Jump to content

Agnostik arkadaslarimizi taniyalim...

Recommended Posts

aynen bende aynı olayları yaşadım psikolojik bi buhran depresyon döneminde yaşadım gerçi belirtmek istemedim

ama sonuçda depresyondaki insanda çok net akıllı düşünebilir deli olmasına rağmen dahi olanlar gibi

neyse bu kısa süreli depresyon anımda bu olayları fazlası ile yaşadım

o açıdan diyorumki böyle bağnazlıklar yobazlıklar hastalanmış beyinlerin ürünüdür

sizinde iyileşmeniz dileği ile

depresyona girmemin nedenide yakışıklı fizikli bi gençtim hala öyleyim

bazı sorunlardan dolayı cinsel yaşam kız aşk falan fazla yaşayamadım buna isyan olarak bu din olayının içine girmiş buldum kendimi

sex manyağıda değilim belirteyim aşk yeterlidir herşeye

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Her şey Allahtır diyorum.Allahın Zatı Yani düşünce ve sevgisi İnsanların ancak bir kısmında yoğunlaşır.

Dolayısıyla Maddi ölümüde Beşeriyetin sonu olarak görüyorum.Baki olanda Yalnız ve yalnız Allahtır.Oda İnsanlıkta tecelli eder. Hesaplaşma ise yaşarken Allahın zatını taşıyanlar insanlar açısından olabilir.Cennet ve Cehennemde subjektif bir mefhum olup,yine bu tür insanlar açısından geçerlidirler.Hiç bir peygamberin dünyada müstakilen yaşadıklarına inanmıyorum. Vücut ikliminde yaşadılar vede HEPSİ BİRDİR.İnsandaki SINIRSIZ SEVGİDİR.Kuranı Kerim mushafının İçinde Hz Muhammedi Yaşatan Yemende Karanlı Sofi Veysel Karani Hazretleri tarafından yazıldığına inanıyorum.Tamamen mütaşabih olduğuna kanaatim sonsuzdur.Eski ahidi dolayısıylada İbrahim dinini açıklamaktadır.Dini kuralların hepsinin sembolik olup İnsanları düşündürmek için konulduğunu kabul etmekle birlikte onların zamanla Sömürüye alet edildiklerinide kabul ediyorum.Evrimi değil VAROLUŞÇULUĞU KABUL EDİYORUM. O zaman ben fakir neyim? Yada Hangi kalıba daha çok uyuyorum.Bu sitede insanlar düşüncelerini çok rahat yazabiliyorlar.Baki selamlar.

Sitelerde Paylaş
Her şey Allahtır diyorum.Allahın Zatı Yani düşünce ve sevgisi İnsanların ancak bir kısmında yoğunlaşır.

Dolayısıyla Maddi ölümüde Beşeriyetin sonu olarak görüyorum.Baki olanda Yalnız ve yalnız Allahtır.Oda İnsanlıkta tecelli eder. Hesaplaşma ise yaşarken Allahın zatını taşıyanlar insanlar açısından olabilir.Cennet ve Cehennemde subjektif bir mefhum olup,yine bu tür insanlar açısından geçerlidirler.Hiç bir peygamberin dünyada müstakilen yaşadıklarına inanmıyorum. Vücut ikliminde yaşadılar vede HEPSİ BİRDİR.İnsandaki SINIRSIZ SEVGİDİR.Kuranı Kerim mushafının İçinde Hz Muhammedi Yaşatan Yemende Karanlı Sofi Veysel Karani Hazretleri tarafından yazıldığına inanıyorum.Tamamen mütaşabih olduğuna kanaatim sonsuzdur.Eski ahidi dolayısıylada İbrahim dinini açıklamaktadır.Dini kuralların hepsinin sembolik olup İnsanları düşündürmek için konulduğunu kabul etmekle birlikte onların zamanla Sömürüye alet edildiklerinide kabul ediyorum.Evrimi değil VAROLUŞÇULUĞU KABUL EDİYORUM. O zaman ben fakir neyim? Yada Hangi kalıba daha çok uyuyorum.Bu sitede insanlar düşüncelerini çok rahat yazabiliyorlar.Baki selamlar.

