Jump to content

Dünyayı değiştirebilecek 10 fikir..

Recommended Posts

http://haber.mynet.com/detay/dis-haber/Ist.../X1205672966187

İşte dünyayı değiştirecek 10 fikir

Eğer bunlar hayata geçirilirse, acımasızca kirlettiğimiz dünya bize yeniden kucak açabilir

1-Ülkeler dünyanın sorunlarını çözmek için işbirliği yapacak. Bunun için 3 hedef var; çevreyi korumak, doğum oranını azaltmak, yoksulluğu bitirmek.

2-Tüketici kendi kendine hizmet edecek. Örneğin, doktora gitmek yerine ekranda ağrıyan yerimizi işaretleyip gerekli tedaviyi öğrenebileceğiz. Garson kullanmak yerine, ekrandan sipariş verebileceğiz.

3-Filmlerde oyuncular yerine konu önem kazanacak. Artık filmlerin başarısını Brad Pitt ve George Clooney gibi ünlü isimler değil, filmin konusu belirleyecek. Örneğin, animasyon filmler.

4-Eski teröristler topluma kazandırılacak, bunların terörü çözüm için çalışmaları sağlanacak.

5-Küresel ısınmayı için uçuk alternatifler tartışılacak. Dev aynalar kullanarak güneş ışınlarını geri yansıtmak, okyanusları demir bakımından zenginleştirerek daha çok karbondioksit emilimi sağlamak gibi...

6-Hayat yaşlılar için düzenlenecek. Yaşlılar bir yük olarak görülmeyecek, üretim ve ticaret 50 yaş ve üzerindekilere hitap edecek.

7-Doğal kaynakları zengin olan fakir ülkeler zenginleşecek. İstikrarlı para politikaları, serbest ticaret, verimli yatırım sayesinde kaynaklar daha iyi yönetilecek.

8-Kadınlara eğitim ve ekonomik fırsatlar sağlanacak. Yoksul ülkelerde kadınların üretime katılması için mikrokredi uygulaması başlatılacak.

9-Spor dünyayı şekillendirecek. En sıkı takip edilen programlar listesinde spor ve haber programları birinci sıraya oturuyor. Dünyada barışı sağlayabileceğine bile inanılan sporun küreselleşme ve kaynak yaratmada da işe yarayacağı düşünülüyor.

10-Bilim hayatın her alanında hüküm sürecek. Örneğin yemek yapmak gibi basit işler bile bir bilim dalı haline gelecek. Hangi yiyeceğin, hangi ısıda ne kadar pişirilmesi gerektiği gelişen yemek pişirme aletleri teknolojisi ve bilim sayesinde kesin olarak belirlenecek.

Daha değişik fikirleri olanlar ilave etsin..

Sitelerde Paylaş

4. MADDE Türkiye için çok güncel bir konu...

Bir filmde seri katili yakalamak için seri katili kullanıyorlardı..Kuzuların sessizliği sanırım...

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben dünyayı değiştirebilecek 1000 fikir yazabilirim..

Ama hepsinin de ütopik olduklarını biliyorum..

Eğer bir şeyi, tek bir şeyi değiştirmek mümkün olsaydı, neyi değiştiridim biliyor musunuz?

Ve bütün sorunlarımızı hallederdim..

İnsanı değiştirirdim..

HACI

Sitelerde Paylaş

10-Bilim hayatın her alanında hüküm sürecek. Örneğin yemek yapmak gibi basit işler bile bir bilim dalı haline gelecek. Hangi yiyeceğin, hangi ısıda ne kadar pişirilmesi gerektiği gelişen yemek pişirme aletleri teknolojisi ve bilim sayesinde kesin olarak belirlenecek.

yemek yapmanın neresi basitmiş yav.

zaten yeterince zaman alıcı ve sıkıcı bir iş,

bir de bilimsellik katıp da işimizi zorlaştırmasınlar.

beğenmedim ben bu 10. maddeyi Herakles :angry:

Sitelerde Paylaş

Aslında Türkiye'de bazı üniversitelerde(sadece bolu'da olabilir) Aşçılık okulları var.Yani uygulamaya geçmiş.Gerçekten pişirme vitamin değeri vs bilimsel olarak ifade edilecek çok şey var..

