Jump to content

AKP ye kapatma davası açıldı...

Recommended Posts

Samimiyetine inandığım için samimi cevap vericeğim....

Aşırı uçlar her kesimde vardır.. Yada insan dönem dönem ortamın yada psikolojisinin gereği bu tarz söylemlerde bulunur.. Ama realiteye bakmak lazım.. Uygulamada böyle bişey oldu mu. 7 seneir bu adamlar baştalar... Eylemsel olarak ne yatılar..

Karşıdan bakınca CHP yada yandaşlarının yaptıkları yada söyledikleri sözler bu söylemlerden çok daha ileeri boyutta ve eylemsel niteliktedir...

CHP benim umurumda degil.. Onemli olan sagduyu ve ulke icin neyin iyi oldugu.

Uygulamada boyle bir sey oldu mu diye sormussun? Evet oldu..Gerekceler icinden bir iki ornek seciyorum:

- Mayo firmalarının İstanbul’daki bilbordlara yönelik “reklamı yasağı” iddiaları.
- AKP’li bazı belediyelerin içki yasağı ve kadınlara özel park yapılması. 
- İstanbul’da imam hatipli kız öğrencilere özel ücretsiz servis otobüsü .

Bunlar sadece ornekler ve bu ornekler cogaltilabilir. Burada trend'e bakmak lazim. Ve bu trend beni korkutuyor. Ulkenin yavas yavas Islam kurallari ile yonetilen bir ulke olmasindan korkuyorum.

"AKP seriat partisi degildir, boyle seyler olmaz" diyebilirsiniz. Hakli da olabilirsiniz. Ama seriat olmasa da, yukaridaki orneklere benzer uygulamalar bana cok yanlis geliyor.

Laik ve demoratik bir ulkede, ulkeyi yonetenler kararlarini ve uygulamalarini dine dayandirmamalidir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 376
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Oğuz ,Referandum kararını her türlü alıp bunu uyguladıktan sonra AKP nin KKP olarak dönmesi AKP için çokta önemli değil......46'lık yetmez 70 lik le gelir..Koflar bu kadere mahkum...

Sen yargıyı parlementonun üzerinde sanıyorsun sanırım..Yargı parlementonun pişirdiği yemekle iş yapar..Nasıl Anayasa Mahkemesi artık 367 gibi bir konuda bir daha saçmalayamayacaksa böyle absürd sebeplerden de parti kapatamayacak..

Ordu göreve sonra diye yazıp duracaksınız.......

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İddianamade o kadar komik örnekler var ki; Tüm dünya bize gülüyor...

Mesela yukardaki örnekler gibi..

- Mayo firmalarının İstanbul’daki bilbordlara yönelik “reklamı yasağı” iddiaları.

İstanbulda yaşayan herkes Bilboardlarda, reklam networkünde mayolu, bikinili reklamları görmüştür; hala daha var.. Sırf mayo reklamı değil, pek çok tekstil firmasının kullandığı reklamlara bakın... İnternette erotik resim katagorisinde başı çekebilecek tarzda reklam dolu ortalık.. Ayrıca burda bir yasaklama olsada bu illa dinsel bir temele dayanmak zorunda değil.. Ahlaksal da Olabilir.. Çünki yaşı küçük cocuklar da var o reklamları gören...

Herkes içki içmek yada içki içenin densizliklerine katlanmak zorunda değil ki... İçen gitsin başka yerde içsin; içki sonucunda saroşluk ile yapılan rezaletleri görüyoruz.. Halka ve umuma açık yerlerde çoluk, çocuğunuzla ve ailenizle dolaşırken bu tip manzaralarla karşılaşmak hoşunuza gider mi..?

Kadınlara özel park kesin gerekli.. Çünki hanım sürücülerin çoğu park etme özürlüdür.. Onlara, hatta trafiğe ve diğer sürücülere çok faydalı bir uygulama olur..

Özel otobüs filan değil; Paralı servisler var.. Bunun kıstası ve uygulamısı yok.. Her işyerinin, okulun yada kurumun kendi özel servisleri var.. Neden imam hatiplerin olmasın.. Yada onlar kendi içlerinde erkek-kadın ayrı servisler kullanmak istiorlarsa bundan kime ne..?

