Jump to content

Depremlerin sebebi hangi balik?

Recommended Posts

Hadis: "Dunya baligin uzerindedir. Balik basini salladikca Dunya'da depremler olur."

Ibni Kesir Tefsiri 2/29 68/1'in aciklamalari..

Dunyayi baliga oturtan, depremleri baligin kuyrugunu sallamasina baglayan bu zihniyete bir soralim. bu balik palamut mudur, yoksa yunus mu?

Sitelerde Paylaş
balığı bilmem ama bir çok alık gösterebilirim.

hadis dinine inananlar alıktır !

öyle bir din yok.onun adı tam olarak yahudiliktir.

islam değildir.

Bu konudaki belirleyici nokta nedir?

Bunu bütün islam alemi mi kabul ediyor yoksa islamın yorumlanması ve uygulanmasındaki binlerce farktan bir tanesi mi?

Eğer bütün islam alemi kabul ediyor ve hadislere inananları alık olarak görüyorsa neden hepsini birden geçersiz saymıyorlar?

Hadislerin hepsini inkar etmek islam dini ibadetlerinin uygulanmasında zorluklar çıkarmaz mı? İbadetlerin uygulanması kuranda detaylı anlatılıyor mu? İslamın en temel ibadet etkinlikleri kuranda neden muhammetin cinsel hayatı kadar yer bulamamış, dinler konusunda da "sex sells" kuralı geçerli mi?

Hadislerden sadece artık akla uygun olmayanlar uydurma diye nitelendiriliyor gibi bir düşüncem var, bunun sınırı nerededir kurban bana en az bu hadis kadar saçma geliyor bende çıkıp kurban kesen alıktır, bunun adı ilkelliktir desem ne olacak? islam bir nevi toptan göçmemek için parça parça taviz veriyor gibi geliyor bana, savunulması bu devirde imkansız olan hadisler hep uydurma diye dışlanıyor onlara yazık değil mi?

Dininizde hoş görmediğiniz bir davranışı tasvir ederken niçin "bunun adı yahudiliktir" gibi başka bir dine inananları rencide edici bir üslup kullanıyorsunuz. Kuran yahudiler ve inanmayanlar hakkında insanların ulaşamayacakları, asla yanına bile yaklaşamayacakları, ancak bir tanrının hoş görüsü ile açıklanacak bir tavır sergilemiyor mu onları gözetleme yerlerinde beklemeniz, gördüğünüzde de süpriz yapıp onları sevince boğmanızı salık vermiyor mu? Niçin kitabınıza ters düşersiniz....

Sitelerde Paylaş
Hadis: "Dunya baligin uzerindedir. Balik basini salladikca Dunya'da depremler olur."

Ibni Kesir Tefsiri 2/29 68/1'in aciklamalari..

Dunyayi baliga oturtan, depremleri baligin kuyrugunu sallamasina baglayan bu zihniyete bir soralim. bu balik palamut mudur, yoksa yunus mu?

hadis bu herkes kafasına göre uyduruyor günümüzde inanman beklenemez bende inanmıyorum şahsen

Sitelerde Paylaş
hadis bu herkes kafasına göre uyduruyor günümüzde inanman beklenemez bende inanmıyorum şahsen

isine gelene inanip, isine gelmeyene inanmak yok. Sayet herkes kendi inancini kendi belirleyecek ise bunun adi hak dini degil cocuk oyuncagi olur..

Sitelerde Paylaş
isine gelene inanip, isine gelmeyene inanmak yok. Sayet herkes kendi inancini kendi belirleyecek ise bunun adi hak dini degil cocuk oyuncagi olur..

hadis kuranda yazmaz kardesım onlara ınanıp ınanmaman serbesttır hiçbirşey bılmıyorsun barı mudahelelerime empati kurarak cevap ver

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...