Jump to content

AKP ye kapatma davası açıldı...

Recommended Posts

Bazı arkadaşlar kapatılmamalı diyor!

Çözüm değildir diyor!

Çözüm nedir?

Bırakalım yapsınlar bırakalım etsinler mi?

Böyle zihniyete herkes karşı çıkmalıdır.

Kapatma davası çözüm getirmesede insanlara hukuk devleti olduğumuzu hatırlatacaktır!!!

Devletin özüne ve anayasaya aykırı olan eylem ve fikirler demokratik yollarla engellenmelidir.

Çözüm olmasada bu böyle olmalıdır.

AKP'yi savunan insanlar vakıflar yasasından, sosyal güvenlik "reformundan" habersizler mi?

Çözüm değildir diye önleri mi açılmalıdır?

Aklıselime davet ediyorum.

Sonuçta yapılan uygulama darbede değildir!!!

Nesine karşı çıkılıyor!!!

Yargıtay böyle yapmasaydı diyenler var!

Yahu yargıtay anayasa uygun davranır!

Ne dediğinizin farkındamısınız?

Darbeler değilde daha demokratik yollarla yapılan bu açılımlar desteklenmelidir!

Bunada karşı çıkanlar varsa diyecek birşey bulamıyorum.

Teokrasi mi istiyorsunuz?

tarihinde Nektar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 376
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Nektar,

Demişsin..Anayasa da parlemento fikir beyan edemez değişiklik yapamaz yasama yapamaz diye bir hüküm mü var?

Türban yasasını Anayasa mahkemesi bile karara bağlamamışken bunu iddianameye almak Cumhurbaşkanını siyasetçi görüp onu da iddianameye eklemek..İyi niyetli aklı selim bir aklın ürünü değildir...

Zamansız yanlı ve içeriği yuvarlak ifadelerle dolu gereksiz bir iddianamedir..Neyse olan oldu artık...

Olan halka garibana olur yine...

Uzaklardan konuşanlar mastürbasyon yapıyor sadece...

Yargıtay tümden bir partiyi hedef almayan bir açılım yapabilirdi..Ama niyeti aklıselim değil zaten...Demokrasiyle yapılamayanı yargı adı altında yapmak..Kimi neyle yargılıyorsun?

1 ay sürecek bir gerilime girdik...

Dilerim bu kurumlar senin dediğin gibi aklıselim davranır...Aklıselim olmayan bir adımı düzeltebilirler belki.

Selam...

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Gaye çelişkiye düşüyor insan evet..Zaten taraflar bunu kullanmış...Ben sadece bu kısmı alıntıladım..

Ulemalar için sorun yok AKP ,FKP yapar kurarlar..Zarar gören ülke ekonomisi ve halk olduktan sonra anlamı yok demokrasi hayalleri kurmanın..

Yargıtay iddianameye türban yasağını yaşıyarak Anayasa Mahkemesini dahi hiçe saymıştır...

Zaten oluşacak tepkileri gördüğünde kimler demokrat kimler kıçlarına kına yakar vaziyette belli olur...Kıçlarına kına yakanlarında halktan ne kadar kopuk ve nefret dolu zihinler olduğunu da göreceksindir..

Selam...

Selam Sevgili Herakles,

Cok farkli dinamiklerin oldugu bir ulkede yasiyoruz..

Bir sekilde hepimizin etkilendigi, cok fazla ve ayni filmin karelerine benzeyen siyasi med-cezirlerin yasandigi ulkedir Turkiye.

Demokrasi diyoruz; sistemin yargi organlari da demokrasinin bir parcasi degil mi?

Halkin yeterli olmadigi bir noktada hukuk sistemi devreye giriyor..

Iste ben celiskilerimi bu noktada yasiyorum..

Bir tur Deja Vu'dur yasanan..

Deneme-yanilma olayi..

Ve halkimiz ayni kisir dongu icinde doalsmaktan bikmadi hala..

Sevgiler

Gaye

Sitelerde Paylaş

Yalçınkaya'nın hazırladığı iddianame metni henüz kamuoyuna açıklanmadı. Dolayısıyla suçlamaya gerekçe olarak sunduğu fiillerin ayrıntıları henüz kesinleşmedi.

http://www.bbc.co.uk/turkish/europe/story/...80314_akp.shtml

Sayın Herakles

Ayrıntılar henüz belli değil!

