Jump to content

ALLAH AKILLA BULUNUR!

Recommended Posts

• İleti 287
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ALLAH AKILLA BULUNUR!!!!!!!!!!!!!!

Bir akidenin doğruluğu şuradan anlaşılır:

1.Akla dayalı olması (yani aklın kanaat getirmesi).

2.Fıtrata uygun olması (insanın yaratılışında olan özelliklere ters düşmemesi)

3.Kalbin itminan bulması (akla dayanan ve fıtrata ters düşmeyen akide/inanç kalbede güven verir).

Bi'şiii dayanma ihtiyacı varsa;kendini kanıtlama ihtiyacı var demektir... :P Kime karşı: kendine?????????? Yarattıklarına????????

Hangisi olmanın ne önemi var ki! ;) Ulu manitu! adına...kendini kanıtlamaya çalışan bir Tanrı!!!!

Sitelerde Paylaş
Afedersiniz ama.. Siz müşriklerin arasından Allah'ı arayanlar mı var?

Evet ben şahsen aramaktan ötesine geçtim.

Ama asıl size sormalı bunu.

Sen hiç aradın mı? Yok sana öyle öğrettiler öyle kabullendin.Sen buldunmu allahı? karşılıklı oturup sohbet de etmişsindir eminim

Sitelerde Paylaş
Evet ben şahsen aramaktan ötesine geçtim.

Ama asıl size sormalı bunu.

Sen hiç aradın mı? Yok sana öyle öğrettiler öyle kabullendin.Sen buldunmu allahı? karşılıklı oturup sohbet de etmişsindir eminim

NiHiL aralarından belkide konuşulmaya değer çok az kişiden birisisin.Çünkü çok fazla beyinsiz var buralarda.Soruları ve cavplarını saptıranlar.Net soru ve cavaplar olduğu sürece muhabbet sürer..

Ben uzunca bir süre bana öğretilen birkaç dua ve çok çok seyrek hatta yılda bir olan ibadetler ile dengesiz bir inanca sahip biri olarak yaşıyordum.Tıpkı bu ülkedeki birçok müslüman gibi.Allah'ı sorgulamak yada aramak konularını aklımdan bile geçirmemiştim.Zaten hayat akıp gidiyor ben de gençliğimi yaşıyordum.Hoş hala gencim.. Ancak öyle bir gün geldi ki, işte o gün Allah'ı aramadığım, sogulamadığım için sanki cezalandırıldım.Ve ben Allah'ı aramaya başlamadan o beni buldu.

Birkaç yıl evvel hayatta en sevdiğim insanı eşimi, canımı karnındaki çocuğu ile birlikte kaybettim.İnsan hiç acı hissetmiyor, sadece bir boşluk.Birkaç dakika belkide birkaç saat.Siz buna depresyon veya hile yada şans diyebilirsiniz.Hayattan vazgeçtiğim bir noktada bana yardımcı olan o idi.Allah ve kelamı Kur'an-ı Kerim sadece çalışma odama gidip kitaplığıma uzanmam yeterliydi.Okudum, anlamaya çalıştım, osmanlı arşivlerine girdim.Üniversitedeki öğretim görevlisi arkadaşlarıma ve hocamalrıma danıştım.Hep aradım, ibadet şekillerinden amaçlarına kadar.İbadetin insan metabolizması üzerindeki etkilerine kadar.Ölümden sonra yaşam konularından, metafizik konularına kadar.

Gerçekten neye ulaştığımı bilmek ister misin? Gerçekten ne bulduğumu?

tarihinde heater tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

BEnde seninki gibi çok ağır bir depresif duruma girdiğimde aramaya başladım allahı.ve bulacağımdan da kesin emindim.Dinime çok bağlıydım ve umudum sonsuzdu.biliyordum ki allah kendini arıyanı eli boş çevirmez.Neler yaptım ne eşeklikler salklıklar boş zaman kaybı.

Sonunda bişeyler bulduğumu sandım ama bulduklarımın sadece kendimi rahtlatmaya yaratyan boş zırvalıklar olduğunu farkettiğimde.

''Allah nasıl oluyorda canla başla kendini arayandan varlığını gizliyor'' diye sormaya başladım.

Ben artık herşeyin ötesinde düşünüyorum hayatın anlamını tanrının varlığını herşeyin nedenini arıyorum karşıma çıkan cevaplar sadece

''inanmazyana cehennem, inanana cennet--huri, iyi insan olmak, Namuslu olmak, ahlaklı olmak , muhammetin karıları--nası düzmesi gerikir'' saçma sapan bait şeyler.

