Jump to content

AKP ye kapatma davası açıldı...

Recommended Posts

bir filmde şöyle bir replik geçiyordu : "Belirli yaşa ulaşan zihinleri aydınlatamıyoruz. Bu tehlikeli. Beyinler eski gerçeklere takılır." Akp'den ve Akp'li siyasetcilerden hoslanmayabilirsiniz. Yaptiklari size yanlis gelebilir. Cuma namazına gitmelerine kıl oluyorsunuzdur. Türbanı savundukları için içinizden küfür ediyorsunuzdur. Eğer babanız sizi küçükken din tabanlı eğitseydi tam dersini düşünecektiniz. Bu saatten sonra ikriniz ömür boyu değişmez. Ama kapatılması gerektiği yalanını söylemeyin. Dürüst olun biraz.

AKP'nin son zamanlardaki etkinliklerinden dolayı kapatılması gerek mi değil mi bilemem..

Bütün bildiğim bu partinin zaten var olmasının bizim için bir zul olduğudur.

Böyle bir partinin bir takım artniyetlerle kurulduğunu herkes biliyor..

Ama kurulmasını önleyemiyor...

Önce böyle bir partinin kurulmasının önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınması gerekir.

21'nci yüzyılda İslam'a geri mi döneceğiz..

Bu nasıl mümkün olabilir..

Ayrıca bazı ateistlerin de beyni yıkanmış durumda..

Ben bunu anlamıyorum.

Bir ateist aynaya bakınca kendini görmüyor mu?

Ve bu hükümeti desteklediği için kendinden utanmıyoru mu?

Yazıklar olsun size.. Ve Ali Nesin'e..

Yüreksiz gafiller sizi gidi sizi..

Hainler..

HACI

Sitelerde Paylaş
  • İleti 376
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu durumdan rahatsız bir ateiste bile laf atacak çirkefliğiniz mevcut...Bir ateist parti kapatmaya rahatsız olursa ateistliği de elinden alınacak nerdeyse...

Diyorum yobazın ateisti teisti yoktur diye.Yobaz yobazdır.. :lol:

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 yıldır bir türlü gelmeyen şeriat ...

Böyle hayali verilerle konuşmayı bırak artık istersen Hacı...

Söyle bakalım hangi yasa şeriata göre uygulanmaya başladı Türkiye'de?

AKP liler sizler gibi akılsız değiller sayın arkadaşım, Fetullah gülen amerikaya gitmeden önce tabanına bir emir vermiştir.o da şudur: ''Adliyeyi ve mülkiyeyi ele geçirmeden harekete geçmeyin''

yani işin özü şudur ki bu adamlar devletin bütün kurumlarını ele geçirmeden ayan beyan çıkıp şeriat getirmeye kalkarlarsa elbette engelleneceklerdir. o yüzden bu plan sinsi sinsi yürütülmektedir. şuan akp dikkat ederseniz en güçlü devresini yaşıyor ve buna paralel olarak daha önce söylemeye cesaret bile edemediklerini açık açık dile gitirmeye başladılar.

bunun bir öte aşaması ''yargı dine karışamaz'' sözü değil, ''yargı dini kurallara göre belirlenir'' olacaktır!!

ama siz hayal dünyalarında gezinmeye devam edin. hala ülkeyi karış karış satıp 5 kuruş yatırım yapmayan sonra da ekonomi sağlam diye halkın gözünün içine baka baka yalan söyleyen bu irticacıları desteklemeye devam edin.

bir gün öyle bir hale geleceksiniz ki kendi inandığınız dini, kendi istediğiniz gibi değil, fetullah ve nurcuların defterinde yazdığı şekilde yaşamak zorunda bırakılacaksınız.!!

Sitelerde Paylaş

YARGI DİNE KARIŞAMAZ...Çok doğru bir söz..Anlamadım bu lafta terslik nerede?

