Jump to content

AKP ye kapatma davası açıldı...

Recommended Posts

Açılır mı açılmaz mı derken sonunda AKP ye kapatma davası açıldı.. Kapatılmanın gerekçeleri daha tam olarak açıklanmadı..

Sabahattin Önkibar isimli gazeteci köşesinde sanki kahin gibi bu davanın açılacağını yazmıştı..

Şuraya not düşüyorum 2008 çok şeylere gebedir.

Hayır kastettiğim sadece ayak sesleri duyulmaya başlanan ekonomik kriz değildir.

Siyasi buhranın da en az ekonomik kaos kadar Türkiye’nin gündeminde olduğunu düşünüyorum.

Yeniden başlayan bilmem kaçıncı türban savaşına bakar mısınız!

Peki bu sefer savaşı çıkaran kim?

Tayyip Erdoğan!

O kim?

Türkiye’nin Başbakanı!

İyi de Başbakanların görevi sorun üretmek mi yoksa sorun çözmek mi?

Elbette ikinci ama Tayyip Erdoğan tersini yapıyor.

Niye mi?

Biraz yüzde 46’nın verdiği havayla, “ben artık her şeyi yaparım” narsizminden, biraz da var olan diğer sorunları ve tartışmalı konuları türbanla örtme arzusundan.

Ancak Erdoğan farkında mı bilmiyorum karşıt cephede müthiş enerji birikimi var!

Nerede mi?

Nisan muhtırasından sonra suskunluğa gömülen çevreler dahil her yerde.

Yargıtay Başsavcısının yaptığı açıklamaya bakın ve mesajı alın.

Ne diyor Abdurrahman Yalçınkaya:

“Türban serbestisi laik üniter yapıya aykırı faaliyet alanı yaratır.”

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı sadece bunları söylemekle kalmıyor, Başbakan Erdoğan’ın, “türban siyasi simge olsa da serbest olmalı” mealindeki konuşmasının bantlarını da istiyor.

Bunun anlamı ne midir?

Laikliğe karşı bir kalkışma hissedersem gözümü kırpmadan AKP’ye kapatma davası açarım demektir.

http://www.cafesiyaset.com/haber/20080119/...asi-acar-mi.php

Hep birlikte neler olacağını göreceğiz..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 376
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir muz cumhuriyeti olan Türkiye'de aynı senaryolar hep devam etmekte,demokrasi elbisesi bir kaç beden büyük gelmekte...AKP gider SKP gelir...Oda kapanır böyle gider...

Halka pompala korkuyu yarat kaosu ...

Gereksiz ve aptalca bir adım Yargıtaydan..

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Asıl Muz la ilgili olan AKP dir. Hani baş komiser nasıl muz dağıtıp çocukları kendi tarafına almıştı ya AKP de aynısını yapmaktadır. Muz yerine makarna, kömür dağıtarak halkı kandırdığını düşünmüştür.. Kendisi MUZ Partisidir.. Aldığı %46 oyda MUZ OYLARIDIR...

Bu memlekette anayasa var, eğer AKP bir iktidar partisi olarak üzerinde oturduğu anayasayı bilmiyorsa ''kendi düşen ağlamaz '' denir..

Sitelerde Paylaş

Bu muz oyları %70'e çıkan bir parti gelecektir:)

Üniversitelerde türban serbestliği getirmeyi bile kapatma gerekçelerinde sıralamış...Davayı açan kurum yanlı bir kurum olduğu nettir..AİHM' ye gider bu durum..

Kapatılacağını sanmıyorum...DTP yi kapa onu kapa bunu kapa...Demokrasiyi kaldırsınlar öyle daha net çözülür...

Sitelerde Paylaş

Türban serbestliği dolaylı olarak kapatmaya gerekçedir. Türbanı serbest bırakacağız diye anayasayla oynadılar. Ortada koskoca 2. madde varken..

Anayasa Mahkemesinide kaldırsınlar tam demokrasi gelir memlekete. Arap Demokrasisi hemde..

