Jump to content

ALLAH AKILLA BULUNUR!

Recommended Posts

• İleti 287
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hadilan amerikan askerinin karşısında silahsız insanlar var evleri basıp tecavuz edip öldürüyolar dünya ispatladı bunu kadın çavuş köpek gibi bağlamış çıplak vaziyette üst üste dizmiş müslümanları karakolda o amına koyduğumda inanç olsa öyle yapamaz gelmiş konuşuyosun yok şu rakam bu rakam sana ifade ediyomu falan geç bu işleri bilek bileğe gelceksin o zaman görcen kodukmu oturturuz OSMANLI ORDUSU 120 000 KİŞİYLE İNGİLİZ FRANSIZ RUS YUNAN BULGAR AVUSTRALYA ORDULARINI VE BU ÜLKELERİN 110 TANE ZIRHLI SAVAŞ GEMİLERİYLE 600 000 KİŞİLİK DEV ORDUYU DENİZE DÖKTÜ AMINA KODU YETMEZMİ VE OSMANLI ORDUSU CUMA NAMAZINDAN SONRA BATIRDI GAVURLARI SENDE O MÜSLÜMANLARIN SAYESİNDE BURDASIN BİDE KONUŞUYON ATEİST OLDUĞUNUZU HERKESTEN SAKLARSINIZ ANCAK BURDA YER SÖYLEMEK ÇIKINDA BAĞIRINSANA ÇARŞIDA GEBERTSİNLER İKİ DAKİKADA BEN BAĞIRDIM MÜSLÜMANIM DİYE Bİ OLAYDA BENLE BİRLİKTE NİDA ATTI BİR SÜRÜ GENÇ YAŞASIN MÜSLÜMANLIK

Müslümanların Allah'ı ne işe yarar ?... Neredeydi 600.000 kişi öldürülürken?...Kur'an'da atıp tutar; geçmişte çok kavim helak ettiğini söyler ama günümüzde sesi soluğu çıkmıyor... :rolleyes: Antik kitaplarda, efsanelerde atıp tutmak çok kolay ama pratik yok tabii...

Sitelerde Paylaş
İnanmayanların her yaptığı boşa gitmiştir. Günahı çoksa , yaptığı iyilikte boşa gitmiştir.

Kur'an'da bunun yazdığı yeri gösterin, müslüman olacağım.

Gösteremezseniz yalanlarınızı yaymayın, çelişkilerinizi de ılımlı öğretilerinizle örtmeye çalışmayın.

Ek

hem zaten muhtemelen en büyük günah ayetlerden birini inkâr etmek, o yüzden bu dediğinizin de pek bir önemi yok.

tarihinde teenspirit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah akılla bulunabiliyorsa, akıl da beyinde olduğuna göre, öldüğümüzde beyin de çürüdüğüne göre, yani akıl da yok olduğuna göre, allah da yok oluyor mu demek oluyor bu? ya da hala aklın ruhda olduğunu düşünenler mi var aramızda?

ya da allah bana akıl vermiş, ama ben allahı bulamıyorsam benim suçum ne? bu kadar mı merhamet sahibi?

Sitelerde Paylaş
Allah akılla bulunabiliyorsa, akıl da beyinde olduğuna göre, öldüğümüzde beyin de çürüdüğüne göre, yani akıl da yok olduğuna göre, allah da yok oluyor mu demek oluyor bu?

Yok öyle demek olmuyor.

Bu üstükapalı ''inanmayan salaktır'' demek oluyor.Böyle bir hakaretle inamayan insaların en azından inanmadıklarını belli etmeleri engellenmeye çalışılıyor.

Tıpkı kıralın çıplaklığını ''kıralın üstündeki elbiseyi sadece aptallar göremez'' diyerek kapatmak gibi.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tenspirit

Kur'an'da bunun yazdığı yeri gösterin, müslüman olacağım.

Gösteremezseniz yalanlarınızı yaymayın, çelişkilerinizi de ılımlı öğretilerinizle örtmeye çalışmayın.

De ki: Size amelce en çok ziyanda olanı haber vereyim mi? Bunlar dünya hayatında çalışmaları boşa gitmiş olanlardır. Oysa onlar güzel iş yaptıklarını sanıyorlardı. İşte bunlar, Allah'ı ve Ona kavuşmayı inkar edenlerdir. Bu yüzden amelleri boşa gitmiştir. O halde onlar için kıyamet gününde bir tartı tutmayacağız." (Kehf, 103-105 ) tenspirit müslüman oldunmu olamazsın ama gururun el vermez

Sitelerde Paylaş

5descartes akılcı felsefenin kurucusu )) ben varım fakat ben kendimden var olmadığımı biliyorum eğer kendimi ben yapmış olsa idim bende bulunmayan bütün tam sıfatları kendime verirdim bu ise kendime varlığı vermekten daha güç olmayacaktır ben daima var olmadım benim söylediğim bu sözü herkes söyleyebildiler ben kendimi daima bi kuvvet tarafından muhafaza idame edildiğimi hissetmekteyim bu kuvvet olmamış olsaydı bende yok olacaktım .yaratılış daimidir eğer ALLAH kadar kamil olmayan bir varlığın kudreti farz edilse o mevcut benim kendi hakkımda düşündüğüm şeyi kendi hakkında düşünecek idimeğerki varlığı kendisine veren yine kendisi olsun ohalde ise kendi ALLAH olacaktır

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...