Bir sonraki aşamaya baktım...Türkiye'de sizin gibi koflar iktidar olursa(ki mümkün değil) halk ezilmeye mahkumdur...

Sitelerde Paylaş
YARGI DİNE KARIŞAMAZ...Çok doğru bir söz..Anlamadım bu lafta terslik nerede?

Bir sonraki aşamaya baktım...Türkiye'de sizin gibi koflar iktidar olursa(ki mümkün değil) halk ezilmeye mahkumdur...

bak işte diyorum ya her halk hakettiği gibi yaşar diye. şimdi sen kalk bu seviyedeki bir adamın eline demokrasi, özgürlük ve adil yargılanma hakkı ver. bu adam anlamaz ki. bu adamı sömürceksin o şekilde mutlu olur ancak.

anladım ki sen tahmin ettiğimden de gafilmişsin. şimdi senin anladığın dilden anlatayım.

senin o bir taraflarını yaladığın tayyip ağabeyin baş örtüsü özgürlüğü için avrupa insan hakları mahkemesine başvurdu. mahkeme sonuçlandı ve tayyibin istediğinin aksi bir karar verdi. Bunun üzerine de tayyiğ ağabeyin sinirlendi ve dedi ki: Yargı din hakkında karar veremez, din hakkında karar vermek ulemanın işidir''.

hem kendisi gidip yargıya başvuruyor, olumsuz sonuç alınca da yargıyı yok sayıyor.

Demokratik ve laik düzende kuralları, yasaları ve yaşam düzenini belirleme hakkı belli bir kesimin ne idiü belirsiz inançları olamaz. devlet her vatandaşına eşit ölçüde yaklaşır ve hazırladığı tarafsız yasalar ile de gerekli düzenlemeleri yapar. temelde bireylerin özgürlüklerinin korunması hedeflenir.

şimdi sen bunu yok sayıp yargılama benim inancıma( benim çıkarıma) göre yapılacak dersen o zaman o ülke krallıktan öte olmaz. birey hakları çiğnenir ve insanlara eşit yaklaşılmaz.

Sitelerde Paylaş

11-12 sayfasını okuyabildim çünkü oku oku bitmiyor ki... Ama okuiduğum bölümlere göre inanlar demokrasi savunucuları, demokrat ateistlerin tamamına yakını ise AKP'nin kapatılmasından yana tavır almışlar..

Aynı anda iki yanlışla karşı karşıyayız.. AKP hiç bir zaman demokrasinin yanında olmamıştır ki savunucuları olsun. Ülkemizde demokrasinin kurumlarını güvenmeyip sırtını genelkurmaya bağlayarak demokratlık yarışına girenler ise yine gerçek yüzlerini ortaya koymuşlardır. Askerden umudunu kesenler şimdi yargı yoluyla hedeflerine ulaşmaya çalışıyor. Tabi neden ordu yapamadı demeyide ihmal etmiyorlar...

Zamanımız olsaydı cumhuriyet tarihinde kaç tane partinin hangi gerekçelerle kapatıldığını buraya getirip tartışmayı AKP özelinden çıkarmak gerekirdi. Temel sorun, bu ülkede kimse karşıtı olduğu düşüncenin yaşamasına tahammül göstermemesidir. Ben de AKP karşıtıyım. Ama bu karşıtlığım onların kendilerini ifade etme hakların engel olma hakkımı doğurmaz.

Gerçi bu formuda da aynısını yapmıyor musunuz. Veyahut islamcılarda kendi forumlarında aynısını yapmıyor mu. Hemen birileri kanıt isteyecek nerede kimi susturduk. İşte bu başlıkta görülüyor. Farklı bir düşüncemi geldi. Onları hemen küçük görün horlayın, aşağılayın. Sonra da tartışma adabı üzerine ders verin. Siz öğretmenliğe soyunmadan önce öğrenciliğinize devam edin. Çünkü öğreneceğiniz çok şey ver...

