Jump to content

"ALLAH EVRİMLE YARATMIŞ OLAMAZ MI?" DİYE SORANLARA CEVAP

Recommended Posts

Özellikle ülkemizde pek çok insan hem Allah'a iman ettiklerini hem de evrim teorisine inandıklarını savunmaktadırlar. Bunun konu üzerinde pek bilgisi olmayan ve bu konu üzerinde derinlemesine düşünmeyen insanların düşüncesi olduğu kanaatindeyiz. Çünkü;

1. Allah'a ve Allah'ın dinine inandığını söyleyen bir insan için tek başvuru kaynağı ve rehber Kuran'dır. Kuran'da ise Allah insanın, canlılığın ve evrenin yaratılışı ile ilgili pek çok ayet indirmiştir. Ve bu ayetlerin hiçbirinde evrimle birlikte yaratılış olduğuna dair bir bilgi yoktur. Yani canlıların birbirlerinden türeyerek oluştuğuna işaret eden hiçbir ayet bulunmamaktadır. Aksine ayetlerde canlılığın ve evrenin Allah'ın "Ol" emriyle yoktan var edildiği bildirilmektedir.

2. Ayrıca evrim teorisini kabul edilemez yapan ikinci bir faktör, evrim teorisinin bilim tarafından yalanlanıyor olmasıdır. Yaklaşık 150 yıldır, yani Darwin evrim teorisini ortaya attığından bu yana ilgili hiçbir bilim dalında evrim teorisini kanıtlayan tek bir delil dahi bulunamamıştır. Evrim teorisi temel iddialarını bile delillendirememiştir. (Bu konuyla ilgili detaylı bilgi için Harun Yahya'nın "Evrim Aldatmacası" isimli eserinden faydalanılabilir.)

3. Eğer evrim teorisi bilim tarafından ispatlanmış kesin bir gerçek olsaydı elbetteki Allah'ın evrimi kullanarak canlılığı yaratmış olabileceğini düşünebilirdik. Ancak bilim kesin olarak evrim teorisini yalanlamaktadır. Bugüne kadar yapılan araştırmalar yeryüzünde bir evrim sürecinin asla yaşanmadığına kesin delil oluşturmaktadır.

Sonuç olarak Allah'ın insanlara rehber olarak indirdiği Kuran'da evrimle yaratılışa işaret eden ayetler olmadığı gibi, 21. yüzyıla girerken bilimin ulaştığı son noktada "evrimin hiçbir zaman yaşanmadığı" açıkça görülmektedir

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

çünkü bu ismi bilim adamı<sözde>orman kaçkını darvin vermiştir.kendi mantıksızlığını kafasızlığını ortaya koymuştur.evrim ispatlanamıyor bugün.bazı bilim adamları ne kadarda işi üçkağıda vursalarda ispatlıyamıyorlar.tek yaptıkları ispat ! insan ve maymun kafatası parçalarını birbirine yapıştırıp al işte evrim doğrudur diyebilmek. :lol:

Sitelerde Paylaş

kendi görüşü olmayan sadece kopyala yapıştır kadar aklı olan zavallının biri diğer yazılarını okuduysanız muhatap alınmıcak bi yobaz olduğunu anlarsınız.

tarihinde EBU CEHİL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
çünkü bu ismi bilim adamı<sözde>orman kaçkını darvin vermiştir.kendi mantıksızlığını kafasızlığını ortaya koymuştur.evrim ispatlanamıyor bugün.bazı bilim adamları ne kadarda işi üçkağıda vursalarda ispatlıyamıyorlar.tek yaptıkları ispat ! insan ve maymun kafatası parçalarını birbirine yapıştırıp al işte evrim doğrudur diyebilmek. :lol:

elinizde aksini göstericek kanıtlar mı var?? .. madem evrimcilerin kanıtlarına inanmıyosun öle olmalı!! .. ayrıca ''teori'' nedir bi daha soruyorum??

