Jump to content

Kuran bölücü bir kitaptır

Recommended Posts

Turan dursun sitesinde miras meselesine yanıt verdiğini sanan cahil! git te bir bak bakalım yanıt verebilmiş misin! İnsan bu kadar mı cahil olur...sizin gibilerle aynı yerde bulunmak bile sakıncalı..düşünce namına,bilgi namına kırıntı bile yok sizde...dört işlemi bile bilmiyorsunuz tıpkı Al-lahınız ve Muhammed'iniz gibi.Bir de utanmadan cevap verdik,sorunu çözdük ya diyorsunuz. Yazık...

Kuran bence de bölücü bir kitaptır,delil ilk mesajda kısmen verilmiştir.Biraz daha uzatılsa belki başka şeyler de eklenebilir.İslamın diğer kaynaklarına da bakılırsa mutlaka birşeyler daha vardır.Mesela hadislerde Türklerle ilgili hadis zımbırtılarına bakmak bile yeterli.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Çok doğru, zaten derisini yüzüp yakmışlar adamları fırsat buldukça...

Sayın Andromeda Panteistlerin canına okudular. Sırf İmam Birgibi yüzlerce Mevlevi katletti. Ama gel görki sonuçta Bu insanlar bizim kardeşlerimiz. Yavuz Gündüzleri Şah İsmailin üzerine gitti ama geceleri Hatayiyi ağlaya ağlaya okudu. Şamda En büyük Panteist üstad Şeyh ül Ekber Muhyidini Arabinin türbesini yaptırdı.Türk Edebiyatının büyük bir bölümü bizimdir. Biz Türk Kültürünü inşa ettik . İşte Fuzuli işte Baki, İşte Nesimi İşte Karacoğlan, Pir Sultan Abdal Saymakla bitmez.Türk Sanat müziği keza.Osmanlı Yeniçerisini Biz yönettik. Biz Devlet kurduk vede batırdık. Selamlar.

Sitelerde Paylaş
Horasan Alperenleri şayet İslamı kabul etmeselerdi bu gün Şamandık.Ama Semavi Dinler Milli olmayıp Evrensel İnsani değerleri içerdikleri için İBRAHİM DİNİNE girdik. O Alp erenler ise Beşeri İslamdan öncede Müslümandılar.Ergenekondan çıkış sadece bir destan değildirki? Eski ahitten önce vardı vede Eski Ahit Mısırdan çıkışı yazarken Türklüğün İnsani değerleri anlatmasından etkilenmiştir.

SAMSON, "Türkler nasıl müslüman oldu" diye bir eser var.

Okudun mu onu?

Ya da bu konuda, bu forumda ve enternette çeşitli yazılar var. Okudun mu?

Türkler İslamı kabul etmemiştir.

Zorla, yüzbinlerce türk katledilerek, evlerine araplar sokulup inançlarından vazgeçirilmişlerdir İslam dayatılmıştır.

Nasıl hâlâ bu yazıları yazabiliyorsunuz?

Biz aptal mıyız?

.

Sitelerde Paylaş
SAMSON, "Türkler nasıl müslüman oldu" diye bir eser var.

Okudun mu onu?

Ya da bu konuda, bu forumda ve enternette çeşitli yazılar var. Okudun mu?

Türkler İslamı kabul etmemiştir.

Zorla, yüzbinlerce türk katledilerek, evlerine araplar sokulup inançlarından vazgeçirilmişlerdir İslam dayatılmıştır.

Nasıl hâlâ bu yazıları yazabiliyorsunuz?

Biz aptal mıyız?

.

Bakın Okutulan Tarih kitapları vardır. Emevi zorla Müslümanlığı Kabul ettirmeye çalışmıştır. Mervan kan dökmüştür. Ama Buna rağmen muvaffak olamamışlardır. Çünkü RÜZGARLA GELEN YEL İLE GİDER DİYE BİR SÖZ VARDIR.Türklerin Müslüman olması daha sonra Şamanların etkisi ile olduğu yazar.Hatta Namık Kemal Zeybek bir makalesinde Hallacı Mansurun Türklerin müslüman olmasında büyük etkisi olduğunu söylüyor.Şimdi Sayın arkadaşım burada Matematik problemi çözmüyoruz tarihten bahsediyoruz o tarihide tam olarak hiç birimiz bilemeyiz O Yüzden Estağfurlah ama APTALMIYIZ kelimesi biraz BANAL kaçmadımı?

