Jump to content

hangisi cehenneme gider

Recommended Posts

muhammed

bir iddaası var herkesi buna inanmaya çağırıyor

Ebu cehl

bu iddaaları biliyorum ben eskilerin masalı diyor

muhammed :çok kişiyi bizzat öldürmüş her yaştan onlarca karısı olmuş

Ebu cehl :bir eşli {en azından daha fazla eşi olduğunu duymadım hiç} anlaşmazlıklarda hakemlik yapan felsefe bilen aydın esprili mağrur biri

muhammed Ebu cehi yanına çekmeyi başaramadıkdan sonra ve yalanlarını açıkca biliyor diye Ebu cehl i ortadan kaldırmayı kafasına koymuştu

beyni yıkanmış 2 genç i Ebu cehl i öldürmesi için gönderir

Ebu cehl atında iken bu 2 genç ebu cehl e saldırır biri kılıç darbesi ile bacağını koparır

muhammedin başka bir adamıda gelip can çekişen Ebu cehl in boynuna basarak ve sakalını çekerek Ey Allahın düşmanı, oldun mu hor ve hakîr der

buralar önemli ölmek üzere olan birinin celledına verdiği cevaplara bakın

Ebu cehl Sen ne dersin? Niçin hakîr olayım, Allahın seni hor etsin. cevabını verir

koyun çobanı, pek sarptır çıktığın yer.

Sen bana haber ver kimdedir bu gün zafer diye devam eder

cellad Bu gün muzafferiyet Allah ve Resûlünün tarafındadır Ebû Cehil, öldüreceğim seni

Ebu cehl senin gibi çobanın beni öldürmesi bana çok güç gelecek. boynumu, şu göğsüme yakın kes

ölünce başımı, heybetli görsün herkes diye devam ederler

cellad kılıcını çıkarır ama kesemez Ebu cehlin boynunu ve Ebu cehlin kılıcıyla keser ancak

sonra kesik başı muhammede götürür muhammed başı görünce hayatımda bu kadar sevinmemiştim der

bu olaya bakarak burda kaliteli üstün karakterli kişi kimdir ve hangisi cehenneme gider sizce sorum herkese

ölürken bile her sözü ile celladlarıyla alay ederek üstün bir karakter örneği sergileyen başımı aşağdan kes yakışıklı olsun kellem diyen Ebu cehlmi yoksa kesik başa hakaretler yağdıran muhammedmi?

tarihinde EBU CEHİL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Dünyadaki bütün yobazlar Ebu Cehil'e kurban olsunlar...önünde diz çöksünler, boyunları küçülsün...

Sadece ebu cehile değil,müşrik diye yerin dibine batırdıkları putperestlere kurban olsun müslümanlar.Muhammed ve arkadaşları hac için mekkeye silahsız geldiklerinde,eğer o müşrikler o kadar insanlık yoksunu olsa idi fırsat bu fırsat deyip topunu kılıçtan geçirir medinedeki karılarını kızlarınıda cariye olarak alırlardı ama yapmadılar.

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ebu CEHL Sofinin onuru vede gururudur. Baş kesmekten kasıtsa BAŞI EĞMEKTİR.Yani Gururun kırılmasıdır(Allah kimseyi zor duruma düşürmesin yinede).Eskiden tekke kapıları alçak olurdu bunun nedeni giren başı yukarda girmesin eğsin diye. Keza buna benzer olay İncillerdede vardır. İsanın vaftizcisi Yahyanın başıda Kral Hirodesin karısı Hirodyanın baskılarıyla kestirilir ve bir gümüş tepsi içinde Hirodya ve onun kız kardeşi Salomeye sunulur. (Hirodes Salomenin dansı sonucu mest olur ve iki kız kardeşin isteklerini yapar)Gümüş tepsi SÖZDÜR KELAMDIR. Bir güzel kelam sonucunda İsayı içinde taşıyan Yahyanın boynu eğilmiştir.

Bütün bu anlatımlar ÜÇ BOYUTLU RESİM GİBİDİR. Bakarsın önce birşey anlamazsınız ama daha sonra resmin derinleştiğini Üç boyut içersinde bambaşka bir şeklin çıktığını görürüz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...