Jump to content

Islam Seriati ve Demokrasi

Recommended Posts

%70+1 i buldun mu herşeyi değiştirirsin.. Sosyoloji bunu gerektirir...

Rejimler insan içindir; İnsan rejim için değil... Şeriat dediğiniz şey bir hukuk sistemidir; mevcut sistemlere göre üstünlüğü insanların sadece dünya sadetlerini değil, Ahiret sadetini de temin edecek esaslar içermesidir.. Kalan herşey insan ve toplum içindir.

...

Fıkıhta herşey bellidir, muallak değildir, keyfi değildir..

Sevgili Mask

%71'i bulduğunda ne yapmayı düşünüyorusn. Yani sence türkiye'de yanlış giden şey nedir? "İslami" rejim ile yönetilirsek gündelik hayatta neyi değiştirmeyi vaadediyorsun.

Sence İsveç'te olup da bizde olmaması gereken şeyler nelerdir?

Peki %71'i bulana dek demokrasi demokrasi diye bağırıp 71'i bulunca biz aslında demokrat değildik şaka yaptık demek dürüstçe ve samimice midir?

Neden tüm siyasi islamcılar, Fethullah Gülen, AKP, Erbakan vb figürler asıl osüşündüklerini anlatmıyorlar? Korkup takiyye mi yapıyorlar? Bunu mu diyorsun?

Not: Sizin sünni fıkhınızda her şey bellidir; oruçluyken kıç yıkandığındına makata su kaçarsa oruç bozulur mu bozulmaz mı? bu bile bellidir.

tarihinde Fuzûlî tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Seninki fikir mikir değil, düpedüz yalan.. Hem de utanmadan..

Utanmadan söylenen yalanları, müslüman gibi izleyeceğimizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz..

Diğer katılımcıları bilmem ama, gözümün içine bak baka söylenen yalanları adama yedirmeden bırakmam...

Elbette ortada bariz bir yalan varsa buna tepkisiz kalmak hoş değildir.. Ama tarzın yanlış.. Tarzını düzelt öyle gel...

Sitelerde Paylaş

Sn Fuzûlî....

Fuzuli bir örnek vermişsin, güldüm..

71 i bulan; 71 ne istiyorsa onu yapar.... Azınlık haklarını gözetmek kaydı ile isterseniz Ateist anlayışlı bir düzen getirin.. İnsanların dışarda İslamiyeti yaşamasını engelleyin.. Buna karışmam.. Ama aile içine kadar müdahele ederseniz kafanızı kırarım...

Sitelerde Paylaş
Sn. Andromeda...

Şapka meselesi ile ilgili; Necip Fazıl'ın SOn Devrin Mazlumları adlı kitabını denk gelirse okuyunuz....

27 sayısı çok ama çok indirgenmiş bir rakam olmakla birlikte; Şapka giymediği için 2 kişi bile idam edilse; Bu, Bu zülmü yapanları mazur göstermez... Tarih sayfalarına geçmiş bir utanç tablosudur bu.. Bu gün aynı zül Türban için yapılmaktadır..

Mazur görülemez, ama bir devrim söz konusu ve kurunun yanında yaş da yanmış maalesef... Fransız ihtilalini bir okuyunuz da görünüz neler olmuş, ne kafalar gitmiş...

Sitelerde Paylaş
Oguz kıvamındaki bazı arkaşarlar için soruyorum...

Siz sıkıştığınız zaman saldırmadan, hakaret etmeden, havlamadan yapamıyormusunuz..? Fikire, fikir ile karşı koymak yerinde neden olayı hemen kişisel saldırı ve hakaret boyutuna taşıyorsunuz..? Elinize bi bok geçtiğini mi sanıyorsunuz..? Herkesi aynı seviyesizlğiniz içine mi çekmek istiyorsunuz..? Akıl yaşınızla alakalı bir durum mu bu, yoksa karekteriniz le mi alakalı...

