Jump to content

AKP ye kapatma davası açıldı...

Recommended Posts

Türkiye acınacak bir ülke olacaktır yine..Fazla büyüdü ve gelişti..Fazla bireysel özgürlükler yapıldı..

Anti demokrat ve şeffaf olmayan her ülke acıyı kabullenmiş demektir..

İşkenceler dönemi geri gelsin ...Tüm reformlar durdurulsun...En iyisi..Millet boşuna umut etmesin..

[/quote

imza

Sitelerde Paylaş
  • İleti 376
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Umarım kapanır..

Kapanmasa bile, hiç değilse o kadar dokunulmaz olmadıkları, yargının hala ayakta olduğu gerçeğinin farkına varırlar ve bu kadar cesur söylemlerde bulunamazlar =)

Nephthys kardeşimin bu yorumuna ben de katılıyorum.

Demokratik yollardan ilerleyerek bağnazlığı önlemek mümkün..

Mevcut yasalardan yararlanmak çok önemli.

Bir devlet kurumunu bu öküzlere çüş demesi gerekiyordu...

Bunu yargıtayın yapması çok umut verici.

Bir partinin çoğunluğu oluşturması hiç bir şey ifade etmez..

Önemli olan bu partinin yasaları çiğnemesidir..

Gelişmelerden çok memnun kaldığımı belirteyim..

HACI

Sitelerde Paylaş

Güzel bir gelişme, tabi biraz sıkıntılı günler olacak.. Ülkemiz malesef bu süreçten zarar görecek ama geleceğimiz açısından oldukça faydalı bir gelişme.. Çünki bu sayede Türkiyede kemalizm perdesine bürünen anti demokratik anlaşıyışın ve bunların temsilcisi olanların bitişinin başlangıcıdr.. Türkiye için en büyük engel hep kemalizm olmuştur.. Bu dava Kemalizmin ve CHP nin sonu olur.. İnşallah AKP yede bi şey olmaz...

Kaderin ipleri Allah'ın elinde.. Şer gibi görünen çok şeyde büyük hayırlar olduğu gibi, bu tip bir hadisede inşallah müslüman Türkiye için hayırlara vesile olacaktır..

Sitelerde Paylaş

boşyere kapatmasınlar. üç beş harf değiştirip, işaret değiştirip yine parti açacaklar

daha kökten çözüm gerekiyor. böyle basit parti kapatmalarla akp tehlikesini savuşturamayız

halkın bir kesimi öyle koyunlaşmış ki, akp'ye karşı yapılan her hamle onu daha sempatik kılıyor.

Sitelerde Paylaş

Mask sana katılıyorum bu çok çok iyi oldu....Kimin derdi ne ortaya çıksın...

Ergenekon nerelere yayılmış görülsün..

Yargı bağımsızlığı adı altına ne kılıflarla demokrasi engelleniyor göreceğiz..

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu yeni bir ihtilal taktiği olabilir.

Ve aslında çok etkili de olabilir.

Çünkü ihtilali yapan ordu değil..

Demokrati ve laik kurumlar.

Bence yasal ve demokratik bir müdahale..

Desteklemeliyiz.

HACI

Kesinlikle desteklenmelidir.

tarihinde ezkamo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kapatılsa harika olurdu, ama kapatılacağına dair hiç umudum yok. Kapanınca ne olucak CHP iktidara mı gelecek hayır. Şeriat diye haykıran bu millet yine dinci bir partiyi iktidara getirecek. Ülkeyi bu hale getiren, vatanı satan bu millettir.

Akp demek onu seçen halk demek.

Sitelerde Paylaş

Kapatmayı neden desteklemeliyiz?

Mevcut anayasaya göre laiklik bir çok alanda zedelenmiştir.

Buna neden olan parti elbette kapatılarak, demokrasimizin idamesi sağlanmalıdır.

AKP demokrasiyi çoğunluğu kazanan partinin istediği her şeyi yapacağı şeklinde anlamaktadır.

Bunun demokrasi olmadığını birçok kereler vurguladık burada..

Demokrasi çoğunluğun iktidarı değildir.

Çoğunluk bütün için çalışır.. Ve mevcut yasalara, özellikle anayasaya, sadık kalınır.