Bizde kırıcı olmamaya çalışalım.

Gerekçe olarak sunulan fiiller netleştimi daha anlamlı tartışmalar yürütülecektir.

Şimdilik söylenen herşey iki tarafında duygusal hezimetinin dışa vurumudur!

Saygılarımı iletirim

Sitelerde Paylaş

Kendine eziyet edilmesinden hoşlanan böyle mazoşist, beyinsiz bir halkın başına ne kadar fakirlik, bela, felaket gelse haktır.

Bunca ihanete, bunca sömürüye, bunca burjuvaziye rağmen hala daha "inadına akp" diyenler gebersin açlıktan, makarnasız, kömürsüz kalsın zerre kadar üzülmem.

Sitelerde Paylaş
Bazı arkadaşlar kapatılmamalı diyor!

Çözüm değildir diyor!

Çözüm nedir?

Bırakalım yapsınlar bırakalım etsinler mi?

Böyle zihniyete herkes karşı çıkmalıdır.

Kapatma davası çözüm getirmesede insanlara hukuk devleti olduğumuzu hatırlatacaktır!!!

Devletin özüne ve anayasaya aykırı olan eylem ve fikirler demokratik yollarla engellenmelidir.

Çözüm olmasada bu böyle olmalıdır.

AKP'yi savunan insanlar vakıflar yasasından, sosyal güvenlik "reformundan" habersizler mi?

Çözüm değildir diye önleri mi açılmalıdır?

Aklıselime davet ediyorum.

Sonuçta yapılan uygulama darbede değildir!!!

Nesine karşı çıkılıyor!!!

Yargıtay böyle yapmasaydı diyenler var!

Darbeler değilde daha demokratik yollarla yapılan bu açılımlar desteklenmelidir!

Bunada karşı çıkanlar varsa diyecek birşey bulamıyorum.

Teokrasi mi istiyorsunuz?

Sayin Nektar,

Anladigim kadariyla bana da gonderme yapmissiniz!

Ben "Cumhuriyet Kizi'yim.."

Herkes gibi siyasal gorusume yakin gordugum bir "...izm" vardir. Ancak her seye ragmen beni aydinlikla bulusturan

Cumhuriyet'e dil uzattirmam.

Bunu hem ulkeme, hem Ataturk'e, hem de kendime ihanet sayarim.

Cumhuriyeti yanlis ve dogrulariyla benimsemis ve ozumsemis bir insanim..

Kendimden korkum yok..

Bu ozelliklerimle elbette seriata dehset bicimde karsi bir insanim..AKP'ye feci halde guvensizim.

Benim kaygim Diyanet'in her kosulda yerinde kalmasi ve temzilik harekatinin yarim kalmasidir.

Diyanet'e cozum bulunmadikca, bu konuda kamuoyu olusturulmadikca sorun halledilmeyecektir.

Sevgiler

Gaye

Sitelerde Paylaş
Sayın Herakles

Ayrıntılar henüz belli değil!

Bizde kırıcı olmamaya çalışalım.

Gerekçe olarak sunulan fiiller netleştimi daha anlamlı tartışmalar yürütülecektir.

Şimdilik söylenen herşey iki tarafında duygusal hezimetinin dışa vurumudur!

Nektar,

Haklısın ayrıntıları henüz medyanın aktardığı şekilde biliyoruz..Artık olay yargıya intikal etmiş...

Gerekçe olarak sunulan fiillerin başında umarım Anayasa Mahkemesine intikal etmiş türban yasası(medyaya yansıyan var olduğu şeklinde) yoktur..Bir yargı kurumu diğer yargı kurumunu hiçe saymış olacak bu şekilde..

Demokrasinin parti kapatılarak yürütülmesi taraftarı değilim..Hassas olduğum bu..

Herkes yargıyı kullanarak fikir özgürlüğünü ezmeye çalışıyor,kimi forumu kapatıyor,kimi youtubeyi kapatıyor..Öyle cezalar vereceksin ki kapatmıcaksın:)

Ne DTP'nin ne AKP'nin kapatılmasını onaylıyor ve istiyorum..Birileri ezber bozmalı...

Dediğin gibi kesin detayları görmeli...

Selam..

