Jump to content

Yargıtay Savcısının Açtığı Davanın Düşündürdükleri

Recommended Posts

Savcının iddianamesinden ders almalıyız.

Yıllardır İslam'la mücadele ediyoruz ve belki de yanlış veya eksik bir strateji izliyoruz.

İslam'ın kötülüklerini ve kusurlarını, ilkellik ve bağnazlığını ortaya koymanın Müslüman'ları öfkelendirdiğini biliyoruz.

Çünkü bütün ömür inanılan bir dinin sapıklıkla suçlanması, bir ömrün boş yere harcandığı anlamına geliyor.

İslam'ın kötülüklerine değinmekten çok, demokrasinin, insan haklarının, özgürlüğün ve laikliğin erdeminden bahsetmek çok daha olumlu bir sonuç verebilir.

Bence laikliğe daha çok önem vermeli ve ülkemizde laik olmadığına inandığımız her türlü etkinliği eleştirmeliyiz.

İslam'ı tahdit etmenin en kolay yolu her kes için inanç özgürlüğünü tanımak ve din ve devlet işlerinin ayrılmasında israr etmektir.

Yani İslam'sal etkinlikleri yasaklayarak değil, mevcut yasaların uygulanması için çaba göstermeliyiz.

Laiklik bize ayrıntı gibi geliyor..

Biz çok daha görkemli, yağlı-göbekli, koca bir hedef oluşturan İslam'a karşı gelmek istiyoruz.

Oysa İslam'ın en büyük düşmanı, kendisinden sonra gelen, laikliktir.

İslam'ın en büyük düşmanı ateizm değildir.

Hatta ateizm İslam'ın kamçısıdır..

Ama laiklik, insan hakları (kadın ve çocuk hakları), hatta hayvan hakları, özgürlük ve demokratik ilkeler İslam'ın en büyük düşmanı ve bizim en güçlü tarafımızdır.

Onları savunmak için eleştiriye baş vurmaya bile gerek yoktur.

Daha çok pozitif ateizmi savunarak, onların erdeminden bahsetmeliyiz.

Negatif ateizme daha az yer vermeliyiz..

Selamlar..

HACI

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hacı ya katılıyorum...Laiklik üstünde durulmalı ; insanlara , dinin neden siyasal ve sosyal yaşamımıza girmemesi gerektiği anlatılmalıdır...Kuran ayetleri bile örnek gösterilebilir ( bizde biraz takiyye yapalım..)

Dinin olmayan Allah la kul arasında olması gerektiğini , ibadetin bile gizli yapılması gerektiği anlatılmalı...Gerçi içinizden kahkaha atacağınızı biliyorum ama napçanız, kafalar öyle afyonlanmış ki....Sinsice bir planla cahil halka bişeyler anlatmalıyız...(Kimse yanlıoş anlamasın bildiğim tanıdığım müslümanlar dinlerini bilmiyorlar da..)

Sitelerde Paylaş

ya nihayet bana destek veren bi ateist çıktı burda.hacı baba teşekkür ederim.ben burda bas bas bağırıyorum böyle uçkur edebiyatlarıyla iftiralarla bilmem nelerle elinize birşey geçmez sadece islamı güçlendirirsiniz diye ama dinleyen kim.ha hoş laiklik edebiyatıylada islamı çökertemezsinizya oda ayrı bi konu.siz laiklik diye direttikçe islamcıların tepkisi dahada artacak ve dahada fanatikleşeceklerdir.bu nedenle bence böyle kalın kendi felsefeniz neyse onu yaşayın.islamı yoketmeye gücünüz yetmez onu söyliyim.

Sitelerde Paylaş

bizim okulda ben ateistim ddm

bütün okul çalkalandı

geln geçen dalga geçio

3-5 arkadaş toplandık artık sıkıştırdık dalga geçenlerı

gık diyemediler

soora ögretmenler bana selam vermeye başladılar

bööle sohbet etcek yer arıolardı bnle

buaralar konuşuorm onlarla

konuyu hmn dine baglıolar :D ya diorm inanç özgürlügü var

tamam senin beynin yıkanmış beynini yıkamışlar diolar

Sitelerde Paylaş
Daha çok pozitif ateizmi savunarak, onların erdeminden bahsetmeliyiz.

Negatif ateizme daha az yer vermeliyiz..

''Pozitif ateizm'' gerçekten çok önemli bir noktaya değinmişsiniz.Aslında burada anlatılmak istenen,çağdaş yaşam tarzıdır ve günümüzde dinler emperyalizmin yönlendirmeside olsa bu yaşam tarzına yönelmiştir.Açıkçası,hem inanmak hemde moder yaşamın nimetlerinden yararlanmak bu insanların hoşuna gitmekte ve benimsenmektedir.Daha önce örneği verildiği gibi,başı açık müslüman,bira içen türbanlı bayan,dışarı istediği zaman ve istediği gibi çıkıp,dolaşan inanç sahibi insanlar,hukuk karşısında eşit şartlar,evlilik ve boşanma sonrası haklar,yaşam tarzı çoğunluk tarafından benimsenen ve vazgeçilmesi zor bir gerçektir.Tüm bunların ekseninde,insanlara istediği gibi,özgürce yaşamasına olanak sağlayan şey ise aslında LAİKLİĞİN kendisidir.Tüm inananlar,ŞERİAT la beraber ellerinden herşeyin alınacağını ve esaret içinde yaşayacaklarını bilmektedirler.Özelliklede kadın inanalar açısından bu durum yıkıcı olacaktır.

