Jump to content

AKP ye kapatma davası açıldı...

Recommended Posts

Sizler dediğin Müslümanlar ise ; Akıbet-ül, Akıbe yine müslümanlarındır.....

Ama şuan ortadaki realiteden bahsediyorsan; O arkasına sığındığın Kemalizim bu hamle ile mat olmuştur.. Hiç bişey vazgeçilmez değildir... Vazgeçen çoktan vaz geçti bile.. Sen uyumaya devam et...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 376
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sizler dediğin Müslümanlar ise ; Akıbet-ül, Akıbe yine müslümanlarındır.....

Ama şuan ortadaki realiteden bahsediyorsan; O arkasına sığındığın Kemalizim bu hamle ile mat olmuştur.. Hiç bişey vazgeçilmez değildir... Vazgeçen çoktan vaz geçti bile.. Sen uyumaya devam et...

yaw kemalızımden ne ıstıyon acıkla sıkısınca hemen kemalızımı one atıyon

Sitelerde Paylaş
http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?t...mp;Categoryid=1

iddianamenin tam metnini buyurun okuyun , cok guzel hazirlanmis..bravo savci ve ekibine..

Her tür gazete küpürü ve söylemi de iddianamesine almış...Bu iddianemayle hiçbir şeyi kapatamazlar..Buna anayasayadaki diğer yasalarıda destekleyerek güçlü bir savunma hazırlanacaktır...

Sn.Başsavcı gemileri yakmış diyebiliriz..Fikir ve ifade özgürlüğünün hiçe sayıldığı bir iddianame olmuş...

Bireyin din ve vicdan özgürlüğü sebebiyle laik olmak zorundalığı yoktur..Laik olması gereken devlet ve yasalarıdır..

Bir sürü laf salatalığı..

Sitelerde Paylaş
Her tür gazete küpürü ve söylemi de iddianamesine almış...Bu iddianemayle hiçbir şeyi kapatamazlar..Buna anayasayadaki diğer yasalarıda destekleyerek güçlü bir savunma hazırlanacaktır...

Sn.Başsavcı gemileri yakmış diyebiliriz..Fikir ve ifade özgürlüğünün hiçe sayıldığı bir iddianame olmuş...

Bireyin din ve vicdan özgürlüğü sebebiyle laik olmak zorundalığı yoktur..Laik olması gereken devlet ve yasalarıdır..

evet laık olması gereken devlet su andakı devlet laık degıl ondan dolayı kapama davası zaten okumadan heme hukum vermıssın

Sitelerde Paylaş

kimin gemisinin yandigi ortada , o yanan gemi senin basbakanin olacak hiyar tayyib`in oglunun gemisi olmasin ??

sabahtan beri millet senin laf salatalarini izliyor , artizlik yapmadan once , laf ebeligi yapmayi birakarak ve de muslumanlara ozgu tembelligini yenip bir zahmet iddianameyi okuyuver...

T.C`nin bir vatandasi olarak laikligi benimseyerek din ve devlet islerini bir araya karistirmamayi ogrenmek zorundasiniz.Aksi takdirde ya kafaniza vurara vura veyahutta bagirta bagirta sizin gibilere laikligin tanimini ogreteceklerdir..haydi tum seriatci demokatlara :) gecmis ola..

Sitelerde Paylaş

İktidara mensup kişilerin herşeyi söylemeye yapmaya hakkı yoktur ama

Sıradan bir kişinin söyleyebileceği ve suçlanamayacağı bir sözden ötürü bir siyasi suçlanabilir, onlar daha dikkatli olmalıdır

Laik olması gereken devlet ve yasalardır elbette ama siyasilerinde buna saygı duyması esas ilkelerin çevresinden dolaşmaya çalışmaması gerekir

tarihinde DeHRi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dun demokrasi bizim icin bir tramvaydir diyen hiyar zihniyet , bugun tramwayin altinda mi kalmistir...

Demokrasiyi amaclarina (seriata giden yolda) bir arac olarak kullanmaya kalkanlarin basina gelenlere hic sasirmamak gerekir..

Idianameden bir bolum daha kopyaliyorum...Aslinda cogumuzun bildigi bir konusmayi yeniden gozler onune serelim...