Sitelerde Paylaş

Yeri gelmişken siyasi partiler ile alakalı anayasa maddeleri üzerinde okuma yapalım dedim:-)

Malum unutkanız!

III. Siyasî partilerle ilgili hükümler

A. Parti kurma, partilere girme ve partilerden ayrılma

MADDE 68. ? (Değişik: 23.7.1995-4121/6 md.) Vatandaşlar, siyasî parti kurma ve usulüne göre partilere girme ve partilerden ayrılma hakkına sahiptir. Parti üyesi olabilmek için onsekiz yaşını doldurmuş olmak gerekir.

Siyasî partiler, demokratik siyasî hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır.

Siyasî partiler önceden izin almadan kurulurlar ve Anayasa ve kanun hükümleri içerisinde faaliyetlerini sürdürürler.

Siyasî partilerin tüzük ve programları ile eylemleri, Devletin bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, insan haklarına, eşitlik ve hukuk devleti ilkelerine, millet egemenliğine, demokratik ve lâik Cumhuriyet ilkelerine aykırı olamaz; sınıf veya zümre diktatörlüğünü veya herhangi bir tür diktatörlüğü savunmayı ve yerleştirmeyi amaçlayamaz; suç işlenmesini teşvik edemez.

Hâkimler ve savcılar, Sayıştay dahil yüksek yargı organları mensupları, kamu kurum ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri, yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, Silahlı Kuvvetler mensupları ile yükseköğretim öncesi öğrencileri siyasî partilere üye olamazlar.

Yükseköğretim elemanlarının siyasî partilere üye olmaları ancak kanunla düzenlenebilir. Kanun bu elemanların, siyasî partilerin merkez organları dışında kalan parti görevi almalarına cevaz veremez ve parti üyesi yükseköğretim elemanlarının yükseköğretim kurumlarında uyacakları esasları belirler.

Yükseköğretim öğrencilerinin siyasî partilere üye olabilmelerine ilişkin esaslar kanunla düzenlenir.

Siyasî partilere, Devlet, yeterli düzeyde ve hakça malî yardım yapar. Partilere yapılacak yardımın, alacakları üye aidatının ve bağışların tabi olduğu esaslar kanunla düzenlenir.

B. Siyasî partilerin uyacakları esaslar

MADDE 69. ? (Değişik: 23.7.1995-4121/7 md.) Siyasî partilerin faaliyetleri, parti içi düzenlemeleri ve çalışmaları demokrasi ilkelerine uygun olur. Bu ilkelerin uygulanması kanunla düzenlenir.

Siyasî partiler, ticarî faaliyetlere girişemezler.

Siyasî partilerin gelir ve giderlerinin amaçlarına uygun olması gereklidir. Bu kuralın uygulanması kanunla düzenlenir. Anayasa Mahkemesince siyasî partilerin mal edinimleri ile gelir ve giderlerinin kanuna uygunluğunun tespiti, bu hususun denetim yöntemleri ve aykırılık halinde uygulanacak yaptırımlar kanunda gösterilir. Anayasa Mahkemesi, bu denetim görevini yerine getirirken Sayıştaydan yardım sağlar. Anayasa Mahkemesinin bu denetim sonunda vereceği kararlar kesindir.

Siyasî partilerin kapatılması, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının açacağı dava üzerine Anayasa Mahkemesince kesin olarak karara bağlanır.

Bir siyasî partinin tüzüğü ve programının 68 inci maddenin dördüncü fıkrası hükümlerine aykırı bulunması halinde temelli kapatma kararı verilir.

Bir siyasî partinin 68 inci maddenin dördüncü fıkrası hükümlerine aykırı eylemlerinden ötürü temelli kapatılmasına, ancak, onun bu nitelikteki fiillerin işlendiği bir odak haline geldiğinin Anayasa Mahkemesince tespit edilmesi halinde karar verilir. (Ek cümle: 3.10.2001-4709/25 md.) Bir siyasî parti, bu nitelikteki fiiller o partinin üyelerince yoğun bir şekilde işlendiği ve bu durum o partinin büyük kongre veya genel başkan veya merkez karar veya yönetim organları veya Türkiye Büyük Millet Meclisindeki grup genel kurulu veya grup yönetim kurulunca zımnen veya açıkça benimsendiği yahut bu fiiller doğrudan doğruya anılan parti organlarınca kararlılık içinde işlendiği takdirde, söz konusu fiillerin odağı haline gelmiş sayılır.