Ben allah nerdedir diye soruyorum cevap .'' inanmayan ahlaksızdır cehennemde yanar''--- bu mu allah?

Kul köle olmak için yaratılmışız-- bu mu cevap

Bunlar basit insalar için basit cevaplar.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ve benim içinde tartışılacak yanı kalmamıştır.Onu bulmak için neler çektiğimi bi ben biliyorum.Yoksa yoktur.M

Aptal gibi davranmaya gerek yok.Artık bana gördüğüm-işittiğim dünya yetiyor.Ötesi umrumda değil.Burda güçlü olmak gerek.Ötesini düşünmek herşeyi katlannılmaz kılıyor ve insanı güçsüz yapıyor.

benim onu bulamamış olmam da onun suçudur.Aramam bile onun suçudur.

Bikere allah varsa aramamız neden gerekli? Bunu anlayamıyorum

Sitelerde Paylaş
BEnde seninki gibi çok ağır bir depresif duruma girdiğimde aramaya başladım allahı.ve bulacağımdan da kesin emindim.Dinime çok bağlıydım ve umudum sonsuzdu.biliyordum ki allah kendini arıyanı eli boş çevirmez.Neler yaptım ne eşeklikler salklıklar boş zaman kaybı.

Sonunda bişeyler bulduğumu sandım ama bulduklarımın sadece kendimi rahtlatmaya yaratyan boş zırvalıklar olduğunu farkettiğimde.

''Allah nasıl oluyorda canla başla kendini arayandan varlığını gizliyor'' diye sormaya başladım.

Ben artık herşeyin ötesinde düşünüyorum hayatın anlamını tanrının varlığını herşeyin nedenini arıyorum karşıma çıkan cevaplar sadece

''inanmazyana cehennem, inanana cennet--huri, iyi insan olmak, Namuslu olmak, ahlaklı olmak , muhammetin karıları--nası düzmesi gerikir'' saçma sapan bait şeyler.

Ben allah nerdedir diye soruyorum cevap .'' inanmayan ahlaksızdır cehennemde yanar''--- bu mu allah?

Kul köle olmak için yaratılmışız-- bu mu cevap

Bunlar basit insalar için basit cevaplar.

Bunların hiçbiri Allah'ın veya Sunnetullah sisteminin varlığının cevabı olamaz.Bu kadar basit düşünen insanlar için Kur'an-ı Kerim basit çözümler sunar.Günlük yaşam, beşeri hayat kuralları gibi.. Allah'ı hiçbir zaman bulamazsınız.Ancak bu Allah'ın varlığının üzerindeki soruların tek cavabı değil!

Siz gerçekten basit olmayan bir cevap istiyo musunuz? Yoksa ilelebet bu konuyu burda kapayalım mı? Ancak istemenizle size cevap verebilirim.Önce benim size cevap verebilecek durumda olduğuma inanmalısınız.

Sitelerde Paylaş
Siz gerçekten basit olmayan bir cevap istiyo musunuz? Yoksa ilelebet bu konuyu burda kapayalım mı? Ancak istemenizle size cevap verebilirim.Önce benim size cevap verebilecek durumda olduğuma inanmalısınız.

İşte buna neden inanayım? sen de insansın ne biliyosun büyük soruların cevabını?

Muhammet ne biliyodu? Ben bulamıyosam benim yerime kimse bulamaz zaten bi anlamı olmaz.

Bikere allahı aramak saçmalıktır.

Sitelerde Paylaş
NiHiL aralarından belkide konuşulmaya değer çok az kişiden birisisin.Çünkü çok fazla beyinsiz var buralarda.Soruları ve cavplarını saptıranlar.Net soru ve cavaplar olduğu sürece muhabbet sürer..

Ben uzunca bir süre bana öğretilen birkaç dua ve çok çok seyrek hatta yılda bir olan ibadetler ile dengesiz bir inanca sahip biri olarak yaşıyordum.Tıpkı bu ülkedeki birçok müslüman gibi.Allah'ı sorgulamak yada aramak konularını aklımdan bile geçirmemiştim.Zaten hayat akıp gidiyor ben de gençliğimi yaşıyordum.Hoş hala gencim.. Ancak öyle bir gün geldi ki, işte o gün Allah'ı aramadığım, sogulamadığım için sanki cezalandırıldım.Ve ben Allah'ı aramaya başlamadan o beni buldu.

