Jump to content

AKP ye kapatma davası açıldı...

Recommended Posts

Yargıtay savcıları salaktı ya , Akp denen Arap kürt partisi mensupları çok akıllı...Yolun sonuna gelindi kardeşim..Ne kadar debelenseler o kadar batacaklar..

Forumda yazan dinci kardeşlerimizi okudukça gülüyoyorum, bu kadar cahillik olmaz..Be kardeşim , demokrasi özgürlük naraları attığınız bu forumun bile telekomca yasaklandığını bilmezmisiniz..????

Hdiyin ordan sahtekarlar , hepiniz yalancı , riyakar , ikiyüzlüsünüz...Daha önce bu dinlerden nefret ederdim, ama şimdi bu dinlerin dindarlarından da nefret ediyorum..

İşinize hangisi gelirse onu konuşuyorsunuz, ahlaksızlar...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 376
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Unutanlara tayyipin gerçek yüzü:

* Elhamdulillah şeriatçıyız. (21.11.1994 milliyet)

* Ben tekkeye değil dergaha gittim. (22.1.1997 gözcü)

* Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok.(12.5.1994 hürriyet)

* Her 10 Kasımda yaygara kopartılıyor. (14.11.1994 hürriyet)

* İçki yasaklansın. (1.5.1996 hürriyet)

* İstanbul'u medine yapacağız. (akis)

* Bütün okullar imam hatip yapılacak. (17.9.1994 cumhuriyet)

* Ben İstanbul'un imamıyım. (8.1.1995 hürriyet)

* Mayo reklamı şehvet sömürüsüdür. (6.3.1996 hürriyet)

* Milli piyango zulumdür. (29.9.1994 hürriyet)

* Taksim'deki caminin temelini inşallah atacağız. (1.7.1994)

* Cumhurbaşkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır. (5.2.1996 akit)

* Sarık operasyonu çok komik. (15.5.1995 sabah)

* Yeşil (kaldırım rengi) medeniyettir. (25.6.1994)

* Ben, meclis'in dua ile açılmasından yanayım. (8.1.1996 milliyet)

* İmamlar da nikah kıysın. (9.5.1995 milliyet)

Aybala

Bu heriflerin bırakın parti kapatmayı , derhal Arabistan a sürülmeleri gerekir...Nasılolsa orda bol bol dinlerini yaşar, hatta kabenin duvar dibinde uyurlar..

Sitelerde Paylaş

bu tür şeyler ak partinin gücüne güç katacaktır arkadaşlar.bakın göreceksiniz ak parti kapatılmicak faakt b olay ak partinin seçimlerdeki gücünü kat kat artıracaktır.baş savcı yalçınkaya farkında olmadan ak partinin gücüne güç katmakta şuan.

Sitelerde Paylaş

Harun.. Sen bunların sadece ukuksal bir yaklaşımda bulunduklarını mı sanıyorsun..

Bunların hepsi daha önceden hesaplanmıştır.. Düğmeye basanlar önceden işi garantiye almışlardır.. Neticeside şimdiden bellidir.. Görünürdeki herşey formalite.... O Savcı diğerlerinden oy sözünü almadan böyle bişeye kendi başına kalkabilir mi.? Bunlar Hukukçu filan değil; GuGuk çu... O makamlara gelirken verdikleri sözler ve takınacakları tutum hep önceden bellidir.... Herşey sadece görüntüden ibaret... Hesap edemedikleri tek şey tepkinin boyutu ve karşı tarafın yapacağı çok farklı bir hamle olabilir...

Yanlız Allah bazen insanın basiretini bağlar; Bunlar kendilerini 50 sene öncesinin dünyasında ve Türkiyesinde sanıyorlar.. Çünki evrimsel süreçleri bunların M.Kemal ile bitmiş... O Karanlık çağın karanlığında yaşayan amiplerdir bunlar...

Kokuşmuş bir zihniyetin son temsilcileri... Tiksiniyorum bu zihniyetten ve mensuplarından..

Sitelerde Paylaş
ak parti ne zamandan beri kürt partisi oldu be.bilip bilmez konuşuyorsunuz.ayrıca ülkemiz için 1 numaralı tehlike putperest kemalizm dir unutmayın bunu.

Kemalizm dediğiniz şey sizin kıçınızdan uydurduğunuz bir terim...Kemalizm diye birşey yok, ATATÜRKÇÜLÜK vardır..

Senin putperest dininin en büyük düşmanı ATATÜRKÇÜLÜK olduğu için mi zırvalıyorsunuz...