Bunların hepsi ZAN üzere verilen örneklerdir.. Realite ise ortada....

Sitelerde Paylaş

Oğuz ben kimsenin ağzıyla konuşmuyorum..Sen isimleri değişmiş olanları gitti sanıyorsun..Birşeyin gittiği yok...Bu sefer daha büyük oranlarla dönüyorlar.

Solun koflaşmasından dolayı bu zihniyete ne kadar imkan tanıdığının farkında değilsin..Millet eskisi kadar sürü filanda değil...Seçimini çok radikal yapabiliyor..

Tüsiad hayır diyor..CHP 'de muhalif kanat DSP,MHP,DTP parti kapatmalar çözmez diyor...Parti kapattıran Anayasanın 68 ve 69. maddesinin ipleri parlementonun elinde..Anayasada sayısız yasa değiştirildi kaç yılda.Ya sokağa çıkmıyorsun ya da resmi hiç işin olmuyor..

341 milletvekilinin 41 i gitse kaldılar 300,PARLEMENTOYU MU KAPATACAKSIN?Seçime git sonuç neyi değiştirecek?

Siz çözümsüzlüğü çözüm sanıyorsunuz...

Neyse izah etmesi zor sana bazı şeyleri...

Selam..

Sitelerde Paylaş
BU borç mirasıda bize şişgöbek Süleymanın hediyesi.. Ülkeyi bu duruma getirn 3-4 kişiden birisidir o.. Yatacak yeri yok onun.. Bu ülkeyi maddi ve manevi bu hale getiren, kardeş kardeşe birbirini vurduran, binlerce genci hapishanelerde çürüten bu Sülo ile Ecevit tir... Yıllarca bu ülkenin kanını emdiler, en ufak bi faydalarıda olmadı....

Ecevit hata yapmıştır tabii ama Demirel vs gibilerinle karşılaştıramazsın.

Sağ partiler TC'yi çökertmiş, çürütmüş, bu ortamda da AKP gibi partiler yeşermiştir.

Hem bu ülkenin kanını emdiler, hem AB ve ABD'ye emdiriyorlar.

.

Sitelerde Paylaş

Yıl 1960 değil ,Anayasa aynı değil...Menderes vs diyorsun hala...

Sana bir bok öğretilmezki...Mevcut durumu irdeleyebilecek göz yok sende...

Evet halk böyle olabilir ama parlementoyu da halk şekillendirir..Halk statükoyu sevmiyor..Ve bu dava daha da tepki yaratacaktır...

Sivil toplum örgütlerinin ayaklandığı, CHP nin demokratik mücadelesini sertleştirdiği bir zamanda yargıtayın yaptığı işgüzarlık ve AKP 'ya daha büyük şanslar tanımaktan başka bir ortam hazırlamaz..

Uzan 22 temmuzda da beleş mazot dağıttı neden %8 alamadı?

2002 seçimi ile 2007 seçimi atmosferi farklı...

2007 seçiminden ders almamış görünmeniz şaşırtıcı..

Sitelerde Paylaş

Sevgili demokratik seriatci arkadaslarimizin soylemlerinden cikan sonuc; El-Tayyip rolunu iyi oynamistir. Ustelik de Rp ve Fp´nin dustugu hatalara dusmeden, seriat devleti amacina giden yolda emin adimlarla ilerlemistir.

Kardesim, Tayyip rolunu iyi oynamis ve hatta bu konuda Fettosculardan ozel ders alip, onlarla isbirligi yapmis bir takiyyeci olabilir, ancak amaci seriat devleti degil midir? Amaci seriat devleti olan bir adamin demokrasiden bahsetmeye ne hakki vardir?

Seriatcilara Hitler´e taninan sanslar taninmamalidir ve yaptiklarindan dolayi cezalandirilmalari gayet dogaldir. Fettos´un kitaplarinda bunlar acikca dile getirildigine ve AKP´nin de devleti ele gecirme surecinde Fettoscularla isbirligi yaptigina gore, AKP´nin kapatilmasi normaldir.