Sitelerde Paylaş
Bakın Okutulan Tarih kitapları vardır. Emevi zorla Müslümanlığı Kabul ettirmeye çalışmıştır. Mervan kan dökmüştür. Ama Buna rağmen muvaffak olamamışlardır. Çünkü RÜZGARLA GELEN YEL İLE GİDER DİYE BİR SÖZ VARDIR.Türklerin Müslüman olması daha sonra Şamanların etkisi ile olduğu yazar.Hatta Namık Kemal Zeybek bir makalesinde Hallacı Mansurun Türklerin müslüman olmasında büyük etkisi olduğunu söylüyor.Şimdi Sayın arkadaşım burada Matematik problemi çözmüyoruz tarihten bahsediyoruz o tarihide tam olarak hiç birimiz bilemeyiz O Yüzden Estağfurlah ama APTALMIYIZ kelimesi biraz BANAL kaçmadımı?

Sahte tarih işine geliyor değil mi?

http://forum.ateizm2.org/index.php?s=&...ost&p=49370

Şamanların etkisiyle müslüman olmuşuz ha!!!!

Yazdıklarınıza siz de inanıyor musunuz?

.

Sitelerde Paylaş
Sayın Andromeda Panteistlerin canına okudular. Sırf İmam Birgibi yüzlerce Mevlevi katletti. Ama gel görki sonuçta Bu insanlar bizim kardeşlerimiz. Yavuz Gündüzleri Şah İsmailin üzerine gitti ama geceleri Hatayiyi ağlaya ağlaya okudu. Şamda En büyük Panteist üstad Şeyh ül Ekber Muhyidini Arabinin türbesini yaptırdı.Türk Edebiyatının büyük bir bölümü bizimdir. Biz Türk Kültürünü inşa ettik . İşte Fuzuli işte Baki, İşte Nesimi İşte Karacoğlan, Pir Sultan Abdal Saymakla bitmez.Türk Sanat müziği keza.Osmanlı Yeniçerisini Biz yönettik. Biz Devlet kurduk vede batırdık. Selamlar.

Pantezim insanlık için buyurgan bir tanrı modeli biçen şeriatçı teistlere göre çok daha masum bir yaklaşımdır katılıyorum size bu konuda...

Sitelerde Paylaş
Sahte tarih işine geliyor değil mi?

http://forum.ateizm2.org/index.php?s=&...ost&p=49370

Şamanların etkisiyle müslüman olmuşuz ha!!!!

Yazdıklarınıza siz de inanıyor musunuz?

.

Sayın gezgin Ne menfaatim olacakki işime gelsin? Siz bir insana Metazoriyle din empoze edebileceğinize inanıyormusunuz? O şekilde yelle gelen bir din ne kadar tutunabilir? Bir gün bir rüzgar eser ve süpürür onu toplumdan.Bu işin Toplumsal cephesidir. Birde kişisel cephesi vardır. Oda İnsanın Yaşamında Öyle bir rüzgar eserki İşte O zaman O insanın inançları Toplumun inançlarına ters düşer.

Şamda Muhyidini Arabi :"Ey insanlar Sizin taptığınız Allah benim ayaklarımın altında" dediğinde toplumsal lince uğradı. Onlara söylediği şey şuydu:SİN ŞINA GİRDİĞİNDE NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLARSINIZ. Bunun Manası Af buyrun DÜZÜLMEK DEMEKTİR : YANİ DÜMDÜZ OLMAK. Yavuz Sultan Selim Şama Öyle güler yüzle girmedi. Çünkü Şam Osmanlı ordusuna direndi. Bu yüzden Şamda YAĞMA yapılmıştır.Malları alındı Karılarıda Beşeri İslam anlayışına göre Cariye yapıldı. İşte O zaman O büyük üstadı Linç eden Şamılıların çoğu Kafadan düzülmüşlerdi. Ve Üstadın ne dediğin anladılar.Altın buldular denir. O altın Süleyman mabedi altınıdır. DÜŞÜNCEDİR, HİKMETTİR. Hikmetse Felsefedir.

Şaman dediğimiz adamları Meczuptular şeklinde küçümsemeyelim Onlar Meczup değil mecnundular. Manevi meselelerde Türk Halkı onlara itibar ederdi. Selamlar.

Sitelerde Paylaş
....

Şaman dediğimiz adamları Meczuptular şeklinde küçümsemeyelim Onlar Meczup değil mecnundular. Manevi meselelerde Türk Halkı onlara itibar ederdi. Selamlar.

Ben şamanları neden küçümseyeyim?

Şaman'lar, doğa güçlerinin arkasında doğa-üstü güçler olduğunu sanan, onlarla iletişime geçmeye çalışan insanlardır. Aralarında yaptıklarına inananlar da vardır, 3kağıtçılar da. Ama hiçbirisi 3kağıtçılıkta "Ben peygamberim, Allah benimle konuşuyor, bir tek ben görebilirim, bir tek ben duyabilirim" diyenlerin eline su dökemez.

"Şamanların etkisiyle müslüman olmuşuz ha!!!!" sözümden şamanları küçümsediğimi çıkartmayın lütfen.