İnançların doğuş nedeni... :( Kendini ve sevdiklerini bir gün yitirme korkusu...Bunun için en kolay yoldur varlığına inandığın ikinci hayatlar...

Aslında son derece basit; ölüm dediğimiz yine bize ait atomların oluşturacağı yeni "moleküler" düzenlemeler...Kaybettiğimizi sandığımız belki duygulardır...Sevmek-sevilmek, acı-sevinç,acıkmak-doymak,neşe-üzüntü.....İçinde bencilliği barındıran..Duygular!Çünkü;sadece bizi bir şablon içine sokuyor...

Birkaç yıl evvel hayatta en sevdiğim insanı eşimi, canımı karnındaki çocuğu ile birlikte kaybettim.İnsan hiç acı hissetmiyor, sadece bir boşluk.Birkaç dakika belkide birkaç saat.Siz buna depresyon veya hile yada şans diyebilirsiniz.Hayattan vazgeçtiğim bir noktada bana yardımcı olan o idi.Allah ve kelamı Kur'an-ı Kerim sadece çalışma odama gidip kitaplığıma uzanmam yeterliydi.Okudum, anlamaya çalıştım, osmanlı arşivlerine girdim.Üniversitedeki öğretim görevlisi arkadaşlarıma ve hocamalrıma danıştım.Hep aradım, ibadet şekillerinden amaçlarına kadar.İbadetin insan metabolizması üzerindeki etkilerine kadar.Ölümden sonra yaşam konularından, metafizik konularına kadar.

Gerçekten neye ulaştığımı bilmek ister misin? Gerçekten ne bulduğumu?

Gerçekten üzücü.... :(

16 yıllık ev arkadaşımı AXL'I kaybettiğimde duyduğum sonsuz acı asla bir arayışa yönlendirmedi beni...Ötenazi için dr a yolladığımda ikimizde mutluyduk....Ayrılışların "son " olmadığını biliyorduk...Son bir bakışla veda ederken, hep burada olacağımızı biliyorduk...

Son gecede yaşadıklarımız belki tekrarlanmayacaktı ama o güçsüz bedenin son paylaşımlar için kullandığı efor hep anılarımda....

Nötrino'lar...Enerji hırsızı...?

Sitelerde Paylaş
İşte buna neden inanayım? sen de insansın ne biliyosun büyük soruların cevabını?

Muhammet ne biliyodu? Ben bulamıyosam benim yerime kimse bulamaz zaten bi anlamı olmaz.

Bikere allahı aramak saçmalıktır.

Çok üzücü ancak yazımı dikkatlice okumamışsınız ben Allah'ı bulmak yolunda cevaplar veercek değilim.Zaten Allah'ı bulamazsınız diye yazmıştım.Bakınız lütfen mesajıma.Bu kadarını okuyabiliyorsunuz.Ancak sünnetullah sistemi ve Allah'ın kuvveleri hakkında cevaplar vereceğimi düşünmüştüm.Allah'ın olup olmadığı hakkında değil!

Siz zaten bu konuyu kapamışsınız.Fakat ben henüz kapamadım kendi açımdan.Ben yoluma devam ediyorum.Siz daha gözünüzün önünde yazışan gerçek kişilere dahi inanmakta güçlük çekiyorsunuz.Bu beni sizden ayıran en önemli özellik: İnanç dürtüsü..

Muhabbet için teşekkür ederim.Olur da sünnetullah hakkında bilgi almak isteyen bu yolda cevaplar bekleyen olursa yazar.Konuşuruz akıllı ve medeni insanlar gibi.Şimdilik çıkıyorum.

Sitelerde Paylaş
Çok üzücü ancak yazımı dikkatlice okumamışsınız ben Allah'ı bulmak yolunda cevaplar veercek değilim.Zaten Allah'ı bulamazsınız diye yazmıştım.Bakınız lütfen mesajıma.Bu kadarını okuyabiliyorsunuz.Ancak sünnetullah sistemi ve Allah'ın kuvveleri hakkında cevaplar vereceğimi düşünmüştüm.Allah'ın olup olmadığı hakkında değil!

Siz zaten bu konuyu kapamışsınız.Fakat ben henüz kapamadım kendi açımdan.Ben yoluma devam ediyorum.Siz daha gözünüzün önünde yazışan gerçek kişilere dahi inanmakta güçlük çekiyorsunuz.Bu beni sizden ayıran en önemli özellik: İnanç dürtüsü..

