Jump to content

Farkındalığın acısı

Recommended Posts

ben sadece allah a kul köleyim kimseye değil.size ateizmin faydalarını soruyoruz hepiniz aynı cevap:sen korkaksın acizsin.

arkadaş eğer bi inanç varsa onun biraz mantığa dayalı olması lazım.kural ve düzen olması lazım ama sizde hiç biri yok.hayattan beklentiniz yok öldükten sonra yok olucaksınız beklentiniz yok.sizin sonunuz nolucak.felsefeniz nediyo bu konu hakkında bana bunu açıklayacak biri varmı?

insan dogar, büyür ve ölür. Yokolmak yeryüzündeki her canliya özgü bir olgudur. Bizim felsefemiz diye birsey yok. Ateist olmak dinlerin vaadettigi sacmaliklara inanmamak, kitaplarda yazan büyük ve kudretli yaraticinin huzurunda egilip yere yatmamaktir. Bu sirf var olmayan birseyin kulu, kölesi olmaktir. Acizliktir, zavalliliktir. 1400 sene önce yapilanlarin hepsi yanlis ya da dogru birsey yoktur. O zamanlar bilim bu kadar ilerlememistir, insanlarin tapacaklari birseye ihtiyaci vardir. O zamanin sartlarina göre yapilan hareket normal olabilir. Anlamadigim sey, zamanimizda neden bu kadar cok insanin hala maymun kalmaya hevesli oldugudur ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sabahattin Ali'nin "İçimzideki Şeytan" adlı kitabından,

....."İçimizdeki şeytan pek de kurnazca olmyan bir kaçamak yolu...İçimizde şeytan yok... İçimizde aciz var...Tembellik var...İradesizlik var,bilgisizlik ve bunların hepsinden daha korkunç bir şey: Hakikatleri görmekten kaçmak itiyadı (alışkanlığı) var"...

Sitelerde Paylaş

farkında olmak acının yanı sıra huzursuzluğuda beraberinde getirir. artık farkındasındır yalan olan herşey yanından geçer gider, istesen bile o yalana kendini kaptıramazsın. senin için koşulsuz, sorgusuz kabullenme kapısı kapanmıştır. bundan sonra aklın yolunda ilerlerken, mantığın ile kendi tercihlerini belirleyip herşeyi sorgulamaya başlıyacaksındır. gerçek acıtır ve elindeki avucundaki rahatı huzuru yok eder. gerçek ister beğen, ister beğenme tüm sadeliği ve sertliği ile karşındadır.

en sevdiğim dini slogan 'HUZUR İSLAMDADIR' olanıdır. gerçektende salakça bir rahatlık, mutluluk ve huzurluluğun yolu dinde yatıyor. bırak kendini skolastik düşüncenin serin mantığına. gevşe iyice, sal kendini, huzur kaplasın heryerini.

eblekçe bir yüzleri oluyorya, işte bu salakça huzurlu ifade suratlarına yapışıyor da ondan öğle oluyorlar. ;)

tarihinde kalessin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ben sadece allah a kul köleyim kimseye değil.size ateizmin faydalarını soruyoruz hepiniz aynı cevap:sen korkaksın acizsin.

arkadaş eğer bi inanç varsa onun biraz mantığa dayalı olması lazım.kural ve düzen olması lazım ama sizde hiç biri yok.hayattan beklentiniz yok öldükten sonra yok olucaksınız beklentiniz yok.sizin sonunuz nolucak.felsefeniz nediyo bu konu hakkında bana bunu açıklayacak biri varmı?

Tatar Ramazan,

Lütfen Ateistlere sıkça sorulan sorular bölümünü oku...

Orada bütün bunlar yazıyor.

Sitelerde Paylaş

Uyarı almayı göze alıyorum ve kocaman fontlarla yazıyorum

SIÇTINIZ KONUNUN İÇİNE

Özellikle amacının sabotaj olduğunu sıkça dile getiren harun, bu konuyla hiç bir alakası olmamasına rağmen araya girdi ve amacına ulaştı.

Bazı müslüman arkadaşların, bu forumda olma amacı; Fikirlerini ve karşı görüşlerini bildirmek, tartışmak.. Bu yüzden her konuya balıklama dalmazlar..

Ama harun ve türevi müslümanların buradaki tek amacı sabotaj. Her konunun altına iki satır slogan atıp o konuyu dağıtmak. Forumun tadını kaçırmak.

Adminler bu gerçeğin farkına bir varabilseler..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...