Jump to content

Çok Eşlilik Demişken...

Recommended Posts

• İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Müslümanların buna tek bir cevabı var,

"Erkeğin fıtratı böyle.."

Bu asla tatmin edici bir cevap olamaz, sadece kendini avutmak..

varsa o anı yaşayan anlatsın şu yüzden almıştı peygamberiniz diye tamam diyim ama şimdiye göre derseniz muslumanım ama erkegın fıtratı öyle degıl bu cevabı verende arapçıdır zaten

Sitelerde Paylaş
harun anlamıyomusun dediğimi?? .. zaten şu anda kadının bakabilecek durumu yok anlaştık .. ama yaratılışları neden farklı??? .. neden kadın bakamıyo erkeğe .. bu evrimle anlatılabiliyo ama yaratılışla anlatılamıyo nedense

çünkü allah dünyada bazı insanları bazı insanlara üstün yaratmıştırki dünya işleri yürüsün kavga etmesinler belli düzen olsun.düşün hiyerarşi yok.kadın erkekten koorkmuyor erkek kadından.sürekli kavgalar bilmem ne.ev işleri yürümüyor kimse bulaşık yıkamıyor temizlik yapmıyor evi pislik götürüyor.kadın diyorki ben yapmam erkek diyorki ben yapmam eeeee kim yapıcak bu işleri.sen ağa ben ağa inekleri kim sağa.erkek otoriteside bi hiyerarşidir.dünya dengesine bak bi hiyerarşi hakimdir.bazı insanlar zengin bazıları fakirdir herkesin belli görevleri vardır ve bu görevi üstlenmişlerdir

Sitelerde Paylaş
çünkü allah dünyada bazı insanları bazı insanlara üstün yaratmıştırki dünya işleri yürüsün kavga etmesinler belli düzen olsun.düşün hiyerarşi yok.kadın erkekten koorkmuyor erkek kadından.sürekli kavgalar bilmem ne.ev işleri yürümüyor kimse bulaşık yıkamıyor temizlik yapmıyor evi pislik götürüyor.kadın diyorki ben yapmam erkek diyorki ben yapmam eeeee kim yapıcak bu işleri.sen ağa ben ağa inekleri kim sağa.erkek otoriteside bi hiyerarşidir.dünya dengesine bak bi hiyerarşi hakimdir.bazı insanlar zengin bazıları fakirdir herkesin belli görevleri vardır ve bu görevi üstlenmişlerdir

şimdi kadın demez mi neden erkekler üstün .. neden biz üstün diiliz .. ben erkek olduğum halde diyorum bide kadınları düşün :P

eşit yaratıpta düzen sağlanmıyo muydu ki?? .. allah bu kadar güçlüyse bunuda layığıyla becerebilir bence .. ikisinide eşit yaratırsın ama öle bi yaratırsın ki o dünyada bi düzen olur .. bence allah kolay yolu seçmiş kadınlarada söz bırakmış burda .. hatta düzeni eleştiren erkeklere bile bırakmışşş ;)

Sitelerde Paylaş

eşit olunca düzen nasıl oluyo anlamadım ben.bilim kurallarına aykırı bu dediğin.çünkü allah insanı robot gibi yaratmamıştır irade vermiştir.irade olan yerdede eşitlilikten sözedilemez çünkü insanlar bu sefer kavga ederler.

Sitelerde Paylaş
ondan şüphen olmasın da doğuyu günümüze göre örnek verdim kuranda zaten peygamberimin eşlerini yatagına aldıgı yazmıyor birkac kadınlada evleebılırsın dıyede yazmıyor varsa goster bende tamam ayrımcılık dıyım

İşte sana ayet.

Nisa;3

Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın.2 Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur.

Şimdi dürüstçe söyle, kuranda adaletsizlik var de. İnancını da tarafsız bir şekilde sorgula. İslam kadını hayvan olarak görüyor. Din arabındır, bu tür şeylerin araplarda olduğunu biliyorsunuz, Türkler bunu kabul etmez. Şimdi kurandaki bu görüşe katılmıyorsanız siz müslüman değilsiniz demektir ve cehenneme gideceksiniz. Doğru olanı seçin, kuran budur işte.