Sitelerde Paylaş

Bu kafayla hiçbir reform getiremezsin...

Yargıtay margıtay sorgutay meclisin üstünde değildir...Anayasa değişiklikleri mecliste oylandı...Meclisi kapasınlar.

Ben AKP nin kapatılacağını hiç sanmıyorum..

Aksine böyle yargıtay gibi eski kafa refsleksler bir bir çökecektir..

Hem iyi oldu bu dava...

Sitelerde Paylaş

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=12125

http://www.ntvmsnbc.com/news/439256.asp

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8460564.asp?m=1

http://www.bbc.co.uk/turkish/europe/story/...80314_akp.shtml

http://www.cnnturk.com/

http://www.ulusalkanal.com.tr/

Kırıcı olmaktan uzak duralım.

Birkaç ilişim verdim. Haberleri değerlendirin.

Daha sonra serinkanlılıkla yorum yapalım.

Saygılar

tarihinde Nektar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Suçu kimse Türkiye'nin demokrasisinde bulmasın.

Demokrasi kendisini korumalıdır.

Demokrasiye meydan okuyanlar, Danıştay'a, Yargıtay'a, Anayasa Mahkemesine laf yetiştirenler, "ulemaya sordun mu?" diyenler, "af maktulün yakınlarına aittir- yani cezayı maktulün yakınları verir" diyenler sonucuna da katlanmalıdırlar.

Diyaney İşleri başkanı dahi çıkmış Danıştay'ı eleştiriyor. Ne günlere gelmişiz.

Amaç yargıyı susturmak, etkisiz hale getirmek.

Darbe istemeyenler, demokrasinin demir yumruğuna razı olmalıdırlar.

Sitelerde Paylaş

açıkçası bunlar demokrasiye aykırı durumlar değil. açılabilinen bi parti kapanır da aynı zamanda.

ben marihuana partisi kurabilirmiyim ? hayır . ozaman kapatamazlar da.rejimler kendine zarar erecek nitelikte haraketler gördükleri zaman izin verdikleri gibi bu iznide geri alabilirler.madem parti kuruyorsunuz. bazı tüzüklerden yararlanıyorsunuz. kapatıldığınızı duyunca niye inliyorsunuz diye sormazlar mı adama

muz cumruhiyeti denilmiş türkiyeye .muz oğlu muz cumhuriyeti türkiye. işte islamı sokarlar biyerlere sonra çıkar çıkarabilirsen.

akp çok onursuzca mücadele etti. mollalar oldu iş adamı .ama vereceğiz dediler zekatlarımızı .eşitlikçiyiz dediler.ama sünni yandaş eşitlikçiliğini çok iyi becerdiler.ekonomi iyi dediler.yalan sölediler.

bide utanmadan üreyin üreyin dediler.dimi ne kadar çok fakir . okadar çok gelir.nasolsa zekatlarını da verceklerdi. yakında fettoş abilerini de getirip sokarlardı meclise.iki ağlar 3 masala çıkarırdı oyları yüzde 60 a...(belkide bunlar gerçek de olacak ama rejim müsade ederse)

Sitelerde Paylaş

Süreci izleyelim göreceğiz..Parti kapatmayla çözülmez bu..Yıllardır çözülmedi de..

Meclisin yasalaştırdığı birşey iddianameye parti kapatma gerekçesi olarak sunulamaz.....Bu demokrasinin demir yumruğu değil anti demokrasidir..

Sitelerde Paylaş
bizim mllet böyle.. bu adamla niye uraşılıo lan dicek.. hemen ona oy vericek kapatılması imikansız ha dieylm kapatıldı... o zamanda yeni parti kuracaklar.. farketmez bişey yani.

evet hocam sana katılıyorum ya millet hep acıklı yönden bakıyor cumhuriyetin sonu geldi diyen adamlar cumhurıyete garantıyız dıyorlar lan siiiii :D

Sitelerde Paylaş
Bu muz oyları %70'e çıkan bir parti gelecektir:)

Üniversitelerde türban serbestliği getirmeyi bile kapatma gerekçelerinde sıralamış...Davayı açan kurum yanlı bir kurum olduğu nettir..AİHM' ye gider bu durum..

