Jump to content

SORU : Tek boyutlu bir şeye örnek verebilirmisiniz.. ?

Recommended Posts

• İleti 181
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dünyada tam anlamıyla tek boyutluluk yoktur ama bilimde, teorilerde ve uygulamalarda sıkça kullanılır.

amacın ne senin? Bize tuzak mı kuruyorsun yoksa ? :)

Varsın bilimsel olsun.... Hatta uyduruk bişey olsun.. 1 örnek verin..!

Sitelerde Paylaş
Öncelikle hiç bir çizim tek boyutlu değildir....

aferim öğrendik hadi yat uyu artık

şaka bi yana mask yaşını falan bilmiyorum ama

kardeşimsin yinede fazla düşüncelere zorlamak birde kasmak akıl ve fizik sağlığı açısından hiç iyi değil sen nasıl mutlu hissediyorsan kendini öyle davran

burda hiç birimizin düşüncesi %100 doğruluğunu kanıtlayamazyız bunu hepimiz kabul ediyoruz

sadece hatırlatmak istedim zamanında bazı şeyler yaşadığım için biliyorum herşeyde olduğu gibi beynide aşırı zorlamak hasarlara yol açar bir müddet sonra taş gibi sinir sistemine sahip oursan başka

bunları neden yazdım aslında herkes için geçerli arada bi kafayı dağıtmak dinlenmek düşüncelerden uzaklaşmak lazım akıl sağlığı açısından

Sitelerde Paylaş

EBU Cehil,

uyarın için sağol.. Evet, kimse aynı şeye inanmak zorunda değil.. Ben bazen İMAN Noktasında, bazen de ilginç fikirleriniz noktasında tartışmaya giriyorum... Ama mlsf olayı hemen karşıt bir mücadeleye dönüştürüyorlar.. Oysa bazı meselelere sadece fikirsel noktada bilgi alışverişi açasından yaklaşıyorum.. Nyse, herşey mümkün...

DTOAD

SEN Dediğin hiç bişey tek boyutlu olamaz.. Hatta 2 boyutlu da olamaz... Hatta konuyu dağıtmananız şartı ile 2. boyut da yoktur; O da farklı bişey.. Ama bu ayrı bir konu...

sangreal..

Noktanın bir yarı çapı olduğuna göre; Noktada olamaz.. Oda 3 boyutludur...

Sitelerde Paylaş
EBU Cehil,

uyarın için sağol.. Evet, kimse aynı şeye inanmak zorunda değil.. Ben bazen İMAN Noktasında, bazen de ilginç fikirleriniz noktasında tartışmaya giriyorum... Ama mlsf olayı hemen karşıt bir mücadeleye dönüştürüyorlar.. Oysa bazı meselelere sadece fikirsel noktada bilgi alışverişi açasından yaklaşıyorum.. Nyse, herşey mümkün...

DTOAD

SEN Dediğin hiç bişey tek boyutlu olamaz.. Hatta 2 boyutlu da olamaz... Hatta konuyu dağıtmananız şartı ile 2. boyut da yoktur; O da farklı bişey.. Ama bu ayrı bir konu...

sangreal..

Noktanın bir yarı çapı olduğuna göre; Noktada olamaz.. Oda 3 boyutludur...

kardeşim noktanın bi yarı çapı yoktur .. nokta tek boyutludur .. ama sen bi nokta göremezsin dediğim gibi varsayımdır .. 3 boyutlu dünyada yaşıyoruz gördüğün her şey 3 boyutludur .. diğerleri matematiksel varsayımdır..

Sitelerde Paylaş

ben söyleyeyim ama dediğim gibi plank sabitinde istediğinkadar tek boyut çıkarırsın o hacimde madde olmuyacağına göre sadece enerji olarak düşünebiliriz plank sabitinin altında boyutda kalmıyor zaten evren yok sayılıyor çünkü plank sabitinden daha sonra enerji titreşemiyor aslında o noktadan sonra başka boyutlara geçiliyor bilim adamlarına göre plank sabitinden büyük olan her çizimde dediğin gibi mantık olarak 3 boyut çıkarılır.

tarihinde EBU CEHİL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nasıl bir beklenti var bilmiyorum ama, herhangi bir vektör tek boyutlu bir düzlem ifade edebilir.

Örnek: Oklava, mezure, cetvel... hepsi tek boyutludur.

Ayrıca noktanın çapı olmaz.

tarihinde kodoman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mask 3 boyutlu dediğin şeyin hacmi vardır .. bi cismin nası hacmi hesaplanır biliyosun heralde .. 2 boyutlularda yükseklik denen kavram yoktur .. bu yüzden sadece alanları vardır .. tek boyut ise sadece bi noktadır. veya doğrudur, eğridir.

zebaniye yazmışım yanlışlıkla .. ayrıca dediğiniz gibi çizgide tek boyutludur.

ama hepsi matematiksel varsayım bunların .. hiçbi duyu organınla algılayıp bilgisine ulaşamazsın 1 veya 2 boyutluların.

tarihinde sangreal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kodoman..

Noktanın nasıl çapı olmaz..??? Noktada 3 boyutludur...!

Zebani..

Çizgi de dahil olmak üzere gördüğümüz her şey 3 boyutludur...

EBU CEHİL..

Bu kabul edilebilir bir varsayımdır ama soruma cevap değildir... Ayrıca bu ilimde bir SON Değil; Ölçüle bilirlikte bir son olarak kabul edilir.. Ayrıca şuanki teknoloji ile öyle 10 üzeri eksi 40 lara varan bir ölçümleme asla yapılamaz... Bu hesaplamayla alakalı bir değerdir ve şimdilik kabul edilen bir değerdir.. İlerde bu sayıyın artı yada eksi değişmeyeceğinin bir garantisi yok..

Çünki şuana kadar ki ilim Önce Newton fiziğini esas aldı, sonra Einstein'nın görecelik kuramını kabul etmek zorunda kaldı şimdi ise Quantum fiziğini esas alıyor...

Herşeye rağmen bu kabul edilse bile senin de dediğin gibi bu bir son değil; Bir boyut değişimidir... Peki hangi boyuta geçiyoruz... 1 mi, 2 mi..?

Ayrıca 1. ve 2. boyut için örnekleme yapılabilir..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...