İktidara geldikten sonra, iktidara gelmek için vasıta olan yasalar ve anayasa değiştirilemez.

O zaman Nazizmden farkımız kalmaz...

İktidar olduktan sonra ülkenin tümüne hizmet edememesi yanı sıra, mevcut yasaları ihlal eden parti, ne kadar büyük bir çoğunlukla iktidar olmuş olursa olsun, kapatılır..

Kapatılmalıdır.

Demokratik ilkeler bunu gerektirir..

Bu bir krize neden olacak mıdır?

Elbette olacaktır..

Ama buna göz yummanın neden olacağı kriz ülkemiz için çok daha tehlikelidir.

Çünkü o zaman demokrasimiz ve bütün rejim tehdit altına girmektedir..

AKP'nin kapatılması demokrasinin ve anayasanın işlediğinin en güzel gösterisidir.

Demokrasi ihlal edilmemiştir.

Tam tersine..

Demokrasinin ihlali karşısında, demokratik ilkelere geri dönülmüştür..

HACI

Sitelerde Paylaş

AKP kapatılınca, boşta kalan milletvekilleri yeni bir parti kurar ve o parti iktidara gelir.

Hükümet krizi bile olmaz.

Bakanlar ve milletvekilleri partisiz oy vermek ve görev yapmak zorunda kalırlar..

Normal koşullarda değişen bir şey olmamalıdır.

Tabii bu arada sinirler gerilir.

Karşılıklı gövde gösterilerinde bulunulur..

Ama CHP iktidar olmaz.

İktidar bağımsız milletvekillerinin kollektif bilinci şeklinde devam eder.

Çünkü bir partinin iktidar olması diye bir koşul yoktur.

Bağımsız milletvekillerinin oluşturduğu bir çoğunluk da hükümeti kurabilir..

Bu demokratik bir manevradır..

İlerde de tekrarlanabilir..

Eğer yasalara uyulursa, bence muhturadan veya ihtilalden çok daha güvenilir, barışçıl ve daha da önemlisi, demokratik bir çözüm yoludur.

Bu dava açıkca gösteriyor ki ülkemizde demokratik ilkeler işleyebilmekte ve rejimi korumada başarılı olmaktadır..

Bu demokrasimiz için büyük bir artıdır..

İlk defa demokrasimizle iftihar ediyorum..

HACI

Sitelerde Paylaş

İşte iddianamedeki gerekçeler

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Yalçınkaya, AK Parti'nin kapatılması için hazırladığı iddianamede sözü geçen 'laikliğe aykırı eylemler' şöyle

KIRMIZI SOKAKLAR

Danıştay’dan dönen içki yasağı, sonrasında “kırmızı sokak” projesi ve bu konuyla ilgili medyada çıkan haberler ile parti yetkililerinin yaptığı açıklamalar.

BİKİNİ REKLAMLARINA YASAK İDDASI

Mayo firmalarının İstanbul’daki bilbordlara yönelik “reklamı yasağı” iddiaları.

İÇKİ YASAĞI UYGULAMALARI

AKP’li bazı belediyelerin içki yasağı ve kadınlara özel park yapılması.

İMAM HATİPLİLERE ÖZEL OTOBÜS

İstanbul’da imam hatipli kız öğrencilere özel ücretsiz servis otobüsü .

ULEMA AÇIKLAMASI

AİHM’in türban kararının ardından Erdoğan’ın , “Başörtüsü konusunda karar verilirken ulemaya danışılmalı” sözü.

ATA’YA HAKARET FIKRASI

AKP’li Belediye Başkanı Cuma Bozgeyik’in Atatürk’e yönelik hakaret içeren fıkrası.

BÜLENT ARINÇ'IN SÖZLERİ

Bülent Arınç’ın “Ben laikliğe inanmıyorum, en azından bizdeki uygulanış biçimine” sözleri.

VELEV Kİ SİYASİ SİMGE

Başbakan Erdoğan'ın İspanya'da söylediği 'Başörtüsünün velev ki siyasi bir simge olarak takıldığını düşünün, siyasal simge olsa ne olur' sözü...

TÜRBAN MEVZU

Üniversitelerde türbana serbestlik getiren Anayasa'da yapılan değişiklik...

AKP Konya milletvekili Hüsnü Tuna Anayasa'da yapılan türbanla değişikliğin ardından 'hedefimiz kamu kurumları' sözleri...

