Jump to content

Yargıtay Savcısının Açtığı Davanın Düşündürdükleri

Recommended Posts

İslam'ı İslam'a nasıl kırdırabiliriz?

Bu ideal bir çözüm yolu olurdu gerçekten.

İslam'ın en büyük düşmanının yine kendisi olduğunu biliyoruz.

Ve büyük güçlerin dışardan değil, ancak içerden yıkıldıklarını da biliyoruz.

Bu iki gerçeği bir araya getirerek İslam'ın nasıl olup da yine İslam'a kırdırabileceğini tartışabiliriz.

Uzun vadede İslam elbette değişip yıpranacak ve yozlaşacaktır.

Bu süreyi kısaltmak için bazı atılımlara baş vurulmalıdır.

Onların başında yukarda üzerinde özellikle durduğum laikliktir.

İslam'ı kendi silahi ile vurmak ne demektir bilmiyorum.

Bundan Müslüman olmayanların da en azından Müslüman'lar kadar davalarına inanmış olmaları ve davaları uğruna herşeyi göze alarak mücadele etmeleri kastediliyorsa, çok yerinde bir yaklaşım olduğunu kabul ediyorum.

Ama pratik olarak bunun mümkün olmadığını biliyoruz.

Demokrasi, insan hak ve özgürlüklerine inanan laiklerin, hiç bir zaman, Müslüman'ların İslam'ı yaymak için kullandıkları stratejileri benimseyebileceklerini ve uygulamaya koyacaklarını sanmıyorum.

Bu nedenden dolayı İslam'ı kendi silahi ile vurmak malesef pek mümkün değil..

HACI

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

demek ki yazdıklarınızın hepsi İFTİRA yazık size.

iftiralarla hiç bir ideoloji gerçekleşemez.

iftira etmek ancak söyleyecek sözü bitmiş olanlar içindir.......

aylin bu nedemek şimdi? :blink: ben ateist değilim müslümanım ya.yazıları iyi oku sonra yorum yap. :angry:

Sitelerde Paylaş
İslam'ın kendi silahı nedir?

Öyle bir silah mı var?

Ayrıca dikkat ederseniz ben laiklikle İslam'ı eleştirmekten bahsetmiyorum.

İslam'ı eleştirmek şöyle dursun, İslam'ın adını bile ağza almamaktan bahsediyorum.

Türkiye İslam'ın eleştirileceği bir ortama sahip değil.

Bunu hayal bile edemezsiniz.

İçindeki karışıklıklar ve ortak noktaya varılmamış konuları kastetmiştim kendi silahı derken

biiliyorsunuz ki islam içindede karışıklıklar günümüzde mevcut kerbela olayından sonra iyice taraflar belli olduğundan kendi içlerinde bir savaş vermekteler zaten ve bu karışıklıktan yararlanmamız gerekiyor gerek kamuoyu gerekse basın olarak birşeyler yapmalıyız.

Sitelerde Paylaş
İçindeki karışıklıklar ve ortak noktaya varılmamış konuları kastetmiştim kendi silahı derken

biiliyorsunuz ki islam içindede karışıklıklar günümüzde mevcut kerbela olayından sonra iyice taraflar belli olduğundan kendi içlerinde bir savaş vermekteler zaten ve bu karışıklıktan yararlanmamız gerekiyor gerek kamuoyu gerekse basın olarak birşeyler yapmalıyız.

Çok haklısınız ama, ateist olarak ne yapabiliriz?

Bunu ben de düşünmedim değil.. Düşündüm elbette.

Biz doğamız gereği onlar gibi davranamayız. Davranmamalıyız.

Sünni-Şii mücadelesi İslam'da aşırı uçların varlığını gösteriyor.

Biz ise aşırılıktan uzak durmaya çalışıyoruz..

Onlar gibi davranmamız mümkün değil..

Bu da bizim kusurumuz ve eksikliğimiz..

Kabul etmek zorundayız..

Sitelerde Paylaş

sizin islamı yok edebilmeniz için en az müslümanlar kadar gözü kara ,davalarına inanmış ve bu uğurda herşeyi göze alabilecek olmanız lazım ama böyle olmanız imkansız.bakın islamiyetin yayılmasının en önemli sebebi davaya gönülden inanç ve bağlılık ve herşeyi göze almak. peygamberimiz ve yanındaki 1 avuç müslümanın çok zor şartlar altına bile başarıya ulaşmasının ardında bu saydıklarım var.

Sitelerde Paylaş
nerde size hamza gibi ali gibi ömer gibi babayiğitler.nerde muhammed gibi bi önder bi komutan bi peygamber.bu iş hem bilek hemde yürek işi arkadaş.herşeyi göze almalı insan.gerekirse ölümü bile.

Biz katil değiliz arkadaşım .. bizi başkasıyla karıştırma -_-

Sitelerde Paylaş

Haciya katiliyorum. Stratejik olarak onemli olan Islam dininin degil, totaliter Islam ideolojisinin (seriatin) cokertilmesi. Buna oncelik vermeliyiz.