Kapatılacağını sanmıyorum...DTP yi kapa onu kapa bunu kapa...Demokrasiyi kaldırsınlar öyle daha net çözülür...

vet herkales bende demokrasinin kaldırılmasından yanayım çünkü bu açıkca ikiyüzlülük en iyi düzen ulusal sosyalizm

Sitelerde Paylaş

Sevgili arkadaslar,

Ne demistim,belki yarin belki yarindanda yakindir AKP nin kapatilmasi.AKP yi bu suctan Allahlari bile gelse kurtaramaz.Cünkü 71 AKP li günese karsi isemek (Laikligi kaldirmak) tan anayasada dava acilmistir.

Ne demisler,azan kul,ya mevlasini yada belasini bulur.

%47 ye güvenen SERIATCILAR biz ne yaparsak yapalim kimse bize birsey yapamaz düsüncesi AKPyi kapanmayla burun buruna getirmistir.Bundan kurtulma sanslari bence hic yoktur.

Eeeeeeeeeeeee,Erdogan bey simdi güvendigi ulemaya gitsin danissin.Bakalim ulema onu kurtarabilecekmi?

Türkiye ,Talihsiz bir ülke,diyer partilerde ne yazikki kalite bakimindan baska yönden cok düsük.Hicbiri bir diyerinden daha iyi idare yeteneyine sahap deyil.

Biri SERIATCI

Biri FASIST

Bir diyeri soyguncu

Öbüru Eskiya

Bir baskasi PKK

En öteteki,Fasist PKK karisimi

Bu Türk insani hanki birine güveneceyini SASIRMISTIR.

Türk insani nedense Tarihden ders Almamakta,bu nedenden dolayi,tarin hep tekrar etmektedir.

Cok konusan eski meclis baskani Arinc,Kubilayin basini kesenlerden birinin torunu olan Arinc,bu sefer DILINI YUTMUS OLACAKKI,GIG DIYEMEDI.

Eeeeeeeeeee,sayinc Arinc,köyün köpeksiz oldugunu sanip,külhanbeyler gibi köyde dolasirsa, olacagi budur.

Biz cok uyardih,uyuyan ASLANLARI bagirip cagirip uyandirmayin diye..

Sincik, de gedin ananiz donunuzu baglasin.

Anayasanin kararindan önce,HÜKÜMETIN ISTIFA ETMESIDE MÜMKÜNDÜR.

Baksaniza,konya üniversitesi korkudan sebest yaptiklari Türbani,bugün yasakladi.

Eeeeeeeeeee,KORKU DAGLARI BEKLETTIRIR.

Sizi gidi korkak seriatcilar sizi:-))))))))))

Sevgili Osiris ben buralardayimda sen pek görünmeyon.

HADI GÖZÜMÜZ AYDIN OLSUN.

KARA ISIK VEREN AMPÜLE YAKINDA PÜF DEYECEKLER.

Bayagida müneccimligim varmis:-)))))

Gözümüz Aydin,elimiz Tokat.

Üstelikte isci kardeslerimizde KAZAN KALDIRDI.

Kazanlar kaleylendü

Piccahlar bülevlendü

Nerem dogriki,boynum dogru olsun deyen

Deve etü istendü.

Gaybul muskulati-habibi tolonayi habariyye

Sitelerde Paylaş

Türkiye acınacak bir ülke olacaktır yine..Fazla büyüdü ve gelişti..Fazla bireysel özgürlükler yapıldı..

Anti demokrat ve şeffaf olmayan her ülke acıyı kabullenmiş demektir..

İşkenceler dönemi geri gelsin ...Tüm reformlar durdurulsun...En iyisi..Millet boşuna umut etmesin..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...