Akpartide kaç tane kürt milletvekili var biliyor musun?? Salakmısınız nesiniz yaa.... :angry:

tarihinde uğur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

komuru 4 mevsim mi dagıtmaya baslayacak akp?

nasıl daha gucleniyormus bu parti anlasılmaz

bir ulke dusunun, lider partisine yargının basındakiler tarafından dava acılsın, bu parti iddialara cevap veremesin, buna ragmen de parti halktan guc toplayacak olsun

tarihinde ubermensch tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kemalizm dediğiniz şey sizin kıçınızdan uydurduğunuz bir terim...Kemalizm diye birşey yok, ATATÜRKÇÜLÜK vardır..

Senin putperest dininin en büyük düşmanı ATATÜRKÇÜLÜK olduğu için mi zırvalıyorsunuz...

Akpartide kaç tane kürt milletvekili var biliyor musun?? Salakmısınız nesiniz yaa.... :angry:

akp ve chpnın ıcınde bulunan kımse kürt degıldır kürt olacaksan ıhanet etmıyeceksın topragına merak etme o ınsanlara en buyuk yanıtı kürtler verıyor yuzlerıne tukurerek

bu sekılde yaparak kürtrlere laf atmayın kürt halkının partsı bellıdır

Sitelerde Paylaş
6 aydan önce karar alamazlar.. O kadar da gerzek değil bunlar.. İşi kılıfına uygun götürmeye çalışacaklardır.. Ama kendi sıçtıkları pisliğin içinde boğulacak hepsi.. Umarım hepside görevden alınır ve ülkeye verdikleri zararın hesabını verirler...

ulekye verdıgı zararın hesabı hee ben akp gelmnıyene kadar basa dıyordum tc gelecegın ulkesı ama akp geldıkten sonra tc ve osmanlı bırbırıne cok benzedı osmde ıngılızlerın ıstegı dısında karar veremıyordu su anda tc abd ıstegı dısında kara veremıyor osm donemındede dıs borc vardı sımdıde yanı yanlıs anlamayın ama boyle gıderse yıkılacak bır ulke

Sitelerde Paylaş

BU borç mirasıda bize şişgöbek Süleymanın hediyesi.. Ülkeyi bu duruma getirn 3-4 kişiden birisidir o.. Yatacak yeri yok onun.. Bu ülkeyi maddi ve manevi bu hale getiren, kardeş kardeşe birbirini vurduran, binlerce genci hapishanelerde çürüten bu Sülo ile Ecevit tir... Yıllarca bu ülkenin kanını emdiler, en ufak bi faydalarıda olmadı....

Sitelerde Paylaş

Halkın %42 reyini almış bir partiyi kapatacak olursanız O parti dahada güçlenir.Bir başka adda %70 le gelir.Sadece gelmeklede kalmaz Bu sefer Haksız yere itham edildiği şeyleride beraberinde getirebilir. Türkiye bu gün Batıdan kopma safhasındadır.Bu olay Karşı oldukları Siyasi Şeriatçıların Ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey değildir.Aynı zamanda Halkın düşüncesine karşı bir saygısızlıktır.

Sitelerde Paylaş

Bir kere pusula Avrupa'yı göstermiş.

Değişimin önüne geçilmez, çağdışı hazineden beslenmeli bürokrasi müzedeki yerini alacak.

Esen yellere bakıp yeldeğirmelerine saldırmayın Don Kişotlar bu değişim rüzgarıdır

Hatta Buhara İnkılabıdır.

Yaşasın Evrensel Alman Anayasası.

Sitelerde Paylaş

AKP'nin kapatilmasi yanlistir diyen arkadaslara sunu sormak istiyorum:

Partinin kapatilma gerekceleri bu baslikta yazildi. Bu gerekcelere baktiginizda, bizim bu tur uygulamalardan neden rahatsiz oldugumuzu anlayabiliyor musunuz? Sizce, biz bu tur uygulamalara neden bu kadar tepki gosteriyoruz?

Bu soru kesinlikle bir saldiri olarak algilanmasin. Sadece samimi bir soru.

Sitelerde Paylaş

Siz dua edin idamla yargılanmıyacaklar...Devletin kurumlarını peşkeş çekmek , devlet arazilerini yağmalatmak , devletin anayasal laik hukuk düzenini yok etmeyye çalışmak , Atatürk ilkelerini ve Atatürk ü unutturmaya çalışmak , Miilli eğitimi dinsel eğitim haline getirmek , halkı türbanlı türbansız diye bölücülük yapmak , mahalle baskısı kurdurup çağdaş ihtiyaçların temin edildiği işletmeleri kapattırmaya çalışmak (büfe , içkili restaurant , eğlence mekanları) ....Bunlar bile yetrli...Ha menderes ha tayyib...