(Ek: 3.10.2001-4709/25 md.) Anayasa Mahkemesi, yukarıdaki fıkralara göre temelli kapatma yerine, dava konusu fiillerin ağırlığına göre ilgili siyasî partinin Devlet yardımından kısmen veya tamamen yoksun bırakılmasına karar verebilir.

Temelli kapatılan bir parti bir başka ad altında kurulamaz.

Bir siyasî partinin temelli kapatılmasına beyan veya faaliyetleriyle sebep olan kurucuları dahil üyeleri, Anayasa Mahkemesinin temelli kapatmaya ilişkin kesin kararının Resmî Gazetede gerekçeli olarak yayımlanmasından başlayarak beş yıl süreyle bir başka partinin kurucusu, üyesi, yöneticisi ve deneticisi olamazlar.

Yabancı devletlerden, uluslararası kuruluşlardan ve Türk uyrukluğunda olmayan gerçek ve tüzelkişilerden maddî yardım alan siyasî partiler temelli olarak kapatılır.

(Değişik: 3.10.2001-4709/25 md.) Siyasî partilerin kuruluş ve çalışmaları, denetlenmeleri, kapatılmaları ya da Devlet yardımından kısmen veya tamamen yoksun bırakılmaları ile siyasî partilerin ve adayların seçim harcamaları ve usulleri yukarıdaki esaslar çerçevesinde kanunla düzenlenir.

Sitelerde Paylaş
Nektar,

Demişsin..Anayasa da parlemento fikir beyan edemez değişiklik yapamaz yasama yapamaz diye bir hüküm mü var?

Türban yasasını Anayasa mahkemesi bile karara bağlamamışken bunu iddianameye almak Cumhurbaşkanını siyasetçi görüp onu da iddianameye eklemek..İyi niyetli aklı selim bir aklın ürünü değildir...

Zamansız yanlı ve içeriği yuvarlak ifadelerle dolu gereksiz bir iddianamedir..Neyse olan oldu artık...

Olan halka garibana olur yine...

Uzaklardan konuşanlar mastürbasyon yapıyor sadece...

Yargıtay tümden bir partiyi hedef almayan bir açılım yapabilirdi..Ama niyeti aklıselim değil zaten...Demokrasiyle yapılamayanı yargı adı altında yapmak..Kimi neyle yargılıyorsun?

1 ay sürecek bir gerilime girdik...

Dilerim bu kurumlar senin dediğin gibi aklıselim davranır...Aklıselim olmayan bir adımı düzeltebilirler belki.

Selam...

açıkçası en parti kapamaya mı akp yiş kapamaya mı bukadar setr tepki gösteriyorsun anlamadım.

dava açılması kadar normal bi durum yok değil mi. her tür şeye her şekilde dava açılır . yok yargıtay margıtay falanda filanda.dünyanın her yerinde partiler kapatılabilinir.davalar açılınabilinir.noldu demokrasi anlayışına. göçtü sanırım.ekonomi diyorsun da ben pek bi ekonomik gelişme görmüyorum.gerileme falan olursa da bunun sorumlusu molla-tüccar zihniyetli akpnindir.

kimi neyle yargılamak :) buda iyi soru .allahı bile yargılıyoz bırak t.c de mollakp yi yargılasın.herşey kuralına göre gider.açıkçası bana şu türban olayı ble yeterli geliyor kapatma sebebi olarak.ya bu rejimde yaşayacaksın yada bu rejimi yıkacaksın.şimdi savaş bunun savaşı..0.33 entel 0.33 molla 0.33 liboşun çözeceği iş değil bu

Sitelerde Paylaş
Demokrasi diyoruz; sistemin yargi organlari da demokrasinin bir parcasi degil mi?

Sevgili Gaye;

Yargı yasamadan da önemli elbet, yalnız ülkeyi yasama yapamaz iş yapamaz hale getirmemeli...

Parti kapatmayla olmaz bu işler...

Darbelerle bilmemnelerle solu bitir sağı bitir fikir üretemez hale getir..Sonra demokrasi de...

Halkla barışık sol liderler bile kendi partilerinde anti demokrat muameleyle karşı karşıya kalmış bir durumda...Bu sistem kökten değişmeli..