12) a-Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın basına yansıyan geçmişteki beyanlarında:

* Fanilere kul olmayacağız, dedik. Biz sadece bir zihniyetin, bir sistemin bu ülkede iktidarı için çalışıyoruz. Bu zihniyet, bu sistem er geç bu ülkede iktidar olacak. Dolayısıyla kula kul olmayacağız, çıkara kul olmayacağız. Fanilere kul olmayacağız, sadece Allah'a kul olmanın hazzını yaşayacağız.

* Türkiye'de şu anda birilerinin şeriatı var. Ama bu şeriat tükendi. Şu anda kahrolsun şeriat diyenler, kendi kendilerine kahroluyorlar.

* Ben İstanbul’un imamıyım.

* Elhamdülillah şeriatçıyım.

* Yılbaşına karşıyım.

* Ata' ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok.

* Bizim için günah dosyası hazırlamışlar. Bizim günah dosyamızda ne var, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ni fatiha ile açmak var. Bir Meclis'i fatihayla açtık. Fatiha ile Meclis'i açmak nedir? Önce bunu açıklayalım... Fatihanın manası nedir? Fatiha, karanlığı aydınlığa açmaktır.

* Yirmi yıl önce, yirmi beş yıl önce deselerdi, pop yıldızlarının çılgınlıklarını sergiledikleri Gülhane Parkı'nda bir gün gelecek, Allah'a âşık olanlar, ona sadık olanlar, muhlisler bu çınarların altını dolduracak ve buradan dünyaya nasıl ortaçağın karanlıklarından bir yeni çağ açmışlarsa, Allah'ın izniyle bir yeni çağ açılmışsa, Allah'ın izniyle yeni bir çağ, zulüm çağı kapatılacak, aydınlık bir çağ açılacaktır.

* İmamlar da nikâh kıysın.

* Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker.

* Ben tekkeye değil dergâha gittim….,

şeklinde ifadelerde bulunduğu,

RP İstanbul İl Başkanı olduğu 1994 yılında Refah Partisi'nin Ümraniye İlçe Örgütü'nün yeni hizmet binasının açılış töreninde:

“…1 Kasım bir dönüm noktasının adıdır. Zafer değil. Zafer böyle yakalanmaz. Şu anda daha henüz bir yoldayız. İnanıyorum ki yeşil ışıklar gözükmüştür. Fakat biliniz ki oraya kadar daha çok işaretler var. Ama inanıyorum ki zafer Allahın lütfuyla er geç bizim olacaktır. Çünkü vahi ilahi böyledir bunun işaretleri gözüküyor. Biz Cezayir gibi olmayız. Biz hazmettire hazmettire geliyoruz. Allahın izniyle."

"Bir buçuk milyarlık İslam alemi Müslüman Türk milletinin ayağa kalkmasını bekliyor. Kalkacağız. Şu anda içte onun ışıkları göründü. Allahın izniyle. Bu kıyam başlayacak. Koşmaya mecbursun. çalışmaya mecbursun. Eğer çileyi çekmezsen gelmez. Eğer çocuklarınız, eğer mallarınız, eğer zevceleriniz sizi bu davadan gayretten alıkoyuyorsa bu zaferi beklemeyin değerli kardeşlerim. Bunu aşmaya mecbursun. Bunu aştığımız gün zaferin ışıkları bize yakın olacaktır. Ve o zaman hak nurunu tamamlayacaktır."

"Bu ülkenin yüzde 99'u Müslüman. Hem laik, hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın, ya laik. İkisi bir arada olduğu zaman adeta ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil, ikisinin bir arada olması. Durum böyle olunca ben Müslüman’ım diyenin tekrar yanına gelip bir de aynı zamanda da laikim demesi mümkün değil. Niye? Çünkü Müslüman’ın yaratıcısı olan Allah kesin hakimiyet sahibidir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bak yalan koskoca bir yalan."

"Tutturmuşlar laiklik elden gidiyor, laiklik elden gidiyor. Yahu, bu millet istedikten sonra tabii elden gidecek yahu! Sen bunun önüne geçemezsin ki. Yani zorla bu milletin elinde tutmaya gücün yetmez. Millete rağmen bu yürümez zaten. Sonra nedir bu laiklik Allah aşkına. Bir tarif edin diyorsun, tarif etmiyor. Bugün her kavramın lugatta bir tarifi vardır. Ama çıkıyor içişleri bakanı devlet dine karışır. Eee!... Gerisini niye, söylemiyorsun. Din de devlete karışır niye demiyor."

