Jump to content

Herkese Hayırlı Kandiller

Recommended Posts

• İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mask'la goruslerim tamamen zittir ama bu baslikta adama yoklenilmesini anlamiyorum.

Bana bir hiristiyan "mutlu nolleler" dedigi zaman bende "tesekkurler, size de" diyorum.. inanmasam da

Onemli olan bunu gercekten bana iyi dileklerle, iyi hislerle soyleyip soylemedigidir.

Sonucta inanmadiginiz bir felsefe-kulturden gelen bir insanin kendi kulturunde saygi gostergesi olan bir simgeyi size sunmasi iyi birseydir.

Art niyet varsa "gunahi boynuna" :)

Bariz bir şekilde Ateist olan forumda bu topiği açmak oldukça anlamsız yani, doğruya doğru :P

Sitelerde Paylaş
İnancımıza göre mübarek sayılan gece ve zamanlar vardır.. Bu gece de onlardan birisi.. Duaların sıklıkla kabul edildiği, sevpların misli misline verildiği bu mübarek gecenizi (inanmasanızda) tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim...

Dualar müşterektir.. Allah herkesin duasını kabul, amellerini makbul, günahlarımızı da af etsin inşallah...

gec gördüm ya Allah razı olsun inşallah..

saolasın..

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Su Araplar,dünyada 1,5 milyar insani abtallastirdilarya,demekki heriflerde Hasan Sabbahin Afyonlarindan varmiski 1,5 milyar insani abtallastirmak kolaymi sanirsiniz?

Düvyada yasa ,ay takvimini kullan.

Ayin 1 yili, dünyadan 15 gün daha eksiktir.

Bu nedenle Araplarin dogum günleri hep 15 geri düsmektedir.

Bazan yaza,bazan kisa bazan ilk bahara gelir bu dü......lerin dogum günleri.

Yahu siz ayda deyil dünyada yasiyorsunuz sakin demeyin,ONLAR ANT ICMISLER,DOGRU YAPMAMAYA, DOGRUDA SÖYLEMEMEYE.Onlar nerde nasil yasadiklarinin bile farkinda deyillerdir.

Onlar memelerin eruk dikeni gibi 16 lih hurilerle,

Etrafa serpilmis inciler gibi Parlah 16 lih oglanlarin hayaliyle yasamahdalar,Ahhhhhhhhhhhhhh cennet bir elime GECIRIRSEM seni deyiyler,hic ele gecirileceyini düsünmeyolar.

Sinemanin coh sisko bir Necdet Tosunu vardi.

Bunun bir arkadasinin 23 Nisan acik hava sinemasi verdi.Arkadasim sinema sahibinin kizkardesiyle kiristiriyordu.Inzibat sb oldugumuzdan sinemayi kontrol yetkimiz vardi.Haliyle oturup filimide seyredebiliyorduk.

Bir gün en geride oturuyorduk,sinemanin sahibi dediki arkadasim Necdet Tosun filim seyre gelecek ona 3 sandalye ayiralim,ve gercekten adam geldi 3 sandalyeye zor sigdi.Iyi aksamlardan sonra

Hem filmi seyrediyorduk hemde yavas sesle anlatiyordu basindan gecen bir olayi.

Bir gün gazatanin birinde okudumki 15 günde 45 kg zayiflamak isteyen Balikesirde Altiparmak oteline gelsin.Bende kalkip gittim.Otel 7 katli.Merdivenler döne döne cikiyor,öteden döne döne iniyordu.

Ilk gün,zayiflamak isteyen bizlerin karsina cok güzel kizlar cikardilar,kizlarin süeterinin önünde arkasinda yakalarsan öpersin diye yaziyordu,onlar önden merdivenlerden yokari kosacaklardi bizde arkalarindan onlari yakalamaya calicasacaktik.Yakaladigimiz katta bos bir odaya gecip öpecektik.