Bilim hayatın her alanında hüküm sürmesi derken daha değişik öneriler getirelebilir..

Mesela bir insanın rüyası videoya kaydedilebilir mi?Yada yazıya çevrilebilir mi:) Zaten rüya konusu başlı başına bir muamma..

Sitelerde Paylaş

beğenmedim ben bu 10. maddeyi Herakles :angry:

:lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Bunlar hayal mi evte şimdilik hayal. AMa bir şeyin gerçekleşmesi için önce onu düşünmek lazım, hayalini kurmak lazım. O hedefe yürümek lazım... Hayalini kurmadan olmaz.. Tabi tüm maddelere katılıyorum değil.

Sizi tanımayanlar ne kadar hamarat biri olduğunuzu düşünecek. Sizi tanıyozda bu yalanınızı yutmayanlardanım... Siz değilmisiniz misafirinizin önüne aşağıdaki sıkmacıdan aldığınız bayat bazlamaları yemek diye kakalayan. Hadi yok deyin görem...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

2 nolu seçenekteki ekrandan sipariş verme olayını ben çok sık kullanıyorum. yemeksepeti.com favorim <_< bu maddelerin bir çoğu , pek dünyayı değiştirebilecek maddeler olarak gelmedi bana. Mesela 4 nolu seçenekte Türkiye'de çoktandır kullanılıyor. Eski pkklıları, terörü çözmek için kontrgerilla olarak iyi kullanıyoruz :lol: Hele 6 nolu seçenek bizde süper uygulanıyor. Şirketler emekli cenneti. Mecliste % 99 50 yaş üstü. Bürokratlar 50 yaş üstü :lol: Hele 9. seçenek. Bütün dünyayı uyutmanın yöntemi olan 3 F'den biri futbol değilmiydi?

Bence dünyayı en iyi Eric Clapton değiştirir. Bakın ne diyor?

And I can change the world,

I will be the sunlight in your universe.

Sitelerde Paylaş

bir diğer madde:

victoria s secret seneden seneye değil her ay defile yapacak gözler şenlenecek..testesteron hormonu salgılayan vucudlar daha da bir evrilecek .. belkide insan bu sayede uçacak..

sharon stone ve david morrissey 'i temel içgüdü 3..4..5..6..7..... de izlemek mümkün olacak işallah yakın gelecekte..

adriana lima show ana haberi 3 saat boyunca reklamsız sunacak..miranda kerr borsa ve finans bilgilerini aktaracak..

ve maldini sayesinde bu ikili ateistforuma üye olacak..

çok değil şu 3 madde olsun gerçekleşsin ..küresel ısınma açlık kuraklık deprem ve tsunami tehlikesi unutulacak..

biraz cem uzan vaadleri gibi oldu ama yapın da görün değişiklikleri..nokta..

Sitelerde Paylaş
Bunlar hayal mi evte şimdilik hayal. AMa bir şeyin gerçekleşmesi için önce onu düşünmek lazım, hayalini kurmak lazım. O hedefe yürümek lazım... Hayalini kurmadan olmaz.. Tabi tüm maddelere katılıyorum değil.

Sizi tanımayanlar ne kadar hamarat biri olduğunuzu düşünecek. Sizi tanıyozda bu yalanınızı yutmayanlardanım... Siz değilmisiniz misafirinizin önüne aşağıdaki sıkmacıdan aldığınız bayat bazlamaları yemek diye kakalayan. Hadi yok deyin görem...

saygılarımla

tabiki inkar etmem, taze bazlamaları requiem'e ikram edeceğim

bayatları da size ve macchiato 'ya sayın hallaç.

buna şükrediniz ve lütfen yerinizi biliniz.

seviye meselesi B)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...