Jump to content

İslam'ın İnsan Hak ve Hürriyetleri Anlayışı...

Recommended Posts

GAZETE HABERİ....

Cennete gitmenin yolu savaşmaktır

17 Mart 2008

Hasan ÖRNEKOĞLU, İSTANBUL

Cennete gitmenin yolu savaşmaktır

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte, "Şifahen Değil Acilen" sloganıyla "Filistin’le Dayanışma Gecesi" düzenledi. Geceye, Anadolu’da Vakit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak’ın konuşması damgasını vurdu.

İŞTE GECEDEN FOTOĞRAFLAR

Dilipak, Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde düzenlenen gecede, cennete gitmenin yolunun savaşmaktan geçtiğini söyledi. Şu anda Üçüncü Dünya Savaşı’nda asker olduğunu belirten Abdurrahman Dilipak, "Allah sizin şehit olmanızı istiyor. Bu Allah’a ulaşmanın en kolay yoludur. Allah sizinle zulmedenleri cezalandırmak istiyor. Eğer bunları yapmazsanız kendi cenazenize odun taşırsınız. Allah’ın ipini bırakırsanız o da sizin ipinizi bırakır" diye konuştu.

HAMAS’A SELAM

Geceye, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve Filistinli yazar Dr. İbrahim Hammami’nin yanısıra yaklaşık 2 bin davetli katıldı. Konuşmacılar, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını, uyguladığı ambargo ve ablukayı anlatıp, /_newsimages/5199252.jpgFilistin’e yardım çağrısında bulundular. Salonu dolduranlar, Filistin bayrakları sallayıp, "Hamas’a selam direnişe devam" ve "Kahrolsun İsrail" sloganları attılar. Gece duayla sona erdi.

Ümraniye’de Filistin gecesi

Gecede, her birinin tişörtünde birer harf olan gençler yan yana gelerek "Hamas’a Selam" gönderdi. Gecenin sonuna doğru, 3 yaşındaki çocuğunu Filistinli çocuk cenazelerinde olduğu gibi Filistin Bayrağı’na saran ve ellerinin üzerine alan bir baba tüm salonu gezdirdi. Sakallı, takkeli erkekler ile başörtülü, çarşaflı kadınlar, Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde düzenlenen gecede, harem-selamlık düzeninde oturdu.

Terör listesinde

HAMAS Mısır’daki Müslüman Kardeşler örgütünün Filistin kanadı olarak kuruldu. Örgütün kuruluş amacı 1948 öncesi İsrail, Batı Şeria ve Gazze Şeridi’ni kapsayan topraklarda Filistin İslam devletini kurmak. HAMAS, Kanada, AB, İsrail, Japonya ve ABD’de terör örgütleri listesine alınmıştır.

Milli Görüşçü

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Milli Görüş camiasının uluslararası yardım kuruluşu. Asıl işi Türkiye dışındaki islam ülkelerinde yardıma muhtaçlara yardım yapmak.

Arkadaşlar..

İşte Müslüman'ların anladığı insan hak ve özgürlükleri budur..

Allah'ın emirlerine uyarak ölmektir özgürlük..

Ölmeyen bunun cezasını çekecektir..

Ne hale gelmişiz de haberimiz yok..

Şeriattan, cihaddan birkaç adım gerideyiz..

Gazamız mübarek ola..

HACI

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

bende her zaman oğuz ve hacı yı gaza yapanlara benzetirim;:

kime mi:.. güney afrika panzer birlikleri komutanı mareşal ervin rommel 'e

çünkü..bir kayboluyorlar bir geri geliyorlar..geldiklerinde dincilerin ağzının payını veriyorlar gerekli konuları gerkli yerlere taşıyorlar ve gidiyorlar..

rommel de öyleydi meydanda bir hafta gözükmezdi..himmler küplere binerdi

sonra birde haber alınırdı ki rommel karşısındakileri dağıtmış yola devam ediyor...

yazı hakkındaki fikrime gelince alkollica adlı üye ile aynı görüşü paylaşıyoruz...

vakit.. günlük tuvalet kağıdı 40 yeni kuruş...düzgün haber yapma anlayışından yoksun gazete..tıpkı şimdiki holding medyası gibi... her okuduğumda korktuğum gazetedir...ayrıca erdoğan surat diye bir yazarı da vardır..

