Jump to content

Küçük Amerika

Recommended Posts

umma @ Mar 21 2008, 03:53 AM)

bu arada amerikada ki alt gelir grubu insanlar bu sistemi somuruyorlar..is bulmayarak, bol bol cocuk yaparak vb..wellfare den gecinip gidiyorlar..kimse acikta kalmiyor...sistemi bilen uygulamadan yararlaniyor...

Öyle görünüyor ki

Türkiye'mizin üst gelir grubundan bir vatandaşımız.

Amerika'ya yolu düşmüş bir süre yaşamış veya yaşamakta.

Toplumsal analiz yapıyor.

Amerikanın alt gelir grubunun kötü niyetini, sömürücülüğünü ifşa ediyor.

Yaw bu grup sömürgeci de, neden alt gelir grubunda.

Sanırsın alt gelir grubu allahın emri. Veya insanların bilinçli tercihi. Ve insanlar bilerek ve isteyerek bu grubu seçiyor, tercih ediyor. Wellf bilmem neden asalak geçiniyorlar.

Kapitalizmden insan manzaraları

Sevgiler.

Bende kapitalist damgası yiyeceğim ama olsun önemli değil.

Aynen söylediğin gibi.Alt gelir gurubu sanırsınız ki, dünyanın heryerinde,türkiyede propaganda amaçlı yapılan türk flimlerinde olduğu gibi, halkı sömüren ağaların yanındaki ırgatlar gibidir . Irgatlar mazlumdur,garibandır,daima sömürülen kısımdır.Onlar melek gibi insanlardır.

Sömürmek mi ?Öyle bir şey altgelirli insanların aklının ucundan bile geçmez. O ancak elit tabakanın işidir,alt tabaka asla böyle bir şeye tenezzül etmez.Aç gözlü insan her zaman aynıdır. İster fakir alt tabakada olsun,ister zengin elit tabakada olsun değişmez.

Neden sadece hep elit tabakanın yanlışları ortaya sürülür,kapitalist diye yerin dibine batırılırken,fakirlerin sömürüsü dile getirilince kıyametler kopar? Dilenciler de kapitalistler kadar sömürgeci değilde nedir? Devletin sağladığı sosyal hizmetleri hakkı olmadığı halde sahte evrak düzenleyerek istismar edenler, ve böylece başkalarının hakkını yiyenler sömürgeci değilde nedir?

Umma amerikadan örnek vermiş.Aynısı burda avrupada oluyor. Benim çalıştığım fabrikada 5 tane türk hususi çıkış alıp işi terkettiler.Birine yaw sen salakmısın niye fıstık gibi işini bırakıyorsun ki diye sordum.

Adam bana ne desin? Asıl salak sizin gibi çalışanlar dedi.

İşşizlik kurumundan( arbeitsamt) aylığımın % 80 ini alacam,birazda kendim serbest bir şeyler yaparım şimdikenden daha fazla gelirim olur dedi. Bunun gibi binlercesi var böyle devleti sömüren.

Şunu artık anlayın,sömürü sistemin kendisinde değil,insanların beynindedir.Bu tür insanlarda ister alt tabakada olsun, ister üst tabakada,ister kapitalizmde, ister sosyalizmde, sömürü devam edecektir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 94
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gerçekten konu Küçük Amerika'dan Büyük İstanbul'a taşınmış..

Hem de Kars ve Ardahan üzerinden..

Bu arada Küba'dan teğet geçilmiş..

Nasıl oldu bilmiyorum..

Amerikan tıbbı Türk tıbbından daha insancıl ve çağdaştır..

Her ikisini de bilen biri olarak bunu sizlere kanıtlayabilirim.

Bu gerçeği bilmenin ve kabu etmenin Türk tıbbına yararı olacağını sanıyorum.

Çünkü başka türlü düzelmesi olanaksız Türk tıbbının..

Bu arada lütfen kişisel nitelendirmelerden uzak durmaya çalışalım.

Konun dışına çıkıyor ve birbirinizi kırıyorsunuz.

Amerika tıbbı için değmez.

Her zaman üstüne basarak belirtmeye çalışıyorum.

Her türlü sosyalist yaklaşım ki buna sosyal tıp hizmetleri de dahildir, idealize edildiklerinden dolayı insanlar için uygun sistemler değillerdir.