:blink::blink::blink::blink::blink: senin dediklerinin çoğunu henüz anlamıyorum ve seni halen çözemedim baki.

bak sana şimdi test şeklinde soracam.tek cevap istiyorum.tek şık seçme hakkın var

aşağıdakilerden hangisisin?

a)müslüman

b)ateist

c)deist

d)hristiyan

e)musevi

f)ateşperest,putperest aya ineğe güneşe tapan vs.

g)satanist

Sitelerde Paylaş
Boş kelimeler bunlar hem merak etme ben fazlasıyla tattım allah sevgisini.(bende bizmanlar böyle histerik saçmalıklarla kandırırdım kendimi)

senin saçmalık dediğin bir din.kitabı olan peygamberi olan tek allah a inanılan ve 1.5 milyar kişinin inandığı bir dine saçmalık diyorsun.ben bu 1.5 milyar insanın arasında olmaktan çok mutluyum.çok şükürki tabi olduğum bir dinim kitabım ve peygamberim var.vede tek taptığım Allah ım.peki ateizm neye inanır? hiç bi şeye inanmayan kendini boşlukta hissetmezmi? insan etten kemikten bi canlıdır bu nedenle bazı konularda acizdir ve ilahi bi güce sığınmaya ihtiyaç duyar.işte bu ilahi güç Allah tır

Sitelerde Paylaş
senin saçmalık dediğin bir din.kitabı olan peygamberi olan tek allah a inanılan ve 1.5 milyar kişinin inandığı bir dine saçmalık diyorsun.ben bu 1.5 milyar insanın arasında olmaktan çok mutluyum.çok şükürki tabi olduğum bir dinim kitabım ve peygamberim var.vede tek taptığım Allah ım.peki ateizm neye inanır? hiç bi şeye inanmayan kendini boşlukta hissetmezmi? insan etten kemikten bi canlıdır bu nedenle bazı konularda acizdir ve ilahi bi güce sığınmaya ihtiyaç duyar.işte bu ilahi güç Allah tır

O sizin acizliğiniz .. şahsen benim öyle bi sorunum yok :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
neyse bu kısa süreli depresyon anımda bu olayları fazlası ile yaşadım

o açıdan diyorumki böyle bağnazlıklar yobazlıklar hastalanmış beyinlerin ürünüdür

sizinde iyileşmeniz dileği ile

kardeşim ben deli değilim.aklım gayet yerinde.gene tekrarlıyorum benim yanılma payım 0.çünkü içimdeki Allah sevgisi öyle büyükki sanki onu görmüş gibi inanıyorum.her sabah aynada yüzümü yıkarken kendime bakıyor en güzel şekilde yarattığı için ona şükrediyorum ki zaten tüm canlılar genel bi çerçevede güzeldir.çünkü o heryerde.çok şükürki yüce rabbim var ve sahipsiz değiliz.yoksa halimiz nice olurdu

Sitelerde Paylaş
..ben bu 1.5 milyar insanın arasında olmaktan çok mutluyum.

Sürü psikolejisi güven ve mutluluk verdiği için vardır zaten.

Ancak sürünün dışına çıkan sürünün yanılgısını görebilir.

hiç bi şeye inanmayan kendini boşlukta hissetmezmi?

Hiç bişeye inanmayan boşlukta değil özgürlüktedir.Önce kendini bulur kendi varoluşundan emin olur..Başkasının değil kendi hakikateni bulur.-hatta yaratır.- Hiç bişeye inanamayanın gerçeği bulma şansı daha yüksektir.(bi gerçek varsa tabi)

senin saçmalık dediğin bir din

Öyle...

Sitelerde Paylaş
kardeşim ben deli değilim.aklım gayet yerinde.gene tekrarlıyorum benim yanılma payım 0.çünkü içimdeki Allah sevgisi öyle büyükki sanki onu görmüş gibi inanıyorum.her sabah aynada yüzümü yıkarken kendime bakıyor en güzel şekilde yarattığı için ona şükrediyorum ki zaten tüm canlılar genel bi çerçevede güzeldir.çünkü o heryerde.çok şükürki yüce rabbim var ve sahipsiz değiliz.yoksa halimiz nice olurdu

aynı aşırılığı kadın içinde düşünenler oluyor belki sen allahın için ölemezsin ama o duyguyu bir kadın için hisseden biri rahatlıkla kendini öldürebiliyor aynı şeyi kadınlada yapıyor

birlikde intihar eden sevgilileri duymuşsundur

o duygun yalan senin

Sitelerde Paylaş

1.5 milyar cahil bilimden sanattan her türlü güzel şeyden haberi olmayan cahillerden olmakdana 15 tane elit insan arasında olmayı milyar kere tercih ederim