Sitelerde Paylaş
kendi görüşü olmayan sadece kopyala yapıştır kadar aklı olan zavallının biri diğer yazılarını okuduysanız muhatap alınmıcak bi yovaz olduğunu anlarsınız.

hayır karşımda kini iyi tanıyorum .. sadece sokrat misali ''düşünce doğurtuyorum'' :lol: .. başka türlü açıpta bişeyleri araştırmıcaklar çünki.

Sitelerde Paylaş

ayrıca islamda evrim olmaz diye direten bunun hakkında çalışanlarada teşekkür etmek laızm onların kim olduğunu belki bazılarınız çok iyi biliyor

islamın yalan bi yobaz din olduğunu bilenler ama bu zavallılar onları savuncaz diye kıçlarını yırtıyorlar halbuki adamların islamla alakası yok

evrim gibi bi gerçeği inkar etmelerini sonrada evrimin gerçekliğini anlayıp islamdan çıkmalarını istiyorlar

biz dolambaçlı yol izlemiyoz direk yüzlerini gerçekleri söylüyoruz

bu lafımı ciddiye alın evrim yalandır diyenler kitaplar filmler yapanlarda bizden bizden derken ateist olmasalar bile mason ve diğer ianışlardan oldukları kesin cahiller bunu bile göremez ama.

Sitelerde Paylaş
ayrıca islamda evrim olmaz diye direten bunun hakkında çalışanlarada teşekkür etmek laızm onların kim olduğunu belki bazılarınız çok iyi biliyor

islamın yalan bi yobaz din olduğunu bilenler ama bu zavallılar onları savuncaz diye kıçlarını yırtıyorlar halbuki adamların islamla alakası yok

evrim gibi bi gerçeği inkar etmelerini sonrada evrimin gerçekliğini anlayıp islamdan çıkmalarını istiyorlar

biz dolambaçlı yol izlemiyoz direk yüzlerini gerçekleri söylüyoruz

bu lafımı ciddiye alın evrim yalandır diyenler kitaplar filmler yapanlarda bizden bizden derken ateist olmasalar bile mason ve diğer ianışlardan oldukları kesin cahiller bunu bile göremez ama.

Durmadan aynı şeyleri tekrarlaman sığlığının boyutunu gösteriyor.

Açıkçası seninle tartışmaya girerken kalın kitaplar kadar derin birini bekliyordum; meğerse ilköğretim öğrencisiyle kapışıyormuşum.. Senin adına utanılacak bişey..

Sitelerde Paylaş
biliyorum anana bacına sövmemi bekliyosun ancak bu seni tatmin eder ama yapmak istemiyorum .. burda sadece ''düşünce'' paylaşımı için burdayım ;)

Düşünce namına bir iletin yok.

"doğurtuyorum" diyen adam küfrü hak etse de sadece sığlığının boyutunu açıklamakla yetindim.

Sitelerde Paylaş
Düşünce namına bir iletin yok.

"doğurtuyorum" diyen adam küfrü hak etse de sadece sığlığının boyutunu açıklamakla yetindim.

arkadaşım ''düşünce doğurtma'' sokratın bi felsefi yöntemidir .. bilmiyosan git araştır gel burda rezillik çıkarma.. düşünce namına bi iletim olup olmadığını düşüncesiz bi insandan öğrenicek de değilim.

Sitelerde Paylaş
elinizde aksini göstericek kanıtlar mı var?? .. madem evrimcilerin kanıtlarına inanmıyosun öle olmalı!! .. ayrıca ''teori'' nedir bi daha soruyorum??

teori bi tahmindir.bilimsel kurallara uyan teorilerde vardır uymayanlarda.mesela bing bang teorisi bilimsel kurallara uyar çünkü evren genişlemektedir sürekli.bilim çevreleri tarafından bu teori kabül görmüştür.fakat evrim teorisi kesinlikle kanıtlanamamıştır.baksana ebu cehil denen arkadaş kedi domates ekmek yiyor evrim doğru :lol: sözünü söyledi.işte evrimci biimadamlarıda araştırmışlar terlemişler kanıtta bulamamış en son işi sahtekarlığa döküp maymun ve insan kafatası parçalarını yapıştırıp bilimsel kanıt diye yutturmaya çalışmışlardır.