Hala kimse AKP'nin ne olduğunu doğru dürüst ortaya koyamamıştır. AKP ABD'min arzıladığı ılımlı islamcılığın bir modelidir. Ve bunu ülkemizde hayata geçirten de birilerinin medet umduğu genelkurmayın bizzat kendisidir. 28 şubat sonrası süreçte, bugün AKP7nin karşısınrda olan yayın organları RTE'yi bir kahraman olarak pazarlıyordu türkiye halklarına, ne oldu da bunlar unutuldu. Cumhurbaşkanlığı krizi ile AKP güçlü olarak iktidara yönlendirilirken sizlerde buna destek olmadınız mı. Sanal darbecilik oynayarak AKP'nin daha güçlü iktidara gelmesini sağlayan ordu değilmiydi.

Aslında cumhurbaşkanlığı krizinden bu yana, laflarıyla AKP'nin karşısında olduğu izlenimini veren ateistler subjektif olmazsa da objektif olarak AKP'ye hizmet etmişlerdir... Ve karşılıksız hizmetleri sürmektedir....

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Bu durumdan rahatsız bir ateiste bile laf atacak çirkefliğiniz mevcut...Bir ateist parti kapatmaya rahatsız olursa ateistliği de elinden alınacak nerdeyse...

Diyorum yobazın ateisti teisti yoktur diye.Yobaz yobazdır.. :lol:

Yobazlığı çok iyi bildiğinize eminim..

Mesleğinizi elinizden alıyor gibi olmasın ama, her ateist benim için makbul bir ateist değildir..

Ben bunu şimdiye kadar hiç saklamadım ve sözlerimi hiç eksik etmedim.

Siz de payınızı alırsınız benden, korkak ve değersiz bir ateist de alır..

Umarım haddinizi bilirsiniz..

Şimdiye kadar müsamahalı davrandım..

Bundan sonra her an değişebilirim..

HACI

Sitelerde Paylaş
Evet gerçek kimliğini çıkarmanı bekliyorum...

Sen bu musun?

Gerçek kimliğin bu mu?

Daha kötüye doğru gidecek misin?

Ben kötü ile kötü olurum..

Ve sen kötü olursan, ben çok daha kötü olabilirim..

Benim gerçek kimliğim budur...

Dayanabilir misin?

HACI

Sitelerde Paylaş
yav bırakın kimlik arayışlarını da tartışalım konuyu...

saygılarımla

Neresini tartışacaksın?..

...ilmiş .... ötün davası olmaz ama, AKP dava edildi nedense..

Sonun başlangıcına şahitlik ediyorsunuz...

Hem sen kim demokrasiden bahsetmek kim..

Ağzına hiç yakışmıyor..

HACI

Sitelerde Paylaş
Neresini tartışacaksın?..

...ilmiş .... ötün davası olmaz ama, AKP dava edildi nedense..

Sonun başlangıcına şahitlik ediyorsunuz...

Hem sen kim demokrasiden bahsetmek kim..

Ağzına hiç yakışmıyor..

HACI

Seninkine hiç yakışmıyor.

Küfür atmaktan başka bir maharetin yok.

Sende müzelerde para verilmeden sergilenecek fosillerdensin.

Sitelerde Paylaş
Sen bu musun?

Gerçek kimliğin bu mu?

Daha kötüye doğru gidecek misin?

Ben kötü ile kötü olurum..

Ve sen kötü olursan, ben çok daha kötü olabilirim..

Benim gerçek kimliğim budur...

Dayanabilir misin?

HACI

Parti kapatmaya karşı olmak ve çözüm olamayacağını düşünmek ayrıca bu davanın zamanlaması açısından ve iddianamenin içeriği açısından yargıyı iyi niyetli bulmamak kötülükse evet kötüyüm...

Ordu göreve deyip darbe çığırtkanlığı yapmanın demokrasiyle uzaktan yakından alakalı olmadığını düşünüyorum ve ben kötüyüm hacı..

