Jump to content

Kel Düştü Takke Göründü: Karşı Atak

Recommended Posts

Evet Tayyip karşı bir hamle başlattı ve hamlesinde oldukça haklı ve mantıklı da..

Daha başından beri bu işin bir fosilin başlattığı hareket olmadığı, türlü çevrelerin karanlık zihinlerinde vücut bulduğu, hani üstüme gelme benim de pençelerim var dedirtmek için, Hükümetin

Çete operasyonları, Ergenekoncular ve statukoya başlattığı savaşı firenlemek için bir girişim olduğu belliydi.

Tayyib'in önünde iki yol vardı. Ya el altında anlaşacak, karşılığında parti kapatılmayacak ya da karşı atağa geçecekti. Evet Tayyip zor olanı seçti ve Ergenekon hamlesini başlattı, bu hamle sokakta önce mantıkta sonra duyguda karşılık buldu. Artık halk son günlerde esen rüzgarın kimin kıçından çıktığını biliyor.. Bakalım ne olacak.

Tahminim çete ve cuntacılar toslayacaklar, peki kime tabiki halkın doğurgan beynine.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kendi tahminim şu anda birbirlerini yokluyorlar, sanırım gizli görüşmelerle hem kapatmayı hem ergenekonu unuturabilirler.

Yapsalar şaşmam, zira Tayyip Şemdinli olayında da bazı şeyler karşılığında anlaşmıştı..

Sitelerde Paylaş

ideolojisi ne olursa olsun siyasi partilerin kapatılmasına karşıyım. kapatılma riski ile karşılaşan partinin de bu türlü tepki vermesini doğal karşılıyorum.bassavcının değişik çıkar çevreleriyle ilişkisi var ya da yok, savcı atağında haksız parti misillemesinde haklıdır.

Sitelerde Paylaş

ha yani tek neden ergenekoncular onun dışında herşey yolunda, peki ergenekoncu olmayan bizler neden gerginiz ve huzursuzuz. Yargı kimseye bağlı olmadan dava açamaz yani illa bir çete vardır arkasında. bunlara ancak akp liler inanır, peygamberleri rte buyurdu bu işin arkasında ergenekon var tüm müritleri de aynı şeyleri söyleyip duracaklar artık. sizlere kolay gelsin işiniz zor.

Sitelerde Paylaş
ideolojisi ne olursa olsun siyasi partilerin kapatılmasına karşıyım. kapatılma riski ile karşılaşan partinin de bu türlü tepki vermesini doğal karşılıyorum.bassavcının değişik çıkar çevreleriyle ilişkisi var ya da yok, savcı atağında haksız parti misillemesinde haklıdır.

Doğru söylüyorsun..

AKPnin hatası DTP için kılını kıpırdatmamıştı.

Artık siyasilerin bir araya gelip, atanmışlara karşı halk iradesini ezdirmemek. Ama Tayyip zinde güçlerle anlaşırsa ezdirmiş sayılır, Şemdinlli gibi.

Sitelerde Paylaş
ha yani tek neden ergenekoncular onun dışında herşey yolunda, peki ergenekoncu olmayan bizler neden gerginiz ve huzursuzuz. Yargı kimseye bağlı olmadan dava açamaz yani illa bir çete vardır arkasında. bunlara ancak akp liler inanır, peygamberleri rte buyurdu bu işin arkasında ergenekon var tüm müritleri de aynı şeyleri söyleyip duracaklar artık. sizlere kolay gelsin işiniz zor.

Sonuçta bir mürit havasıyla yargılamadan baş savcıyı haklı buluyorsun

Susurlukta, Şemdinli de kıpırdamayan savcı şimdi iştahla yürüyorsa icazet almıştır.

Bizim hukuk durağandır bir büyük emretmeden uykusu kaçmaz.

Sitelerde Paylaş
ben başsavcı yalçınkayanında bu çetelerden birinin üyesi olduğu kanısındayım çünkü çeteler çökertildiği bi zamanda hemen dava açtı.bu adam derhal görevden alınmalı.ama ak parti bu zor süreci atlattıktan sonra bu adamı aşağı indiricektir

Çok hoş ya, parti kapatmak demokrasiye aykırı ama suç görüp dava açan bağımsız yargıcı görevden almak değil... Siz islamistler gerçekten inanılmazsınız... :angry:

Sitelerde Paylaş

Keşke parti kapatmaya karşı olduğun kadar dinin sömürülüp oy devşirilmesine de karşı olsan...

Sitelerde Paylaş
Keşke parti kapatmaya karşı olduğun kadar dinin sömürülüp oy devşirilmesine de karşı olsan...

Sadece din sümürü aracı olarak kullanılmıyor. Kemalizm de ırkçılık da batıcılık doğuculuk da herkes bir şekilde bir şeyleri kullanıyor.

Sitelerde Paylaş

Andromeda ,parti kapatmak aykırı değil,böyle bir şekilde kapatmak aykırı...Ve çok salakça bir girişim kaç gündür bunu anlatmaya çalıştım..AKP'yi kapatmak için seçimleri kaldırmalısın...Darbe yapmak bile çözmez..