Kapitalist tıp hizmetleri de kabul edilemez insanlık dışı bir yaklaşımdır.

Amerika'da tıp hizmetleri sanıldığı gibi yalnız kapitalist değildir.

Parası olmayanlar için özel sağlık hizmetleri vardır.

Ama ülke çapında Kanada'da ve İngiltere ile diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi, sosyal tıp uygulanmaz.

Bunun bazı olumsuz yan etkileri vardır elbette ve adamlar düzeltmeye çalışmaktadırlar..

Sağlık hizmetlerinin bütün vatandaşlar için bedava olması ideal bir durumdur..

Ve bu ideal durum elbette mümkündür ama, çok pahalıdır.

Türkiye henüz buna hazır değildir.

Ama zamanla sağlık hizmetlerinin Türkiye'de de parasız ve adil olacağını sanıyorum.

Yine de hiç bir zaman bu sistem sorunsuz olmayacaktır..

Bazıları mutlaka korunacak ve sağlık hizmetlerinden daha çok yararlanacaklardır..

İdeal hiç bir sistem insan için uygun değildir.

Selamlar..

HACI

Sitelerde Paylaş
Yani Kars ta daha mi az kazanirsin,Kars tan az mi is cikar????Sen de aliyon mu MR dan yuzde bakim??

Bu yüzdeleri iyi biliyorsun demek.

Neden Kars ta 5 hasta olsun,benzer bir yorede bir gunde 200 hasta baktim,

Istanbul da Hasta da cok ama DR da cok,sana pek ihtiyac yok,hem senin bulundugun yer Koy degil,isminde bile koy yok andavalli,cocuk mu kandiriyorsun???

Bak hele bir de meslektaş çıktık.

İşini bilen bir meslektaş.

Ayrıntılar satır arasında dedik ya.

Doktor olmuş,

Kapitalist olmuş,

Ama adam olmuş mu onuda sizler taktir edin.

Bunlara yaranmak mümkün değil.

Para peşinde koşsan. Bak işte sen de bizdensin diyecek.

Koşmayıp işimizi yapsak. Gariban, bunak, vs oluyoruz.

Neyse sen yine beni kaale alma.

Sakin kafa ile yazdıklarına bir göz atarak, ne hallere düştüğünü gör.

Mesleğimizi de küçük düşürme.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Sevgili Haci,bundan yillar önce,Alman televizyonu bir Amerikali dahiliye doktoruyla bir söylesisini yayinladi.Yayini hayretler icerisinde kalarak seyrettim.

Doktor aynen söyle söylüyordu,benim hanimim hamileydi,hanimimin dogumunu ben yaptim.Eyer hastaneye götürseydim 20,000 dolarkadar bir parayi hastane parasi ödemek zorunda kalacaktim.Bu parada Amerikada az para deyildir, dediydi doktor.

Simdi,hacidan bunun aciklamasini istesek nasil olur?

Peki,bir doktor bukadar zorda kalirsa ,yoksullarin hali nasil olur dersin hacicigim.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Mesleğimizi de küçük düşürme.

Bak utanmaz adam iyi dinle,ben senin gibi nickimin onune dr yazip komplex tatmin etmiyorum,ben o meslegi senin gibiler yuzunden yapmiyorum,bicak parasi,Mr yuzdesi,lab bilmemnesi,yok muaynehaneden gecirim,zart zurt

Bu meslek ten yirmibes kurus gelir elde etmis bir insan degilim,uste de cebimden vermis bir insanim

Bu meslegi idealist olarak sectim ve bu meslekten para kazanmayi etik bulmuyorum

Senin gibi hakci adaletci toplumcu gecinen sozde meslektaslarimin gariban milleti nasil soyduklarini da iyi bilirim,asil meslegi kucuk dusuren sizin gibi ac gozlulerdir,saglik tuccarlaridir.

Ben baska yerlerden de para kazanma becerisine sahip bir insanim,Borsa bunlardan biridir,bir digeri pazarda su satmakta olabilir,ama asla saglik ticareti yapmadim ve yapmam,anladin mi etiket budalasi

sen doktorsun ama ben hem de doktorum ben de etiket cok ama gereksiz yere zirildamam.