Sen senden farklı düşüneni kötü olarak görüyorsan kötüyüm...

Ve bu davanın ne kısa vadede ne de uzun vadede getirisi olmayacaktır..Hatta ortaya güçlü ve yargılanamaz bir parlementer yapı çıkaracak...Çünkü halk yargıya güvenini yitirdi..367'de ve bu meselede..

Bunları söylemek kötülükse kötüyüm..

Ayrıca bazen karşı taraftan gelen ağır ithamların karşılığını vermek zorunda kalıyorum...

Selamlar...

Sitelerde Paylaş
11-12 sayfasını okuyabildim çünkü oku oku bitmiyor ki... Ama okuiduğum bölümlere göre inanlar demokrasi savunucuları, demokrat ateistlerin tamamına yakını ise AKP'nin kapatılmasından yana tavır almışlar..

Şimdi sevgili dostum güzel bir nokta yakalamışsın. Bu ülkede demokrasi hiç bir zaman tam anlamıyla yeşerip meyvelerini veremedi. Herkes demokrasiyi ben ne istersem o olur şeklinde yorumladı. Ortadaki tablo bunu gösteriyor. Herkes kendi davasına uygun olan yerde demokrasinin en büyük savunucusu oluyor fakat aksi durumda ise karşı tarafın söz söylemesine bile tahammül edemiyor. Ortada yaşanan budur. Eminim forumda bir başlık açsak ve her kullanıcıdan kendi anladıklarınca bir demokrasi tanımı yapmalarını istesek aslında ne kadar çarpık bir demokrasi anlayışımız olduğunu görürürüz.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

Sorun AKP'nin kapatılması değil, sorun AKP gibi bir partinin %46 oy alması ve ona karşı doğru dürüst bir muhalefetin geliştirilememesi. Damarları, sinirleri kesilmiş bir ülkede yaşamak böyle birşey...

Benim bakış açıma göre toplum 12 Eylül'de evlatlarına ihanet etmiş olmanın bedelini ödüyor. O evlatları ki, emperyalist gemilerin limanlarımıza bile girmesine tepki gösterirken (6. filo), bugun emperyalistler ülkemizin en güzel koylarını turistik yatırım adına parselliyor.

Evlatlarına ihanet edip,

onların hapiste çürümesine şakşakçılıkla göz yumup,

AKP'yi iktidara getirip ülkenin yabancılara peşkeş çekilmesine önayak olanlara

selam olsun...

Sitelerde Paylaş
Seninkine hiç yakışmıyor.

Küfür atmaktan başka bir maharetin yok.

Sende müzelerde para verilmeden sergilenecek fosillerdensin.

Şimdi de Hallac'ı mı koruyorsun..

AKP'nin dava edilmesi zaten seni perişan etti.

Bari Hallac'ı da kendine dert edinme.

Demokrasi benim ağzımdadır hep...

AKP ve senin gibi AKP avenelerine hiç yakışmıyor..

İki rekat namaz kılmayı sana çok yakıştırıyorum.

Hadi.. üç olsun..

Palacracılar sizi..

Nasıl da süt dökmüş kediye döndünüz..

Dahası da gelecek..

Endişe etmeyin..

HACI

Sitelerde Paylaş
Türkiye acınacak bir ülke olacaktır yine..Fazla büyüdü ve gelişti..Fazla bireysel özgürlükler yapıldı..

Anti demokrat ve şeffaf olmayan her ülke acıyı kabullenmiş demektir..

İşkenceler dönemi geri gelsin ...Tüm reformlar durdurulsun...En iyisi..Millet boşuna umut etmesin..

Evet katılıyorum,özelleştirme adına devletin tüm kurumlarının satılıp kaynaklarımızın boşaltıldığı REFORMLAR durdurulsun.Çünkü ülkeyi sadece, yoksullaştırıp yüzyıllarca geriye gitmesine neden olacaktır.