Sitelerde Paylaş

Oguz..

Kendine faydası olmıyanın, başkasına hiç faydası olmaz.. Önce sen içine düştüğün kimlik bunalımın dan bi kurtul, ne olduğuna bi karar ver.. Sonra git o yamuk ağzını başkası düzeltmeden düzelt, belki o sayede aklında düzelir.. Sonra gel başkalarına ayar vermeye çalış..

Bu güne kadar ülkede kanunlar vardı; insanlar üniversiteye türbanla girmiyorlardı.. Sonra Kanun değişti ve o haklarını kullanmaya başladılar.. Ama noldu..?

Kanun tanımaz kemalist diktatörler ve onun yandaşları bir anda havlamaya başladılar... Yok efendim demokrasi çoğunluk rejimi değilmiş, milletin iradesini meclis yansıtamazmış, atanmışlar seçilmişlerden daha çok bilgiliymiş v.s.. v.s.. gibi.. Şimdi o atanmışlara bi xktir çekip, ardından da kanunları tekrar düzeltirlerse paşa paşa o kanunlara uyacaksınız.... Tabi yersee... Ama bu seferde havalamaya devam edeseniz artık o dilinizi kesek farz olur...

Sitelerde Paylaş

Menderes'in Demokrat Partisi %57 oy almıştı halktan.

Demirel'in Adalet Partisi %53.

İkisi de RTE'den çok daha yüksek destek buldular halktan.

Ecevit'in CHP'si de %42 oy almıştı.

Özal'ın Anap'ı ise %45 oy almıştı.

Hepsinin yerinde yeller esiyor.

Peşlerinden giden milyonlar unutuverdi onları.

Ne Menderes'in asılmasına, ne Ecevit'in Demirel'in hapse atılmasına gıklarını çıkarmadılar.

Özal'da kısa zamanda gözlerinden düşmüş ve oy oranı %20'lere inmişti.

Halkın RTE'ye oy vermesinin tek nedeni vardır. "Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler." Yani meydanın boş kalması, güvenilir-tutulur bir liderin olmamasıdır.

Bu halk nasıl geçmişteki liderleri terkettiyse RTE'yi de terkeder.

Hatta bir düştü mü tekme vuran çok olur.

Halkın derdi, sıkıntısı ne laikliktir ne türban.

Halk iş, ekmek, geçim derdindedir.

RTE'nin 2. kez desteklenmesinin sebebi de bu umuttur.

Umudun tükendiği anda, aynı şu rahmetli at RTE'yi nasıl sırtından atıp yere çarptıysa;

Halk da aynı şekilde sırtından atar, ezer geçer.

Çoğunluk geçicidir. Bir dönem çoğunluk olmakla cumhuriyetin temel ilkeleriyle oynama hakkı kimsenin tekeline geçmez. Bu temel ilkelerin dibini oymak isteyen adamı oyarlar.

Sitelerde Paylaş
AKP'nin kapatilmasi yanlistir diyen arkadaslara sunu sormak istiyorum:

Partinin kapatilma gerekceleri bu baslikta yazildi. Bu gerekcelere baktiginizda, bizim bu tur uygulamalardan neden rahatsiz oldugumuzu anlayabiliyor musunuz? Sizce, biz bu tur uygulamalara neden bu kadar tepki gosteriyoruz?

Bu soru kesinlikle bir saldiri olarak algilanmasin. Sadece samimi bir soru.

Samimiyetine inandığım için samimi cevap vericeğim....

Aşırı uçlar her kesimde vardır.. Yada insan dönem dönem ortamın yada psikolojisinin gereği bu tarz söylemlerde bulunur.. Ama realiteye bakmak lazım.. Uygulamada böyle bişey oldu mu. 7 seneir bu adamlar baştalar... Eylemsel olarak ne yatılar..

Karşıdan bakınca CHP yada yandaşlarının yaptıkları yada söyledikleri sözler bu söylemlerden çok daha ileeri boyutta ve eylemsel niteliktedir...

Sitelerde Paylaş

22 temmuzda halktan bir şeyler umduk. bu kadar hatayı halk affetmez dedik, fakat ne oldu?