Muhabbet için teşekkür ederim.Olur da sünnetullah hakkında bilgi almak isteyen bu yolda cevaplar bekleyen olursa yazar.Konuşuruz akıllı ve medeni insanlar gibi.Şimdilik çıkıyorum.

Sen sanki sünnetullah hakkkında ne biliyorsun ki kıçınızdan uydurduğunuz masllardan başka ? Hadiyazda görelim bakalım?

Sitelerde Paylaş

Tam kapamış değilim.Sadece hayatın gerçeklerinin va anlamının nerde aramaması gerektiğini öğrenmiş oldum.

Herşeye açığım burdan sonra düşüceğim hiçbir hata(!) dan ben sorumlu olamam...

Kendimce ne bulmam gerektiğini buldum.

Sitelerde Paylaş

değerli katilimcilar;

'inanma' ve 'inanmama' yi ne diye bu kadar kriter haline getiriyorsunuz anlamiyorum..

inaniyor mu?eyv..h inanmiyor mu? gene eyv..h...

inanip,inanmama kişilik üstünde çok belirleyici değildir(elbette etkisi mevcut,ancak çok az.)

inanmayan imansizliği ile karizma peşinde ise ona değil eyv..h,cktir bile demeyeceğim hususunda şüpheniz olmasin..

inanan da cogunluk olmanin kendisine verdiği psikolojik güc ile diğer azinliğin üstüne cullanmaya cabaliyorsa,ateist özentisine bir,ona iki...

birakin bunlari..bakin ben sadece islam tanrisi allah'a değil,şu ana kadar varolmus ve gelecekte de varedilecek olan hiçbir türden yaratici ve tanrinin varolduğuna inanmiyorum.dogal olarak dinsizim de..ama bu kadar takmiyorum..ateizm olgusu hayatimin onuncu sirasinda dahi değil,güncel yasamim da inanç hakkinda tek bir polemige de girmem.!

böyle abuk tartismalar yerine,islam ve diğer dinlerin içeriğinin kofluguna,tarikat ve cemaatlerin ya da hizblerin zararli faaliyetlerine dair bilgilendirici tartişmalar,forum kamuoyu açisindan cok daha faydali olur kanaatimce..

sevgiler..

tarihinde irr4ligion tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Başından geçenlere gerçekten çok üzüldüm. Bazen hepimiz sahipsiz olmadığımıza, başımıza gelen felaketlerin birer anlamı olduğuna, katlandığımız acıların sonunda mükafat göreceğimize inanmak isteriz. Bu istek, hayatımızın ekseninden saptığı, boşluğa düştüğümüz zamanalarda kendini daha fazla gösterir. Herkes benzer şeyler yaşamıştır( tabi ki bazı insanlar diğerlerine göre daha ağır travmalar yaşarlar). Daha önce düşündünüz mü bilmiyorum ama nedense inanma isteği bizi en zayıf olduğumuz anlarda bulur. Benim verdiğim cavap, inanma ihtiyacının, isteğinin zayıflıktan ileri geldiğidir. Belki bir gün benim de başıma feci şeyler gelir, kendime olan saygımı kaybederim ve ben de kendimi yalanlara adarım. Çünkü yalanlara inanmak gerçekleri kabul etmekten daha kolaydır. . .

Bunların hiçbiri Allah'ın veya Sunnetullah sisteminin varlığının cevabı olamaz.Bu kadar basit düşünen insanlar için Kur'an-ı Kerim basit çözümler sunar.Günlük yaşam, beşeri hayat kuralları gibi.. Allah'ı hiçbir zaman bulamazsınız.Ancak bu Allah'ın varlığının üzerindeki soruların tek cavabı değil!

Bunu demen çok ironik aslında. Dinler de bizden tam olarak bunu isterler. Yani derler ki sen önce bana inanmak isteyeceksin, ben sana ondan sonra cavaplar sunacağım, önce allaha, peygamberlere, meleklere iman edeceksin. . .

Bu malesef işin kolayına kaçmaktır. Size inanmaya hazır olanları inandırmak( kandırmak) o kadar kolaydır ki.

Sevdiğiniz birinin size yalan söylediğinden şüphelenirsiniz ama bunu ona konduramazsını, ona inanmak istersiniz. Onu kaybetmeye hazır değilsinizdir belki, ama sonunda bir gün göz ardı ettiğiniz tüm yalanlar saflığınızın ve hatta aptalllığınızın ispatı olarak yüzünüze çarpıldığında yaşadığınız şeylerin ne kadar boş hayaller olduğunu anlayabilirsiniz.

