Jump to content

AKP ye kapatma davası açıldı...

Recommended Posts

AKP'de arada bir seçime gitmekten bahsedilir.

Seçime gitmeye neden önem verilir?

Çünkü AKP'nin tek yasal varlık nedeni seçimlerdir.

Seçimlerin bittiği anda AKP yasallığını yitirmektedir.

AKP seçimden gücünü almaktadır..

Seçimden aldığı güçle bir süre görev yapmakta ve bu arada yasalarda değişiklik yaparak, kendine daha rahat hareket edeceği bir ortam hazırlamaktadır.

Yeni seçimlere gitmek AKP için güzel bir çözüm yoludur.

Ama ülkemiz için değildir.

Seçimler AKP'nin yasa dışı etkinliklerini meşrulaştırmak için baş vurduğu bir yöntemdir.

Demokrasi de AKP'nin oynadığı oyundan başka bir şey değildir.

Bu oyunu oynarken ustalık göstermeye bile çaba göstermemektedir AKP...

Demokrasiye ne kadar bağlı olduklarını gösterecek bir fırsattır seçimler..

Ama demokrasi seçimlerle bitmez..

Başlar..

Seçimleri izleyen aylar ve yıllar içinde AKP anti-demokratik bir çizgi izlemektedir.

Bu geri ve bağnaz partinin amacı ve ne menem bir pislik olduğu artık anlaşılmıştır.

Bu sahtekarlığa ne pahasına olursa olsun dur demenin zamanı gelmiş ve geçmiştir.

Ülkemizi orta çağın karanlıklarına itecek olan bu canavar mutlaka durdurulmalıdır..

HACI

Sitelerde Paylaş
  • İleti 376
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben Tuncay Özkan'dan umutluyum. Parti kuracak sanırım.

"Bizkaçkişyiz" kampanyası 1 milyon kişiyi geçmiş durumda.

AKP merkez sağa oturuyor.

O sebeple sağdan yıkılması düşünülemez.

Ama sağdan çıkacak diğer partilerle oyları parçalanabilir.

Akp devrilecekse sol bir oluşumun gücüyle devrilecek.

Sitelerde Paylaş
Mazot sen aşşağılık,suyu bulandıran iğrenç bir böceksin.Şimdi daha önceden karalama ve hakaret yönelttiğin yazımı veriyorum, ŞEREFSİZ!!

Sana koyduğum teşhiste ne kadar haklı olduğum ortaya çıktı.

Sana tavsiyem, kendini bir an önce aşağılık kopleksinden kurtar, sana yazık oluyor doktor jivago. :lol:

Sitelerde Paylaş
Ben Tuncay Özkan'dan umutluyum. Parti kuracak sanırım.

"Bizkaçkişyiz" kampanyası 1 milyon kişiyi geçmiş durumda.

AKP merkez sağa oturuyor.

O sebeple sağdan yıkılması düşünülemez.

Ama sağdan çıkacak diğer partilerle oyları parçalanabilir.

Akp devrilecekse sol bir oluşumun gücüyle devrilecek.

Sevgili Fuzuli! sen Türkiye'de sağcı ve solcu parti ayırımı olduğunu mu düşünüyorsun?

Türkiyede Her ideolojinin tek amacı var: kendi zengin sınıfını yaratmak.

Benim siyasetten bi umudum tok, hepsi aynılar..

Sitelerde Paylaş
Sana koyduğum teşhiste ne kadar haklı olduğum ortaya çıktı.

Sana tavsiyem, kendini bir an önce aşağılık kopleksinden kurtar, sana yazık oluyor doktor jivago. :lol:

Mazot önüne gelene teşhis koyup duruyorsun..

İki doktordan deli raporu alan birisi varsa o da sensin..

Doktorlardan biri ben diğeri doktor2005...

Bu halinle sinir krizleri geçiren bir delisin ve tımarhaneye yatırılmanda yarar var..