İnançsızlığınız ile alakalı olduğunu sanmıyorum.. Çünki dügünce tartışmayı becerenleriniz çoğunlukta... Tamam her toplumda, cemaatte, cemiyette böyle çürük elmalar bulunur; ama zararı ya kendinedir, yada içinde bulunduğu topluma..

Söylediğin ifadelerdeki boşlukları çıkartırsak, Yalan söylediğimi iddia ediyorsun.... Dayanağın nedir..?

Bu ileti ne kadar seviyeli?

Bir Müslüman'ın kaleminden çıktığı ve o kalemin seviyesi çok düşük olduğu için, Müslüman'lar için seviyeli bir yazı diyebiliriz..

Artık siz seviyesiz bir Müslüman yazısını düşünün...

Ne acı..

HACI

Sitelerde Paylaş
Sn Fuzûlî....

Fuzuli bir örnek vermişsin, güldüm..

71 i bulan; 71 ne istiyorsa onu yapar.... Azınlık haklarını gözetmek kaydı ile isterseniz Ateist anlayışlı bir düzen getirin.. İnsanların dışarda İslamiyeti yaşamasını engelleyin.. Buna karışmam.. Ama aile içine kadar müdahele ederseniz kafanızı kırarım...

Sn Mask Sorumu anlamamışsın.

bırak onu bunu da Şeriat geldiğinde yani %71'i bulduğunuzda ne yapacaksınız onu söyle sen bana.

Benim itirazım şu: madem şeriat getirmek gibi planları var siyasal islamcıların, insanlara bunu en baştan söylesinler de millet ona göre desteklesin veya vazgeçsin. son ana kadar demokrat görünüp son anda şapkadan tavşan çıkarmak samimi bir davranış mı? Siyasal/sünni islamcılar insanlara anlatsınlar "biz gelince şunu değiştireceğiz, şunu geliştireceiz, yaşam şöyle olacak" diye...

Çok şey mi bu!

tarihinde Fuzûlî tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Fıkıhta karını dövme hakkın filan yok... Ayetlere kıçınızdan mana uydurmayın, açın biraz fıkıh okuyun
Butun iletilerine bakiyorum da sadece durumu kurtarabilmek icin, hoca efendinin yaptigi maskaraliklari yapiyorsun. Ben sana fikihta var mi yok mu diye bir soru mu sordum ki laflari dolandirip, buralara getiriyorsun?

Sana tekrar soruyorum; Ben Islam seriatina gore, karimi Nisa-34 uyarinca dovebilir miyim? Eger doversem seriat hukukuna gore, ceza alir miyim? Bana bunun cevabini ver, palavra atma.

Bunun cevabini verdikten sonra, bu durumun demokratik hak ve ozgurlukler ile bagdasip, bagdasmayacagini aciklayiver de bilelim.....

Sitelerde Paylaş

Fuzûlî

Benim hiç öyle bir niyetim yada beklentim yok.. Hükümetin de olduğunu sanmıyorum.. Rejim değişikliği isteyen çeşitli keismler vardır; Sosyalist yada Müslüman yada başka kesimlerden, ama bunlar çok münferittir, azınlıktır.. Bu her rejim ve her devlet için her zaman geçerli bir olgudur..

Benim şuanki sorunum Türban; Türbanı serbest bıraksınlar, şimdilik başka derdim yok... Birde bu samimiyetsizliklerinden vazgeçsinler; Ne iseler o olsunlar...

haci

Behsettiğin yazının savunmasını filan yapmıyacağım.. O şöyle dedide, ben bunun için öyle yazdım v.s. v.s. gibi bahaneler uydurmıyacağım.. Yazının içinde hoş olmayan bir kelime ile, imalı iki cümle vardır.. Konunun özü ile de alakası yoktur, şahsa yöneliktir.. Olmasaymış iyi olurmuş..

Sitelerde Paylaş
Sn Mask Sorumu anlamamışsın.

bırak onu bunu da Şeriat geldiğinde yani %71'i bulduğunuzda ne yapacaksınız onu söyle sen bana.