Bazı insanlar hayatlarındaki tanrıdan memnundurlar, ona ihtiyaçları vardır, yokluğuna hazır değildirler, gönüllü olarak inanırlar, gerçekleri görmek istemezler. Bunu anlıyorum o yüzden inanan insanlara ve onların inançlarına sayıgım var ama bu inançların mantıksal doğrularmış gibi gözümüze sokulması gerçekten sinir bozucu ve aşağılayıcı.

Akıl oyunlarını izleyenler bilirler bir sahnede şizofren amcamız eski, hayali arkadaşlarını ne kadar özlediğinden bahssediyordu ve arkadaşları o sırada ona bakıp konuşmaya çalışıyolardı. Filmin burası benim için çok etkileyiciydi. Yani o arkadaşları; o, kendi hayalinde kurup biçimlendirdi ve belki de dünyanın en saf sevgisiyle sevdi. Ama bu haytın gerktirdiklerini yapmak için bunların hayal olduğunu kabul etmesi gerekti. Ben de tanrı inancını ve buna hissedlen ihtiyacı az önceki örneğe benzetiyorum. Hayallerini red edemeyenlere sözüm yok ama bizden aynı hayali paylaşmamaızı beklemesinler lütfen.

tarihinde lostone tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Lostone

Kainat kendi kendine olmamışsa nasıl oluşmuş bunu anlat bana, astronomi ve uzay dersi vermeye kalkışma bende biliyorum gezegenleri yıldızları! Kainatın yaratıcısı yoktur demek bütün varlığın kendi kendine oluştuğunu söylemektir. Varlar işte varlar maddenin canı sıkılmış sayısını sayamayacağımız herbiri özel tasarlanmış varlıklar ortaya çıkarmış. Bu kadar kolaymı, basitmi? Yok arabalardan örnek vermek ilkellikmiş, neden örnek vermeliyim, marstaki dört gözlü yeşil yaratıklardan mı? İlkellik nedir daha sen onu dahi bilmiyorsun. Hiçbirşeye bakma, şöyle dön kendine bak o bile yeterlidir, Allah'ın varlığını bulmaya!

Ayrıca sen kendini değersiz hissedebilirsin ama ben kendime çok değer veriyorum çünkü beni diğer varlıklardan ayıran aklım var. Bu hayatın amacını hayvanlar gibi yiyip içmekten, üremekten ibaret boş bir yaşam olarak göremiyorum. Niye varım, neden benim aklım var, niye ölüyorum bu soruları kendime soruyorum ve bunun raslantı olamayacağını düşünüyorum. Ama sizin gibi kendini güya bilimin arkasına sığınan senaristlerin teorilerine (her ortaya attıkları teorileri bilim tarafından çürütüldüğü halde, hala Allah yoktur diye şartlandıkları için teorilerinin arkasındalar) kaptırmış zavallılar bu soruları kendine soramıyor, asıl dar düşünce budur.

Sitelerde Paylaş

Ya bak çok açık söylüyorum bunu, aynı şeyleri defalarca söylemekten bıktım.

hani çocuklar "mune mune" sorarlar cevap verirsin sora aynı şeyi terar sorarlar.

-mune?

- masa çocuğum.

-mune?

-masa

-mapa?

-hayır masa evladım.

-mune?

-masa

-mapa ne?

işte bu durumu seninle konuşmaya tercih ederim. Bu, sana vereceğim son sabırlı cevaptır. Son şansını bişeyleri anlamak için kullansan iyi edersin, hani ilerde düşünmeyi öğrenirsen belki işine yarar.

Kainat kendi kendine olmamışsa nasıl oluşmuş bunu anlat bana, astronomi ve uzay dersi vermeye kalkışma bende biliyorum gezegenleri yıldızları!

Yıldızları bilebilrsin ana onların ne kadar çok olduklarını, sonsuzluğun ne demek olduğunu anlamıyorsun. Şimdi evrenin nasıl var olduğuyla ilgili henüz kimsenin doğru düzgün cavap veremediği bir soru var.

"Evren nasıl var oldur? biliyosan anlati,ispat et. Bilmiyosan benim anlattığım zırvalara inan. Hatta bu da yetmezmiş gibi benim anlatııklarımı mutlak doğru kabul et, sorgulama." gibi bir yaklaşıma saygı duymamı bekleme benden.