---nursuz sahte kahraman demiştir köşesinde mustafa kemale..----

ben şahsen çerez yerken yaygı olarak kullanıyorum...

abdurrahman dilipak tan bir inci daha ..necef benim için çanakkaleden bin kat daha şereflidir...

zaten bunu diyen kafanın ölün öldürün iplere sarlın demeside normal..umarım bu keresteye uyan insan olmaz..nokta..

Sitelerde Paylaş

"Allah sizin şehit olmanızı istiyor. Bu Allah’a ulaşmanın en kolay yoludur. Allah sizinle zulmedenleri cezalandırmak istiyor. Eğer bunları yapmazsanız kendi cenazenize odun taşırsınız. Allah’ın ipini bırakırsanız o da sizin ipinizi bırakır" diye konuştu.

Böyle bir talkım veren pak dilli Abdurrahman'a "nasılsa aynı ümmetteniz, sen de katıl bize,

birlikte ölelim ve Allah'a kavuşalım" diyen bir akıllı çıksaydı ne derdi acaba zat-ı alileri?

Sitelerde Paylaş

Abdurrahman Dilipak, "Allah sizin şehit olmanızı istiyor. Bu Allah’a ulaşmanın en kolay yoludur. Allah sizinle zulmedenleri cezalandırmak istiyor. Eğer bunları yapmazsanız kendi cenazenize odun taşırsınız. Allah’ın ipini bırakırsanız o da sizin ipinizi bırakır" diye konuştu.

Yahu hiç mi aklı başında bir müslüman yok, çıkıp diyemiyor mu;

Allah, zulmedenlere ceza vermek için neden kullarını maşa olarak kullanıyorda kendi cezasını vermiyor.

Bu kadar basit şeyleri bile düşünemeyecek kadar zavallı mısınız siz. Böyle adi insanların lafıyla gidip kelle kesiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
Abdurrahman Dilipak, "Allah sizin şehit olmanızı istiyor. Bu Allah’a ulaşmanın en kolay yoludur. Allah sizinle zulmedenleri cezalandırmak istiyor. Eğer bunları yapmazsanız kendi cenazenize odun taşırsınız. Allah’ın ipini bırakırsanız o da sizin ipinizi bırakır" diye konuştu.

Yahu hiç mi aklı başında bir müslüman yok, çıkıp diyemiyor mu;

Allah, zulmedenlere ceza vermek için neden kullarını maşa olarak kullanıyorda kendi cezasını vermiyor.

Bu kadar basit şeyleri bile düşünemeyecek kadar zavallı mısınız siz. Böyle adi insanların lafıyla gidip kelle kesiyorsunuz.

sen, ben gibilerin aklı ermez sevgili rasyonel, kalbimiz

mühürlü. imtihan bu, imtihan ! :)

Sitelerde Paylaş

Bu adam din için ölmeyi öğütlüyor, ona da şehit denmez. Resmen beyin yıkıyor din için ölün kafirleri öldürün sizi huriler bekliyor. Yani din insanlara karşılığında birşeyler vaad ederek ölün diyor. Önemli olan karşılık beklemeden ölmektir ve esas değerde budur.

Sitelerde Paylaş

Aklınız ermediğinden yada kalbinizin mühründen değil; Karşıt fikirli olduğunuzdanolaylara objektif bakamıyorsunz......

Ortada yıllardır sürdürülen bir insanlık ayıbı ve soykırım vahşeti vardır.. Hitlerin yahudilere uyguladığı zülüm ne ise; 21. yüzyılda İsrail'in filistinlilere uyguladığı da odur... Olay artık sulh ve diyalog ile çözümlenemez hala gelmiştir.. Ellerinde taş ve sopa olan insanlara karşı tanklar, füzeler ve kurşunlar ile karşılık verilmektedir...

Olaydaki acıtasyona bakmayın.. O insanları gaza getirmek ve birlik oluşturmak içindir..

İnsanlar tarih boyunca birbirleri ile çeşitli nedenlerden dolayı savaşmışlar.. Sanırım bu kıyamete kadar da sürecek.. Çünki olay bir noktadan sonra şiddete dönüşüyor.. Bu hepimizin içinde olan birşey..

Sonra her milletin kendi hak ve özgürlüklerini koruma hakkı kutsaldır.. İsrail'in filistine yaptıklarını görmezden gelen Batı Dünyası, Medeniyet adıona en büyük vahşete gözlerini kapamış seyrediyor...

