanılabiliniyor anlayamıyorum.tamamen alışık olma ve şüphe etmeye kapalı olmaktan kaynaklanıyor.

felsefeler çelişkilerle dolu olduğu içinde felsefeleri savunan kişilerde çelişki ve karamsarlık içindedirler.hiç bi şeyleri belli düzen içinde değildir.çok şüpheci ve işklci kişiliklerdir.sürekli sorgularlar ama neyi sorguladıklarınıda bilmemektedirler.doğanın gücü diye birşey olamaz çünkü kainatında bir başlangıcı vardır.başlangıcı olan şeyler kendi kendini yaratamaz oluşturamaz.islam dini mantıksal olarakta en uygun dindir.yani şöyle söyliyim ateizm diye birşey yoktu asllında.islamdan önce çok zayıf bi oluşumdu islamdan sonra özellikle evrim teorisinden sonra biraz güçlendi ama gene islam yanında çok zayıf kalıyor.dünyada ateizm küçük bi azınlıktır.çoğalması güçlenmeside imkansızdır.çünkü ateizm bi felsefedir insanlara bi öğretisi bi kitabı bi peygamberi bi yol göstereni yoktur.belli bi kural yada nizam içermez.başıboş dağınık bi felsefe işte.bence düşün derim bu konuda.sen biraz daha sorgula bence.1.5 milyar insan salak değil çünkü.

Sitelerde Paylaş
felsefeler çelişkilerle dolu olduğu içinde felsefeleri savunan kişilerde çelişki ve karamsarlık içindedirler.hiç bi şeyleri belli düzen içinde değildir.çok şüpheci ve işklci kişiliklerdir.sürekli sorgularlar ama neyi sorguladıklarınıda bilmemektedirler.doğanın gücü diye birşey olamaz çünkü kainatında bir başlangıcı vardır.başlangıcı olan şeyler kendi kendini yaratamaz oluşturamaz.islam dini mantıksal olarakta en uygun dindir.yani şöyle söyliyim ateizm diye birşey yoktu asllında.islamdan önce çok zayıf bi oluşumdu islamdan sonra özellikle evrim teorisinden sonra biraz güçlendi ama gene islam yanında çok zayıf kalıyor.dünyada ateizm küçük bi azınlıktır.çoğalması güçlenmeside imkansızdır.çünkü ateizm bi felsefedir insanlara bi öğretisi bi kitabı bi peygamberi bi yol göstereni yoktur.belli bi kural yada nizam içermez.başıboş dağınık bi felsefe işte.bence düşün derim bu konuda.sen biraz daha sorgula bence.1.5 milyar insan salak değil çünkü.

dünyada ne kadar salak insanda olsa ne kadar dinlere inananda olsa emin olki müslümanlardan daha fazla ateist var hemen sallama çok küçük 3 5 azınlık dmee.

Sitelerde Paylaş
felsefeler çelişkilerle dolu olduğu içinde felsefeleri savunan kişilerde çelişki ve karamsarlık içindedirler.hiç bi şeyleri belli düzen içinde değildir.çok şüpheci ve işklci kişiliklerdir.sürekli sorgularlar ama neyi sorguladıklarınıda bilmemektedirler

Sen lisede felsefe dersi almadın mı?

Git önce felsefenin temel ilkelerini öğren.

En nefret ettiğim şey cahil insanın böbürlerek konuşmasıdır.

Sitelerde Paylaş
felsefeler çelişkilerle dolu olduğu içinde felsefeleri savunan kişilerde çelişki ve karamsarlık içindedirler

bu yazdığın cümleyi açıklarmısın .. mümkünse var olan felsefe örnekleriyle ve sahibi olan felsefecilerle.

Sitelerde Paylaş
bu yazdığın cümleyi açıklarmısın .. mümkünse var olan felsefe örnekleriyle ve sahibi olan felsefecilerle.

İyide harun'un şimdiye kadar bu forumda herhangi bir açıklama yaptığı görülmemiştir ki.

Her mesajın altına iki cümle yazar ve o iki cümleyle allahı ispatladığını zanneder.

Ne açıklaması bekliyorsun ki sen. "tek din islamdır ben allahı seviyom oda beni seviyo" gibi bir açıklama istersen yapar ama :lol:

.

tarihinde rasyonel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İyide harun'un şimdiye kadar bu forumda herhangi bir açıklama yaptığı görülmemiştir ki.

Her mesajın altına iki cümle yazar ve o iki cümleyle allahı ispatladığını zanneder.

Ne açıklaması bekliyorsun ki sen. "tek din islamdır ben allahı seviyom oda beni seviyo" gibi bir açıklama istersen yapar ama :lol:

.

valla sonuna kadar haklısın tabii ama şimdi ben bişey söylesem konu hakkında yine atıp tutucak bilmediği için .. bende açıklamısını istedim yazdığı yazıyı .. açıklayamıcanı biliyorum ama benim yaptığımda iş işte :lol:

Sitelerde Paylaş

bu kadar emin olduğunuz allahınızın nerden güç aldığını hiç sorgulamıyorsunuz çünkü o hep vardı ve doğurulmamıştır , o tek güçtür...bu hazır bilgilere dayanarak ispatlamaya çalışmaktan başka çareniz de yok çünkü.ateizmin neden kuralları , yol göstereni olsun ki sadece düşünce tarzıdır bu.rahatsız eden tanımlayıcı cümleyse,belli bi gruba dahil olmadan da kişi tanrıyı,inancı reddedebilir,kendi yolunda gider...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...