Senin icin curumus,icindeki nefreti kusuyorsun,hic bir yapici tarafin yok,senin hastalarina da acirim,yazik onlara,onlari derhal Haci ya gonder,sen guven vermiyorsun.

Sitelerde Paylaş
Evvettt

Sevgili Haci,bundan yillar önce,Alman televizyonu bir Amerikali dahiliye doktoruyla bir söylesisini yayinladi.Yayini hayretler icerisinde kalarak seyrettim.

Doktor aynen söyle söylüyordu,benim hanimim hamileydi,hanimimin dogumunu ben yaptim.Eyer hastaneye götürseydim 20,000 dolarkadar bir parayi hastane parasi ödemek zorunda kalacaktim.Bu parada Amerikada az para deyildir, dediydi doktor.

Simdi,hacidan bunun aciklamasini istesek nasil olur?

Peki,bir doktor bukadar zorda kalirsa ,yoksullarin hali nasil olur dersin hacicigim.

tolonbeg

Sevgili Tolonbey..

Durum öyle sandığın gibi değil.

Bu doktor pintiliğinden bu yola baş vurmuş..

Sigortan olmasa bile doğum birkaç bin dolarlık iş..

Hele yıllar önce taş çatlasa 2 bin dolara kurtarırdı bu kafasız pinti doktor..

2 bin doları vermemek için hanımınını ve çocuğunun hayatını tehlikeye sokan ahlaksız doktor..

Parası olmayan için burada tıp bedavadır.

Medicaid denen bir şey vardır.

Bizdeki karşılığı darülaceze dir.

Yani parasızlara ait sigorta..

Zenginler için de sigortalı olmak pek önemli değildir.

Zenginle fakir arasında, düşük orta gelirliler arasında sağlık sigortası olmayanların durumu ise hiç iyi değildir.

Amerika'da 40 milyon sigortasız var deniliyor.

Onların yarıdan fazlası bu gruba aittir.

Ölümcül veya kronik bir hastalığa yakalanırlarsa, aile bütün varlığını kaybedebilir.

Ancak o zaman madicaid sigortası onları kurtarır..

Yani her hal-ü kârda bir hasta evinde veya sokakta süründürülmez..

Mutlaka tedavi edilir.

Ama bu arada bütün varlığını kaybedebilir.

Senin anlayacağın, Amerikan tıbbı hakkındaki iddiaların hiç birisi doğru değildir.

Ya da yanlış anlaşılmaktadır..

Örneğin Michael Moore bu konuyu suistimal etmştair..

Şöyle ki..

Burada işcileri sigortalayan bir yasa vardır.

Worker's compansation denir bu yasaya..

İşçilerin kaybını karşılamak amacı ile ortaya atılmıştır.

Bu yasaya göre her uzvun insan için belli bir değeri olduğu kabul edilir.

Örneğin sağ elin serçe parmağı, sol elin serçe parmağından daha değerlidir.

Aynı şekilde sağ elin baş parmağı diğer parmaklardan daha değerlidir.

Bu yasanın çıkmasının nedeni anatomik kayıpların işçinin yaşamı için karşılanmasıdır.

İşçiye kaybına göre tazminat ve maaş bağlanır.

Amerika tıbbını bilmeyenler bu konuda ahkâm kesmektedirler..

Amerikan tıbbı bildiğiniz anlamda kapitalist değildir.

Ama sosyal da değildir.

Parasız olanlara Türkiye'de olduğu gibi, tedavi reddedilmez.

Parası olup da sigortası olmayanlardan ise önce kendi paralarını kullanmaları, yetmezse devletin parasını kullanmaları istenir.

Kimseye hakkı olmadığı devlet fonlardından para yardımı yapılmaz.

Parayı veren düdüğü çalar..

Pararı olmayanın da düdük çalmasına izin verilir.

Parası çok olan ise düdüğünü daha çok öttürür..

HACI

Sitelerde Paylaş
Bu meslegi idealist olarak sectim ve bu meslekten para kazanmayi etik bulmuyorum

Ben baska yerlerden de para kazanma becerisine sahip bir insanim,Borsa bunlardan biridir,bir digeri pazarda su satmakta olabilir,ama asla saglik ticareti yapmadim ve yapmam,anladin mi etiket budalasi

sen doktorsun ama ben hem de doktorum ben de etiket cok ama gereksiz yere zirildamam.

