Jump to content

Recommended Posts

Arkadaşlar, bu tartıştığımız forumun şekli, rengi, yazı boyutları, büyüklüğü vs. çok değişik şekillerde olabilir. Fakat, bu forumun böyle olmasını tercih eden vardır. Eğer bu formu düzenleyen kişi bunun böyle olmasını tercih etmese bu forum niçin bu şekilde olsun ki...

Aynen öyle de, kainat ve kainatın içindeki canlılar ve canlıların aza ve cihazlarının şekli, büyüklüğü, yerleri, rengi vs. sonsuz değişik şekillerde olabilir. Fakat, kainatın ve kainatın içindeki canlıların ve canlıların aza ve cihazlarının bu şekilde, bu büyüklükte, bu renkte olmasını irade eden ve tercih eden biri vardır. Eğer öyle olmazsa kainat ve kainat içindeki varlıklar niçin bu şekilde olsun ki...

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, mesela şu anda yazdığım yazı hadsiz tarzda olabilir. Fakat, bir tercih eden olduğu için o nihayetsiz ihtimallerden bu yazı yazılıyor.

Ayrıca, bu yazıya gelecek olan herbir cevap dahi yine hep irade ve tercih meselesidir.

Sitelerde Paylaş

Mesela, şu anda cevap yazmayan arkadaşlar da hep tercihini kullanıyorlar. Yani, yazmak istemeyince yazı yazılmıyor.

Aynen öyle de, bu kainat var ve bu şekilde. Fakat olmayabilirdi. İkisi de eşit. Elbette bu şekilde olmasını isteyen biri var.

tarihinde ilim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Aynen öyle de, bu kainat var ve bu şekilde. Fakat olmayabilirdi. İkisi de eşit. Elbette bu şekilde olmasını isteyen biri var.

Olmasaymış. Peki neden olmuş? elbette böyle olmasını isteyen biri neden böyle olmasını istemiş?

sen bundan farklı kaçtane kainat gördün de ''bu diğerleri gibi olmamış demekki bunun böyle olmasını isteyen biri var'' diyosun*

Sitelerde Paylaş
Olmasaymış. Peki neden olmuş? elbette böyle olmasını isteyen biri neden böyle olmasını istemiş?

sen bundan farklı kaçtane kainat gördün de ''bu diğerleri gibi olmamış demekki bunun böyle olmasını isteyen biri var'' diyosun*

kardeşim sen kainatı araştırdınmıki böyle konuşuyorsun.kainattaki düzeni yıldızları belli yörüngesinde dönen güneş ay ve diğer gezegenleri kusursuz program ve ayarlamayı araştırdınmıki böyle laf salatası yapıyorsun.şu kalbindeki mühürü 2 dakkalığına bi kenara koy ve düşün.dünyanın güneşe olan mesafesi bi ayar değilmidir.milim yakın olsa yanarız veya uzak olsa donarız.sonra yağmurun yağması kar tanelerindeki ihtişam<hiç bi kar tanesi bir birine benzemez> gece ile gündüzün birbirini takip etmesi hep bunlar üstün yaratıcının eserleridirki saynakla bitmez.

Sitelerde Paylaş
kardeşim sen kainatı araştırdınmıki böyle konuşuyorsun.kainattaki düzeni yıldızları belli yörüngesinde dönen güneş ay ve diğer gezegenleri kusursuz program ve ayarlamayı araştırdınmıki böyle laf salatası yapıyorsun.şu kalbindeki mühürü 2 dakkalığına bi kenara koy ve düşün.dünyanın güneşe olan mesafesi bi ayar değilmidir.milim yakın olsa yanarız veya uzak olsa donarız.sonra yağmurun yağması kar tanelerindeki ihtişam<hiç bi kar tanesi bir birine benzemez> gece ile gündüzün birbirini takip etmesi hep bunlar üstün yaratıcının eserleridirki saynakla bitmez.

Harun sen kendini çok kasıyosun cevap vericem diye hep alakasız şeyler yazıyosun.Anlamıyosan kenarda bekle.

Laf salatası yapan sensin.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
dünyanın güneşe olan mesafesi bi ayar değilmidir.milim yakın olsa yanarız veya uzak olsa donarız.

Güneş dünyaya yakınlaşıp uzaklaşırsa buna uyum sağlayabilen canlılar hayatta kalır. Güçsüzler ise yok olur. İnsanda güneşin bu şekline göre yaşıyor, böyle olmasaydı da değişik bir şekilde yaşardı. Anlayacağın canlılar çevre koşullarına göre varoluyorlar. Şimdide küresel ısınma var insan eliyle oluşturulan. Bu hızlı bir süreç bilim buna bir çare bulmazsa insanlar uyum sağlayamayacağı için yok olacaktır.