"Evren nasıl var oldu, tesadüfen mi oldu biri mi yarattı?" sorusuna cevabım:

Evrenin nasıl olduğunu kesin olarak bilmekten uzağız, nasıl olduğunu bilmiyorum ama yaradılış teorisi her evresinde çelişkilerle dolu, akla mantığa uygun olmayan boş bir inanıştır. Yaratılış teorisini ve onun önümüze koydu tanrıyı kabul etmiyorum. Bu kadar. "

Yok arabalardan örnek vermek ilkellikmiş, neden örnek vermeliyim, marstaki dört gözlü yeşil yaratıklardan mı? İlkellik nedir daha sen onu dahi bilmiyorsun. Hiçbirşeye bakma, şöyle dön kendine bak o bile yeterlidir, Allah'ın varlığını bulmaya!

Doğada herşey gelişen koşullara uyum sağlar ve bu koşullara uyum sağlayamayan yok olur(doğal seleksiyon). Eğer bir şey türünün ilk örneklerinden ise yani zamanla evrilip gelişmemişse o ilkeldir. Mesela köpekbalıkları, timsahlar ilkeldir. Çünkü bu canlıların anatomik özellikleri bin yıllardır hiç değişmemiştir( onları değişime itecek zorlayıcı şartlar oluşmadığından).

İlkel düşünce ise; bir konuda insanlar düşünmeye başaldığı andan itibaren pek bir gelişme kaydetmemiş, lk örneklerine benzeye düşüncedir. .Bundan 3-5 bin yıl önce senin gibi aklı evvel biriyle geçmiş olması muhtemel dialog., yani örnek.

- hani yağmur yağarken çıkan korkun. sesler var ya o tanrıdır.

- nası ya?? neye göre tanrıdır bi anlatsana?

- o kadar çok ses nasıl çıkacak, kesin tanrı yukarıdan bağarıyo, kızdı bize

- ??

-Gök gürültüsü ne, gök gülütüsü nasıl oluyo, sen bana bunu cevabını ver, sen bana bunun cevabını ver. Yaa veremezsin çünkü gök gürültüsü tanrıdır senin kafan bunu almaz, pis kafir, akılsız, koskoca gök gürültüsünü inkar ediyo. Yakın bunu....

İnsanların anlamadıkları her boka tanrının alameti, tanrının işareti demesi ilkel bir düşünce ve davranıştır. Gök gürültüsünün kaynağı bulunsa güneş, güneşin yapısı anlaşılsa yıldızlar, yıldızları kavrasak evrenin var oluşu hep tanrının işareti olmuştur( güya), hep kullanılmıştır.

İşte ilkellik budur, sende ilkel düşüncleri savunun bir insansın.

Ayrıca sen kendini değersiz hissedebilirsin ama ben kendime çok değer veriyorum çünkü beni diğer varlıklardan ayıran aklım var.

Ben kendimi çok değerli hissediyorum özellikle senin gibi aciz insanların yanında. Ama evrenin büyüklüğü, zamanın sonsuzluğu ve evrenin var oluş bilinmezi benim kısıtlı ömrüme göre çok büyük şeyler. Bunların yanında küçücük zavallı bir insanının ve sınırlarımı kabul ediyorum. Senin gibi aciz kaldığım noktaya tanrıyı koyarak işin içinden sıyrılmayacak kadar cesur ve onurluyum.

Bu hayatın amacını hayvanlar gibi yiyip içmekten, üremekten ibaret boş bir yaşam olarak göremiyorum.
Ne gariptir ki bugüne kadar dünya halklarına, insanlık onuruna en çok hizmet etmiş insanlar ateistlerdir. Çünkü bizim mücadele azmimiz, açık bir dünya görüşümüz ve size göre çok daha gelişmiş bir ahlak anlayışımız var. Daha önce örneklerini vermiştim, insanlığın eşitliği, huzuru, mutluluğu için, ilkeleri için gözünü kırıpmadan ölüme giden binlerce ateist vardır.

hayvanca ,boş boş yaşayan insanlara örnek vermek gerekirse.

Hiçbirşey sormadan, kendine hazır verilenleri kabul eden, haksızlığıa uğradığında dövülüp sövüldüğünde,sadece Allah belanızı versin deyip kaçan , ensesine vurup elinden ekmeğini alsalar da şükreden, kadınları mal gibi gören, 1400 yıllık öğretileri ve o zamanki arap devletinin anayasasını hala geçerli ve tartışılmaz sayan insan benden kat ve kat hayvandır.