Hak ve Özgürlük adına yada Din ve Ahiret adına İsrail'e birileri dur demeli.. Dur denmiyor ise gidip ordaki mazlum insanlar ile omuz omuza durmak önce insani bir vazifedir.. Ya Maddi, Ya Manevi olarak insanlar böyle ikilemlerde elbet taraflarını belirleyeceklerdir.. Ya o zülme ortak olacak, yada karşısında duracaklardır.. Bunu kimi çeşitli yardımlar ile yapar, kimi hayatını ortaya koyarak yapar; bunlara gücü yetmeyen en azından kalkar dua eder... Bunlara seyirci kalan insan suretindeki hayvanlarda ancak deve kuşu gibi gözlerini yumar ve görmezden gelir....

Sitelerde Paylaş

Aynı konu ile ilgili iki başlık...

Birilerinin öldürme hakkı varsa karşı tarafında öldürme ve bunun için gerekirse ölme hakkı vardır. Şu forumda bir ateist israil aleyhine bir başlık açsa da önden iki dişimi kırsam...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

bu dur deme işlemini ayı kaburgalı abdurrahman dilipak mı yapacak..

hemde çanakkaleyi kullanarak..(( negatif manada ))

bu dur deme başarılı olacak mı..hayır olmayacak..

taki filistin sağa sola su borusundan bozma roket atmayı kesinceye kadar..nokta..

Sitelerde Paylaş

Zaten dinlerin yayılması savaşlarla olmamış mı ? Savaşların nedenlerinde din yok mu ?

Bknz : haçlı seferleri (Ekonomik nedenleri oldugu kadar dini nedenler de var)

Bknz : İslam devletinin ilk yılları

Bknz : İsrailin filistinle olan durumu. (Kutsal ! toprak hikayesi)

Sitelerde Paylaş

Aynen Savaşan müslümanların analayışı budur ve dünyadaki barışı bozup.

savaş açtırtmakta..

Avrupayıda şimdi anlıyorum Türkiyeyi AB ye almadığını.

Böle bir devleti bende almazdım.

İnsan ları öldürüp onları cehenmde yakcaz.

Buda demekki allah insanları cehenemde yanması için atıyor.

Sitelerde Paylaş
Aynı konu ile ilgili iki başlık...

Birilerinin öldürme hakkı varsa karşı tarafında öldürme ve bunun için gerekirse ölme hakkı vardır. Şu forumda bir ateist israil aleyhine bir başlık açsa da önden iki dişimi kırsam...

saygılarımla

iyi de sayın hallaç, konunun şu anda israille direkt ilgisi yok ki,

dikkat çekilmek istenen nokta pak dilli Abdurahman efendi ve onun gibi,

bir eli yağda, diğeri balda olanların insanları gaza getirip, ölüme göndermeye

çalışması ve de islam dininin ne denli kullanıma açık olduğunu gözler önüne sermektir.

saygılar

Sitelerde Paylaş

sayın keklik,

söylediklerinizin hiç birine karşı çıkmıyorum. Ama bu forumda ateistlerimiz ateistliğin sadece islam karşıtı olduğunu düşünüyor. Taraflardan biri müslüman ama karşı tarafta bir din devleti omlarak karşımıza çıkan İSrail var.. Bu forumda, israilin müslümanları öldürmesinden mutlu olan ateistler oludğunu gördük başka bir başlıkta...

Bu müslümanlar öldürüldükçe birilerimiz mutluluk duyuyorsa bu bakış açısında bir sakatlık var demektir.

Şimdi başlık nedir islamın insan hak ve hürriyetleri anlayışı değil mi? Hristiyan dünyasının suç dünlyasını buraya taşırsak islamın yanlarında melek kaldığı görülecektir... Ki bu konu özgülünde ise burada siyonizme yönelik bir hareket değil siyonizmin kendisi eleştirilmelirdir. İnsanlarımız, siyonist politikiların destekçisi konumundan çıkmalıdırlar...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
sayın keklik,

söylediklerinizin hiç birine karşı çıkmıyorum. Ama bu forumda ateistlerimiz ateistliğin sadece islam karşıtı olduğunu düşünüyor. Taraflardan biri müslüman ama karşı tarafta bir din devleti omlarak karşımıza çıkan İSrail var.. Bu forumda, israilin müslümanları öldürmesinden mutlu olan ateistler oludğunu gördük başka bir başlıkta...