Sitelerde Paylaş

sadece bıdı bıdı foruma neden geliyorlar alamış değilim

belliki kürt saitciler bunları forumu sabote etsinler diye yolluyor

göt oldular 1 saat geçti daha insanların neden 32 dişi varken bu günün insanının 28 dişe sahip olduğu hakkında tek bi kelime yazamadılar sadece allah var allahu ekber bilmemne demekle yetindiler.

Sitelerde Paylaş
sadece bıdı bıdı foruma neden geliyorlar alamış değilim

belliki kürt saitciler bunları forumu sabote etsinler diye yolluyor

göt oldular 1 saat geçti daha insanların neden 32 dişi varken bu günün insanının 28 dişe sahip olduğu hakkında tek bi kelime yazamadılar sadece allah var allahu ekber bilmemne demekle yetindiler.

Resmen madara olmuşsun.

rezilliğini kamuflaj için elinden geleni yapıyorsun ama nafile.

Cevap vereceğine hakaret ve iftiraya baş vuruyorsun.

Sitelerde Paylaş
teori bi tahmindir.bilimsel kurallara uyan teorilerde vardır uymayanlarda.mesela bing bang teorisi bilimsel kurallara uyar çünkü evren genişlemektedir sürekli.bilim çevreleri tarafından bu teori kabül görmüştür.fakat evrim teorisi kesinlikle kanıtlanamamıştır.baksana ebu cehil denen arkadaş kedi domates ekmek yiyor evrim doğru :lol: sözünü söyledi.işte evrimci biimadamlarıda araştırmışlar terlemişler kanıtta bulamamış en son işi sahtekarlığa döküp maymun ve insan kafatası parçalarını yapıştırıp bilimsel kanıt diye yutturmaya çalışmışlardır.

teori bi tahmin değildir arkadaşım .. hiç mi düşünmedin evrime neden TEORİ dediklerini ... eğer ortada bi tez varsa, geçen zamanın içinde hiçbir şekilde deney ve gözlemlerle YANLIŞLANAMIYORSA teori olur ..

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kuram .. önce evrime neden TEORİ dediklerini araştır..

Sitelerde Paylaş
Resmen madara olmuşsun.

sen tam 1 saat 15 dakkadır bir insanın ne kadar aşağlık şerefden yoksun olabileceğini kanıtlıyorsun

evrim bu gün yaşanıyormu diye sordun sana bir örnek verdim 1 saat 15 dakkadır sadece hakaret edip küfrediyorsun

adamı böyle yapar gerçekler yürü lan kıç öp sen biraz :D

tarihinde EBU CEHİL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Resmen madara olmuşsun.

o şimdi derki arslan et yiyo evrim var :lol: aman ona bulaşma çünkü madara olursun :lol: baksana hayvanlar ekmek yiyolarmış evrim varmış :lol: . 32 yerine 28 diş çıkmış evrim varmış :lol: valla kötü bozulduk mazot kardeş :lol:

Sitelerde Paylaş
sen tam 1 saat 15 dakkadır bir inanın ne kadar aşağlık şerefden yoksun olabileceğini kanıtlıyorsun

evrim bu gün yaşanıyormu diye sordun sana bir örnek verdim 1 saat 15 dakkadır sadece hakaret edip küfrediyorsun

adamı böyle yapar gerçekler yürü lan kıç öp sen biraz :D

evrim yaşanıyorsa senin çocuğunun maymun olarak doğması lazım.şöyle kuyruklu filan. :lol: çocuğun maymun doğsun söz evrime inanacam :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...