Benim itirazım şu: madem şeriat getirmek gibi planları var siyasal islamcıların, insanlara bunu en baştan söylesinler de millet ona göre desteklesin veya vazgeçsin. son ana kadar demokrat görünüp son anda şapkadan tavşan çıkarmak samimi bir davranış mı? Siyasal/sünni islamcılar insanlara anlatsınlar "biz gelince şunu değiştireceğiz, şunu geliştireceiz, yaşam şöyle olacak" diye...

Çok şey mi bu!

Evet Mask,Fuzûlî arkadaşımızın sorusu gayet açık.Ne cevap vereceğini merak ediyorum.Ama lütfen bin dereden su getirip,faklı yöne çekmeye çalışma.

Sitelerde Paylaş

Evet simdi de baska bir antidemokratik ayet yaziyorum. Bekar erkek ve kadinlar da dahil olmak uzere zinaya verilen ceza;

Nur-2

Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah dini(ni tatbik) hususunda sizi sakın acıma duygusu kaplamasın! Müminlerden bir grup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.

Bekar bir kadin ve erkegin iliskiye girmesini, boyle sadistce cezalandirmak, hangi demokratik hak ve ozgurlukler ile bagdasir?

Sitelerde Paylaş
Fuzûlî

Benim hiç öyle bir niyetim yada beklentim yok.. Hükümetin de olduğunu sanmıyorum.. Rejim değişikliği isteyen çeşitli keismler vardır; Sosyalist yada Müslüman yada başka kesimlerden, ama bunlar çok münferittir, azınlıktır.. Bu her rejim ve her devlet için her zaman geçerli bir olgudur..

Benim şuanki sorunum Türban; Türbanı serbest bıraksınlar, şimdilik başka derdim yok... Birde bu samimiyetsizliklerinden vazgeçsinler; Ne iseler o olsunlar...

SAMİMİ DEĞİLSİN.Şu anki sorundan sonra(türban) mutlaka ileriye yönelik düşüncelerin vardır,hükümetinde vardır.Açıklamanı bekliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Onur ve Diğer forum üyeleri şunu bilin ve inanın ki; Benim F. Gülen ile hiç alakam yok.. Kırk senedir bilinçli olarak daha 2 hafta önce yeni bi eserini gördüm, başlığını merak ettiğimden ilk defa bir eserini aldım ve okudum.. Onuda hiç beğenmedim.. O seviyedeki birine yakışmamış basit bir kitap olmuş.. Sadece ticari gaye ile basılmış, okuyana hiç birşey vermiyen çok sıradan bir kitap olarak nitelendirdim.. Kısacası benim F. Gülen ile bir alakam yok ama karşı filan da değilim; burdan böyle bir manada çıkartmayın...

Onur

Sen durduk yerde eşini yada çocuğunu filan dövemezsin; Döversen ve eşin davacı olursa ceza alırsın.. Burdaki dövme ruhsatı hafifçe tokat atmak manasındadır.. Oda kadın uslanmıyorsa, Aklını başına alması için.. Çoğu alim hafifçe ve 1 tokattan fazlasını suç saymış..

Ama İslamiyetten önce Kadını döverek öldürsen hiç kimse; Kadının ailesi dahi sana birşey yapamazdı... Arap toplumunda Kadın sadece köle idi.. İslamiyet ile Eş ve ANA mertebesine çıkmıştır..

Sitelerde Paylaş
SAMİMİ DEĞİLSİN.Şu anki sorundan sonra(türban) mutlaka ileriye yönelik düşüncelerin vardır,hükümetinde vardır.Açıklamanı bekliyoruz.

Samimi olduğumu nasıl ispatlayabilirim... İspatlayamam.. Ya sözüme inanıcaksınız, ya beni tanıyacaksınız ki samimi olacağıma kanaat getirin... Yada bekleyip göreceğiz.. Bunun başka alternatifi yok.. Çünki bu tipşeyler herkesin kendi Vicdanı ile bileceği şeylerdir..