Ote yandan negatif ateizmden de vaz gecemeyiz. Cunku butun kotuluklerin anasi olan dinlerin cokertilmesi uzun vadedeki vaz gecilmez hedefimizdir. Ama yontemimiz yanlis olabilir, belki de Haci'yi ve beni kaygilandiran sey ayni. Soyle ki, negatif ateizm yapilirken uslup cok onemli. Bilimsel bir dille tartismali, tahriklere kapilip tartismalari sonu gelmeyen kisisel hirlasma duzeyine getirmemeye ozen gostermeliyiz. Boyle yaparsak sayginligimiz artar, bulaniklik ortadan kalkar, uzlasmaya varamasak bile en azindan argumanimizi somutlastirmis oluruz.

Aramizda duzeyli tartisma yapabilen musluman arkadaslar var. Onlarin kisisel duygularini, inanclarini inciterek sonuca gitmeye calismayi yanlis buluyorum. Dinlemek ve diplomasi bir erdemdir. Retorik bir sanattir. Ne kadar sacma bulsak bile dinlemeye, arkadaslarimizi anlamaya, neden oyle dusunduklerinin temel nedenlerini bulmaya calismaliyiz. Yaklasimimiz bilimsel, sogukkanli, humanist, ve holistik olmali.

Sitelerde Paylaş
Çok haklısınız ama, ateist olarak ne yapabiliriz?

Bunu ben de düşünmedim değil.. Düşündüm elbette.

Biz doğamız gereği onlar gibi davranamayız. Davranmamalıyız.

Sünni-Şii mücadelesi İslam'da aşırı uçların varlığını gösteriyor.

Biz ise aşırılıktan uzak durmaya çalışıyoruz..

Onlar gibi davranmamız mümkün değil..

Bu da bizim kusurumuz ve eksikliğimiz..

Kabul etmek zorundayız..

Bu konuda sizde haklısınız ama bunun imkansız olduğunun taraftarı değilim elbette zorluklar olucaktır din'in kötülüklerini insanlara anlatmaya çalışanları allah-u ekber sesleriyle cayır cayır yakıp üstüne bir kenara atacaklardır ama imkansız değildir islamın ortadan kalkması

zorluklar olmadan yapılan işlerin meyvasını zaten topluyamaayız.

İslam bir bedevinin ideolojierinin karşılığında yaptığı bir devrimdir ve dal'ında meyva kalmadığı için daha fazla ayakta durcağına pek sanmıyorum zaten dediğim gibi kendi içinde bir savaş içindedir.

tarihinde maggie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sizin islamı yok edebilmeniz için en az müslümanlar kadar gözü kara ,davalarına inanmış ve bu uğurda herşeyi göze alabilecek olmanız lazım ama böyle olmanız imkansız.bakın islamiyetin yayılmasının en önemli sebebi davaya gönülden inanç ve bağlılık ve herşeyi göze almak. peygamberimiz ve yanındaki 1 avuç müslümanın çok zor şartlar altına bile başarıya ulaşmasının ardında bu saydıklarım var.

İslam'ı biz yok etmicez.

bunun davayla hukukla mahkemeyle aalakası yok

kalıplaşmış düşüncelerin zırvalığından başka birşey değil sizin yaptığınız iş

sizin uyguladığınız devrim anlayışı 1400 yıl öncede kaldı.

siz kendi kendinizi yok ediyorsunuz zaten daha allah'ın tanımı hakkında bile ortak noktaya varabilmiş değilsiniz

kafanızdan kafanızdan şeyler ekleyerek aklınız sıra allahı yüceltiyorsunuz eğer bir yaratıcı olsaydı sizin dediğiniz

kadar mükemmel olmak zorundamı ? birini yaratıp onu yokedemeyebilir

yada yokedemediği için birini yaratamıyor olabilir ?

sizin davanız ve ideolojileriniz 5-6 yaşındaki çocukları babasız bırakıcak kadar zalim ve acımasız..

düşünceler değişir bunu unutma aama sizinkiler kalıplaşmış.

tarihinde maggie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
katillikle alakası yok.eğer bi mücadele varsa savaşta olacak demektir unutma bunu.

Meydani bos mu sandin Tatar ramazan !! Burdaki yazanlarin amaci islamiyeti yok etmek degil zaten, az önceki arkadasin yazdigi gibi islamiyet kendi kendini yoketmekte, bilim her zaman dinden üstündür, dünyadaki belli din tarikatlerine üye olan yandaslarin cogu da sistemin bir kölesidir, cünkü bu yandaslar aklini calistiran azinligin bugünkü kölesidir !!

Sitelerde Paylaş

@hacı

başka birşeye daha değinicem ne yapabiliriz demişsiniz.

sayımızı arttırmalıyız gerekirse propagandayla insanları düşünmeye itmeliyiz

dergi çıkartabiliriz ? forumun buna gücü yetceği kanaatindeyim yada

bir gazate ufak çapta ve belirli noktalara gönderilmesi ile

ayrıca bizde bir devrim yapma isteği içindeyiz siyasi yönden ele alınırsa.

devrim sabır gerektirir ve azim bunun bizde olduğunu biliyorum..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...