Oğuz ,Referandum kararını her türlü alıp bunu uyguladıktan sonra AKP nin KKP olarak dönmesi AKP için çokta önemli değil......46'lık yetmez 70 lik le gelir.
Herakles, millet once % 34 sonra ise % 46 oyu kime verdi? Partiye mi yoksa Tayyip´e mi? Eger Tayyip ve Apogul´e siyaset yasaklanirsa, sen onlarin isaret edecekleri kisilerin bu oylari alabileceklerine inaniyor musun?

Eger bu iki isme siyaset yasaklanirsa, AKP´nin sonu Erbakansiz bir SP´ye benzer....

tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye sürekli bir değişim içinde..

1950, 1923'den farklı idi.

1960, 1950'den farklı idi..

Yaşanılan her krızi diğerlerinden farklı bir ortamda vuku bulmuştur.

Ama krizlerin nedeni olan gericilik değişmemiştir.

Atatürk Kurtuluş Savaşını bile yalnız Yunanlılara karşı değil, gericilere karşı da yapmıştı..

Bütün bu krizlerde ana tema gericiliktir.

Şimdi de Yargıtan Baş savcısı aynı gericilikle mücadele ediyor..

Çok şey değişmiş gibi görünüyor..

Aslında değişen hiç bir şey yok arkadaşlar..

Masalın başlangıcını bilirsiniz..

Az gittik, uz gittik.. Dere tepe düz gittik.

Bir de arkamıza baktık ki, bir arpa boyu yok gittik..

Size kolay gele..

HACI

Sitelerde Paylaş
Herakles, millet once % 34 sonra ise % 46 oyu kime verdi? Partiye mi yoksa Tayyip´e mi? Eger Tayyip ve Apogul´e siyaset yasaklanirsa, sen onlarin isaret edecekleri kisilerin bu oylari alabileceklerine inaniyor musun?

%34 oy alırken Başbakan ya da Milletvekili adayı değildi Tayyip, ama elbette etkisi büyük..

%46 ise Cumhurbaşkanlığı seçimi süreci sebebiyle çıktı...Çünkü Askerlikle ilgili açıklamaları Çiftçiyle olan dialoğu baya bir oy kaybettirmişti hatta kendi yaptırdığı ankette %26 larda idi kararsızlarla maximum %28 di..367 meselesi 22 temmuza çok büyük etki yaptı...Bu kapatma da etki yapacaktır..

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
CHP benim umurumda degil.. Onemli olan sagduyu ve ulke icin neyin iyi oldugu.

Uygulamada boyle bir sey oldu mu diye sormussun? Evet oldu..Gerekceler icinden bir iki ornek seciyorum:

Bunlar sadece ornekler ve bu ornekler cogaltilabilir. Burada trend'e bakmak lazim. Ve bu trend beni korkutuyor. Ulkenin yavas yavas Islam kurallari ile yonetilen bir ulke olmasindan korkuyorum.

"AKP seriat partisi degildir, boyle seyler olmaz" diyebilirsiniz. Hakli da olabilirsiniz. Ama seriat olmasa da, yukaridaki orneklere benzer uygulamalar bana cok yanlis geliyor.

Laik ve demoratik bir ulkede, ulkeyi yonetenler kararlarini ve uygulamalarini dine dayandirmamalidir.

Bu noktada size hak veriyorum.Ayrıca Ülkenin Ekonomik durumu hiç iyi değil Bakın SSK yasası düzenliyorlar Kıdem tazminatının yarısını vereceğiz , Emekli maaşlarını yarıya indireceğiz diyorlar. Bunlarıda yapacak olurlarsa şayet Mahkeme kararına gerek kalmaz EN GÜZEL KARAR HALKIN KARARIDIR.Ama DP kapadıldıktan Sonra Kurulan AP Silindir gibi ezmiştir Bürokrat düşüncelerin partilerini,RP kapatıldı ne oldu? İşte AKP nin durumu ve gücü ortadadır.