HACI

Sitelerde Paylaş

öncelikle parti kapatma talepli iddianamenin anayasaya, yasalara, mevcut mevzuata aykırı olduğunu, baiscının yaptığının hukuka aykırı olduğunu hiçkimse iddia edemez. yürütme ve yasamanın tığkı vatandaşlar gibi kanunlara uymak zorunda olduğu ve bununda tüm dünyada kabul gören hukuk devleti ilkesi gereği olduğu apaçık ortadadır. AKP iktidara geldiği günden bu yana hukuk devleti ilkesini yadsımış, demokrasiyi sadece vatandaşın oy kullanması eylemine indirgemiş bir partidir. Halkın yarısının oyunu aldığı için her türlü kararı alabileceğini, kanunlara uymasının gerekmediğini ve hatta çok zorlanırsa uyması gereken kanunları değiştireceğini ima etmiş ve hatta bu söylemlerini eyleme dönüştürmüştür. yine kanundan kaçmaya hazırlanan ve anayası değiştirerek bu durumdan kurtulmaya çalışan bir zihniyet görüyoruz. korkutucu olan ise ne AKP nin ne de yandaşları liberallerin başsavcılığın iddianamesinde ileri sürdüğü hususlara karşı bir savunma getirmeyişidir. iddianamedeki hiçbir olaya bunu ben yapmadım diyemeyen iktidarın tek yaptığı bunları neden ortaya çıkardın diye başsavcıyı linç etmek. SAdece kendi partisine özgürlük sadece kendi yandaşlarına demokrasi ile hareket eden bir partinin mağdur durumuna düşerek sürekli yükselişe geçmesi ise ayrı bir tezat oluşturuyor. Başbakan kendisine oy verenlerin her söylediğinin arkasında olduğunu sanıyor. Oysa daha cuma günü milyonlarca insan hükümetin gerçekleştirmeye çalıştığı yasa değişkliğine karşı demokratik hakkını kullandı ve içlerinde akp ye oy verenlerinde bulunduğu bu milyonlar Başbakana her yaptıklarının he söyledikliernin arkasıdna olmadıkları gösterdri. peki gösterdi de Demokrasinin Yıldızı Başbakan bu insanların derdi ne diye düşündü mü ? hayır, gitti vatandaşı azarladı, sendikaları yalancı ilan etti, bağırdı çağırdı ve demokrasi yıldızını parlattı. Hukuka saygısı olmayan bir insanın demokrasi adına söyleyecek birşeyi yoktur. Kendine güvenen Başbakan hakkında devam eden yolsuzluk davalarını ister modern hukuka isterse çok sevdiği din bilginlerine sorsun bakalım ne cevap alacak. Ama bunları halktan saklayan, yargılanmayı erteleyen başbakan şimdi de Anayasa Mahkemesi tarafından yargılanmamak için cambazlık yapmaya hazırlanıyor. Anayasanın değiştirilip iş bu davanın mesnetsiz bırakılması durumu başsavcının ülke imajına verdiği zararın çok fazlasını verecek ve hem demokrasi hem hukuk devleti anlamında hem de siyasaten terbiyesizlik yapmış olarak tarihe geçeceklerdir. Böyle bir garabeti de halk unutmayacaktır. AKp bugüne kadar hangi sorunu çözmüştür, kürt sorunu hakkında DTP ile görüşmem demek dışında ne yapmıştır, türbanlılar haricinde hangi üniversiteliye özgürlük tanımıştır, 301.maddeyi kaldrımamakta ısrar etmiştir, devletin mallarını satmak dışında üretim adıan istihdam adına ne yapmıştır, kağıt üzerinden ekonomiyi yönetmeye çalışmış somut oalrak ne gibi adımlar atmıştır, kendilerinin de dediği gibi ülke için bir çivi mi çakmışlar, elde avuçta ne varsa satmak mı icraatları. Asıl utanmamız gerekn iddianama değil, hukuk devleti olmadığımız, iktidarın hukuka bağlı olmadığı varsayımıyla hareket ettiği, hükümetin yaptığı herşeyi doğru olduğunu sanıp yasaları hiçe saymasıdır. Utanç içindeyiz ama bunun müsebbibi tek başına yargı değil bilakis şu anki iktidarın hukuk tanımazlığı ve despotluğudur.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Fuzuli! sen Türkiye'de sağcı ve solcu parti ayırımı olduğunu mu düşünüyorsun?