AKP'li Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın, 'Türbanlı bir kadın belediye başkanı veya daire başkanı da olabilmeli' açıklaması.

starcom dan alıntı

Sitelerde Paylaş

Sevgili Herakles,

Bazi seylerin deyeri,para ile ölcülemez.

Ak partiyi bende ilk siralarda takdir edenlerdenim.

Ama sonra, gercek yüzlerini gösterdiklarinden dolayi,yollarimiz onlarla ayrildi.

Basörtüsü,dini bir kural deyildir,

Seriat ,hicbir ülkeye hayir getirmemistir,Tipki komunizmin bir baska türlü idaresidir.

Seriat,Tanri buyrugu deyil,mollalarin uydurugudur.

Emevi ve Abbasiler Türk olan imami azam Ebu hanifeyi,kendi uydurularina seriat deyip ,kadi olarak Hanifiyi yanlarinda tasdikci kadi olarak görmek istediler bunlari bildigi icin,tekliflerini kabul etmedi,önce Emeviler hapishaneye atip günde üc ögün Hanefiyi kirbaclattirilar.Emeviler devrilip yerine abbasiler geldi,onlarda ayni teklifi yaptilar Hanifeye,onlarida kabul etmedi.Onlarda tekrar hapishaneye atip ölene kadar hapishanede isgence yaptilar imama,73 yasinda hapishaneden ölüsü cikti Hanefinin.

Iranda Tahran polis sefi 6 kadinla sevisirken yakalandi.

Kadinlara ölüm cezasi,polis sefine 350 kirbac.Isde size Seriatin adaleti.

Seriat erkek dostu kadin düsmanidir.Tanri buyruklariyla bir bagi yoktur.

Bu nedenle ,bizdeki seriatcilarin diyerlerinden farkli olacagi düsünülemez.

Bu ülkeye tamiri mümkün olmayan,büyük kötülükler yaparlar.

Insan onuruyla bagdasmaz Seriat.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Demokrasi diyorsan hukuka da inanacaksın! inanmıyorsan sen yalancısındır,samimi değilsindir.Ben akepenin kapatılmayı çoktan hakettiğini düşünüyorum ve kapatılacağını umuyorum,tahminim de kapatılacağı şeklindedir. Son zamanlarda yaptıkları konuşmalarından şeriat düzenine yaptıkları atıflar bile başlıbaşına yeterlidir kapatmaya,içinde yaşadığı düzeni kenarından yontarak nereye kadar gidebilirler? bu düzen sahipsiz değil!

Sitelerde Paylaş

Ak Parti kapatılır, yerine yenisi gelir. Bu bir bayrak yarışıdır. Dinsiz ideolojilerini Türkiye' ye empoze etmeye kalkışan herkes halkın tokadını yiyecktir. Türkiye' yi 70' lere döndürmeye çalışıyorlar. Buna ancak aptallar alet olur. Şimdi sevinsinler, sonra çok ağlayacaklar !

Sitelerde Paylaş

Gereksiz bir hareket olarak goruyorum bu kapatma davasini.

Kapatilmasi gerekiyorsa secimlerden sonra kapatilmaliydi. Komurle parayla bu kadar oy satin aldigi ortadayken, secimlere hile karistirdi diye kapatilmasi daha mantikli geliyor bana. Nicin simdi kapatmak icin sekilden sekile giriyorsunuz ki.

Zamanlamasina dikkat edilmesi gerekiyor bu davanin. Gss yuzunden hic olmadigi kadar kitleler sokaklara cikmisken, onumuzdeki krizden sonra akp nin zaten kuculecegi ortadayken nicin onlara mazlumu oynama sansi verilir anlamadim.

Bence yargitay akp ten cok gelecek gunlerdeki kitlesel hareketlerden halktan korkuyor. Kemalistlerin kontrol edemedigi kitlesellik tehlikeli olabilir. Nede olsa halkin sokaga cikmasi devlet icin iyi bir isaret degil, sonra nasil kontrol ederler bu isyani degilmi. Ya 70 lere donersek ne olur korkusu. Simdi devlet akp ye bir dava acti ya butun isci hareketlerinin gazi guzel bir sekilde alinmis oldu.

tarihinde miridliy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...