Siyasi islamla başa çıkmanın en güzel yolu ise GÖNÜL YOLUNUN insanlarımıza Anlatılmasıdır. Yani Yunusun Mevlananın, Hacı Bektaşı Velinin ,Ahmet Yesevinin ,Pir Sultan Abdalın,düşüncelerinin İmam Birgibinin düşüncelerinin üstüne çıkmasıdır.Kim takıyor onları ? diyor arkadaşlar.Onlar bu gün Koskoca TÜRK EDEBİYATINI ;KÜLTÜRÜNÜ , Sanatını ortaya koydular daha ne olsun?Yeterki onlardan uzaklaşmayalım.Selamlar.

Sitelerde Paylaş
Uzan 22 temmuzda da beleş mazot dağıttı neden %8 alamadı?

2002 seçimi ile 2007 seçimi atmosferi farklı...

2007 seçiminden ders almamış görünmeniz şaşırtıcı..

yahu neyin dersiymiş bu . halk iradesinin mi. way be çok ders aldık evet. küfredenlerin başbakan olduğunu gördük. 2 kuruşa adma anasını bile sattırabileceğini gördük.diktatörlüğü gördük. ders almakmışmış.evet gerekli dersi aldık bu halktan bi bok olmaz dersini.(tabii ben yaşım itibariyle )

kalkmış halk iradesinden bahsediyorsun. sen hakaten boş bi adammışsın herakles . bunu bu başlıkta gördüm.gitti özgürlükçü onlinekurancı. geldi mollaniyazi.

milletin iradesi diye bşey yok hele türkiyede. .halka sorsan antiamerikancı. ama oy verdikleri adam büyük ortadoğu projesinin savunucularından. bu ne çelişkidir. bu ne dingil halktır. bu halka okadar söyleyecek şey var ki. kalkmış bunların iradeli iradeszliklerinden bahsediyorsun .birileri gelir seni yönetir. sende eywallah padişahım çok yaşa dersin.

hadi herakles padişahların çok yaşasın

Sitelerde Paylaş
Ulan insan aynı insan değil mi be adam... uzan 2002'de yapabildiklerini, dağıtabildiklerini dağıttı mı? Adamın parasına, malına mülküne el kodular para mı kaldı? Senin şu ağızlarından demokrasiyi düşürmeyen şeriatçı yobazlardan ne farkın var? Hiç bir farkın yok, onlarla aynı ağızda konuşuyorsun; laf olsu torba dolsun.. Konuştuklarında da bir meymenet olsa amenna.. salt karşı çıkmak olsun diye kirlilik yaratıyorsun..

Ulan bir yobazın yobazlık tarifi yapıyor olması komedidir..Senin yazdıklarında meymenetmi var..Saygısız ağzı bozuk kişilik..

Sitelerde Paylaş
%34 oy alırken Başbakan ya da Milletvekili adayı değildi Tayyip, ama elbette etkisi büyük..
Tayyip o zaman parti baskaniydi ve halk tarafindan nasil sevildigini herkes biliyordu. O zamanlarda yapilan anketlerde, milletin Tayyip´e duydugu sevgiyi, yenilikciler denen grubun baslari olan Apogul ile Bulent Arinc iyi degerlendirmislerdi. Yoksa bu iki isim baskanligi Tayyip´e neden biraksin?

Yani ta o zamanlardan beri, Tayyip demek oy demek oluyor.

%46 ise Cumhurbaşkanlığı seçimi süreci sebebiyle çıktı...Çünkü Askerlikle ilgili açıklamaları Çiftçiyle olan dialoğu baya bir oy kaybettirmişti hatta kendi yaptırdığı ankette %26 larda idi kararsızlarla maximum %28 di..367 meselesi 22 temmuza çok büyük etki yaptı
Evet % 46´ya cikmasinda Fettoscularin yaptigi propagandanin da etkisi buyuktur. Amerikanci Fettoscular, ''TSK´yi Amerika yonlendiriyor'' diye haberler cikarinca, olasi bir darbenin Amerikanci olacagi izlenimi yayildi ve boylece de milleti ordu karsiti AKP´ye oy vermek durumunda biraktilar.
Bu kapatma da etki yapacaktır..
Eger bu parti kapatma, Tayyip ve Apogul´u siyaset sahnesinden silip, evlerine hapsederse, dedigin gibi cok etkili olacaktir ve AKP denen parti belki de % 20´lerin altina dusecektir. Cunku Turkiye´de oyu liderler alir. Kaldi ki Tayyip ve Apogul´den sonra boyle oy toplayabilecek baska bir isim de AKP´de yoktur... tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Eger bu parti kapatma, Tayyip ve Apogul´u siyaset sahnesinden silip, evlerine hapsederse, dedigin gibi cok etkili olacaktir ve AKP denen parti belki de % 20´lerin altina dusecektir. Cunku Turkiye´de oyu liderler alir. Kaldi ki Tayyip ve Apogul´den sonra boyle oy toplayabilecek baska bir isim de AKP´de yoktur...