Niye varım, neden benim aklım var, niye ölüyorum bu soruları kendime soruyorum ve bunun raslantı olamayacağını düşünüyorum.

hayatına doğru düzgün bir amaç bulamadığın için varoluş amcını hayali tanrına bağlamışsın, yazık.

Ama sizin gibi kendini güya bilimin arkasına sığınan senaristlerin teorilerine (her ortaya attıkları teorileri bilim tarafından çürütüldüğü halde, hala Allah yoktur diye şartlandıkları için teorilerinin arkasındalar) kaptırmış zavallılar bu soruları kendine soramıyor, asıl dar düşünce budur.

Bu gün biraz olsun bilimsel bakış açısına sahip olan herkes için evrim teorisi yaradılış inancıyla karşılaştırılamıyacak kadar değerlidir, temellidir. Evrim teorisinden eksik yanlar vardır ama en azından bilimsel ve bütün bilim adamlarının( fanatik şarlatanları saymazsak) kabul ettiği temellere dayanmaktadır. Şimdi 1-2 gerzek çıkıpda "kaplumbağa yumurtadan çıktığında da denize gidecek akılı nerden buldu? buna o aklı kim verdi, şüphesiz yüce yaratıcının kusursuz eseridir bu? " derse evrim teorisini çürütmüş olmazlar, tanrıyı ispatlamanın yanından bile geçemezler. Doğal sleksiyonun genlere nasıl işlendiği bilinmese de bu sadece evrim teorisinin bir eksikliğini gösterebilir.

Not: cevap yazmadan önce bu yazıyo birkez daha oku, hatta bir paragraf oku sora dur dinlen, kafanı topla, kendine fazla yüklenmeden öteki paragrafı oku. Başarabilirsin, mantıklı bir insan gibi bu yazıyı okuyabilirsin, anlayabilirsin diye ümit ediyorum...

Sitelerde Paylaş

lostone, evrenin ve tüm alemin nasıl oluştuğuna dair kesin bilgi yok.Allah'ın da var olduğuna dair kesin bilgi yok.

Elli yıl öncesine kadar bir çocuğun kime ait olduğu da kesin bilgilerle kanıtlanabilir değildi.Genetik bilimi sayesinde, sahip olduğumuz teknoloji sayesinde eşyaların veya canlı varlıkların kimlere ait olduklarını, nasıl oluştuklarını biliyoruz. Evrenin de nasıl oluştuğu bilgisine insanoğlunun sahip olduğu teknoloji ile ulaşacağız. Gözle görülür çok açık ve net. Ancak insan beyninin ve duyularının algılamadığı, algılayamayacağı veya teknolojimizin algılamamıza izin vermediği birçok varlık, element, fizik kuralı olabilir.

Bizden çok çok uzakta bir galaksinin bir gezegeninden buraya gelip bizi yerleştirmiş insan üstü varlıklar da olabilir. Yada insanoğlu bundan yüzyıllar sonra fizik kanunlarını alt üst edecek ve uzaydaki zamanı kırmayı başararak tüm evrene hakim olacak. Belkide biz gelecekten gelen insanların Dünya adı verilen bu gezegene yerleştirmiş oldukları insanlarız. Belki de bu bildiğimiz fiziki ortamdan yücelmiş bazı ileri varlıklar tarafından izleniyoruz. Güneş cehennemimiz, başka bir galaksideki başka bir dünya ise cennetimiz olabilir.

Bunların hepsi teoridedir. Ancak şunu biliyorum ki.. Birileri gelipte bu teorilerden herhangi birini destekleyecek bir kitap yada bilgi getirmedi. Ortada bir kitap var. Bu kitap çok güçlü ve hatasız bir kitap. Ancak saptırmak istendiğinde olmayan hataları çıkartabileceğiniz bir kitap.

Hz. Muhammed doğduğu günden bu yana kimseye yalan söylememiş ve binlerce insan tarafından (bunların içinde müşriklerde var) kabullenilmiş bir insan. Bu kesin bilgi. Muhammed hiç yalan söylemeyen bir tüccar idi. Ancak öyle bir gün geldi ki.. "Dur bakalım ben şu ahaliye bir yalan yapayım, düşüneyim düşüneyim şu insanları aldatayım" dedi. Durup dururken kafasından bunca ayeti sıraladı (nasıl yaptıysa). Bunları binlerce insana yutturdu. Tek amacı vardı tüm insanları avucunun içine almaktı. Ölümü yaklaşmış bir adamın düşüneceği birşey gibi gözükmüyor ama neyse hadi öyle olsun.