"Belediyelerimiz hastaneler, doğumevleri yapıyor. Doğumevlerinde sadece kadın doktorlar çalışacak. Adil düzenin sağlık anlayışı da görülecek. Psikolojide, çocuk bakımında, öğretmenlikte yetişmiş başörtülü kızlarımız var. Şimdi işe alınmayan bu başörtülü kızlarımız anaokullarında yavrularımızı yetiştirecek..." diye söylediği,

b- Adalet ve Kalkınma Partisi iktidara geldikten sonra sürekli (Ek.12) ''gelişerek değiştiğini'' savunan ve Milli Görüş için ''Biz o gömleği çıkardık'' biçiminde beyanda bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın TRT 1 de 21.06.2006 tarihinde yayınlanan “Enine Boyuna” programında söylem değiştirerek; ''Siyasete girerken farklı, siyasetten sonra farklı bir yaşam tarzı mı uygulayacağım, halkımı mı aldatacağım? Dün neysem, bugün de oyum, değişemem, değişmedim'' dedi

Sitelerde Paylaş
İddianameyi bana senden önce maille atan vardı..Okumadığımı sanmanız önyargınızın ürünü..

Kime geçmiş olacak görülür...

epeyce uzun bir iddianame ?? ayrica musluman kardeslerin okumaya ve de arastirmaya allerjileri oldugunu dusunursek, boyle bir on yargiya dusmus olmam gayet normal..

dindar20 veya harun25 veyahutta mazot un bu iddianameyi okuyacagina inaniyormusunuz??

tarihinde umma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
epeyce uzun bir iddianame ?? ayrica musluman kardeslerin okumaya ve de arastirmaya allerjileri oldugunu dusunursek, boyle bir on yargiya dusmus olmam gayet normal..

dindar20 veya harun25 veyahutta mazot un bu iddianameyi okuyacagina inaniyormusunuz??

Bu tip önyargılar bazen hepimizde olabilir..Ama bazı önyargılarınızı eleştireyim fısrat bulmuşken:)

Müslüman değilim..Bu durumu savunuyor olmamın da müslümanlıkla alakası yok..Müslüman olmayan başka mercilerde bu durumu eleştiriyor..Onlarda mı müslüman...

Okumalarını tavsiye ederim o arkadaşların..İfadelerin çoğu yalanlanabilir ifadeler değil..Ama savunulabilir ifadeler...Savcının talebini Anayasa Mahkemesi farklı sonuçlandırabilir..

Selam ile...

Sitelerde Paylaş

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8468717....29&sz=88015

Referandum sonuclu değişiklikler Anayasa mahkemesince reddedilemiyor..Akp, Mhp ve Dtp destekli oylarla bu yasayı çabucak çıkarabilir..Ve çıkaracaktır..İşi şansa bırakacak kadar aptal değil..

Sandığa gider AKP kapatılsın dersiniz o zaman... ;) Demokrasiye alışmanız için iyi olur..

Sitelerde Paylaş

:D

mesala heraklesi idam edelim diye referanduma gidersek ve halkın çoğu evet derse bu demokrasi olur değilmi :) demokrasiyi sevmeyen ama eh birazcık ucundan yakalamış biri olaraktan sizi kıt demokrasiciler sizi derim ben bu olaya.

tarihinde tribuss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8468717....29&sz=88015

Eğer bu haberin aslı varsa yine aynısını aynı hatayı yapıyorlar.

Yasaların etrafından dolaşıyorlar. Şimdiye kadar aklın nerdeydi demezler mi? (hem zaten böyle saçmalık olmaz herşey referanduma gitmez)

Buna çok alıştılar ve başlarına / başımıza daha büyük dertler açacak

tarihinde DeHRi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence bu haberin aslı var Dehri...Dtp'de bunu değerlendirmek isteyeceği için destek verecek..

Evet daha büyük bela açılacak..İşte yargıtayın farkında olmadığı durum bu...