Türkiyede Her ideolojinin tek amacı var: kendi zengin sınıfını yaratmak.

Benim siyasetten bi umudum tok, hepsi aynılar..

Türkiye parlamenter siyasetinde sağ-sol ayrımının giderek belirsizleştiği konusunda haklısın sevgili Mazot.

Siyasete ben de ifrit oluyorum. zaten bu denli bir sabrım yok benim.

Ama maalesef siyasi bir hareketi ancak başka bir siyasi hareketle giderebiliyorsun.

Sitelerde Paylaş
ne oldu sayın hacı konu bitti hallac mı başladı. isterseniz siz de tartışma adabı üzerine yeni bir başlık açın.. nasılsa ben geldim diye bu başlığın provoke edildiğine dair 5-10 tane şıracı bulursunuz...

saygılarımla

Sen haklısın Hallac. Mazot da haklı. Doğru yapıyorsunuz. Devam edin. Şimdi durup dururkrn beni gündeme getirmen senin başlıkları nasıl proveke ettiğinin başka bir kanıtı değil mi sayın Hallac? Şimdi ben sana ne desem haksız mıyım? Ama ben demiyeceğim. Çünkü senin seviyene inmeyeceğim.

Bu forumun tartışma adabı diye bir sorunu yok. Çünkü o başlık tavan arasına alındığına göre tartışmalar gayet adabına uygun sürmektedir. Şu başlığa bakıldığı zaman ateist forumdaki tartışmanın boyutunu herkes görecektir. Benim özgürlük anlayışım başkalarına hakaret etme hakkı vermez bana. Umarım bir gün hepiniz bunu anlarsınız. Başka da bir şey demiyorum.

Sitelerde Paylaş

Anayasa Mahkemesi başkanı,Kapatma davası 5-6 ay sürer şeklinde gazeteye verdiği demeç...

Referandum sürecini sık vurgulayan AKP için çok güzel bir zaman..

http://www.sabah.com.tr/haber,ABB0EEB15BD8...CA43D413DF.html

Haşim Kılıç: "5-6 ayı bulur..."

Haşim Kılıç, Anayasa Mahkemesi'nin başkanı. Ve de "kıdemlisi."

1990'dan beri "orada."

Dile kolay "tam 18 yıl."

Dün sabah "neler gördünüz neler" diye konuya girdik.

Haşim Kılıç:

- 8 defa Yüce Divan yargılaması.

- Ve 15'e yakın da siyasi parti kapatma davası.

- Diğer konular saymakla bitmez. "Parti kapatma davaları ne oldu" dedik.

Haşim Kılıç:

- 2 parti hariç, diğerleri kapatıldı.

- Hakkında dava açılıp da, kapatılmayan 2 parti hangileri?

- Ali Haydar Veziroğlu'nun partisi vardı... Kapatılmadı... Bir de Hak Par... Bu partiyle ilgili karar 1 ay önce verildi.

Haşim Kılıç'ın Gölbaşı'nda bir "hafta sonu evi" var.

Bu hafta sonu da oradaydı.

- Ne yaptınız?

- Özel hayatımızı yaşadık. Perşembe günü Anayasa Mahkemesi'nin normal gündemi var. Yüce Divan nedeniyle ertelenen işler. Biriken dosyalar. Onlar üzerinde çalıştım.

"Dün sabaha" gelince...

Haşim Kılıç:

- Dosyayı (AK Parti davası) raportöre verdim.

- Raportör sanırım 1 hafta içinde inceler, görüşünü yazar getirir.

- Sonra da süreç işler.

- Sayın Haşim Kılıç... Takvim?

Anayasa Mahkemesi Başkanı "ne takvimi" demedi.