Önümüzdeki 5 yıl için böyle bir ihtimal var..

Sitelerde Paylaş

bişeler daha söylemek istiyorum. bu tayyip i dinlemekten bıktım bu kadar gereksiz ve saçma sapan konuşan siyaset adamı kendi yaşımda görmedim saatlerce tek yaptığı propaganda ve hakareler.açıkçası böle bi konumda olan bi adama yakışmayacak bi kalitesi var.yok kasımpaşalymış da yok genlerinde rizelilik varmış da. vadada vıdada.

ben arada akp nin kurmaylarını dinliyorum. gayet akıllı adamlar. hatta kasımpaşalıya birazda ılıman tat veriyolar. yoksa neler söleyecek kim bilir.aşırı kalitesiz bi adam tayyip. ama bu halk (yüzde 47 diyelim) onu çok seviyor.

birisinin cidden bu adamı televizyonlara çıkarmasını istemiyorum. zati çok az izliyorum tv. bide açtığım zaman bu adamı görmekten kusasım geldi.

açıkçası akpyi ister kapasınlar ister kapamasınlar ama şu tayyip i tv ye mv ye çıkarmasınlar.bunu siyasi yasaklamı yaparlar başka bişekildemi karışmıyorum.

tarihinde tribuss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Saygı görmek istiyorsan, "ben yobaz değilim, müslüman da değilim" deyip, son sürat müslümanlık yapma sahtekarlığını bırakacaksın.. Saygı kazanılır.. Bunu sana hediye etmezler..

Senin kendine ve insana saygın kalmamış...Bu forumun ilgili anketinde AKP kapatılmasın diye oy veren ateistler de var...Onları da müslüman diye damgala da önyargı çizgin daha netleşsin..Önyargılı kereste.

Ben yobaz değilim demesi gereken sensin.....

Sitelerde Paylaş
Senin kendine ve insana saygın kalmamış...Bu forumun ilgili anketinde AKP kapatılmasın diye oy veren ateistler de var...Onları da müslüman diye damgala da önyargı çizgin daha netleşsin..Önyargılı kereste.

Ben yobaz değilim demesi gereken sensin.....

tebrikler.nihayet doğruyu görmeye başlayan insanlar ortaya çıkıyor.

Sitelerde Paylaş

Yukarda ne demiştik:

Batı'da hükümetin birbirinden bağımsız üç dalı vardır.

Yönetici: başkan, başbakan ve bakanlar..

Kanun koyan:. meclis

Adli: Anayasa mahkemesi, yargıtay vs.

Bizde bunlara bir de orduyu ekleyin..

Hiç bir merci veya kişi kanunların üstüne çıkamaz.

Türkiye'de de güçler birbirlerinden ayrılmışlardır...

AKP'nin ağlayıp sızlamaları, halkın çoğunluğu tarafından desteklendiklerini iddia etmeleri, hiç bir şey değiştirmeyecektir.

NAZİ partisi de iktidara gelmişti Almanya'da..

Ama o zaman hükümette bağımsız güçler yoktu.

Ve Almanya bunun fiyatını çok ağır ödedi..

AKP'nin günahını hepimiz mi çekeceğiz, yoksa yalnız AKP yöneticileri ve meclis mi?

Güçlerin bağımsız olmalarının erdemini gördüğünüze eminim..

Türkiye sahipsiz değildir.

HACI

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...