Ama bu yaris bir haftasürdü kizlari nettikse yakalayamadik.ama gercekten hergün 3-5 kilo zayifliyorduk.Bayagida hafiflemistik.

Ben dedimki kiza,kizim bu ikinci haftada mutlaka seni yakalayacagim.Benim bu lafima kiz cagaz gülmüstü.

Ikinci pazartesi Zinde olarak alt katta toplandik ,kizlari dört gözle beklerken izbandut gibi atletik yapili zeci gencler cikip gelmesinmi,süeterlerindede yakalarsam öperim yaziyordu.Baslayin komutuyla bana öyle bir güc geldiki,merdivenleri cift cift atliyordum,ilk gün tam on kilo vermistim,hergün zenciyle arami aciyordum dedi Necdet bey.

Allaha sükürki hem zayifladim,hemde ne öpebildim,nede beni öpebildiler.

Simdi,Necdet Tosun gibi zenci gencler gibileri sansiniza düserse altin sandalyelerede oturamayabilirsiniz:-)))))))

Öyle cohda istemeyin bu cenneti,sansiniza ne düsecegini tam bülmeden:-))))))

Hadi bol sanslar

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
İnancımıza göre mübarek sayılan gece ve zamanlar vardır.. Bu gece de onlardan birisi.. Duaların sıklıkla kabul edildiği, sevpların misli misline verildiği bu mübarek gecenizi (inanmasanızda) tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim...

Dualar müşterektir.. Allah herkesin duasını kabul, amellerini makbul, günahlarımızı da af etsin inşallah...

cok cok tsk mask arkadas :rolleyes:

bende herkesin kandilini kutluyorum , aydinlik günlere hepberaber ins.

Sitelerde Paylaş

Evvettt,

Sevgili Oguz,bir yönden haklisinda,biliyorsun bunlar dogum gününe karsi olan yaratiklar,hem karsi olacaksin,hemde aGANIN dögüm gününe gandil adi verip kutliyacaksin.

Aslinda Islamiyette kutlu gece diye birsey yok.Bunu uyduranlar ,uydurulan dinden olanlar.

Yoksa neden demiyimki?

Bunlarda AGADAN gayrisinin dogum günü kutlanmaz.Hersey agaya beles.

Hadi,Oguzun hatiri icin ,Mr.Muhammet happy-birdday to you.

Araplar ingilizleri cok sever,Türklerden nefret ederler,onun icin INCULUZCA kutlamisum togum kunini Muhammedun.

Ahlem vesahlem

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Kandilin hayırlı olmasının bir önemi var mı?

Dünya'da her yıl milyonlarca çocuk açlıktan ölüyorsa.

Fakir, geçinebilmek için bir lokma ekmeği iki lokma yapabilmek için fistanı roba çeviriyorsa.

Pakistanda bir kadın beş gün depremin yıktığı evin altında can çekişip, altıncı günde ölüyorsa ve bu Tanrının umurunda bile değilse, kandilin bir önemi var mı?

İki aylık bebek çayır cayır yanıyorsa ve TAnrının umurunda bile değilse kandilin bir değeri var mı?

Hayır yok.. Kandilin kendine bile hayrı yok.

Sitelerde Paylaş
HAyır bu yüzden küsmedim sadece.--Yukar da yazdım-- ben hepsini ''imtihan'' deyip kendimi kandırarak geçiştirmeyi başardım.

En son ki kandilde tek duam Allah ın varlığından şüphe düşme tehlikesiyle karşı karşıya olduğumu anladığım için bana varlığını gösterecek (sözde) doğru yoldan ayrımamamı sağlayacak ufak bir işretti.

Ne oldu? Tabiki hiç ;)

Ben bunu da ''ne çetin sınav, ama hidayete ermek okadr kolay olmasa gerek'' diyerek gene atlattım :lol: :lol:

sen çıkarların için mi inandın da işaret gelmedi diye vazgeçtin?

inanan insanların acaba dünyalık çıkarlar için mi inandıklarını merak ediyorum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...