Harun25

Erkeğin doğasına aykırıdır diyorsun, yani sen de araplarla hemfikirsin, kadınları hayvan olarak görüyorsun. Sana bir kadını başka erkeklerle paylaşmak ne kadar kötü görünüyorsa, kadınlara görede öyle. Sevdiğin bir kadını bir erkeğin 4 karısından birisinin yerine koy bakalım ne oluyor. Bu kişi annen yada kardeşin olabilir. Bırakın şu pis inançları.

tarihinde Elvis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gerçek müslümanları Sadece Bulutları üstünde bir Allahın oturup Kurşun askercilik oynadığını düşünenler olarak kabul ediyorsanız Yazılan bütün ağır tenkitlere katılırım.

Ancak Panteist olan Vahdeti Vücutçularda İslamı kabul edip (Bektaşiler, Mevleviler,Melamiler, Vahdeti vücutçu Kadiri Rıfai Arusi Bedevi......v.s) Kurandaki Nisa suresi 3 ayetin aslında TEK EŞLİLİĞİ anlattığına kanidirler.Hz Muhammed ise 500 le 600 yıllarında yaşamış bir Kral yada Reis olmayıp EZELİ VEDE EBEDİ BİR NURDUR.O Bizi Bize karşı olan İÇ HESAPLAŞMAMIZDA DAİMA ŞEFAAT EDER.Kuranı Hakiki ise İnsanı Kamil yaşamının ta kendisidir. O yüzden Kelam hiç bir zaman tükenmediği için mushaflada sınırlandırılamaz.

Çok Eşlilik Vücut ikliminde oluşan çok DERTLİLİKTİR. Bu Dert düşünceden oluştuğu içinde Gerçek Manevi zenginlik Düşünce zenginliği olup. Onlar hakikatte Hz Süleyman mabedinin altınlarıdır.

Sitelerde Paylaş
Gerçek müslümanları Sadece Bulutları üstünde bir Allahın oturup Kurşun askercilik oynadığını düşünenler olarak kabul ediyorsanız Yazılan bütün ağır tenkitlere katılırım.

Ancak Panteist olan Vahdeti Vücutçularda İslamı kabul edip (Bektaşiler, Mevleviler,Melamiler, Vahdeti vücutçu Kadiri Rıfai Arusi Bedevi......v.s) Kurandaki Nisa suresi 3 ayetin aslında TEK EŞLİLİĞİ anlattığına kanidirler.Hz Muhammed ise 500 le 600 yıllarında yaşamış bir Kral yada Reis olmayıp EZELİ VEDE EBEDİ BİR NURDUR.O Bizi Bize karşı olan İÇ HESAPLAŞMAMIZDA DAİMA ŞEFAAT EDER.Kuranı Hakiki ise İnsanı Kamil yaşamının ta kendisidir. O yüzden Kelam hiç bir zaman tükenmediği için mushaflada sınırlandırılamaz.

Çok Eşlilik Vücut ikliminde oluşan çok DERTLİLİKTİR. Bu Dert düşünceden oluştuğu içinde Gerçek Manevi zenginlik Düşünce zenginliği olup. Onlar hakikatte Hz Süleyman mabedinin altınlarıdır.

panteist olmak vardı yaa adamlar ne rahat :P .. oku kendine göre uyarla her yazıyı .. ama yazdıklarından bir yazı hariç hepsine katılıyorum :lol:

hangi yazı diye sormayın söylemem :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Harun effendi,Araplarin Muhammetten hatta Muhammedin kirk yasina gelene kadarki zamanda,bir kadinin 4 kocasi oluyordu.Cünkü Araplar kiz cocuklarina sahap olmayi utanc saydihlarindan kizlari dogar dogmaz kumlara gömüp öldürüyorlardi.Ortada kadin azdi ,erkekse cok.Bu nedenle bir kadin 4 kocaya kadar alabiliyordu.

Harun bey,önce ögrende sonra yaz ,olmazmi,iskembeden atmamak icin:-)))))).

Görülüyorki,daha yolun ilk adimindasin sen.Daha coooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkFirin ekmek yemen gerek :-))))))).

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın.2 Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur.

Bu ayeti bir inceleyelim.

Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız

Evlat edindiğiniz yetim kızlarla evlenebilirsiniz deniyor. Adaletli davranacaksan evlatlığınla evlenebilirsin.

size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın

Burada kuranda 4 eş değil dörtten bayağı fazla eşle evlenin dediği görülüyor. Cümleye dikkat edin (ikişer, üçer, dörder)

2+3+4=9

Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin

Eğer o kadınlara adaletli davranmayacak iseniz, evlenmeyin cariyeler ile yetinin.Buradaki cariyelerde köle oluyor. Cariyelere istediğiniz kadar tecavüz edebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

panteist olmak vardı yaa adamlar ne rahat :P .. oku kendine göre uyarla her yazıyı .. ama yazdıklarından bir yazı hariç hepsine katılıyorum :lol:

hangi yazı diye sormayın söylemem :rolleyes:

Napalım Sayın sangreal Rahat olacağız tabiki.Üç günlük ömür ve Fazla bir kabiliyetimizde yok. Arıbeyi gibi oturuyoruz:)))O zamanda İki gözüm sensizz lutfetde de söyle. Lutfetde şöyle. Şu Uzun geceler geçermi böyle? Kuralım sehpayı başbaşa şöyle.

Şimdi duyduğuma göre Yabancı lisan Eski ahitlerin başına şöyle bir ibare koymuşlar: LÜTFEN BU KİTABI ANLAYIŞLARI ZAYIF OLANLAR OKUMASIN ZARARLIDIR:))) Anlayış zayıflığından kasıtda Estağfurlah Zeka geriliği değildir.Kitabı anlayabilecek kıvamda bir hazırlık yapılmadığından . Yani kitaba sünnetli değilseniz onu anlayamazsınız. Bu seferde Kitap Toplumda infiallere sebeb olur. Kitabı Anlayacak seviye gelmeğede acırım doğrusu.Müsbet bir şeyle uğraşıp adam olmak varken? Ama bana bakmayın siz:))) Olamadık işte.

O yüzden Osmanlı en iyisini yaptı sanırım Türkçeye çevirtmedi Kuranı.Lagu Lugu oku.Arapçadan.Böylelikle YARIM ANLAYACAĞINA HİÇ BİR ŞEY ANLAMA DAHA İYİ. Selamlar.

tarihinde SAMSON tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
panteiztmiş pantermiş fareymiş kediymiş bunlar bana ters geliyo.en iyisi adam gibi müslümanlık.

Eyi ya ADAM GİBİ.Hayvanlar gibi Dört karı almadan.İnsanları KALIPLARA SOKMADAN , Ezbercilik şekilcilik Yapmadan İnsanlar gibi Severek vede sevilerek Müslümanlığa PANTEİZİM diyorlarmış. Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Ne eee si kardeşim , kadın erkek eşit değildir , hayatını tek eşli geçeiren kaç erkek var bu dünyada , hatta tek eşli olup eşini aldatmayan kaç erkek var , aldatmayanların kaçı aldatma fırsatı bulmuş , fırsatını bulup da aldatmayanların kaçı istememiş , bu oran ile kadın arasındaki oran aynımıdır , bu durum içgüdüseldir ve üreme özelliği ile dogru orantılıdır

Sitelerde Paylaş
Ne eee si kardeşim , kadın erkek eşit değildir , hayatını tek eşli geçeiren kaç erkek var bu dünyada , hatta tek eşli olup eşini aldatmayan kaç erkek var , aldatmayanların kaçı aldatma fırsatı bulmuş , fırsatını bulup da aldatmayanların kaçı istememiş , bu oran ile kadın arasındaki oran aynımıdır , bu durum içgüdüseldir ve üreme özelliği ile dogru orantılıdır

yani diyosun ki erkekler karılarını aldatacağına .. orda burda üreyeceğine bütün o aldattığı kadınları bi evde toplayalım mutlu mesut geçinsinler?? .. aldatmayı ahlaksızlık sayan zihniyet bunu mu buldu yani .. görende bütün erkekler karılarını bırakıp başka kadınlarla ilişki kuruyo sanırsın .. saçmalık

Sitelerde Paylaş

yani zinayı destekleyen allahmı bilerekmi böyle yapmış cinsel duguları

ne zaman bunların allahın işi değilde doğanın işi olduğunu anlıyacaksınız

doğa sizin allahınızdan çok daha güçlüdür bir çok dindede doğa tanrı vardır bu kadar korkmayın şuursuz doğayamı inanıcaz deyip hakaret etmeyin

bi gün alır canınızı zaten doğadır canınızı alan allah değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...