Ve halkimiz ayni kisir dongu icinde doalsmaktan bikmadi hala..

Halkı bu kısırdöngüye iten bu devletin ta kendisidir suçlu aramaya gerek yok...İş ve aş derdindeki millet bu tip konularda sömürülür daha çok..

Paranoyak ve fikir üretemez halk istendi..Ve öyle oldu..

Selamlar..

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
0.33 entel 0.33 molla 0.33 liboşun çözeceği iş değil bu

İşte antidemokratlık bu düşüncede başlıyor..

Tribuss yazındaki bu tanım senin hiçbirşey yönetemeyeceğinin ispatı...

Toplumlar bu orantılardan daha karmaşık ve komplike...

Selam...

Sitelerde Paylaş

Bu karar sadece akp ye pirim sağlar yanlış ve çok anti demokratik bir uygulma. Bir partiye ceza verilecekse halk zaten verir gereken cezayı şimdi halk bütün bunlara rağmen hala seçmişse sen halka aptal salak gerizekalı muamelesi yapıyorsun. AKP aptalca bir partiyse her nekadar bu memleketteki demokraside aptalca..

Sitelerde Paylaş
Bu davayı açanı.........

Açmasını sağlayanlarıııııı.......

onların arkasındaki vatan hainlerini.........

Topunu........ Vatan hainliği ile yargılayıp hapse atacaksın... Orda bunlarla ilgilenirler nasolsa....

Şu olay Türkiye ye büyük ihanettir... Maddi ve Manevi açıdan...

Mazlum rolüne büründünüz yine.. Ama busefer daha saldırgan..

Bence izlenen yol yanlış. Çünkü balık baştan kokar.. Din söylemleri ile yola çıkanlar belli. Bunların önceki söylemleri ve yasakları da belli. Doğru olan, hiçbir şart altında bunları siyasete sokmamak.. Hükümet kurulmasına izin verirsen, sonra kapatmaya kalktığında daha sancılı olur.. İlk başta o hak ellerinden alınacak ve hangi şart altında olursa olsun verilmeyecek.

Laik bir devlette dinci parti sözkonusu olamaz. Olmamalıdır. Sen de haklısın.. Ama senin vatanın burası değil. Sen git Arabistan'a ve İsrail oraya da girene kadar orada yaşa. Yealllaah..

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ülkenin pek çok yerlerini özelleştirererk 2 sene falan ekonomi rahat etmiştir... ve türk halkı aman sigara param çıkyıo vs vs oyalanmştr ekonomi kötüye gitmiştir... tayyibin islamla ilgili istismarlarıyla uuyumuştur..

hala her dine saygılıyız diyen bi tayyip imam hatiplileri nerdeyse sırtında taşıycak.. buradaki arkadaşlar mazlum rolünde değil biraz da zalim rolünde oynama istiyor anlaşılan..

gaye kardeşime katılmıyorum diyanetin kapatılması konusunda.. o zaman din elden gidiyor diye hepten bu tür partilere oy verilecektir..

pek çok tarikatta sakallılarla kafa sallayan tayyip kamusal alanda türbana sertbestlik mam hatiplerin bedava otobüs vs vs hakkı veren bir tayyip... laik ülkeye laf atan... mahalle ağzıyla konuşan bir tayyip... oy ları erzak ve kömürle toplayan bir tayyip... bazen türk halkı salaklaşabilior akp ilk seçildiğinde 1 sene sonra bak şeriat getircekler dediniz getirdiler mi dedi... sanıırm şeriatın birg ünde geleceğine inanalar var... anlayın artık zamanla ileri gidiyorlar.. ve laikcumhuriyete kafa tutuyorlar... oğullarına gemicik faln alıyorlar.... sürekli laik düzeene bir saldırı var... fakat sorun saldırı da değil.. saldırıyı göremeyenlerde.. görse de saldırı yı iyi bulanlarda... nedense hep islam dinine yönelk adımlar atıyordu bu tayyip... fakat bence bu dava sonucu nolursa olsn akp bişey kaybetmeyecektir..