Bakın son on yılda ki sözde refahın asıl nedenini araştırdınızmmı?Yeni fabrikalar,iş alanlarımı kurduk.Yeraltı zengilliklerimizimi işleye başladık?Tarımda patlamamı oldu?Ağır sanayi ile uçak,füze,silah,motormu ürettik?

HAYIR.İMF ye 20 kat borçlandık.İşte bunun sonucu AKP nin sözde refahını yaşıyoruz.Gelecekte ise bizi ne bekliyor sizce?

Sitelerde Paylaş
Parti kapatmaya karşı olmak ve çözüm olamayacağını düşünmek ayrıca bu davanın zamanlaması açısından ve iddianamenin içeriği açısından yargıyı iyi niyetli bulmamak kötülükse evet kötüyüm...

Ordu göreve deyip darbe çığırtkanlığı yapmanın demokrasiyle uzaktan yakından alakalı olmadığını düşünüyorum ve ben kötüyüm hacı..

Sen senden farklı düşüneni kötü olarak görüyorsan kötüyüm...

Ve bu davanın ne kısa vadede ne de uzun vadede getirisi olmayacaktır..Hatta ortaya güçlü ve yargılanamaz bir parlementer yapı çıkaracak...Çünkü halk yargıya güvenini yitirdi..367'de ve bu meselede..

Bunları söylemek kötülükse kötüyüm..

Ayrıca bazen karşı taraftan gelen ağır ithamların karşılığını vermek zorunda kalıyorum...

Selamlar...

İnançların ve düşüncelerin senin olsun..

Onlar kötülük değil..

Olsa olsa senle ilgil kişisel ahmaklıklar..

Bizi hiç ilgilendirmemeli..

Ama bana veya başkalarına hakaret ederek sataşırsan cezanı bulursun..

Bence kötülük odur..

Yoksa sapık da olsalar inanç ve düşüncelerin senin günahların..

Başkaları ile ilgili değil onlar..

HACI

Sitelerde Paylaş
Evet katılıyorum,özelleştirme adına devletin tüm kurumlarının satılıp kaynaklarımızın boşaltıldığı REFORMLAR durdurulsun.Çünkü ülkeyi sadece, yoksullaştırıp yüzyıllarca geriye gitmesine neden olacaktır.

Bakın son on yılda ki sözde refahın asıl nedenini araştırdınızmmı?Yeni fabrikalar,iş alanlarımı kurduk.Yeraltı zengilliklerimizimi işleye başladık?Tarımda patlamamı oldu?Ağır sanayi ile uçak,füze,silah,motormu ürettik?

HAYIR.İMF ye 20 kat borçlandık.İşte bunun sonucu AKP nin sözde refahını yaşıyoruz.Gelecekte ise bizi ne bekliyor sizce?

Evet sormak lazım AKP demokrasi ve ekonomi alanında ne gibi başarılara imza atmıştır. Bunlar ortaya çıkarılırsa bu davanın meşruyeti tartışılır. Aksi durum duygusallık ve histerikçe çığlıkların kapaışma alanı olmaktan öteye gidemez . Ve bu başlıktada yaşanan durum budur. Az biraz soğuk kanlı olun ve şu duygusallıktan kurtulun.

Sitelerde Paylaş

Hacı,

Ben senin ahmaklıklarını dinliyorsam sen de benimkileri dinleyeceksin..Bana sakın adminlik forsuna bürünüp tehditler savurmaya kalkma..Ben her daim kötü nitelemenin karşılığını aynen iade edeceğimki sen de yetişebilesin eğitilebilesin..

Ayriyeten henüz ortada sonuçlanmamış yepyeni bir dava için sevinçten uçmak için çok erken bir vakit..Bir kaç ay sonra senle bu davanın sonucunu konuşurken ve gelişmeleri konuşurken bana sen haklıymışsın dediğinde önemli değil hacı bu ülke hepimizin diyeceğim...

Selam..Ordu borazancısı..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...