Sitelerde Paylaş

:blink::blink::blink::blink::blink: senin dediklerinin çoğunu henüz anlamıyorum ve seni halen çözemedim baki.

bak sana şimdi test şeklinde soracam.tek cevap istiyorum.tek şık seçme hakkın var

aşağıdakilerden hangisisin?

a)müslüman

b)ateist

c)deist

d)hristiyan

e)musevi

f)ateşperest,putperest aya ineğe güneşe tapan vs.

g)satanis

Sayın Haruna cevap ve hediye:

Adetim budur ezelden kevnde bir şen olurum

Dirilip geh cem olup gahi perişan olurum

Bu cihanın halkına bir bir yolum uğrar benim

Cem edip bunca kumaşı bir bezistan olurum

Geh sehabü geh matar gahi doluyum gahi kar

Geh nebatü gahi hayvan gahi insan olurum

GEH NASARA GEH YAHUDİ GAHİ TERSAN GAH MECUS

GAHİ ŞİA GAH OLUR SUNNİ MÜSLÜMAN OLURUM

Gahi abid gahi zahit gahi fıska düşerim

Gahi arif gahi maruf gahi irfan olurum

Gah olur bakır kalay ve gah olur altın gümüş

Gah olur alemde her madenlere kan olurum

Gah olur benden hakir hiç kimse olmaz dünyede

Gahi kaftan kafa hükmeden Süleyman olurum

Nal ile tırnak arasında yerim geh dar olur

Gahi arşi kürsiden yek Ali meydan olurum

Gah olur bu harmanı alemde ben bir daneyim

Geh Kamuyu cami olmuş ulu harman olurum

Gah olur mevcud madum geh vücuduyla Adem

Geh tecelliyle iyan ve gahı pinhan olurum

Gahi dünya gahi ukba gahi mahşer geh sırat

Gahi berzah gahi cennet gahi niran olurum

Gahı malik gahi ateş gahi zakkum geh cahiym

Gahı huri gahi gılman gahi rıdvan olurum

Gahi zerre geh güneş gahi kamer gahi nücum

Gahi arzu geh sema geh Arşı Rahman olurum

Bunca suretler libasın gah bir bir giyerim

Geh soyunup cümlesinden şöyle uryan olurum

Şimdi kesrette olan Adem NİYAZİ söylenür

ALEMİ VAHDET İÇİNDE SIRRI YEZDAN OLURUM

Baki selamlar.(Her zaman samimiyetle)

Sitelerde Paylaş

dinlerin insanların uydurması,toplumaları pasifize eden,analiz yeteneğini kullanmasını engelleyen uyuştrucular olduğunu anlamak için birazcık düşünmek yetiyor,ancak bir yaratıcının olduğunu biliyorum,bu yüzden deistim,sanırım agnostizmin biraz sağında kalıyor.

Sitelerde Paylaş

İnsanlar kendi zihinlerinde genellikle herşeye gücü yeten bir varlık ya da herzaman gördüklerinden farklı olağanüstü bir varlık olarak düşünüp,bazen güneşi Tanrı saymış,bazense ay'ı,bazense kendilerine olağanüstü gelen başka cisimleri.Daha önce Tanrı gören olmadığına göre,ben de görmediğime göre böyle birşey var mı,yok mu şu anda bilinmiyor,olurda birgün görülürse o zaman işte bu Tanrı denebilir belki ama yine de emin olunamaz,çünkü daha önce Tanrı olduğundan emin olunan şeylerin aslında öyle olmadıkları düşünülüp inanılmaktan vazgeçilmiş.İyisimi "Guclu Agnostisizm: Tanrinin varligi veya yoklugu hicbir zaman bilinemez." tanımını doğru kabul edip zaman zaman da "belki vardır" diye düşünmeye de kapıları kapatmamayı düşünerek,agnostizm ve deizm arasında gidip geliyorum...ama varsa bile benim inanmama ya da müslümanların yaptığı gibi kendisini savunmama ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum..bu sadece benim zihnimdeki düşünce.

Sitelerde Paylaş

Duygular çok yanıltıcıdır dikkat et

Sitelerde Paylaş
Pragmatik Agnostisizm: Tanrinin varligi veya yoklugu konusunda hicbir kanit yoktur. (Kayitsiz Agnostisizm'e yakin gorunuyor).

Wikipedia'da eksik anlatılmış. Kısaca; varolup olmamasının insanlığa hiç bir katkısının olmadığını öne sürer.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...