======

"Metazoriyle din empoze edebileceğinize inanıyormusunuz?" dediniz?

İnanıp inanmamak ne demek?

Biliyorum.

Tarihte bunun örnekleri yok mu?

- Türklerin müslümanlaştırılması,

- Güney Amerikanın, Orta Amerikanın İspanyollarca hristiyanlaştırılması,

...

Günümüzde genç çocuklar beyinleri yıkanarak müslümanlaştırılmıyor mu? Onlar ateizmi, hristiyanlığı, budizmi vsvs öğrenip, kendi rızalarıyla mı müslüman oluyorlar?

Basbayağı beyinlerine tecavüz edip müslüman yapıyorsunuz.

"... din Allahın olana kadar savaşın" ayetini de unutmayalım. Allah, islamın zorla yayılmasını emretmiş. Daha ne?

.

Sitelerde Paylaş
Ben şamanları neden küçümseyeyim?

Şaman'lar, doğa güçlerinin arkasında doğa-üstü güçler olduğunu sanan, onlarla iletişime geçmeye çalışan insanlardır. Aralarında yaptıklarına inananlar da vardır, 3kağıtçılar da. Ama hiçbirisi 3kağıtçılıkta "Ben peygamberim, Allah benimle konuşuyor, bir tek ben görebilirim, bir tek ben duyabilirim" diyenlerin eline su dökemez.

"Şamanların etkisiyle müslüman olmuşuz ha!!!!" sözümden şamanları küçümsediğimi çıkartmayın lütfen.

======

"Metazoriyle din empoze edebileceğinize inanıyormusunuz?" dediniz?

İnanıp inanmamak ne demek?

Biliyorum.

Tarihte bunun örnekleri yok mu?

- Türklerin müslümanlaştırılması,

- Güney Amerikanın, Orta Amerikanın İspanyollarca hristiyanlaştırılması,

...

Günümüzde genç çocuklar beyinleri yıkanarak müslümanlaştırılmıyor mu? Onlar ateizmi, hristiyanlığı, budizmi vsvs öğrenip, kendi rızalarıyla mı müslüman oluyorlar?

Basbayağı beyinlerine tecavüz edip müslüman yapıyorsunuz.

"... din Allahın olana kadar savaşın" ayetini de unutmayalım. Allah, islamın zorla yayılmasını emretmiş. Daha ne?

.

İspanyollar Güney amerikaya girdiklerinde Amaçları din empoze etmek değildiki TOPLU KATLİAMDI. VEDE YAPTILAR.Kalan kadınlarıda Cinsel zevklerine alet edip Melez insanların ortaya çıkmasını sağladılar.Sonuçta Orta ve Güney Amerikaya yerleştiler.

Ama Arap hiçbirzaman TURANDA tutunamadı.Şamanlar aslında Maddenin birde Mana yönünün olduğuna kanaat eden.Felsefe yapan insanlardı.Şaman dede eline kopuzu aldı ve İslamı Kendi felsefi anlayışına göre yorumladı. Başladı ADI GÜZEL KENDİ GÜZEL MUHAMMED deyip KIRKLAR MEYDANINDA ENGÜR ŞERBETİ İÇİLMESİNİ anlatmağa, Hz Alinin DEVLERLE olan mücadelesini anlatmağa. Onlar hiç bir zaman Kuralcı bir Müslümanlık vermediler halka.Zaten Bu anlatımlarıda Arap Müslümanlığında yoktur.Şaman dede Kendi felsefesini MİTOLOJİ şeklinde anlattı. Ama daha sonra nasıl bu hale geldik? İşte bu hususu itiraf edeyim BİLEMİYORUM VEDE BULAMIYORUM.

Evlatlarımıza karşı ne yapabiliriz?Biz istemedikki okullarda Mecburi din dersi konmasını? Aksine karşı çıktık.Ama şu var :Hiçbir zaman gerek evlatlarımızın gerekse bizlerin içinde bulunduğumuz Toplumla zıtlaşmaya girmesinide istemeyiz.Bu aynı zamanda bir SAYGI VEDE HÜRMETTİR.Ramazan ayında Kurban kesip Cem yapmadık, Sigarayı ulu orta içmedik,inanç ve kanaatlerimizi her yerde açmadık. Zaten açsakda anlışılmıyor ya:))) Evlatlarımızı sünnet ettirdik vede ettirteceğiz.Onların hiç bir zaman toplumda zor durumda kalmalarını arzu etmeyiz.

Ama ya diğerleri? Onlar kanaatimce İnanmadıkları halde sırf toplumsal menfaatleri açısından evlatlarını böyle yetiştiriyorlar.Akıl ve vicdan dışı görünen bir doğmayı olduğu gibi kabul edip İnanıyorum demek ya Hamakattır yada Riyakarlık.Ama O doğmayı kabul farklıdır. Evet bu vardır ama buna benim aklım ve gönlüm henüz basmıyor. Ben bunun hakiki manasını bulamadım henüz.O zaman Bu sadece Aklımın bir tarafında kalsın gün gelir belki anlarım. İşte budur sadece.