Evet kumarda kazanmayı daha etik bulduğunu, kendin ifade ediyorsun.

Bak bir de su satışına soyunmuş

Edirnenin su ihalesini sana verecekler her halde.

Havadan, sudan para kazanmak senin için daha etik.

Allahın suyunu paketleyip sat. Bunu ta yetenek olarak millete sun.

Biraz daha kızdırayım da dök içini dışını.

Ne kadar çok etiketin olduğunu millet görsün.

Sitelerde Paylaş

İlahi hacı

söylediklerini bizde söylüyoruz.

secaat arzeten mert kıpti gibisin

Eleştirdiğimiz şeyleri saf saf sıralamışsın zaten.

Farklı bir şey söylemiyoruz ki.

Sorun şu.

Şu soruya cevap arıyoruz.

Sağlık para ile alınır satılır mı?

satılırsa ne olur?

Ne güzel söylüyorsun

Beş parasız kalırsınız.

Yaw öyle şeyler vardır ki. kişinin bir kabahati yoktur. Ama zor duruma düşer.

Bunlar hastalık ve işsizliktir.

Her ikisinde de kişinin kabahati olmadığı için bu riskler toplumsal dayanışma ile ortadan kaldırılır. Buna tüm çalışanlar evet der. Sosyal sigortalar zaten bunun için kurulur. Primli veya primsiz olur. vs.

Bir başka başlıkta Sosyal Sigortaları tartışabiliriz.

Yani biz ABD ye çamur atıyor değiliz.

Kendin zaten bizim dediklerimizi doğruluyorsun.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

anlama ozurlu gariban drekinci sen nasil Tip fakultesine girdin sasarim,herhalde herkes devrimci eylemlerle mesgulken sen arka kapidan girdin

ben diyorum Tiptan para kazanacigima ,pazarda su satarim

sen diyorsun Edirne nin suyunu ihaleyle paketleyip sat

kumarda para kazanmak dahi, senin gibi insanlarin sagligi uzerinden para kazanmaktan daha etiktir

ozel hastahenlerden anlatalim,gittiginiz doktor mutlaka lab yazar,mutlaka bir de radyolojik tetkik (bazi serefsizler yuzunden dunyada en cok MR cekilen ulke Turkiye dir),bir de konsultasyon,hatta kar birakacak cerrahi mudahele,SSK Bag Kur varsa,karneler aracilig ile devlette soyulur,hasta interne edilir hadi yatak parasi,ay sonu Muhasebe de cikti alinir bu ay ne kadar kazandirmis ve kazanmislar vs vs

ilac firmalari ile donen dolaplar malum,kadin dahi var,daha dun vardi haberlerde onlarca doktor karne yolsuzlugundan,mahkemeye sevkedildi,iki hediyeye tenezzul edip en olmadik ilaclari yazarlar,hastalar gereksiz yere isin alir vs vs ne gam

hastalarin iligini kemigini somurup,cocuklarinin sut parasini dahi elinden alip sosyalistlik taslayan ibibikler surusu sizi,kac recete yazinca ne aliyon ot bakim ici kararmis,onune geleni kapitalist sanan don kisot

tabiati ile az sayida da olsa bazi doktorlari tenzih ederim !!

Sitelerde Paylaş

Sonunda üç doktor dünyada tıbbı tartışıyor..

Sağlık hizmetlerinin bedava olması elbette istenir ve çok ideal bir durumdur.

Ama ideal olması sorun yaratmaktadır..

Kanada'da sağlık hizmetleri sosyalleştirilmiştir.

Bedavadır ama, ration denen şey vardır.

Yani sıra vardır.. Beklenir.

Acil ameliyatlar ve kanserler için beklenmez tabii ama, beklemekten rahatsız olan Kanadılılar Amerika'ya gelir ve burada tedavi görürler..

İlginç olarak.........

Amerika tıbbını pahalı bulanlar da Meksika'ya giderler..

İlginç olarak Amerika tıbbını pahalı bulan ve sigortası olmayan Türk'ler de Türkiye'de tedavi edilmek isterler..

Buraya dünyanın her yerinden hasta gelir..

Yani durum siyah veya beyaz değildir.

Grinin tonlarıdır..

Kimse yüzde yüz haklı veya haksız değildir.