bi arkadaşı myazmış kriz olaylarını tebrik ediyorum yürekten.. akp her zaman bu tür şeylerle yırtmıştır.. kriz mi var... türan... zam mı var türban! şuanda bir kriz yaşancıak ciddi mana da ve tam zamanına geldi bu dava olayı... akp ya bu işin içinden sıyrılıp bizi kapatır kapatmaz ekonomi mahvoldu bakın diyecek.. ya da dava sürecinde zaman kaybttik ilgilenemedik vs vs diyecek... en iyi ihtimalle dini istismar edip şöyle böyle dinimizi çekemyiorlar falan deyip daha çok oy toplayacak... kimisi mazlum kimisi zalim rolün oynayacak...

her yönden umutsuz... parti kapatmalarla falan olmaz bu işler... milli selamet partisi kapandı refah partisi olarak açıldı... refah partisi kapandı fazilet partisi olarak açıldı fazilet partisi kapndı şu an saadet partisi olarak yoluna devam ediyor...

sorun insanları eğitmekte... sorun insanların kafasındaki örümcek ağlarını almakta.... parti kapat aç la olmaz böyle şeyler...

bu arada bu %47 seçti tayyibi demokrasi vs vs dienler..

şöyle bi söz vardı: bir şey aptalcaysa onu 50 bin kişi söylese de yine aptalcadır...

Sitelerde Paylaş

ülkenin pek çok yerlerini özelleştirererk 2 sene falan ekonomi rahat etmiştir... ve türk halkı aman sigara param çıkyıo vs vs oyalanmştr ekonomi kötüye gitmiştir... tayyibin islamla ilgili istismarlarıyla uuyumuştur..

hala her dine saygılıyız diyen bi tayyip imam hatiplileri nerdeyse sırtında taşıycak.. buradaki arkadaşlar mazlum rolünde değil biraz da zalim rolünde oynama istiyor anlaşılan..

gaye kardeşime katılmıyorum diyanetin kapatılması konusunda.. o zaman din elden gidiyor diye hepten bu tür partilere oy verilecektir..

pek çok tarikatta sakallılarla kafa sallayan tayyip kamusal alanda türbana sertbestlik mam hatiplerin bedava otobüs vs vs hakkı veren bir tayyip... laik ülkeye laf atan... mahalle ağzıyla konuşan bir tayyip... oy ları erzak ve kömürle toplayan bir tayyip... bazen türk halkı salaklaşabilior akp ilk seçildiğinde 1 sene sonra bak şeriat getircekler dediniz getirdiler mi dedi... sanıırm şeriatın birg ünde geleceğine inanalar var... anlayın artık zamanla ileri gidiyorlar.. ve laikcumhuriyete kafa tutuyorlar... oğullarına gemicik faln alıyorlar.... sürekli laik düzeene bir saldırı var... fakat sorun saldırı da değil.. saldırıyı göremeyenlerde.. görse de saldırı yı iyi bulanlarda... nedense hep islam dinine yönelk adımlar atıyordu bu tayyip... fakat bence bu dava sonucu nolursa olsn akp bişey kaybetmeyecektir..

bi arkadaşı myazmış kriz olaylarını tebrik ediyorum yürekten.. akp her zaman bu tür şeylerle yırtmıştır.. kriz mi var... türan... zam mı var türban! şuanda bir kriz yaşancıak ciddi mana da ve tam zamanına geldi bu dava olayı... akp ya bu işin içinden sıyrılıp bizi kapatır kapatmaz ekonomi mahvoldu bakın diyecek.. ya da dava sürecinde zaman kaybttik ilgilenemedik vs vs diyecek... en iyi ihtimalle dini istismar edip şöyle böyle dinimizi çekemyiorlar falan deyip daha çok oy toplayacak... kimisi mazlum kimisi zalim rolün oynayacak...

her yönden umutsuz... parti kapatmalarla falan olmaz bu işler... milli selamet partisi kapandı refah partisi olarak açıldı... refah partisi kapandı fazilet partisi olarak açıldı fazilet partisi kapndı şu an saadet partisi olarak yoluna devam ediyor...

sorun insanları eğitmekte... sorun insanların kafasındaki örümcek ağlarını almakta.... parti kapat aç la olmaz böyle şeyler.. yanlış anlaşılmasın parti kapatmak geçici bir çözümdür ve şuan akp kapatılmalıdır destekçisiym... ama kalıcı çözüm için insanları eğitmek gerekir.

bu arada bu %47 seçti tayyibi demokrasi vs vs dienler..