DİN ALLAHIN OLANA KADAR ONLARLA SAVAŞININ ANLAMI BİZİM EKOLÜMÜZDE:Din Yaşamdır. Allah ise herşeyinle sensin. Onlar ise Sendeki tereddütler, Bağnazlıklar, korkular,Yanlış düşüncelerdir.O zaman BU YAŞAM GERÇEKTEN SENİN OLANA KADAR SENDEKİ ONLARLA SAVAŞ ANLAMINDADIR. Saygılar.

tarihinde SAMSON tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kuran-1.jpg

kuran-02.jpg

Senin aklın,fikrin kendi kültürün,geleneğin yokmu ? Sen neden haydutun terör kitabını belge diye sunuyorsun ?

Osuruktan iddia da bulunmak çokmu zor?Al sana, bende osuruktan bir iddia ortaya atayım. Evreni koca boğa yaratmıştır,aksini ispat et bakalım? Senin alahın görüp bildiği halde neden utanmadan ben yarattım diye yalan söylüyor ?

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Senin aklın,fikrin kendi kültürün,geleneğin yokmu ? Sen neden haydutun terör kitabını belge diye sunuyorsun ?

Osuruktan iddia da bulunmak çokmu zor?Al sana, bende osuruktan bir iddia ortaya atayım. Evreni koca boğa yaratmıştır,aksini ispat et bakalım? Senin alahın görüp bildiği halde neden utanmadan ben yarattım diye yalan söylüyor ?

benim aklım,fikrim,kültürüm,geleneğim bunu gerektirio :) delil sundugum sey kuran-ı kerim sen neyi delil sunuyosun??ben havadan bişey sölemiorum sen sölerken bile salladıgını sölüosun :) sen bile dediğine inanmıosun ki boğa yarattı derken karsındaki nasıl inansın..

tarihinde zuzum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
benim aklım,fikrim,kültürüm,geleneğim bunu gerektirio :) delil sundugum sey kuran-ı kerim sen neyi delil sunuyosun??ben havadan bişey sölemiorum sen sölerken bile salladıgını sölüosun :) sen bile dediğine inanmıosun ki boğa yarattı derken karsındaki nasıl inansın..

Dünyada hiç bir iddia kendi kendisinin delili olamaz. Onun dışında bir delil getirmen gerekir. Kuranın allahtan olduğunu kim söylüyor? Muhammed.Muhamedin haklı olduğunun kanıtı ne,kuran.Kuranın haklı olduğuna kanıt ne,muhammed. Sütçü

beygiri gibi dön babam dön.

Sitelerde Paylaş
Dünyada hiç bir iddia kendi kendisinin delili olamaz. Onun dışında bir delil getirmen gerekir. Kuranın allahtan olduğunu kim söylüyor? Muhammed.Muhamedin haklı olduğunun kanıtı ne,kuran.Kuranın haklı olduğuna kanıt ne,muhammed. Sütçü

beygiri gibi dön babam dön.

dediğin doğru dönüşler hep O'na :)

Sitelerde Paylaş

Bakın bütün yazıları okudum. Evvela bu siteyi SEVİYESİZ BULDUM.Şu veya bu tartışmalardan vazgeçiyorum. Buruce Lee misin nesin Oraya Karetecimi galatacımı tekvandocumu resmi koymuşsun. Yani NET KABADAYISI! haa Çok güzel Kick boks yada tekvando falan filan biliyorsun. O yüzden senden KORKACAKLAR. SUSACAKLAR SENDE AĞZINI BOZUP KÜFREDECEKSİN.BAK ASLANIM ,OSURUK FİLAN DAYI DOYU KONUŞMALAR Burası TÜRKİYE ALMANYA DEĞİL SAKIN HAAA KARIŞTIRMA. Bak burada MAFYA VARDIR VEDE DİNCİDİR!ÜSTÜNE ÜSTLÜKTE ÜLKÜCÜ!Adamı sırf Vücudundaki dövme yüzünden nalladılar!Senin o üstadınıda nalladılar ya.DAHADA NALLIYORLAR.Ben bu sitede artık kalamam çünkü baştada belirttiğim gibi seviyesiz! Sırf siz delikanlı değilsiniz ama DEĞMEZ!Ama bak sana nasihatım efendi ol! BİRAZ Birgün yamulturlar adamı O galatan boksunda bi işe yaramaz.Benden söylemesi Sen O alamanyada daha devam et kabadayılığa FART FURT ZENGEN : O SENİN YENGEN. Dikkatli ol aman gözüm.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...