Sitelerde Paylaş
Sen durduk yerde eşini yada çocuğunu filan dövemezsin; Döversen ve eşin davacı olursa ceza alırsın.. Burdaki dövme ruhsatı hafifçe tokat atmak manasındadır.. Oda kadın uslanmıyorsa, Aklını başına alması için.. Çoğu alim hafifçe ve 1 tokattan fazlasını suç saymış
Mask yine lafi dolandirmissin. Sana durduk yerde dovmekten bahsetmiyorum. Bak ben ne yazmisim.

''Ben Islam seriatina gore, karimi Nisa-34 uyarinca dovebilir miyim? Eger doversem seriat hukukuna gore, ceza alir miyim?''

Yani durduk yerde falan degil, Nisa-34 uyarinca demisim. Orada anlatildigi sekilde dovmekten bahsediyorum. Simdi sen o dovmeyi tokatla sinirlandirip, kucultecegine bir zahmet konuya don de kadin dovmenin demokratik hak ve ozgurluklerle bagdasip, bagdasmayacagini acikla.

Yani neden uzatiyorsun, onu da anlamis degilim. Demokratik bir uygulama degildir ve demokrasiyle bagdasmaz diyeceksin, bitecek.

Sitelerde Paylaş

Sizin anlamadığınız mesele ve korkunuz şu........

Siz islamiyeti yanlış anlamış yanlış uygulayan yada yanlış beklentiler içindeki 3-5 kişinin ağzı ile hüküm veriyorsunuz... Şeriat gelse benim yada inananlar için olay bitiyor mu..? Aksine daha da zorlaşacak.. Çünki şimdi sisteme yüklediğimiz bir takım günahlardan direk mes'ul olacağız.. Sanki şeriat gelince yada şer-i bir yönetim anlayışı olunca İman edenler cennete mi giriyorlar... Hiç bir şey değişmez.. Yine fikirsel mücadeleler devam eder; Yine ekonomik yada sosyal sorunlar devam eder, yine insanların beklentileri bitmez...

Sitelerde Paylaş
Mask yine lafi dolandirmissin. Sana durduk yerde dovmekten bahsetmiyorum. Bak ben ne yazmisim.

''Ben Islam seriatina gore, karimi Nisa-34 uyarinca dovebilir miyim? Eger doversem seriat hukukuna gore, ceza alir miyim?''

Yani durduk yerde falan degil, Nisa-34 uyarinca demisim. Orada anlatildigi sekilde dovmekten bahsediyorum. Simdi sen o dovmeyi tokatla sinirlandirip, kucultecegine bir zahmet konuya don de kadin dovmenin demokratik hak ve ozgurluklerle bagdasip, bagdasmayacagini acikla.

Yani neden uzatiyorsun, onu da anlamis degilim. Demokratik bir uygulama degildir ve demokrasiyle bagdasmaz diyeceksin, bitecek.

Çok net ve açık şekilde ; Dövemezsin, böyle bir hakkın yok... Nedemek Nisa 34 uyarınca... Sen karını döversen aranızdaki şahsi bir problemden dolayı döversin.. Eğer burda uyguladığın şiddet ayette geçen miktarı aşarsa buna yine hakkın yoktur; Karın davacı olursa ceza alırsın....

Sitelerde Paylaş
Çok net ve açık şekilde ; Dövemezsin, böyle bir hakkın yok... Nedemek Nisa 34 uyarınca... Sen karını döversen aranızdaki şahsi bir problemden dolayı döversin.. Eğer burda uyguladığın şiddet ayette geçen miktarı aşarsa buna yine hakkın yoktur; Karın davacı olursa ceza alırsın....
Once dovemezsin demissin, sonra da miktari asamazsin demissin. Belli ki laf dolandirip, konudan kurtulmaya calisiyorsun, ancak yagma yok. Senin dedigin gibi olsun.

Peki miktari asmadan doversek, ceza alir miyiz? :lol: Artik laf oyunlari yaparak, kacisin yok. Kardesim miktarmis, cartmis, curtmus uzatma da ayeti tatbik edersek ceza alir miyiz ondan haber ver.

Eger ayeti aynen tatbik ettigimizde ceza alacagimizi iddia ediyorsan, sen seriat hukuku konusunda hic bir halt bilmiyorsun demektir.

tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...