Jump to content

Bu soytarılık hakkında bilgisi olan var mı?

Recommended Posts

• İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Arkadasim o pdf de adamin odul alan calismasiyla ilgili birsey yazmiyor. kisaca adamin butun calismalari tanitilmis. yazdigi kitaplar hakkinda ufak tanitimlar var hepsi bu.

sadece orda ilginc bir bolum var onu cevirmek isterim.

"Take for example, the number "3". Is it an object? Not exactly. Considered in itself it would

hardly have any meaning. You must know that "3" is less than "4" and greater than "2", that it can

be divided only by "1" and itself, etc. In other words, you must consider number "3" as an element

of a structure consisting of other numbers."

" "3" rakamini bir dusunun. Bir objemidir? Degil. Tek basina dusundugumuzde bir anlam ifade etmez. "3" un "4" ten kucuk oldugunu ve "2" den buyuk oldugunu, sadece "1" ile ve kendisiyle bolunebildigini vs. bilmek zorundasiniz. Diger bir deyisle, "3" rakamini diger numaralarin bir parcasi olarak dusunmek zorundasiniz."

Ilginc geldigi icin sadece bu kismi cevirmek istedim. Geri kalan kisin sadece kitaplarinin tanitimi.

tarihinde TunBagaTarhan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Arkadasim o pdf de adamin odul alan calismasiyla ilgili birsey yazmiyor. kisaca adamin butun calismalari tanitilmis. yazdigi kitaplar hakkinda ufak tanitimlar var hepsi bu.

sadece orda ilginc bir bolum var onu cevirmek isterim.

"Take for example, the number "3". Is it an object? Not exactly. Considered in itself it would

hardly have any meaning. You must know that "3" is less than "4" and greater than "2", that it can

be divided only by "1" and itself, etc. In other words, you must consider number "3" as an element

of a structure consisting of other numbers."

" "3" rakamini bir dusunun. Bir objemidir? Degil. Tek basina dusundugumuzde bir anlam ifade etmez. "3" un "4" ten kucuk oldugunu ve "2" den buyuk oldugunu, sadece "1" ile ve kendisiyle bolunebildigini vs. bilmek zorundasiniz. Diger bir deyisle, "3" rakamini diger numaralarin bir parcasi olarak dusunmek zorundasiniz."

Ilginc geldigi icin sadece bu kismi cevirmek istedim. Geri kalan kisin sadece kitaplarinin tanitimi.

Bizim teistlerin mantığını kullanmış demek.

Sitelerde Paylaş
evet bu adamın çalışması çok mükemmel.kainatın başı olduğu için yaratıcısı vardır evet bu mantık kurallarınada uyuyor.mesela şu kullandığın bilgisayarın bi başlangıcı varsa onu yapan birileri var demektir yani tesadüfi değil.kutluyorum bu adamı.çalışmalarının devamını diliyorum.umarım başarılı olur sonraki çalışmalarında

Ahahah ne zeki bir insan. :) Hatta hepiniz öylesiniz de peki bu mükemmel kainatı yaratan yaratıcının yaratıcısı kim?

Ay tmm söylüyorum karışmasın zeki kafanız ben B)

Sitelerde Paylaş
:) Kalite gitgide düşüyor forumda..Allahsızlara iq uygulansın...

Sağolasın sayende kalite düştü. Adminlere söyliyim de seni banlasınlar.

inşallah banlananlardan olursun. Şüphesiz adminler her şeyi bilendir, görendir, takip edendir.

Sitelerde Paylaş

Templeton vakfı hristiyan yaratılışçılık üzerine kurulu bir vakıftır.. Ve dikkat edin, bizim haber bültenlerimize gelene kadar; tanrılıktan çıkıyor, allahın varlığını ispatlamış oluyor:)

Kulaktan kulağa oynamak isteyen var mı.. Çünkü pekala, Ulu Zeus'un varlığını da ispatlayabilirdi bu arkadaş..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...