Bu önemli sorunları burada tartışıp bir konsensusa varmamız mümkün değildir.

Onun için biraz ağırdan alalım lütfen..

HACI

Sitelerde Paylaş

Meslegimizi kucuk dusurme diyen sasirmis drekinci assagidaki haberi oku daha 1 haftalik ,sende biliyorsun ki devede pire bile degil,nefretini bunlara kus benim gibi idealist amatorlere degil,

sana gore herkes hirsiz,herkez kapitalist,herkesin gozunu para hirsi burumus,

amma eger ki bu 35 doktor para icin bu kadar serefsizlik yapiyorsa ki kendilerinin mutlaka iyi sayilacak gelirleri ve itibarlari vardir,diger insanlari kinayamazsin,cuvaldizi once kendine batir,bunlarin yaptigi serefsizlik yaninda borsa da yapilan hafif kalir,borsa da para gider ama saglikta can gider,hadi bakim ibibik dersini iyi calis,

Tıp bayramında tıbbın yüzkarası bir durum ortaya çıkartıldı. Sivas Emniyeti 11 ilde eş zamanlı olarak operasyon düzenledi. 35'i doktor 78 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların erkek hastalara sezaryen yapmak, ölülere sahte reçete düzenlemek gibi iddialarla suçlandığı öğrenildi

Tıp bayramında, çok sayıda sağlık çalışanı, ilaç yolsuzluğu yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı. Sivas'ta gerçekleşen olayı Vali Veysel Dalmaz doğruladı. Doktor ve bazı ilaç firmalarının 1.5-2 yıldır izlendiğini belirten Vali Dalmaz, soruşturmanın tamamlanmasından sonra basına daha net bilgileri aktaracaklarını söyledi. Kaç kişinin yakalandığı ve operasyonla ilgili ayrıntı verilmedi

Gözaltına alınan doktorların erkek hastalara sezaryen yapmak, ölülere sahte reçete düzenleyerek menfaat sağlamak gibi iddialarla da suçlandığı bildiriliyor.

Sitelerde Paylaş

Öyle görünüyor ki

Türkiye'mizin üst gelir grubundan bir vatandaşımız.

Amerika'ya yolu düşmüş bir süre yaşamış veya yaşamakta.

Ust gelir grubundan gelmem sizi epeycene germise benziyor(su siralar pek bir gelirim yok ama :) )..Calis seninde olur...Kars`tan gelmis garip bir doktorum rolunu oynayacaginiza..Burada yazdiklarinizda bir hazimsizlik sezinliyorum ..Dunyadan haberi olmayan bir adam kendi capinda mucadele vermis Kars`tan cikmis, doktor olmus ama adam olup olmadigi belli degil ???? iki film izleyerek kapitalist Amerika konusunda uzman oldugunu zannederek, bilmedigi konularda ahkam kesiyor...

Bu arada belirteyim uzun yillardir Amerikada, bir kac yildir da hem Amerika hemde Avrupa da yasamaktayim..Amerikanin cok onemli kanser hastanesinde de Turkiye den gelen hastalara gonullu tercumanlik ve rehberlik yapmisligimda vardir..Saglik sisteminin nasil calistigindan haberim vardir..Su siralar ayni hastaneden surekli calisma konusunda haber beklemkteyim..Amerika da calismayana para yok, sizin gibi ense yaparak bu konuma erismedim...Benim odedigim vergilerin asalaklasmis alt gelir grubunun tembellesmesine harcanmasina siddetle karsi cikmaktayim..Ellerindeki firsatlari ve imkanlari kullanamayan Amerikali wellfare asalaklarinin ne kadar rahat ve calismadan omur boyu yasadiklarini size anlattim.Siz de yazdiklarimdan alt gelir grubuna kafayi taktiniz ve kapitalizmle kafayi bozdunuz ve de yazimi okumadan sacmalamaya basladiniz..Size ginko globa veya benzeri unutkanlik derdinize care ve okuduklariniza fokus olmaniza yarayacak recete gerektirmeyen eczane raflarinda satilan tabletlerinden almanizi onerecegim, gercekten ihtiyaciniz olduguna inaniyorum..Belki dusunme yeteneginizi engelleyen constipation`a iyi gelebilir....

Toplumsal analiz yapıyor.