şöyle bi söz vardı: bir şey aptalcaysa onu 50 bin kişi söylese de yine aptalcadır...

ama akp nin de çok başı ağrıycak belki de geçici bir son olucak bunlar için.. umarım böyle olur..

tarihinde AlchollicA tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

seriatci iranda israilde liberal-demokrat bir partinin, abd de sosyalist bir partinin basa gelip de rejimi hukuka aykırı davranmadan degistirebileceklerini dusunuyor musunuz. buna ancak turkiye de curet edilebiliyor. halkın onemli bir kısmı buna hakları olduguna inaniyor, inananları destekliyor

turkiye boyle oldukca omru de uzun olmayacak

Sitelerde Paylaş

ay aptalların partısı ak partı sen ulkenın yapı taslarıylaoynarsan turbanı kürt sorununda samımı olmasan sınır otesı operasyonun basarısızlıkla sonuclanacagını bıle bıle oraya anadolu halkını gonderırsen sen pıc cocuklarında abd de okursa keyfı yerındeyse

kurmaylarının evlatları askerlık yuzu gormuyorsa elbet kapatılacaksın

Sitelerde Paylaş
Ülkede bence seçimler filan sona erdirilsin..

Gerek yok böyle numaradan demokrasi gibi görünmeye..Adam Cumhurbaşkanı'nı da iddianameye katmış...

Şerefsiz yargı adı altında siyaset yapıyor..Ne kadar aklıselimden yoksun biri olduğu açık...

Ekonomi etkilenmesin diye saatide ayarlanmış bu açıklamanın ama Ptesi çöküş olacaktır...

Çingenenin kızı olmuş s... z ..patlatmış..

Benimde borsada yatırımım var.. Pazartesi enaz bikaç bin dolar kaybedeceğim kesin. Ama ülke ile ilgili bir durum sözkonusu olduğu için darbe konusuna bile saygıyla yaklaşabilirim.

Evet hata var haklısın. Ama o hata karışılması değil. Şuan karışılması.. Ya ilk başta engelleyeceklerdi; çünkü bu adamların niyeti belli. Siz bu adamları siyasete sokarsanız; sonuçları olacaktır..

Ya da bekleyeceklerdi. Çünkü ekonomi kötüye gidiyor ve bu kısa süre sonra meydana çıkacak.. Eğer AKP başta değilken çıkarsa; yeni kurulacak bir AKP bunun üzerinden çok güzel siyaset yapacaktır.. Halkın zaten analiz yeteneği yok.. Dışarı sakallı çıkayım, benim sakalımı bile öperler; o derece..

Dediğim gibi, biraz beklenmeliydi.. Bu kesin çözüm değil..

Öte yandan.. O başsavcı, AKP nin oraya buraya elma yerleştirir gibi atadığı biri değil. Adı üstünde başsavcı.. Cumhuriyet Başsavcısı.. Bu adamlar pazarda elma satan adamda değil.. Laflarına biraz dikkat etmelisin.

Öte yandan.. Bu parti başa geliyor.. Bir yemin ediyor.. Bazı ilkelere saygılı olacak. Eğer olmazsa ortada devlet diye bir şey kalmaz.. Adamlar her isteneni yapsınlar, sonra demokrasi desinler öyle mi? Hiçbir özgürlük ya da seçilmiş olma hakkı, demokrasiyi demokrasiye karşı kullanma hakkını vermez kimseye.. Belli kurallar vardır. Uçakta bile bir kural vardır.. Biletini alır, oturursun.. Eğer yolculuk sırasında hoplayı zıplar, elubeludulundjnlqnd diye bağırırsan; seni atarlar uçaktan aşağı:) Sustururlar bir şekilde; gerekeni yapmak için görevliler vardır.. Paramı verdim, oturdum.. Yolculuk benimde hakkım diyemezsin di mi?

Sitelerde Paylaş

Ortada anti-demokratik bir durum yok.

Demokrasilerde partiler kapatılabilir, bunun birçok örneğini Avrupa Birliği ülkelerinde görmekteyiz.

Aksini savunanların samimi olduğuna inanmıyorum.

Yargıtay'ın iddianamsi oldukça sağlam, iş olsun diye açmamışlar davayı.

Akp'nin bu iddialara cevabı varsa zaten kapatılmaz, yoksa kapatılır.

Her iki durumda da adalet tecelli eder.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...