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar, bu tartıştığımız forumun şekli, rengi, yazı boyutları, büyüklüğü vs. çok değişik şekillerde olabilir. Fakat, bu forumun böyle olmasını tercih eden vardır. Eğer bu formu düzenleyen kişi bunun böyle olmasını tercih etmese bu forum niçin bu şekilde olsun ki...

Aynen öyle de, kainat ve kainatın içindeki canlılar ve canlıların aza ve cihazlarının şekli, büyüklüğü, yerleri, rengi vs. sonsuz değişik şekillerde olabilir. Fakat, kainatın ve kainatın içindeki canlıların ve canlıların aza ve cihazlarının bu şekilde, bu büyüklükte, bu renkte olmasını irade eden ve tercih eden biri vardır. Eğer öyle olmazsa kainat ve kainat içindeki varlıklar niçin bu şekilde olsun ki...

Cehaletin temsilcisi ilim, Bu formu böyle yapan birisi var onun kim olduğunu biliyoruz.

Ama kainatı birisinin yapıp yapmadığını bilmiyoruz kalkıpta bu konuda 1400 yıl önce yaşamış cahil bedevilerin sözlerine inanamayız. Bu kainatı yaptığını söylediği varlığın elçisi olduğunu söyleyen yalancı cahillerin söylediğine güvenemeyiz.

Ama şimdi bu formu yapan kişi kendini gizli tutarak bu forma istemedende olsa birilerini gelmesini sağlayarak zorla sınav yapacağını söylese, bu sınavdan geçemeyenlere işkence yapacağını söylese, formu beyenmeyenlerinde işkence göreceğini söylese, bunlarıda kendisi değil kullanıcıların birisini elçisi seçerek söylettirse.

O zaman bu formu yapan kişi hakkında ne düşünürsün?

Sitelerde Paylaş
EBU CEHİL Anlatmak istediğini daha uygun kelimeler seçerek sakin bir şekilde daha iyi anlatırsın diye düşünüyorum.

o yüzden birazdaha kelimelerine dikkat et.

iyide ayıp kaçıyo kaçıncı yazımı sildin

sildim diye bi yazı bile yazma gereği duymadın

burda ne için çabalıyoz biliyorsun ayrıca her kelimemi seçerek kullanıyom

emin ol gerektiği gibi yazıyorum forum 1 haftadırmı milli eğitim okuluna döndü neler yazılıyordu 1 hafta öncesine kadar sizde yazıyorsunuz herkes yazıyor bırakın istiyen istediği gibi yazsın.

aşırı kaçmadan.

Sitelerde Paylaş
iyide ayıp kaçıyo kaçıncı yazımı sildin

sildim diye bi yazı bile yazma gereği duymadın

burda ne için çabalıyoz biliyorsun ayrıca her kelimemi seçerek kullanıyom

emin ol gerektiği gibi yazıyorum forum 1 haftadırmı milli eğitim okuluna döndü neler yazılıyordu 1 hafta öncesine kadar sizde yazıyorsunuz herkes yazıyor bırakın istiyen istediği gibi yazsın.

aşırı kaçmadan.

:lol: sen kelimelerini seçemiyorsun cehilcim.hakaret ediyorsun kafana göre bizi forumdan atıyorsun kaç defa benim adıma başlık açtın düşünsene yok buna yardım edin yok harun 25 tehtit etti yok bilmem harun 25 in gfizli oyunlaru vs...artık siteye geldiğimde ilk baktığım şey adıma yazı yazılığp yazılmaması oldu bi ara senin sayende :lol:

Sitelerde Paylaş
:lol: sen kelimelerini seçemiyorsun cehilcim.hakaret ediyorsun kafana göre bizi forumdan atıyorsun kaç defa benim adıma başlık açtın düşünsene yok buna yardım edin yok harun 25 tehtit etti yok bilmem harun 25 in gfizli oyunlaru vs...artık siteye geldiğimde ilk baktığım şey adıma yazı yazılığp yazılmaması oldu bi ara senin sayende :lol:

sen işin oyunundasın bunlar seni eğlendiriyor ama

benim için bi oyun değil bu insanlığın yaşadığı bu büyük tehlike islam tehlikesi varken burda senin gibi oyun oynayamam

Sitelerde Paylaş
sen işin oyunundasın bunlar seni eğlendiriyor ama

benim için bi oyun değil bu insanlığın yaşadığı bu büyük tehlike islam tehlikesi varken burda senin gibi oyun oynayamam

Bundan haklısın burada oyun oynanmıyor.

İslam gibi büyük bir tehlikeden insanlığı kurtarmaya çalışıyoruz.

Bunun içinde akıllı olmalıyız değilmi?

Senin bir yazıda yapamadığını burada harun gibiler birkaç satırda yapabiliyorlar

İslamın insanları ne hala getirebileceğini gösteriyorlar.

Sitelerde Paylaş

Senin bir yazıda yapamadığını burada harun gibiler birkaç satırda yapabiliyorlar

:D

Sitelerde Paylaş

:lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...