Anayasa Mahkemesi türbanı reddedecekti...Bu durumu beklemediler..

Malesef anayasal haklar sadece yargıtay için değil parlemento için de var...

Sitelerde Paylaş
:D

mesala heraklesi idam edelim diye referanduma gidersek ve halkın çoğu evet derse bu demokrasi olur değilmi :) demokrasiyi sevmeyen ama eh birazcık ucundan yakalamış biri olaraktan sizi kıt demokrasiciler sizi derim ben bu olaya.

Evet siz halkı küçümsedikçe referandumlar korkunuz olabilir..

Sitelerde Paylaş

yahu benim bu halktan beklentim yok .kalitesi bellidir zati.referandum ve seçim insan kandırmasıdır. kim kimin lafını yerse. adam seçimlerde küfür etti . herkez ayakta alkışladı.

fakire dediler sen fakirsin bunu iyi bil. ondan sana yeşil kart dağıtçaz. oda eywa. dedi.kömürü selpağı saymıyorum bile.

bence halkı karıştırman ahmakça bi yorum. halk ne anlar. ? soruyorum sana. halk ekonomiden mi anlar da way be ekonomi çok iyi gidiyor der ?birileri çok pis kartelleşti. çok pis paralar kırıyor.bunların devam ını gtirmek istiyor. medyayı bağlıyor .. sen kalkmış demokrasi edebiyatı yapıyorsun.

şeyhleri bağlamak ve onların tabanını almak demokrasi.beni alk seçti diye padişahlığını ilan etmek demokrasi.

ee ama halk aptal ! evet kaba saba falan değil bu lafım. çık sokağa konuş. sanırım pek konuşlmuyorsun insanlarla.gözlemlemiyorsun davranışlarını.

bu ülkede cem uzan yüzde 8 aldı.(akp yüzde33) 2 daha kassaymış. bu seçimde 20 ye çıkarırdı kesin oylarını.

bi anda kurulan partiler nası oluyorda yüzde41 alabiliyor ?aç toplumu doymayan insanlar yönetirmiş. akp de öyle doymuyor doymuyor ve doymuyor

Sitelerde Paylaş

Tribuss sen verdiğim linki baktın mı haberi?

Akp mini bir paket hazırlayarak ve mevcut anayasayı kullanarak referandum yapabilir...

Konu bundan ibaret.Konuyu ekonomiye çekersek çok farklı şeyler söylenebilir..

Selam....

Sitelerde Paylaş

mini paket :D

yani milletin anasını ağlatacaklar.

hemen bi komplo teorisi sunuyorum.. 1 ay içinde krizler çıkacak (siyasi vede uzantısı ekonomik)erdoğan çıkıp sövüp sayıp referandumda bize oy verin bakın yoksa bu şekilde ananız ağlar (sonra ananızı alıp da gidersiniz) dicek. herkez bi telaşla akp lehine oy verecek.bunun adı demokrasi olacak :)ama hakkaten demokrasi .

ben artık akp yi sünnetçi olarak görüyorum. olduda bitti maşallahh..

her tür şey akp tüccarlarına yarayacak. tayyibin oğlu 3 er milyon americana dolarından 10 ar tane daha alacak.gül ün 17 lik yeni erekte olmuş oğlu internet bilişim devi olacak(nazar etme nolur çalış seninde olur :P ). ama ahmaklar yeşil kartla d.hastanelerinde sürünmeye devam edecek.bu olay iyice boka sarcak .kutuplaşmalar hızla artacak.

tabii kazayla referandumdan malup çıkmazlarsa.(yani birileri halkı kandırmazsa)

olur.olur. iktidar denen şey işte böle lanet bişedir.gücü buldumu herşeyi kendi kılıfına uydurabilir.

ben ilgilenmiyorum iktidarla muhalefetle devletle.ama akp bu topluma kazandırabileceği tek şey sorun çarpı sorundur.

bak bakalım yöneticilere yüksek devlet görevlilerine bürokratlara työk başkanına tayyibe milletvekillerine.. görebileceğin tek bişey var(göbek dışında) el tayyib bıyığı.işte ben bu noktada diyorum. ulan ilgilenmiyorum ama bi b.luk var bu işte diye.belki sende bu açıdan bakabilirsin millete güvenmeden önce

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...