Pek hosunuza gitmedi degil mi?? hehe

Analiz yapma yetenegim ve bilgimin dogrulugu defalarca tescillenmistir....ve devami gelecektir..

Bunun yani sira bir sirkette yoneticilik yaptigim donemlerde, beraber calistigim ve yasadim alt gelir grubu Amerikalilari sizlere anlatmayi planliyorum..siz bilmediginiz bir sistemi elestirmeden once yasadiginiz ulkenin sistemini bos vermeyiniz..

Amerikanın alt gelir grubunun kötü niyetini, sömürücülüğünü ifşa ediyor.

evet yalan mi?? dunyanin her tarafinda bu asalaklar mevcut ..Bruce Lee nin de soyledigi gibi Almanya da durum daha da berbat..Almanya da isszilik bilmem kac milyon diye ayaga kalkiyorlar..Bu issizlik milyonlarinin yarisindan fazlasi sosyal yardim alanlarve aralarinda hayatlarin hic calismamis olanlar bile var...Yani calismak istemeyip ense yaparak hukumetten gelen yardim parasini cebe indiren asalaklar..bir de ulkenin issizlik istatistiklerini bulandiriyorlar..senin gibi calisanlarin odedigi vergilerin cogu bu adamlarin cebine giriyor ..Sen hamal gibi calisirken o adam poposunu kasiyarak evinde Tv karsininda pineklemektedir..devletin cebinden aciz rolu yaparak yillarca calismadan bu paralari tokatlamak sizce adaletli bir davranismidir..Birakin kapitalizmi suclamayi , birakin bu sosyalist ayaklarini....siz sanki baskalarini somurmuyormusunuz...!!

Seza`nin yazisini okuyunca aklima geldi..

iki yil once Turkiye de ozel hastanelerden birine gittim ve laboratuvarda yapilmasi gereken bir islem vardi..Pek sayin bu doktor hastane tam tesekkullu olmasina ragmen ve islem orada yapilabilecekken beni baska bir laboratuvara yonlendirdi..Kendisininde oraya gelecegini islem sirasinda yanimda olacagini soyledi..Olur dedim..Laboratuvara gittik once para dediler o zaman 300 ytl gibi bir paraydi..Fatura istedim kendi sigortamdan parami alabilmek icin olur dediler ancak yarsina fatura verebiliriz.yani 150ytl..Ben size 300 oduyorum dedim , hepsini yazacaksiniz, hayir yazamam diyor kadin , doktorunuzla gorusun , o para doktor beye gidiyor dedi. O sirada doktor geldi durumu anlattim, evet dedi o miktar icin fatura veremiyoruz..Bende o zaman sizi sikayet etmeye gidiyorum dedim ve oradan ayrildim..

Iste Drekinci bey siz elalemin sistemi ile ugrasacaginiza bir cok doktorun cebine attigi ve fatura kestirmedigi sahtekarliklarla ugrasmaya ne dersiniz????

tarihinde umma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben de tip doktorluguyla ilgili cok onemli bir soru sormak istiyorum. Neden doktorlar arabalarini satmak icin ilan verirlerken ''Doktordan satilik'' diye bir ibare duserler? Ayrica arabasini satin almak istedigimiz doktorun kapitalist ya da komunist olmasi arabanin temizligini dogrudan etkiler mi?

Sitelerde Paylaş

Görüyorum ki Seza DEHA olmuş.

mahlas isimde bile kişilik oturmamış, Adını deha koyunca dahi olduğunu zannedecek.

Ayrıca görünen o ki. Roller değişmiş,

Benim eleştirdiğim, mücadele ettiğim, tıp hizmeti veriliş biçimine.

Yavuz hırsız evsahibini bastırır türünden. Örnekler verip, yerden yere vuruyorsunuz.

Yahu zaten bizim mücadele etmemiz de bundan. Bu tür etik dışı davranışlara yol açmayan sistem üzerinde duruyoruz.

o eleştirdiğiniz doktorlardan çıkmamı ne kadar istiyorsunuz. Ne büyük bir gayret gösteriyorsunuz.

Tıp hizmetini para ile alıp satar hale getirirseniz. Zaten bu söyledikleriniz ortaya çıkar. Çıkıyor da.