Ne Chpnin oyları arttı ne de -Mhp hariç- diğer sağ partiler önceki seçimlerde kaybettikleri oyları geri toplayabildiler. Akp güçlenerek gelmedi mi? 22 temmuzdan önce kaçımız tablonun böyle veya buna yakın olabileceğini kestirebildi?

Kim özelleştirmelerin yararları veya zararlarını düşünerek oy attı? akp aldıgı desteği ekonomi politikası sebebiyle mi edindi?

seçimden önce mevcut hükümetin hakkı olan bir şeyi kısıtlamaya çalışmak, düpedüz bir haksızlık vardı. Akp bunu iyi kullandı ve kendini mazlum ilan edip gerçek mazlum olan halkı yanına çekerek tek başına iktidar oldu.

Bunu şartlar oluştuğunda 1 defa 2 defa 5 defa 10 defa yapabilir. hiç şaşırmayın.

tayyip 5 sene siyasi yasak alsa ne olur. 5 sene çok uzun bir süre mi?

Sitelerde Paylaş
Sen ne aptal adamsın!!

Duydun ya referandum mevzusunu, hemen yeni gelinlik yapıyorsun..

Referandum'a karar vermek, yapılmasını sağlamak bir hafta içinde gerçekleşir mi sandın? Önünde cumhurbaşkanı örneği var, cumhurbaşkanı seçilmeden önce referanduma gidilme kararı alındı.. Ama referandumdan önce cumhurbşakanı seçildi, referandum da yapıldı.. Bu ne demek? Referandumdan önce Anayasa mahkemesi karar alır, işi bititir. Senin gibi keresteler de referandum sonuçlarına bön bön bakar...

Parti kapatma davasında Anayasal süreç haftalarla bitmiyor pek...AKP ön savunma için 1 ay süreye sahip ve ek savunmalar için süre talep edilebilecek.Ve bu iki karşıt görüşün sözlü iddialarının alınması ve bir sürü teyammül bulunmakta...Bunun kararı yaklaşık en az 3 ay sürecektir..DTP 'nin kapatılma davasının ne zaman açıldığını(KASIM 2007) hala bir sonuç alınmadığını bilmeni istiyorum..

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, AK Parti'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı. Peki süreç nasıl işleyecek?

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, ''laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği'' iddiasıyla AK Parti'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı.

Başsavcı Yalçınkaya, akşam saatlerinde iddianameyi Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na gönderdi. İddianamede, AK Parti'nin ''laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği'' savunuluyor.

Anayasa Mahkemesi, iddianameyle ilgili ön incelemeyi yapacak, herhangi bir eksiklik tespit edilmez ve iddianamenin kabulüne karar verilirse ön savunmasını yapması için iddianame AK Parti'ye gönderilecek. AK Parti yasal olarak 1 ay içinde ön savunmasını verecek. Ek süre talebinde bulunulursa bunu da Anayasa Mahkemesi değerlendirecek. Ön savunmanın Anayasa Mahkemesine verilmesinin ardından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Yalçınkaya, esas hakkındaki görüşünü bildirecek.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının esas hakkındaki görüşü AK Parti'ye gönderilecek. Daha sonra belirlenecek bir tarihte Yalçınkaya sözlü açıklama, AK Parti yetkilileri de sözlü savunma yapacaklar.

Bütün bu sürecin ardından, davaya ilişkin bilgi, belgeleri toplayacak raportör, esas hakkındaki raporunu hazırlayacak. Bu işlemler sürerken, gerek Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, gerekse davalı AK Parti ek delil veya yazılı ek savunma verebilecek.

Raporun, Anayasa Mahkemesinin 11 üyesine dağıtılmasının ardından, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç bir toplantı günü belirleyecek. Üyeler, belirlenen günde bir araya gelerek kapatma istemini esastan görüşmeye başlayacaklar.

AK Parti hakkındaki kapatma davasını, 11 kişiden oluşan Anayasa Mahkemesi Heyeti karara bağlayacak. Asıl üyelerden herhangi birinin bulunmaması veya emekliye ayrılması halinde 4 yedek üyeden en kıdemlileri heyete katılacak.

Anayasa'ya göre bir siyasi partinin kapatılmasına karar verilebilmesi için nitelikli çoğunluğun oyu aranacak. Buna göre, kapatma kararı için Anayasa Mahkemesinin 11 asıl üyesinin en az 7'sinin oyu gerekecek.

Sana iyi okumalar diliyorum...

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...