Bu müslümanlar öldürüldükçe birilerimiz mutluluk duyuyorsa bu bakış açısında bir sakatlık var demektir.

Şimdi başlık nedir islamın insan hak ve hürriyetleri anlayışı değil mi? Hristiyan dünyasının suç dünlyasını buraya taşırsak islamın yanlarında melek kaldığı görülecektir... Ki bu konu özgülünde ise burada siyonizme yönelik bir hareket değil siyonizmin kendisi eleştirilmelirdir. İnsanlarımız, siyonist politikiların destekçisi konumundan çıkmalıdırlar...

saygılarımla

O ateistleri bilmem İnsan insnadır müslümanlada olsa hainde olsa insandır.

Ona hayvanca davranıp müslüman diye sevinemk abes kaçar ayrıca dünyadaki 100 kişilik ateist kafilesi yanıp ölse tüm dünyadaki müslümanlar Sevinir.

Çünkü Kafiriz ya biz insan bile sayılmayız.

Sitelerde Paylaş
sayın keklik,

saygılarımla

Sayın Hallaç

öyle bir yanılgının varlığı gözünüze çarpmış da biz göremediyek, siz konuyla ilgili başlık

açabilirsiniz. Ama bu başlık dediğim gibi müslümanların, müslüman görünenler tarafından

nasıl kullanıldığını, hatta vatan savunmasından ziyade din savunmasına yönlendirildiğini

gösteren bir başlık. Filistin halkı haklı mücadelesinde din olgusu sebebiyle büyük yaralar almakta

olup, bunun üzerinde durmanın daha iyi olacağı kanaatindeyim

saygılar

Sitelerde Paylaş
sayın keklik,

saygılarımla

Özellikle koyu olarak belirtiğim cümlenden dolayı seni tebrik ve takdir ederim.. İnsaniyette bunu gerektirir.. Fikir farklılıkları ayrıdır, farklı fikirler yüznden insanların uğradıkları zülme taraf olmak çok ayrı birşey.. Benim tarzım belli; Bizim fikirlerimiz birbirine düşman, biz düşman olmak zorunda değiliz.. Dostta olamayız belki ama bu yinede ortak birşeyleri paylaşmamıza mani değildir... Kimse bu dünyda kendisini Allah'ın yerine koyupta insanları Cezalandıracak konumda değildir..

Bu Asr-ı Sadette bile böyledir.. Savaşa ve cezaya devlet karar verir,.. Kişiler keyfi olarak hüküm veremezler...

Sitelerde Paylaş

saygılarımla

hallaç , sende islamı fazla melek yaptın ama :)

hiçbirinin birbirinden farkı yok. sömürü üzerine kurulmuışlardır.savaşlarla bunları perçinlemişlerdir.hepsi tüccardır

bunun yanında herkez kendi toplumuna bakmalı öncelikle. demezlermi adama sen kendi toplumuna ve inancına ilk bak diye.

ama sorun birazda şu. şiddeti ve sömürüyü topyekün düşünmek en mantıklısı.bu çünkü bulaşıcı bi hastalıktır.evet şslama tepkiliyim belki uyuz da oluyorum ama israillilerin filistine saldırılarına oh negüzel bakışıda atamam.yada filistinlilerin canlı bomba patlatmalarına.işte farkımız burda çıkıyor.ben ikisinide lanetliyorum sen ise güçlü olanı lanetliyorsun.

kim silah tutuyorsa kim savaşıyorsa lanetlenmeli.savaş kötüdür.ezeni yada ezileni yoktur.sadece ölen insanlar vardır!!!

Sitelerde Paylaş
sayın keklik,

Söz konusu başlık,

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...t=0&start=0

Sitelerde Paylaş
Allah sizin şehit olmanızı istiyor

Sözde allah, insanlara alenen savaşmayı emrediyor işte.

Allahın ''sözde allah'' olduğunu bir müsliman şu sözlerle tescilliyor:

Olay artık sulh ve diyalog ile çözümlenemez hala gelmiştir.

Burda ister istemez şu düşünce her beyni olanın kafasına takılır : '' Allah için ''çözülemez'' diye bişey varmıdır?''

Allah sadece sözde ve misyoner televizyon dizilerinde mi vardır?

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...