Jump to content

allahın yokluğunu ispatlayın sözlerine

Recommended Posts

Yahu siz nasıl insansınız böyle... Daha kendiniz hakkında en ufak bi tefekkürde bulunmamış; Allah'ı red etmeye kalkıyorsunuz.. Önce bi kendinizi tanıyın...

Siz acıkığınızı nasıl bilirsiniz..? Akılla mı...? Yada doyduğunuzu nasıl bilirsiniz..? Yada susadığınızda nekadar su içeceğinizi aklınızla mı hesaplarsınız..

Yada Basket veya pinpon oynarken aklınızla hesap mı yaparsınız...!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ben acıktım... Hadi bunu aklınla bil bakayım.... Yada aklınla bana tek boyutlu bir şey'e örnek göster...!

O zaman imtihanın ne anlamı kalır?

Sende süresi geciktirilenlerin listesine girdin mask. EBU CEHİL seni affetsin. amin.

Sitelerde Paylaş
arkadaslar sız solu yanlıs anlamıssınız sol demek ezılenın yanında olmaktır bu ulkede avevılerde ezılıyor evet alevı mıllıyetcısıyım ermenılerde ezılıyor evet ermmenı mıllıyetcısıyım kürtlerde ezılıyor kürt evet kürt mıllıyetcısıyım almanyada turkler ezılıyor almanyadada turk mıllıyetcısıyım

ama hıtler kılıklılarla aynı goruste olmak uzuyor benı

konu ne hitler nede nihal atsız .. tanrının varlığı ve yokluğu üzerine tartışıyoruz

Sitelerde Paylaş

Mide akla sinyal gönderirmiş... Lafa bak.. Sanki sadece mideden ibaretsin...Miden nerden biliyor o zaman acıktığını da sinyal gönderiryor... İçinizde acıktığınızı vicdanen bilirsiniz ve beyin sadece o açlığı gidermek üzere harekete geçmenizi sağlar..

Sitelerde Paylaş
Yahu siz nasıl insansınız böyle... Daha kendiniz hakkında en ufak bi tefekkürde bulunmamış; Allah'ı red etmeye kalkıyorsunuz.. Önce bi kendinizi tanıyın...

Siz acıkığınızı nasıl bilirsiniz..? Akılla mı...? Yada doyduğunuzu nasıl bilirsiniz..? Yada susadığınızda nekadar su içeceğinizi aklınızla mı hesaplarsınız..

Yada Basket veya pinpon oynarken aklınızla hesap mı yaparsınız...!

akıl sadece düşünüp pinpon oynamak değil forumlara yazmak değildir

vucudunda akılı vardı komple tüm organizmeda bir beyindir fakat bilinç kısmı sadece kafa tasındaki beyine bırakılmıştır komple vucut organlar da bilinç halindedir ve senin nasıl acıkırız doyarız sorularını kafatasındaki beynini ilgilendirmicek meşgul etmicek şekilde ayarlarlar.

tabi müslümanlar için acaip şey bunlar onlara kolayı var allah yaptı oldu

ama bahsettiğim vucudun ayrı bi beyin olduğu gerçeğini kabul etmezlerken bunu allah yaptı diyerek yinede kabul ederler vucudunda beyni olduğunu heralde allah girip bedene sen doydun demiyor

tamamen kafaları karışık dincilerin bu olayda bile 3 çeşit duruş sergiliyorlar ilk önce bilimi inkar ediyorlar sonra allah yaptı diyorlar sonundada allahın sayesinde bilimi kabul etmek zorunda kalıyorlar.

Sitelerde Paylaş
Mide akla sinyal gönderirmiş... Lafa bak.. Sanki sadece mideden ibaretsin...Miden nerden biliyor o zaman acıktığını da sinyal gönderiryor... İçinizde acıktığınızı vicdanen bilirsiniz ve beyin sadece o açlığı gidermek üzere harekete geçmenizi sağlar..

mask ben sorunu yanlış anlamışım .. senin acıktığını ben nasıl bilebilirim anladım ben .. senin sorun acıktığımızı nasıl bilirmişiz :lol:

mask ilkokulda görüyoruz bunu be arkadaşım .. sinirler beyne sinyal gönderir .. cahil olduğunuzu biliyorum da ben bu kadarını beklemiyodum :P

Sitelerde Paylaş

tamam beyler bu konuya yazmak biraz enayilik olur artık bu yorumdan sonra

midemiz vicdanıyla biliyormuş acıktığını

ya bi uzaylıyla konuşuyoruz yada çok zeki bizle dalga geçen biriyle iki haldede buna cevap vermek aptallık olur.

tarihinde EBU CEHİL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu bu kadar mantıksız olmak zorunda değilsiniz... Hadi anladım, İmandan şimdilik nasibiniz yok; İnşallah ilerde olur... Ama birşeyleri inkar etmek adına bukadar saçmalamak zorunda da değilsiniz.....