Sonra düşündü, dedi: "ne yaparım da bu müşrikleri deli ederim". Bu kitap ve hayatının mükemmel bir dürüstlük içinde geçirmiş bir insan. Adı Allah olan bir varlıktan bahsetti. Yücelerin yücesi bir varlık olduğunu, gözle görünemez olduğunu ve niceliklerinden bahsetti.

İşte bu bilgidir. Kanıt olarak kabul eder yada etmezsiniz. Bu kitabı kanıt kabul edenler iman etmişlerdir. Kabul etmeyenler ise kendi başlarınadır."Sen bunu kabul edemezsin" diyemezsiniz. Aynı şekilde "bunu kabullenmek zorundasınız" da diyemez kimse size.Burada karşılıklı bir antlaşma söz konusudur.

Ancak sahip olduğumuz ve inandığımız bu değerlere dil uzatıldığı zaman antlaşma bozulmuş olur. Bu sizin fesatlığınızı gösterir.Sanki buraa sizi imana getirmek için uğraşıyormuşum havası vermeyiniz. Sizi imana getirmek, yapabileceğim en büyük hata olur.Çünkü bu benim görevim değil., yetkili de değilim.

Sonuç olarak: Öldüğümüzde bu soruların cevabını alacağız, yada alamayacağız.Bu kadar basit.Ancak her iki halukarda da benim kaybım olmayacak.

Sitelerde Paylaş
Sonuç olarak: Öldüğümüzde bu soruların cevabını alacağız, yada alamayacağız.Bu kadar basit.Ancak her iki halukarda da benim kaybım olmayacak.[/b]

Tanrı olsam dürüst ve mert ateistler yerine cennete şark kurnazlarını sokarken çok düşünürdüm doğrusu :)

Sitelerde Paylaş
Tanrı olsam dürüst ve mert ateistler yerine cennete şark kurnazlarını sokarken çok düşünürdüm doğrusu :)

Boşver şark kurnazlarını da.. Dürüst ve mert bir ataist olarak cennete mi girmeği diliyorsun.Yani red ettiğin cennete.Gözlerim yaşardı.

Bunları muzakere ederiz.Sen dürüst ve mertsin.Bizler ise dalgacı, ahlaksız, acımasız, vatanı ve ailesi uğruna canını vermeği göze alamayacak yalancı düzenbaz insanlarız.Ataist olmanız sizi yüksek ahlaklı kılıyor.Biz ise alçak ahlaklıyız.

Sözlerine dikkat etsen iyi olur.Terbiyesizlik ediyorsun.Müslümanları tanımlamak için şark kurnazları terimini kullanman senin ne kadar terbiyesiz olduğunu gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Andromeda,

Surda cok samimiyim,ben Tanri olsam dürüst ve mert insanlari cennete alir,bu nakilci müslolarin topunu cehenneme tikardim.Aslinda öylede olacaktir.

Bakin Tanri bir ayatinda ne diyor?

Onlar müslüman oldular ama IMAN etmediler.

Yani, BENI taniyamadilar.

Onlar,

Namaz kilip

Oruc tutup

Zekatta verselerde bosunadir.

Cünkü beni taniyamadilar,taniyamiyorlar,taniyamiyacaklarda.

Benimle güya Arsda oturup konustular.

Bu densizler bilmezki,bana,YER,YÖN,ZAMAN gösterilemez.

degedin bahem,Tanriyi Kabedeki en büyük put olan Al-Ilah kimin görenler.

Ha unuttum,sizin Allah Muhammedin sekreteride galiba.

DIKKAT!

Kapiyi calmadan girmeyin

Yemeye cagirmadan gelmeyin

Yemeyi yedinizmi fazla oturmayin

Yüksek sesle konusmayin

Bunlari utanir size söylemeye.

Siz kendiniz yapin.

Bunlari Allah, bari bir kagida yazip Muhammedin kapisina assa daha iyi olurdu,kur,ana yazacagina.

Bu durumda kur,an Tevratla,Incilin ugradigi katipler saldirisina ugradigi apacik görülmektedir.

Ateistlerin cogalmasina bu NAKILCILAR sebebdir.

Boynuguz altinizda galsin emiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:-))))))))

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...