Yerel seçimlerde oylar %47 den aşağıya salınınca daha sert muhalefetle olumlu adımlar atılırdı...Yargı bu demokratik adımı mahvetti...

Sitelerde Paylaş
Sonuçta bir mürit havasıyla yargılamadan baş savcıyı haklı buluyorsun

Susurlukta, Şemdinli de kıpırdamayan savcı şimdi iştahla yürüyorsa icazet almıştır.

Bizim hukuk durağandır bir büyük emretmeden uykusu kaçmaz.

savcının haklı olup olmadığını inceleyecek makam Anayasa Mahkemesidir. Ben komplo teorilerinden uzak kalmaya çalışan biri olarak sadece mevcut bilgi ve belgerle dayanarak üzerine kendi tecrübelerimi de katarak yorum yapmayı uygun buluyorum. Varsayımlarla hareket etmek alışkanlıklarım arasında yoktur. Ha çıkarsa yarın böyle bir kanıtlanmış bağlantı senden önce ben küfrü basarım o adama. ama şu an kulakdan dolma bilgi ve teorilere göre başsavcı hakkında kesin yargıya ulaşmam hoş olmaz.

Sitelerde Paylaş
Andromeda ,parti kapatmak aykırı değil,böyle bir şekilde kapatmak aykırı...Ve çok salakça bir girişim kaç gündür bunu anlatmaya çalıştım..AKP'yi kapatmak için seçimleri kaldırmalısın...Darbe yapmak bile çözmez..

Yerel seçimlerde oylar %47 den aşağıya salınınca daha sert muhalefetle olumlu adımlar atılırdı...Yargı bu demokratik adımı mahvetti...

Haklısın Herakles! Sanırım bu adamlar yaptıkları bu acemice işlerle Tayyb'in ölünceye kadar başbakanlıkta kalmasını sağlayacaklar.

Sitelerde Paylaş
savcının haklı olup olmadığını inceleyecek makam Anayasa Mahkemesidir. Ben komplo teorilerinden uzak kalmaya çalışan biri olarak sadece mevcut bilgi ve belgerle dayanarak üzerine kendi tecrübelerimi de katarak yorum yapmayı uygun buluyorum. Varsayımlarla hareket etmek alışkanlıklarım arasında yoktur. Ha çıkarsa yarın böyle bir kanıtlanmış bağlantı senden önce ben küfrü basarım o adama. ama şu an kulakdan dolma bilgi ve teorilere göre başsavcı hakkında kesin yargıya ulaşmam hoş olmaz.

Savcıların Susurluktaki derin sessizliği,

Şemdinli de olayın üstüne giden savcıyı da dokuz köyden kovuşları seni düşündür müyor mu..

Hukuk sistemimizin memur kafalılığını.

Sitelerde Paylaş

ben kapatmaya şu açıdan bakmayı deniyorum sayın mazot:

iki gazetenin iki başlığını aktarayım yeter

başsavcı için şu başlıklar kullanıldı

18 milyar dolarlık adam

kapatmanın faturası 22 milyar dolar..

zaten ossuruktan teyyare üstüne kurulan R.T.E. ekonomi politikaları bize bir günde yukarıda bahsi geçen rakamları kaybettirmiştir...nokta..

Sitelerde Paylaş

Mazot demiski

halk son günlerde esen rüzgarın kimin kıçından çıktığını biliyor..

Senin halk dedigin kim yaa. Bu ulkede her sey gulluk gulistanlik, basbakan ayetlerle cevap vermiyor, ulemaya sorun demiyor, bazi milletvekilleri, hedef kamuya ve ilk okullara turbani getirmektir demiyorda, tek dert cetelermis gibi, sacma sapan konusuyorsunuz. Halk dedigin, 1 milyonu, bir savci etmeyen cahil cogunluktur. Onlarin refahi icin, bilgili insanlar mucadele edecek ve tipki cocugunu egiten bir anne ve baba gibi, cocugun istegine saygiyla beraber, dogru olani yapmaya zorlama olacaktir.

Sitelerde Paylaş
ben kapatmaya şu açıdan bakmayı deniyorum sayın mazot:

iki gazetenin iki başlığını aktarayım yeter

başsavcı için şu başlıklar kullanıldı

18 milyar dolarlık adam

kapatmanın faturası 22 milyar dolar..

zaten ossuruktan teyyare üstüne kurulan R.T.E. ekonomi politikaları bize bir günde yukarıda bahsi geçen rakamları kaybettirmiştir...nokta..

Fantastik bir deneme

ama yine de denemekte fayda var.

Sitelerde Paylaş
Siyasi yasak gelirse hiçbir şey olamaz merak etme sen....

Fazla hayalcisin.

Dehşet treni filminden bir replik: "seni Sibiryaya süreceğim", cevap"oradan yeni geliyorum"

Hem bu Tayyip zaten siyası yasaklı değil miydi.. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...