Bu durum karşısında,haci arkadaşın dediği gibi pozitif ateizm olan çağdaş yaşam olgusu geliştirilmeli,laiklik sahiplenilmelidir.

Kendi bakış açımla bu görüşü bir adım daha ileri götürerek;gerçek özgürlüğün,insan için bilimin sınıfsız toplumlarda olduğunu savunuyorum.

Sitelerde Paylaş

Asıl beyni yıkananların kim olduğunu sor .. Doğduğundan beri bir takım dini olgular dayatılarak büyütülenlerin mi yoksa din gibi olgulardan kurtulmus olan insanların mı .

Sitelerde Paylaş
İslam'ı tahdit etmenin en kolay yolu her kes için inanç özgürlüğünü tanımak ve din ve devlet işlerinin ayrılmasında israr etmektir.

Bu cümle satır aralarında kalmamalı. Çok çok önemli ve geçerli bir strateji.

Avrupa, dini kiliselere tıktığı için bu kadar ilerledi.

Eğer bu ülkede de;

- Kimse kimsenin, inancına yada inaçsızlığına karışmaz ise

- Din sadece insanlar için olursa

- Din her şeye müdahele etmez ise

gelişmiş ülkeler arasında yerimizi alabiliriz. (tabi gelişmemizi istemeyen ABD gibi dış güçler tayyipleri desteklediği sürece biraz zorlanırız ama..)

ve

bunu gerçekleştirmenin yoluda uzun vade de olsa bu cümlede saklı gibi duruyor

Sitelerde Paylaş
bizim okulda ben ateistim ddm

bütün okul çalkalandı

geln geçen dalga geçio

3-5 arkadaş toplandık artık sıkıştırdık dalga geçenlerı

gık diyemediler

soora ögretmenler bana selam vermeye başladılar

bööle sohbet etcek yer arıolardı bnle

buaralar konuşuorm onlarla

konuyu hmn dine baglıolar :D ya diorm inanç özgürlügü var

Derler bunlar derler ama sen kendine güven kimseden yardım gelmeyeceğini bilerek hayatını yaşa başarılı ol sonra sana bunları diyenlerin hallerini gör.

Bunu görmek çok keyifli oluyor tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş
ya nihayet bana destek veren bi ateist çıktı burda.hacı baba teşekkür ederim.ben burda bas bas bağırıyorum böyle uçkur edebiyatlarıyla İFTİRALARLA bilmem nelerle elinize birşey geçmez sadece islamı güçlendirirsiniz diye ama dinleyen kim.ha hoş laiklik edebiyatıylada islamı çökertemezsinizya oda ayrı bi konu.siz laiklik diye direttikçe islamcıların tepkisi dahada artacak ve dahada fanatikleşeceklerdir.bu nedenle bence böyle kalın kendi felsefeniz neyse onu yaşayın.islamı yoketmeye gücünüz yetmez onu söyliyim.

demek ki yazdıklarınızın hepsi İFTİRA yazık size.

iftiralarla hiç bir ideoloji gerçekleşemez.

iftira etmek ancak söyleyecek sözü bitmiş olanlar içindir.......

tarihinde aylin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sende ''birisi bişey uydursada inansam'' diye bekliyosun heralde.

böyle bir beklenti içinde olmadığımı biliyorsunuz siz de. yukarıda arkadaşınızın özeleştirisini tekrar okursanız o arkadaşınızın sadece iftiralarla dolu sözleri ifade ettiğini kendisinin söylemiş olduğunu göreceksiniz.

demek ki birşey bilmediğini iftiralarla örtmeye çalışıyor başını kuma gömercesine. ama bu durumun kendisini daha da komikleştirdiğinden kendisi bile haberdar değildir...

Sitelerde Paylaş
böyle bir beklenti içinde olmadığımı biliyorsunuz siz de. yukarıda arkadaşınızın özeleştirisini tekrar okursanız o arkadaşınızın sadece iftiralarla dolu sözleri ifade ettiğini kendisinin söylemiş olduğunu göreceksiniz.

demek ki birşey bilmediğini iftiralarla örtmeye çalışıyor başını kuma gömercesine. ama bu durumun kendisini daha da komikleştirdiğinden kendisi bile haberdar değildir...

Sen neden o nun iddasına hemen inanaıyorsun diyorum.

Alenen yutmak için laf bekliyosun.Tek gereklilik din lehine olması

Sitelerde Paylaş

Aylin, harun25 orada kendi özeleştirisini falan yapmıyor. Harun25'de senin gibi bir Müslo. Ne okuduğunu,ne olduğunu bilmeyen ama inanan türden bir insan yani. Hayatı olduğu gibi görmek istemeyen birisi yani.

Hadi kolay gelsin size.

Bu arada Hacı'nın yazısına %100 katılıyorum.Ülkemiz açısından bu tespit doğru.

Sitelerde Paylaş
nihil farkındaysanız burada basit bir konudan bahsetmiyorum bahsettiğim konu:

İFTİRA.....

VAR MI ÖTESİ

Bende aynı şeyi söylersem peki?

Harunun o iletisindeki iftira iddiası bir iftiradır....

VARMI ÖTESİ?

Neden hemen ona inanıyosun? O peygamber mi?

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bende aynı şeyi söylersem peki?

Harunun o iletisindeki iftira iddiası bir iftiradır....

VARMI ÖTESİ?

Neden hemen ona inanıyosun? O peygamber mi?

öyleyse o da bir ateist değildir.

ayrıca neden yazdıkları konusunda onu bu kadar savunma gereği hissediyorsunuz anlamış değilim...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...