Tüccar doktorlar türer. Dünyanın en onurlu mesleğini icra etmenin onurunu taşıyacağına. Yeteri kadar para kazanamıyorum diye mesleği bırakır. Borsada kumar oynar. Veya meslek dışı faaliyetlerle cebini doldurmaya çalışır.

Yani ben de mi böyle olup doğru yolu bulayım mı istiyorsunuz?

Bu meselenin bir yönü.

Diğer yönü. Tıp hizmeti sunumu yanlız doktorların işi değil.

Bu sunum bir sistemdir. İçinde altyapı, teknoloji ve diğer hizmet elemanları da var. Özel sektörü var kamu kuruluşları var.

Bu sunumda ortaya çıkan aksaklıkları yalnız doktorlara fatura ederseniz haksızlık etmiş olursunuz.

Köşe dönmenin yetenek olduğu bir toplumda. Köşedönmenin yetenek olarak sunulduğu bir toplumda. Köşe dönen doktor olmaktan kolay ne var.

İnsanların en bilgisiz, sömürüye en açık alanıdır hastalık. Basit bir hastalıktan dolayı insanların bütün birikimleri elinden alınabilir. Alınıyor da. Sizin savunduğunuz anlayışa göre doğru yapıyorlar o zaman niye feryat ediyorsunuz.

Önce neyi savunup.

Neye karşı olduğunuzu kendi kafanızda canlandırın.

Eleştirdiğiniz yönlerin yerine ne konulabilir biraz kafa yorun.

Böyle bir yandan kapitalzmi savunup, bir yandanda kapitalist doktorlara çamur atmayın. Kendiniz ile, savunduklarınız ile çelişkiye düşmüş olursunuz.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Ben de tip doktorluguyla ilgili cok onemli bir soru sormak istiyorum. Neden doktorlar arabalarini satmak icin ilan verirlerken ''Doktordan satilik'' diye bir ibare duserler? Ayrica arabasini satin almak istedigimiz doktorun kapitalist ya da komunist olmasi arabanin temizligini dogrudan etkiler mi?

Sanırım canlarını teslim ettikleri doktorlara insanlarda oluşan güven...Bu güveni baz aldıklarını düşünüyorum..Bu doktor arabasına da iyi bakmıştır diyerekten millet doktorların arabaya yöneliyor galiba..Ben bayandan olanlara bakıyorum :P

Her meslekte çürük çıkar..

Elbette çok farklı niyeti lanlarda vardı

Mesleğinden dolayı hava atmak için,

Kibirli olabilme durumları olduğu için,

Vs...

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sevgili ekinci,

deha sezanın eski nicki idi, ve eski nickine geri döndü, ben dehayı yıllardır tanırım 5 yılı askın süreden beri hiç bir zaman evrim tartısmaları dısında meslegini önplanda tuttugunu görmedim,zaten nickinin bu olması sebebi sanırım borsadaki bir simgesi vs akıl işleriyle ilgisi yok yani, aynı hataya sizde düşüyorsunuz nasıl deha sizin nickinizde dr var diye bel altından vurmussa siz de aynı şeyi su anda yapıyorsunuz gecmek gerek bunları konuya dönmek gerek doktor arkadasların kişisel satasmaları bırakıp konuya dönmesini bekliyoruz.

Sitelerde Paylaş

ayrica requiem`in verdigi bilgiye ilave etmek gerekirse ..

Drekinci buralarda yeni oldugu icin bilemeyebilir..Cok oncelere gidersek galileo`nun kurdugu turkateist forumunu bir nedenle kapattikttan sonra ;

oguz, mantik, deicide, vlad ve deha ismini unuttugum kisiler olabilir (sorry) mantik`in kendisinin hazirladigi Ateizm ve Din sitesini gece gunduz - maddi manevi emek harcayarak calisip gelistirdiler..bu ekipte baslangicta Deha da vardi...Bir sure forumlardan uzaklasti fakat sitenin ana sayfasina arada bir bakmis olsaydiniz deha nin yazilarina rastlayabilir boyle gereksiz bir yaziyi yazmazdiniz..

daha sonra ateistforumun ekibi haci ve diger elemanlarla guclenerek yoluna devam ediyor..bazi kibirliler ise satasacak yer ariyor..bazilari adap ogretmeye calisiyor..bu forumda hayat boyle surup gidiyor..

tarihinde umma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...