Burda kendimizden bahsediyoruz... Günde defalarca yaptığınız bir işlemden bahsediyoruz.. Ve siz bunu akla indirgiyor yada tüm vucudunuzun akıllı olduğu gibi bi saçmalıkla cevap veriyorsunuz...

Öncelikle dil hafatada bir, diğer bazı organlar ayda bir komple yeni hücreler ile değişir.. Tüm vucut senede en az iki kere kendisini yeniler.. 100 trilyon hücre var.. Bunların yarısına yakını nı atsan yine SEN diye bir varlık var ortada...

Aç olmadığın halde bazen durduk yerde canın birşeyler ister.. Eğer olay sadece Akılla alakalı olsa bu gün Obezite diye, şişmanlık diye bir sorun olmazdı.. Her Akıl bunun kendi vucudu için zararlı olduğunu bilir... Siz önce kendinizi bi tanıyın.. Siz Kimsiniz.. BEN Diyen kimdir içinizde.. Sonra dışarıya bakın...

Sitelerde Paylaş
tamam beyler bu konuya yazmak biraz enayilik olur artık bu yorumdan sonra

midemiz vicdanıyla biliyormuş acıktığını

ya bi uzaylıyla konuşuyoruz yada çok zeki bizle dalga geçen biriyle iki haldede buna cevap vermek aptallık olur.

Miden Vicdanıyla bilmez.. Mide Ne akıllıdır, Ne Vicdanlı.. O Sadece bir organdır... Fabrikanın bir parçasıdır...

Vicdanen bilen SEN sin...

Sitelerde Paylaş

Vicdanın ahlaksallıkla alakası yoktur..Vicdan Ruhun bir sıfatıdır ve bütün bütün sönmediği sürece bize Hep Allah'ın Razı olacağı şeyi gösterir.. Bir pusula gibidir... Ama sen iraden ile ona uymazsın o ayrı...!

Sitelerde Paylaş

Anlaşıldı arkadaşlar. mask'ta beyin meyin yokmuş.

Bu nedenle mideden beyne giden sinyaller de yok doğal olarak.

Ama vicdanı var. İyi ki var var.

o da olmasaydı zaten hiç bir zaman doymazdı, obez olur kalırdı.

tarihinde ATSIZCI tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben bu meseleyi sizin vicdanınıza bırakıyorum.. Acıktığınızda, susadığınızda yada içinizden bişeyler istediğinde hatırlar ve değerlendirirsiniz...

Tekrar ediyorum..... İçinizde bir Ruh var; Bu Ruhunuzun Vicdan diye bir sıfatı yada özelliği var.. Çoğu şeyi insan vicdanen bilir...

Sitelerde Paylaş
Ben bu meseleyi sizin vicdanınıza bırakıyorum.. Acıktığınızda, susadığınızda yada içinizden bişeyler istediğinde hatırlar ve değerlendirirsiniz...

Tekrar ediyorum..... İçinizde bir Ruh var; Bu Ruhunuzun Vicdan diye bir sıfatı yada özelliği var.. Çoğu şeyi insan vicdanen bilir...

mask bilmiyosun herkesi kendine güldürüyosun .. buraya gelen herangi bi teist bile sana yanlış bildiğini söyleyebilir .. vicdan insanın içinde ki ''hakim'' dir .. ve bu toplumsal görülerle oluşur .. o kadar cahilsin ki cahil olduğunu bile göremiyosun .. dinde kullanılan vicdan kelimesini bile bilmiyosun .. biraz bişeyler oku bu beyinle fazla yaşamazsın .. zaten beyninin hiç bi boka karışmadığınıda söylemiştin . neyse daha yazmıcam .. sıkıldım!!

Sitelerde Paylaş
Miden Vicdanıyla bilmez.. Mide Ne akıllıdır, Ne Vicdanlı.. O Sadece bir organdır... Fabrikanın bir parçasıdır...

Vicdanen bilen SEN sin...

Bak hele..

Ahiret gununde yaptiklarimizi Allah'a ispiyon edecek olan kendi ellerimiz ayaklarimiz degil mi?

Isine gelen sahit, isine gelmeyen farbrikanin bir parcasi

* “Eller, ayaklar şahitlik edecek.” (Yasin: 65)+(Nur: 24)

Dünyadaki her işimizi kiramen katibin adlı melekler yazıyor. Her işimiz filme alınıyor, tesbit ediliyor, şahitlendiriliyor. O gün insanın kendi organları bile aleyhinde şahitlik edecek.

Sitelerde Paylaş

sangreal ve türevleri...

İnsanın cevap verebileceği bir şeyi olmadığında ve hakikati kabul edebilecek erdeme sahip olmadığında yapacağı 2 şey vardır...

1- Saldırıp hakaret etmek..

2- Susup, gitmek...

Susup gidenler belki kendi vicdanları ile kaldıklarında hakikati bulup birşeyler öğrenebilirler... Ama saldırıp hakaret edenler adım adım aşağıya inmeye devam edip, ancak cehaletlerini artırırlar....

tarihinde Mask tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...