Ve şu cevabı verdi:

- Normal şartlarda 5 6 aylık bir zaman gerekir... AK Parti davasının karara bağlanması 5 6 ayı bulur.

Sitelerde Paylaş

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aT...2008&ver=73

Bu haberi dikkatli okuyun.. Bilhassa;

10- ERDOĞAN’IN GELECEĞİ:

Olası bir kapatma kararı halinde siyaset yasağı almasına kesin gözüyle bakılan Erdoğan, TBMM’ye sadece bağımsız milletvekili olarak girebilecek. Siyasi Partiler Yasası’na göre, siyaset yasağı, sadece parti üyeliğiyle sınırlı olduğundan, erken seçim formülünün işletilmesiyle Erdoğan yine parlamentoda bulunabilecek.

Ancak Erdoğan’ın kurulan parti tarafından desteklenen “bağımsız” başbakan olup olamayacağı tartışması başlayacak.

kısmını dikkatle okuyun. Bu büyük bir oyun. AKP yi krizden kurtarmak için hazırlanmış delice akıllı bir oyun. Tayyip Erdoğan bağımsız olarak ilk seçimde meclise girecek. Çok daha güçlü olarak. Savcı AKP li. Kurulacak parti ile de aynen yollarına devam edecekler.

Çok büyük bir oyun. Kazandılar.

Sitelerde Paylaş

Evet john AKP kısa vadeli bir amaç gütmüyor...Halkı örseleyen her ideoloji çökmek zorunda zaten..

Bak eski yargıtay başkanı da durumun farkında..Yasama yargıyı dilediği gibi oynatır..

http://haber.mynet.com/detay/guncel/Iste-f.../X1205826198031

Ben Akp'nin oylarını bölecek tek parti Mhp görüyorum şu aşamada..Mhp durumun o kadar farkında halka isteklerini veriyor ve Akp'ye meydanı bırakmayacak...Ki CHP'den Baykal gitmediği için oyum Mhp'ye olacak..İdeolojisi sebebiyle değil bazen strateji yapmak zorundasın...

Üst kurmayları esas alan bir darbe niyeti yok..

Peki biz ne yapmalıyız...Halkın asal sıkıntılarına yönelip rejimin reformunun laiklikten şaşmamasını sağlamak..

Siz ateistlerin yapacağı şey de pozitif ateizm üretmelisiniz..Ellerinden aldığınızın yerine birşeyler vermek..

Akp Osmanlı laikliğinin daha revize versiyonunu kafasında düşünüyor her din özgürce şeklinde..Ama kendi içindeki kuralları uygulama şeklinde..

Benim demokrat süreçte düşüncem şu idi...Türbanı zaten Anayasa Mahkemesi reddedecekti,ve Akp'nin üzerine bu kez ekonomi işsizlik verileriyle rahatlıkla gidilecekti..

Dikkat ederseniz Erdoğan'da milliyetçi oyların derdinde DTP'ye rest çekmişti..

Siyaset bir oyundur stretejisi kaypak iğrenç bir oyun..

Firavun sihirbazlarının iplerinin yılan olmasını sen ne sanıyordun:)

Selam...

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim merak ettiğim, dün haberlerde gördüm. Milli eğitim bakanı neden STV gibi davranıyor. Ne gereği var dünya klasiği kitaplarda, ifadeleri değiştirmenin. STV, safari belgeselindeki ifadeleri istediği gibi değiştirsin, bir şey demiyoruzda, resmi bir kurumun, hemde eğitim bakanlığının, kitabın orjinalini değiştirmesi doğru mu? Tamam küçük prensdede değişiklik vardı ama, akp'de bu konuda biraz abartmış gibi geldi bana.

Sitelerde Paylaş

al buda kapatmanın başka bir boyutu ekonomik diyebiliriz:

bugün ve yeni şafak gazetelerinin başlıklarına bakacak olursak

abdurrahman yalçınkaya için... 18 milyar dolarlık adam

abdurrahman yalçınkaya için... kapatmanın bedeli 22 milyar dolar..

yorumsuz..nokta..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...